PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta hasarı hakkında

zafer murat
06/10/2011, 21:35
arkadaşlar mrb;

geçen pazar yolda giderken aniden çıkan köpeğe çarparak ön tamponda hasar oluştu bugün anlaşmalı yetkili servise gittim foto çekildi kendim yazdığım beyanı teslim ettim şimdi sigortadan cevap beklenecek ne kadar sürede geri dönüş yaparlar daha evvelden kaskodan hasar yaptıran varmıdır.Kasko şirketim anadolu sigortadır.

sezerism
06/10/2011, 22:16
Arkadaşım geçmiş olsun .Hiç kimse bir yere dönmüyor sen kendin çabalarınla şartları zorlayarak süreci ilerletebilirsin . Ben aynı olayı yaşadım gece koyuna çarptım araç çalımıyordu hariçten para verdim kendi servisime çektirdim . Sigorta eksperiyle hiç konuşamadım çok aşağı, aşağılık insanlar benim araçım hakkında bana fikir beyan etmeden hareket ediyorlar bunlara yuh.
Bu eksperler sigorta şirketlerini koruyorlar araç pert olması gerekirken tekrar yapılmasını öneriyor. Bence araç kaza yapınca biraz da biz müdahele yapıp tamamen iyice bozmak.
Şİmdi daha fazla para vererek bravo alcam .

karamurat4141
06/10/2011, 22:22
merhaba öncelikle geçmiş olsun cana gelicegne mala gelsin diyelim...aracınıza geldiğimizde kaskonuz varsa ve siz direk sigorta şirketinize basvurup kayıt açtırdıysanız sorun yok beyanınızı kabul görüp aracınız yapılacaktır diye umuyorum arada ufak tefek sorunlar çıkar..neden.nasıl..aracınız yurutmeden servıse sizin .çabalarınızla çekılmemelıdır kasko sırketınızı arayıp onlar sıze en yakın çekıcıyı yonlendırmesı gerekır eger sız goturursenız kabul etmiceklerdir o yuzden sorunlar çıkabılıyor.. tekrar geçmiş olsun..

zafer murat
06/10/2011, 22:30
şuan araç bende servis sadece fotoları çekti forum doldurdu benim sigorta poliçe sürücü belge fotokopilerini aldı sigortaya bildirdiler.Hasar onayını bekliyoruz şuande serviste bir şey diyemiyor onlara kalmış bir şey diyor ne zaman onay verirlerse tampon sipariş geçilip boyandıktan sonra gidip taktırıcam.

karamurat4141
06/10/2011, 22:33
şimdiden yeni tamponunuz hayırlı olsun bence :) Kasko isteğe bağlıdır yapılıcaktır mağdur olmıcaksınızdır.tabi güvenli ve kaliteli şirketlerde geçerli ak allianz anadolu gibi :)

OzzY
07/10/2011, 04:32
şuan araç bende servis sadece fotoları çekti forum doldurdu benim sigorta poliçe sürücü belge fotokopilerini aldı sigortaya bildirdiler.Hasar onayını bekliyoruz şuande serviste bir şey diyemiyor onlara kalmış bir şey diyor ne zaman onay verirlerse tampon sipariş geçilip boyandıktan sonra gidip taktırıcam.

sadece tamponda hasar varsa. servis dosyayı açarken hasar tutarını yüksek girmediyse(ne kadar hatırlamıyorum ama belli bi tutarın altına) eksper görevlendirmeden onay veriyor anadolu sigorta. yarın onay gelir bence.
(cmaxin aynasına çarpmışlardı + cam çizildi) yarım saatte onay geldi anadolu sigortadan(300 civarı tutmuştur diye düşünüyorum)

zafer murat
07/10/2011, 15:16
Bugün sigorta acentem ile görüştüm daha servis dosya açmamış aradım servisi yeni hesap çıkarmışlar açılıcak bugün dosya dediler.

ZAK1980
07/10/2011, 15:51
Fiat kaskoda Aracınız Fiat ise 1.000 Tl ye kadar hasarlarınızda exper tain edılmeden dırek servıse gıdılerek yapılabılınıyormus facede reklamı vardı buyrun sıze reklam

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/photo.php?v=10150342957267745

opexturk
07/10/2011, 18:41
sadece tamponda hasar varsa. servis dosyayı açarken hasar tutarını yüksek girmediyse(ne kadar hatırlamıyorum ama belli bi tutarın altına) eksper görevlendirmeden onay veriyor anadolu sigorta. yarın onay gelir bence.
(cmaxin aynasına çarpmışlardı + cam çizildi) yarım saatte onay geldi anadolu sigortadan(300 civarı tutmuştur diye düşünüyorum)

1,500tl altına exper gerekmiyor anadolu sigortada

opexturk
07/10/2011, 18:43
Bugün sigorta acentem ile görüştüm daha servis dosya açmamış aradım servisi yeni hesap çıkarmışlar açılıcak bugün dosya dediler.

ben de p.tesi verdim aracı servise salı günü exper görmüş arabayı ancak anlaşamamışlar kapıyı komple değiştirmeyin sacını değiştirin demiş exper bunun üzerine servis başka exper isteğinde bulundu o da dün aracı görmüş kapıyı vermiş hemen sonuçlar belli olmuş.sağolsunlar salıdan beri de ikame araç verdiler

zafer murat
08/10/2011, 12:54
Çarşamba günü bıraktım evrakları adamlar daha dosya açmamış sigortaya pazartesiye kadar dosya açılmaz ise başka servise müracat edicem

boby
08/10/2011, 13:28
zorunlu sigortadanmı, yoksa kaskodanmı bahsediyoruz. ? sigortada kasko gibi bu tip hsarları karşılarmı ?

OzzY
08/10/2011, 16:02
zorunlu sigortadanmı, yoksa kaskodanmı bahsediyoruz. ? sigortada kasko gibi bu tip hsarları karşılarmı ?

trafik sigortası sadece karşı tarafın hasarlarını karşılar.

yeni yeni bazı trafik sigortaları mini onarım hizmeti vermeye başlamış.

zafer murat
10/10/2011, 19:20
Bugün sigortanın müşteri hizmetlerini arayıp durum hakkında bilgi istedim ekper atanması yapılıcak dedi serviste ekper gelmez demişlerdi ama sigorta şirketi ekper talep etmiş galiba servisin belirlediği tutar 1,500TL'Den fazla