PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T-jet çilerin dikkatine

rockforever
13/10/2011, 12:50
bu gün hava filtresini 6000km oldu diye kendim değiştirim dedim gidip fiat orj yedek parça satan bir bayii ye girdim ruhsatı verip hava filtresi istedim ,bana fiyat olarak 30 tl dediler ,dedim ki servis 11 tl yazmış faturaya nasıl olur 30 tl diye ,orj li bu dediler ...bu konuda bilgisi olan var mı? t jet lerin havafiltreleri aslında 30 tl de servis ucuz mu kullanıyor ,yoksa asıl fiyatı 11 tl de yedek parçacı t jet deye kazıklamaya mı çalıştı...not: yedek parçacı bilgisayardan bakıp fiyat verdi:g0000000:

ZAK1980
13/10/2011, 13:20
Ali abı soyle bır yorum yapabılırım sana gecen gun forumda bır arkadas yedek parcaların uzerındekı '' F '' den bahsetmıstı atıyorum senın hava fıltren 349404h848F ıse F oldugundan yurt dısından ıthal edılıyor fıyatı (40 TL )artıyor fakat senın hava fıltren sadec 349404h848 ise fıyat (15 TL) ucuzluyor.Tahmınımce olay budur dıye dusunuyorum ve yanlıs bılmıyor ısem OPAR ulkemızde uretım yapan yedek parca üreticisi opar aslında orjınal degıl bence italyadakı fıat fabrıkasının malını satmıyor o malın Turkıyedekı muadılını satıyor ürettıgı urun aynı hıcbır farkı yok orjanali ile %95 belkı %99 yakın ama orjınal degıl çünki italya uretmıyor bız uretıyoruz Servıslerde bızım urettıgımız oparurunlerını kullanıyor.Yanlısım varsa daha bılgılı olan arkadaslar duzeltsın ama ben bu sekılde bılıyorum.
Bunun yanındada Opar olmayan ama yan sanayı olanlarda daha ucuz onlarında kalıtesı Opar gıbı %95-99 olmasada vardır % 60 kalıte ama tavsıye etmem yan sanayıı

rockforever
13/10/2011, 13:22
Ali abı soyle bır yorum yapabılırım sana gecen gun forumda bır arkadas yedek parcaların uzerındekı '' F '' den bahsetmıstı atıyorum senın hava fıltren 349404h848F ıse F oldugundan yurt dısından ıthal edılıyor fıyatı (40 TL )artıyor fakat senın hava fıltren sadec 349404h848 ise fıyat (15 TL) ucuzluyor.Tahmınımce olay budur dıye dusunuyorum ve yanlıs bılmıyor ısem OPAR ulkemızde uretım yapan yedek parca üreticisi opar aslında orjınal degıl bence italyadakı fıat fabrıkasının malını satmıyor o malın Turkıyedekı muadılını satıyor ürettıgı urun aynı hıcbır farkı yok orjanali ile %95 belkı %99 yakın ama orjınal degıl çünki italya uretmıyor bız uretıyoruz Servıslerde bızım urettıgımız oparurunlerını kullanıyor.Yanlısım varsa daha bılgılı olan arkadaslar duzeltsın ama ben bu sekılde bılıyorum
teşekkür ederim gayet mantıklı geliyor söylediklerin kardeşim...

asil
14/10/2011, 17:52
opar zaten fiat reno gibi markaların parça tedarikçisi yanlış yazmamışın zeynel sloganlarıda zaten kaliteli yedek parça sanayii