PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çaylak_Punto

nightblue
11/10/2011, 17:32
Arkadaşlar selam;

Ben daha iki gün önce 1.3 75 bg punto aldım araçta çelik jant ve xenon farlar dışında bi özellik yok. active model normal zaten :) Siz tecrübeli kullanıcılardan bir kaç konu hakkında yardım beklemekteyim. 1) Motor gücünü arttırmaya nerelerden başlayabilirim ? 2) Bu chip falan motora herhangi bir sıkıntı çıkarıyor mu ? 3) İlk yapmam gerekenler nelerdir ? Belki diğer konularda bunların cevapları yazıyordur ama benim kafam karıştı. farklı farklı yorumlar girmiş birbirine ! o yüzden ilk mesajım da bu yönde oldu. Yardımlarınızı bekliyor, kazasız belasız araç kullanmanızı temenni ediyorum.

Teşekkürler..

ulkerhan
11/10/2011, 17:36
İlk önce tanışma bölümünde kendizi tanıtırsanız seviniriz.

Performans arttırma konusunda diğer arkadaşlar daha tecrübeli olacaktır ama, bu araca uzun yıllar binmeyi planlıyorsanız, onlarca dolarlık yatırımla ve yıllarca süren mühendislik çalışmalarla hazırlanmış motorumuza üçüncü parti parçalar ve yöntemlerle modifiye yapmamanız sizin, cebinizin ve aracınızın yararına olur.

saki
11/10/2011, 21:19
Ben ilk aracı aldıgımda dıyodum küçük motor vs. ama bu aracın etı sütü bu şehiriçi aracı performans aracı degil.Sana tavsiyem ben öyle yaptım alıralmaz hemen triger setini ve kayıslarına baktırdım ki benım aracım yetkili servis bakılı oldugu halde chıp mip hikaye yazık o kadar para verip aldın aracı bıde chip takıp motorda sorun yaşadın mı astarı yüzünden pahalıya gelir.Bence kayışlarına baktır kışlık bakımını yap lastık vs. gibi yagına suyunada baktımmı ohh baskada bisey yapmana gerek yok zaten bakımlı bır aracsa bunların cogu periyodık olarak yapılmıstır rahat edersın.Keşke izmirde olsan hallederdi gerci işin ehli sana burdanda yardımcı olur diye düşünüyorum

nightblue
11/10/2011, 21:58
Sağol hocam haklısın aslında çok fazla zorlamamak gerek. Ben yetkili bir servise baktırdım adamlar arabayı beğendiler herhangi bir arızası çıkmadı sadece motoru pc ye bağladılar debriyajın altında bir swich varmış yakıt tasarrufu için o arızalıymış. onun dışında birşey çıkmadı çok şükür. Şu triger zincir muhabbeti nedir bir sorun yok dediler ama araç 100.000 km de değiştirmem gerekir mi fiyatı ne kadardır acaba ?

Saygılar..

By_HaNNibaLL
11/10/2011, 22:36
araciniz hayirli olsun öncelikle

-Chip tuning yaptirarak başlayin en daha iyi gider hemde daha az yakar
-Kutu içi filtre yaparsaniz hava almasi daha rahat olur +BEYGİR kazandirmaz belki ama eskisine göre farki hissedersiniz
-Kat iptali özellikle üst devirleri canlandiriyor

takres
11/10/2011, 22:57
hayırlı olsun aracınız....chip işinizi görecektir...