PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : grande punto dualogiç

kenmen
03/10/2011, 12:00
slm arkadaşlar 1-2 gün içinde grande punto dualogiç alacağım otomatik araç nasıl kullanıldığı hakkında bilgi veririseniz sevinirim

Luc
03/10/2011, 16:38
Çalıştırırken frene basıyorsun. Çalıştıktan sora N'ye alıyorsun. Daha sonra vitese alıp devam. Eco mode'da kullanırsan mümkün olan en düşük devirde vites değiştirir, araba gitmiyor sanırsın. Vites küçültmen gerektiğinde gaza dibine kadar basarsan (Eco Mode'da) kompresor yapıyor. Eco mode kapalı iken ise araç gayet güzel gider, vitesleri pedala basma açısına göre 3K ve sonrasında değiştirir. Dibine kadar pedala basarsan mümkün olan en yüksek devirde vites atar. Son hızı 175.kph civarı. 180 - 185 arası süratte görebilirsin eğime göre.

Bu arada eco mode'da bayırdada gidebilirsin kompresör mantığı ile. Bayılıyor falan diyorlar ama, ben şimdiye kadar bayıldığını hiç görmedim aracımın. 2,3 ve 4. vitesi çok kuvvetli. Düz vites gibi kullanımda ne demek istediğimi anlarsın eğer aracı biraz zorlarsan. 1 ve 5. viteslerde iyi ama, 5. viteste son hız kısmında 1.6 100ps bir araç gibi bir beklenti içine girmemek lazım. Onun haricinde gayet seri bir araç. Benim motor 1.4 benzinli olan.

Her ne kadar şikayetler olsada kullanım açısından gayet iyi bir araç. Bende Tjet almak istiyorum ama sırf düz vites diye tereddüt ediyorum. Özellikle köprüyü geçerken eco mode harika oluyor.

Şimdilik benim aklıma gelenler bunlar.

akca37
03/10/2011, 16:45
Arkadaşım yanlış anlama Allah 3 tane punto almayı nasip eyledi , şu an kullandığım sonuncusu punto evo 1.3 dualogic yani 95 lik otomatik olanı, iyiki otomatik almışım diyorum, Cüneyt arkadaşım çok güzel anlatmış , tabi bu benzinlisi , dizeli ise çok daha güçlü ve çokçok atak seriliği harika, eco mod inanılmaz yakıt tasarrufu sağlıyor, ben bir depo ile 45 litrelik mazotla eco mod açık ve yolun büyük bölümünü hız sabitleyici ile 90 km hızla katederek yaptım, iki kişi artı bagaj full yüklü ve şehir içlerinde de ortalama olarak 100 km değişik illerde yapmama rağmen 944 kilometreyi gördüm ve mecburen yakıt almak zorunda kaldım çünkü depo zarar görcek diye soracağın olursa cevaplayabilirim, inş hayırlısı ne ise onu nasip eder size mevlam

Luc
03/10/2011, 16:53
Emrullah arkaşıma bende katılıyorum ve az yaktığı konusunda hemen bir resim ekliyorum :)

Benim araba ile Karadeniz'den gelirken bizzat kendi çktiğim resim. Aca (Ortalama Yakıt: 5.1L/100km)

https://c1110.hizliresim.com/11/10/3/7821.jpg

reddragon
03/10/2011, 18:23
geri giderken manuel olarak vites kolunu çekiyosun.
İleri giderken ise auto ya alıp vites değiştirmekle uğraşmadan normal otomatik gibi akıyosun...