PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci Kez City Arızası..

StrawBeeRy
06/10/2011, 22:20
Arkadaşlar merhaba;

son 1 haftadır 2 günde bir ekranda "Have Power Steering Check" yazısı çıkıyor araştırdımda city arızasıymış daha önce 2009 nisan ayında değişmişti fakat tekrar uyarı veriyor yazı çıktığı zaman sertleşiyor cityi açıp kapattığım zaman düzeliyor sanırım gene kavga dövüş ücretsiz değiştirmek gerekicek bu sefer ücretsiz değiştirmezler herhalde birmota daha sormadık fakat herkese yaptıkları gibi bizdende para isteyecekler bunun için gemlikli_55 nicki üyemizin mahkeme raporu vardı bunu göstersek tekrar ücretsiz halledebilirmiyiz yeni değiştirenler nasıl bir yol izledi acaba?daha önce böyle başına gelen oldumu?yardımcı olursanız sevinirim..

Teşekkürler

izoci
06/10/2011, 22:23
geçmiş olsun kamka

comanchee
06/10/2011, 22:26
geçmiş olsun bakalım ne diyecekler Mert

tayfux
06/10/2011, 22:31
geçmiş olsun kardeşim o belgeleri götür inşallah sıkıntı çıkarmazlar da..bu arada sıkıntı çıkarmadan da değiştiren servisler var Mert aracını oralara götür bence..

ACTOROFTHEROAD
06/10/2011, 22:33
ben günlerdir uğraşıyorum, servis,daha doğrusu tofaş %50 de ısrarlı...

StrawBeeRy
06/10/2011, 22:47
bir kere değişmişti bu ikinci oldu yani değiştirdim bir daha sorun olmaz dedik gene oldu gene değiştirip gene arıza yapıcak herhalde

ACTOROFTHEROAD
06/10/2011, 22:52
bir kere değişmişti bu ikinci oldu yani değiştirdim bir daha sorun olmaz dedik gene oldu gene değiştirip gene arıza yapıcak herhalde

başımız bu dertten hiç kurtulmayacak sanırım:(

ZAK1980
06/10/2011, 23:23
Mert ikincikezde olcak üçüncü kezde biz bu sıkıntı ıle herdaım ugrasacagız çünki fabrikada 74.000 adet var cıty ,şimdi kalmıştır 70.000 adet aynı üretim city motoru herkes için kalıcı çözüm bulmak yerine kişi bazlı çözümler üretiyoruz ve herdaim kafamız agrıyor.Bence yapılacaklar şunlar ,
1-Fiata yazılı olarak başvurmak (Web kanalı ile) ve gelen sonucu yazılı olarak istemek ,gelen sonuçta büyük ihtimal %50 lik kısmı size ait denilecek
2-Servisten sorun ile ilgili yazı al
3-Fiat cağrı merkezının ve servısın verdıgı kagıtlar ,Aydın abının emsal ''Ayıplı Mal'' dır kararı ile bulunduğunuz ilçedeki Kaymakamlıkta bulunan Tüketici Hakları Hakem Kuruluna baş vur hatta örnek olması açısından forumda ücretsiz degiştiren arkadaşların yardımı ile onlarında ''Motor no,Ad-Soyad,Araç Model Yılı,Telefonları ve garantilerinin bitmesine rağmen ücretsiz olarak değiştirdikleri belırten ek ile kendi city arızanın kronık ,ayıplı mal,üretim hatası olduğunu belırten şikayetin ile basvur 15 gün bekle sonucu.
Benim basıma gelse yapacagım bu beyler,bayanlar bu gidişlede benim basıma gelmeden Allahın bir kulu yapmayacak bunu zaten illaki benimkinin de bozulmasını beklıyor,benım aracımda City sorunu yok sizden çok ben kafa yoruyorum .
İllaki benimde başıma gelecekte nezaman onu bilmiyorum .
Zaten City motorun Ayıplı mal oldugu kesinleştı bızım lehımıze olan bır durumu
kullanacagız okadar.
Senın City motorunun 2009 yılında arızalanıp değişmiş olmasından dolayı kesınlıkle para isteyecekler ama senın farkında olman gereken durum şu bu City Üretim hatası ki sureklı arızalnıyor dıyerekten THHK belırtmen degıstırıyorlar yıne bozuluyor ,adam gıbı ıs yapmıyorlar ayıplı maldan habıre para kazanmak ıstıyorlar

GP COSKUN
07/10/2011, 00:17
mert geçmiş olsun kardeşim ama
servise bastır hatta müşteri hizmetleri ile irtibata geç
servisede gemlikli 55 nickli üyemizin hakem heyeti kararı ile git etkisi olur

takres
07/10/2011, 00:22
geçmiş olsun ikinci kez olması da tam şansızlık....

macsea
07/10/2011, 00:24
şansa bak,geçmiş olsun mert.
bu arızayı kullanıcı hatası olarak hiçbir zaman diretemezler,
şöyle bir durum var bence, ilkinde elinde bukadar belge ve örnek yoktu.şimdi daha güçlü herkes son örneklerden sonra. fobi olcak bu city olayı,başına hiç gelmeyenlere :(

acRep
07/10/2011, 01:46
Geçmiş olsun kardeşim Coşkun Ve Zeynel abinin dedikleri yapılacak en doğru ve en son noktaa dikkate almanda fayda vardır.. Üzüldüm senin adınaa..

cck1
07/10/2011, 08:12
geçmiş olsun mert.

gemlikli_55
07/10/2011, 11:41
sonuçları paylaşalım mert bu sefer evrak temin etmeyi unutma servislerde uyanık olalım danışmaya gidip oturmayalım servilerde yapılanları en ince ayrıntısına kadar (benım işkartı kalemle hazırlanmış ve aracımın servis kaydı city olarak acılmamış -başka serviste motor no ile girdik baktık :))takıp edelim işim bitti eyvallah yerine evrak , döküman talep edelim

StrawBeeRy
30/01/2012, 20:47
evet uzunca uğraşmalar sonucunda ücretsiz değişim kabul edildi ve müsait zamanda getirin değitirelim dediler bu hafta içi götürmeye çalışıcam dava açanlar sayesinde demekki bazı şeylerin farkındalar inşallah tekrar aynı sorunla karşı karşıya kalmayız

effect1903
30/01/2012, 21:01
Önceki GP'mda city bozulmuştu, servise gittim bilgisayara bağladılar city bozulmuş değişecek denildi ee ne kadar dedim 1500 tl'cik dendi.. Eee dedim bunda benim günahım ne? bilmem dedi servisteki usta bende öylemi dedim siz bilirsiniz çıktım gittim direkt müşteri hizmetlerini aradım 3 hafta sonra cevap geldi ücretsiz değişim kabul edildi ve değiştirdiler aynı serviste :) farkındalar aslında bunun bir kronik sorun olduğunun hatta mahkeme kararlarından bile haberleri vardır ama hala inat edip insanlardan para talep ediyorlar.. Bu yüzden direkt olarak hatayı kabul etmeyip hala para talep eden servisleri kınıyorum..

StrawBeeRy
30/01/2012, 21:04
evet banada ilk başta öyle söylendi müşteri hizmetlerini aradım sonra servisten aradılar gelin değiştirelim dediler hani biz söyleyelim yerlerse hesabı oluyor :)

effect1903
30/01/2012, 21:10
Evet aynen öyle Mert :)

tayfux
30/01/2012, 21:30
evet uzunca uğraşmalar sonucunda ücretsiz değişim kabul edildi ve müsait zamanda getirin değitirelim dediler bu hafta içi götürmeye çalışıcam dava açanlar sayesinde demekki bazı şeylerin farkındalar inşallah tekrar aynı sorunla karşı karşıya kalmayız
bravo hocam geçmiş olsun..

Du Hast
30/01/2012, 22:22
e bazı arkadaşlara diretip bir miktar para aldılar.
madem uğraşınca, laf cambazlığı yapınca bu laneti değiştiriyorlar para verenlerin günahı nedir? ben mümkün değil 1500 tl nin yarısını vermem. sökerim götürürüm yaptırırım ya da gider çıkmasını alır takarım. belki daha kötü olur ama yine para yedirmem ben tofaşa.

kaan3368
30/01/2012, 22:26
geçmiş olsun mert.

skystar37
30/01/2012, 22:53
Geçmiş olsun Mert, bu fiat düzelmez en azından bizim ülkemiz de değişmez.
City im bozuldu diyenlere fiatın bakış açısı aşağıda yer alıyor...
https://www.capsverlan.com/bloggaleri/galeri/buyuk_resim/640x480_3574serkan-altunigne-karikaturleri-243.jpg

Punto_Can
31/01/2012, 02:26
geçmiş olsun kardeşim...

fotobelit
31/01/2012, 11:24
Geçmiş olsun..Herhangi belge falan alabildinizmi acaba..Sizide ücretsiz değişim için örnek verelim.

StrawBeeRy
01/02/2012, 11:53
değişim yapıldığı zaman fatura isteyeceğim o zaman haber veririm

M@GIC
01/02/2012, 17:19
Mert geçmiş olsun.. ücretsiz ikinci kez değiştirmene sevindim.

The End
02/02/2012, 09:30
Geçmiş olsun Mert. İkinci kez ücretsiz değişimle rekor sende :)

macman
02/02/2012, 10:48
Geçmiş olsun mert inşallah çabucak halledersin benim arkadaşında başına geldi geçen günlerde yarısın almışlar paranın yazık vallaha

StrawBeeRy
02/02/2012, 10:49
Teekkürler arkadaşlar daha değişim yapılmadı kar sebebi ile gidemiyorum en kısa sürede gidicem

gemlikli_55
02/02/2012, 15:37
hadi geçmiş olsun mert gözün aydın

StrawBeeRy
27/02/2012, 22:30
arkadaşlar bugün sipariş verildi perşembe yada cuma günü gelicekmiş geldiği zaman arayıp çağırıcaklar artık city için uğraşmanıza gerek yok direk gidin servise şikayet olarak kayıt açtırın onlar sisteme giriyorlar sistem artık onay veriyormuş verdiği zaman parça ellerinde varsa takıyorlar ellerinde yoksa sipariş geçip sorunu hallediyorlar bilginiz olsun..

kadir07
27/02/2012, 22:41
arkadaşlar bugün sipariş verildi perşembe yada cuma günü gelicekmiş geldiği zaman arayıp çağırıcaklar artık city için uğraşmanıza gerek yok direk gidin servise şikayet olarak kayıt açtırın onlar sisteme giriyorlar sistem artık onay veriyormuş verdiği zaman parça ellerinde varsa takıyorlar ellerinde yoksa sipariş geçip sorunu hallediyorlar bilginiz olsun..gözün aydın mert hallolduğuna sevindim.benimde 15 gün önce değişti ücretsiz ama maalesef hepsini ücretsiz değiştirmiyorlar hala. ben aracı bırakırken servise bi bayanın aracına %50 verdi sistem...

StrawBeeRy
27/02/2012, 22:48
öyle bir durumda itiraz ediceksiniz sistemde ücretsiz değişen araçlar varken o bayanın ücretsiz değiştirme hakkı neden yok önce onu sorucak fiatı arayıp söylemesi lazım

Gorky
27/02/2012, 22:49
arkadaşlar bugün sipariş verildi perşembe yada cuma günü gelicekmiş geldiği zaman arayıp çağırıcaklar artık city için uğraşmanıza gerek yok direk gidin servise şikayet olarak kayıt açtırın onlar sisteme giriyorlar sistem artık onay veriyormuş verdiği zaman parça ellerinde varsa takıyorlar ellerinde yoksa sipariş geçip sorunu hallediyorlar bilginiz olsun..

Beylikdüzü Birmot'ta mı hallettin abi?

StrawBeeRy
27/02/2012, 22:51
aynen Görkem beylikdüzü birmotta hallettim

kadir07
27/02/2012, 22:51
öyle bir durumda itiraz ediceksiniz sistemde ücretsiz değişen araçlar varken o bayanın ücretsiz değiştirme hakkı neden yok önce onu sorucak fiatı arayıp söylemesi lazımbayanı uyardım bende müşteri hizmetlerini aramasını söyledim ayaküstü anlattım biraz umarım onunkinide ücretsiz değiştirmişlerdir...

StrawBeeRy
27/02/2012, 23:13
inşallah değiştirmişlerdir azda değil yahu 2.000 lira yazık günah