PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mahkeme yolu göründü acill yardım

askaruwa
12/10/2011, 13:43
arkadaşlar forum birçok defa yazdığım direksiyon arızasından dolayı fiat %50 oranında ısrar ediyor. telefonda gerekli hukuki süreci başlatacağımı belirttim. evet bundan sonra yapmam gereken neler???önce servise gtmem gerek yoksa direkmi mahkemeye gidicem...arıza tespit tutanağı falan neler lazımm acill yardım...

ZAK1980
12/10/2011, 14:07
arkadaşlar forum birçok defa yazdığım direksiyon arızasından dolayı fiat %50 oranında ısrar ediyor. telefonda gerekli hukuki süreci başlatacağımı belirttim. evet bundan sonra yapmam gereken neler???önce servise gtmem gerek yoksa direkmi mahkemeye gidicem...arıza tespit tutanağı falan neler lazımm acill yardım...
Sendemı ?
Arkadasım mahkemeye gerek yok senden talep edılen ucret nekadar önce bunu bır belırt .Kusura bakmada artık fıat mahkemeye gıdecem ayagını yemıyor forumda takıp ettıgım kadarıyla 5 kısı mahkemeye gıdecem dedı kımseden ses yok

ZAK1980
12/10/2011, 14:11
Ahmet bey gecmıs olsun sızede,
Asagıdakı lınktekı konuyu bastan sona okur ısenız ne yapmanız gerektıgı hakkında detaylı bılgıye sahıp olursunuz
1.LINK:
https://forum.grandepuntotr.com/servis/31117-arkadaslar-yine-%2550-sacmaligi.html

2.LINK:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30940-bi-city-arizasi-da-benden-senaryo-ayni-%2550-%2550-odenecekmis.html

LINK 3:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30782-city-arizasi-icin-ilce-hakem-heyeti-karari-emsal-teskil-edecek-niteliktedir.html

askaruwa
12/10/2011, 14:52
yardımlar için teşekkürler. şu işi bir atlatayım arabayı hemen satıcam bir daha da Allah herkesi Fiat dan korusun...............

SpyHunter33
12/10/2011, 14:55
zeynele katılıyorum mahkemeye gitmeden de halledebilirsin arkadaşımızın verdiği linklerdeki konuları ve verilen ekleri incelerseniz size yol gösterecektir.

askaruwa
12/10/2011, 19:56
bugün sinop tüketici hakları heyetine gittim. görevli bayan kendilerinin sadece bir uzlaşma mercii olduğunu söyledi. gemlikdeki tüketici hakem heyetinin karaını söyledim bizde emsal karar diye bir şey yoktur dediler. bayanın bana söylediklerini aşağıda kısaca belirteyim,
-tüketici hakem heyetlerinin kararlarında emsal teşkil eden karar diye bir şey yoktur, mahkemelerde vardır
-bize resmi belgeler dışında getireceğiniz her türlü dökuman bizim için geçersizdir
- öncelikle yetkili servisten arıza tespit formu ve fabrikanın %50 önerdiğine dair bir belge alacaksınız daha sonra bu belgeleri ücretsiz değişim sitediğinize dair bir dilekçeyle fabrikaya iadeli tahahütlü postalayacaksınız,
-fabrikadan 1 ay içinde olumsuz bir cevap gelirse fabrikadan gelen resmi belge, daha önce servisten aldığınız arıza tespit formu ve teklif edilen %50 orana dair yazı ve iadeli tahahütlü gönderdiğiniz belgeye ait ptt kağıdı ile bize başvurabilirsiniz
şimdi sormak istediğim bu iş bu kadar uzayabiliyormu???fabrika bu işlemlerin uzunluğunu bildiği içinmi kendinden emin bir şekilde mahkeme yoluna gidebilirsiniz diyor galiba???

ZAK1980
12/10/2011, 21:42
bugün sinop tüketici hakları heyetine gittim. görevli bayan kendilerinin sadece bir uzlaşma mercii olduğunu söyledi. gemlikdeki tüketici hakem heyetinin karaını söyledim bizde emsal karar diye bir şey yoktur dediler. bayanın bana söylediklerini aşağıda kısaca belirteyim,
-tüketici hakem heyetlerinin kararlarında emsal teşkil eden karar diye bir şey yoktur, mahkemelerde vardır
-bize resmi belgeler dışında getireceğiniz her türlü dökuman bizim için geçersizdir
- öncelikle yetkili servisten arıza tespit formu ve fabrikanın %50 önerdiğine dair bir belge alacaksınız daha sonra bu belgeleri ücretsiz değişim sitediğinize dair bir dilekçeyle fabrikaya iadeli tahahütlü postalayacaksınız,
-fabrikadan 1 ay içinde olumsuz bir cevap gelirse fabrikadan gelen resmi belge, daha önce servisten aldığınız arıza tespit formu ve teklif edilen %50 orana dair yazı ve iadeli tahahütlü gönderdiğiniz belgeye ait ptt kağıdı ile bize başvurabilirsiniz
şimdi sormak istediğim bu iş bu kadar uzayabiliyormu???fabrika bu işlemlerin uzunluğunu bildiği içinmi kendinden emin bir şekilde mahkeme yoluna gidebilirsiniz diyor galiba???
Olabılır ozaman yaptırıp parayı almak daha kolay .Yada bır avukatla gorusup dırekt tuketıcı mah gıtmek ama parayı alıp ıtıraz daha mantıklı bence

ZAK1980
12/10/2011, 22:12
Ahmet bey aksam aksam kafam bozuldu durumunuza ,
ultraslan33 (https://forum.grandepuntotr.com/members/ultraslan33.html)
alper ALPĞOLU dan alıntı,

bi avukat olarak size en büyük tavsiyem bi ticaret avukatından destek alarak davayı açmanız ve davayı açmadan önce tüm yolları tüketmiş olmanız yani sırası ile yetkili servis,distribütör tüm mecralardan olumsuz cvp aldığınızı belgeleyen evraklarla bu davayı açarsanız ve bu durumun daha önceden defalarca yaşanmış firmaya ait kusurlu bi durum olduğunu bölgenizde bulunan bi kaç forumdan arkadaşla desteklerseniz yani şahit gösterirseniz(o arkadaşların city arızasının ücretsiz olarak değiştirildiğini ve firmanın bunu kusurlu mal oldugunu kabul ettiğini gösteren bi evrak veya o kişilerin beyanları) işiniz çok kolay olur yoksa sadece beyana yani sizin şikayetlerinize dayanan bi dava Fiat tofaş avukatlarının ekmeğine yağ sürer zira hukukta ispat önemlidir...
saygılarımla.
CITY ARIZASININ BELKI NEDENIDIR YINEDE AKLINIZDA BULUNSUN,

Hocam o city motor sesi,imalatta city motorları direksiyon tam kırılıp yaklaşık 1 dakika tam gaz verilerek test ediliyormuş.City arızalarının çoğu direksiyon tam kırık iken gaza yüklenince city motoru arızalanmasından kaynaklanıyormuş.Bana yapılan tavsiye direksiyonu tam kırarak kullanmamam veya gaza fazla yüklenmemem oldu.Benimde size önerim bu olabilir.İyi akşamlar.

gemlikli_55
13/10/2011, 09:15
oyle city aralanacak diye arabayı satmak olur mu opelde direksiyon kutusu ses yapıyor c kasalarlada kimse satmıyor kasisli yollarka sankı arabanın motorunda biri demir cubukla arabaya vuruyor gibi ses yapıyordu
arabalar yaptıracaz binmeye devam yukarıda hersey anlatılmış deneyecek koşturacan sonuç alınmış onca yazılar yazıldı servise ok deyip buralarda sonuç alamazsın
ilk once servislere sonuna kadar hakkını arayacaksın uyanık olacaksın

abellan denton
14/10/2011, 14:05
yardımlar için teşekkürler. şu işi bir atlatayım arabayı hemen satıcam bir daha da Allah herkesi Fiat dan korusun...............
Amin diyerek başlamak isterim. Başka başlıkta daha önce dediğim gibi bi daha fiat mı tövbe önünden geçmem. A6 nın aynısını yarı paraya yapsalar bana nasip olmasın. Yan tarafa "artık Grande Puntom yok" yazacağm günü sabırsızlıkla bekliyorum.Geçmiş olsun umarım çözersiniz.

askaruwa
14/10/2011, 21:29
tüketici haklarına bu yukarıda saydığım işlemler boyunca arabamı kullanmaktan çekindiğim için veya devamlı bir trafik kazası riski olduğu halde fabrika beni mağdur ettiği için tazminat davası açabilirmiyim dedim tabiki açabilirsiniz dedi bu zaman zarfındaki maddi ve manevi kayıplarımı tazmin edebilirmişim...hayır gidip yaptırılır ve daha sonra dediğinşz gibi faturayla başvurulabilir ama kronik bir arızadan dolayı ve daha öncede ücretsiz değişim yapılmış bir parça için gidip servisle uğraşmak geçicide olsa bu firmaya para vermek beni kızdıran

askaruwa
14/10/2011, 21:39
bu arada punto ilk arabam ve ilk göz ağrımdı hatta daha 2 ay öncesine kadar 2009 modele dönmeyi veya evo almayı düşünüyordum fakat babamın sahip olduğu ford i servise götürdüğümüz sıradaki ilgi, arabayla ilgili bizden kaynaklanan bazı sorunlarımızda bile fabrikanın problemi uzatmaya değil çözmeye yönelik tavırları benim ise arabamla ilgili ilk sorunumda fabrikanın bu tutumu beni çok severek aldığım ve kullandığım bu modele maalesef soğuttu...

ecosi26
15/10/2011, 08:04
Şimdilerde yolda yürürken kafanıza bir inşaattan tuğla düşme ihtimali ne ise araç arızalarıda o kadar ihtimalde...Ama başa gelen arıza içinde mücadeleci olmak lazım neden sadece bir servise takılı kaldınız konunun içeriğini tam olarak bilmiyorum ama söyleyeceklerim var tabiki...
Aracınızın malum bir arızası olmuş. İnsanlar artık birbirine saygı ya da kendi yaptığı işe saygı duymadığı için ticaret işleriyle hizmet işlerini birbirine karıştırarak hele birde maddiyatı ön planda tutunca ne kadar yerse taktiği gelişmiş oldu uzlaşı bölümünde bilen birinden bilgi alarak yürümek en iyisi bence diğer bir servise danışmak ve sakince ne yapılabileceğini öğrenmek en iyisi inşallah bu konu en kısa zamanda halledilip sonuca ulaşabilirsiniz...

Radiance
15/10/2011, 09:09
city arızası bedelsiz veya kısmi bir ücret karşılığı tamir edildikten sonra, yeni takılan city motoruna iki yıl garanti veriyorlar mı ? yoksa örneğin 6 ay içinde bozulursa tekrar tamir ücreti talep ediliyor mu ?