PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Çalışma Sorunu

usaymaz
11/10/2011, 10:13
Arkadaşlar benim size danışmak ve bilgilerinizi almak istediğim sorunum klima ayar düğmesiyle alakalı (manuel) klima ayar hız dügmesini 1,2 ve 3 numaralı üfleme ayar dügmesi bu ayarlarda çalışmıyor ama 4 geldiği zaman çok hızlı olmak koşuluyla çalışıyor bu konuyla alakalı olarak bana yardımcı olabilicek arkadaşların tecrübe ve bilgilerine ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

sedini
11/10/2011, 10:21
benim aracın kliması djital fakat çalışma prensipleri çokda farklı olmadığından tahminim 2 ihtimal üzerinde yoğunlaştı..

1- Klima kompressörü nde bir problem vardır.
2- Klima düğmelerinin arkasında elektronik bir devre kartı var bunda bir problem vardır. 1-2-3 no lu devreleri algılamıyordur.

Tabi benimki tahmin bu sıkıntıyı yaşamış arkadaşlar var ise onlar daha iyi bilir. Bir ustaya göstermektede fayda var.

dogus618
11/10/2011, 10:25
sizin yasadığınız sorunu ben daha önce pegeuot de yasadım ve ayar düğmesinin aarkasındaki devre kartınnda kısa devre vardı 1 2 calısmaz 3 konum calısır 4 calısmaz idi cok büyük bi sorun olduğunu düsnmüorum eğer aracınızın garansi yoksa bile klima gazı basan yerdeki bir çok arkadaş bunuu hemen yapıyor basit bi durum ama sizdede inşallah baska bi dert çıkmaz geçmiş olsun saygılar durumu baktırım haber verirseniz sevinirm merak ettim çünki

usaymaz
11/10/2011, 23:06
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim sorunu bu akşam hallettim. Sorun Klima termostadındanmış yeride hemen yolcu kısmında torpidonun solunda kalıyor kartuş gibi bişey elektrikçiye gidip hallettirdim. benden 20 tl aldı işçilik gerçi çok verdim soketlerin ağzını karga burnunu çekerek ağzındaki oksit gibi şeyleri aldı katman yapmış yani bi anlamda yanmış onun söylemesine göre her neyse işşin sonu bana 20 tl ye bedel oldu.

ulas35
21/08/2012, 14:31
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim sorunu bu akşam hallettim. Sorun Klima termostadındanmış yeride hemen yolcu kısmında torpidonun solunda kalıyor kartuş gibi bişey elektrikçiye gidip hallettirdim. benden 20 tl aldı işçilik gerçi çok verdim soketlerin ağzını karga burnunu çekerek ağzındaki oksit gibi şeyleri aldı katman yapmış yani bi anlamda yanmış onun söylemesine göre her neyse işşin sonu bana 20 tl ye bedel oldu.

benim arabamdada aynı sorun oldu bayram araya girdi bi fırsatını bulup bakamadım senin söylediğin yere inşallah ordandır