PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : asfalt lekesi -kaporta boyanacak

yeskezi
01/06/2007, 16:57
30 gündür gp kullanıcısıyım. nerde olduğunu bilmiyorum ama aracın sağ ön lastiği asfalt atlatmış ve sağ ön kapıda lekeler vardı.gazyağıyla çıkar dediler,çıkmadı :dontknow:birmota götürdüm;tiner,gazyağı,cila çare etmedi.bide ben bakayım diyen ustalar tırnağıyla kazıyınca boya çıktı,beyaz beyaz epoksi astar gözüküyor...boya atmak lazım diyorlar şimdi.20 günlükken oldu bunlar ve boyatmadan çıktım.zaten aldığımın ilk günü kliması da bozuktu.napmak lazım bu arabayı?

maviş
01/06/2007, 17:01
tinermi??? ya boyaya tiner sürülürmü naptınız siz
bence o boyaya tiner süren kimse ondan bu işin hesabını sor dedim
boya napsın tinerin karşısında
gazyağı herşekilde çıkarırdı keşke biraz daha uğraşsaydınız
çok üzüldüm
tekrar geçmiş olsun

*C@N*
01/06/2007, 17:08
bildigim kadarıyla mazotla temizlenir ama yinede bir bilene sor derim

Misafir2
01/06/2007, 17:10
tiner boyanın düşmanıdır o akıllı servıstekı vatandaştan sormalısın hesabını dostum buyuk geçmış olsun
bu tür asfalt veya zıftler gaz yağı, mazot veya özel kımyasalları var leke çıkartıcı vs tıner çok yanlışbır uygulama

dagored
01/06/2007, 17:13
geçmiş olsun...
o iş için özel bi karışım var diye biliyorum ben, sonax vs.. gibi araç koruma merkezlerine bir sormanı tavsiye ederim.

nyesilyurt
01/06/2007, 17:19
geçmiş plsun .klimandaki problemi tam olarak yazarsan iyi olur.daha rahat yorum yapabiliriz . klimada bendede sorun var ama sorununu biraz açıklayıcı yazarsan..

ABNEW
01/06/2007, 17:26
Geçmiş olsun.Tiner uygulanması gerçekten garip:(

toful
01/06/2007, 17:31
dert etme bendede ilk aldığımda klima çalışmadı ertesi gün servise gittim.10 gün sonrada klima yine soğutmadı.taş gelmiş denildi.kaskodan klima radyatörü değişti.

MOZDİ
01/06/2007, 17:34
geçmiş olsun arkadaşım....

Mehmet D.
01/06/2007, 17:36
Merhaba

Benim eski arabam beyaz dı ve ona da aynı şey olmuştu sağ ve sol ön kapılar
yeni dökülen asfaltdan dolayı zift bulaşmıştı baya da fazlaydı yıkamacı arkadaşımın yanına gittim aracı yıkadıktan sonra orayı benzin ve bir parça bez yardımıyla ovalayarak kolayca çıkarttık ve çok sevinmiştim.

Yani kısacası sonuca biz benzinle ulaşmıştık.

pascal
01/06/2007, 19:09
çok geçmiş olsun. tinerden tinere fark wardır arkadaşlar. bildiğm kadarıyla 2 çeşitler birisi dediğiniz gibi boyaya direk zarar werir diğeri ise boyaya zarar wermeden temizlemek için kullanılır. bu işi yapan bi arkadaşımdan duyduklarım.

boyatmak son çare olabilir ama öyle çok büyük birşey değilse şimdiden boyatma bence. klima problemi hala dewam ediyor mu?

TEZEL PUNTO 45
01/06/2007, 19:46
gecmıs olsun bızım gp yede olmustu sıyah noktalar ve mazotla cıkardık kaportacıya gıderek sımdı kalmadı hıc bısey

twentynine
01/06/2007, 20:30
Arkadaşlar bir zamanlar donanimhaberdede sözü geçmişti ve bir arkadaş bildiğimiz margarini sıcak güneşli günde ziftli yere sürmemizi ve 15-20 dk bekledikten sonra bezle silmemizi söylemişti. ne kadar gerçekliği var bilmiyorum bendede var birkaç leke her defasında yapıcam unutuyorum bi deneyin isterseniz

ufuk61
01/06/2007, 21:05
gecmişolsun kardeşim boyaya tiner sürüldüğünüde ilk defa duydum

kardeşim benim bir önceki arabamda olmuştu aynı sey ve benzin istasyonunda mazotla dk bitti bence o tineri süreni parcala hesabını sor

Reddline
01/06/2007, 22:21
gaz yağı çok zor da olsa bir kaç sürmede çıkartıyor. ayrıca araca 1 ayda bir filan kople gaz yağı uygulanabilir. boyayı besler ve parlak gösterir. pasta bile senin lekeyi çıkaramadıysa gerçekten sağlam bir ziftmiş ama pasta kesinlikle çıkartır yaw hayret.

Gkhan
01/06/2007, 22:28
geçmiş olsun.Servise gidip konusursan mutlaka bi çözüm yolu bulursun.Benim pek bilgim yok o yüzden bu koınuda sana yardım edemiyecem.

klima bozukmu?

olabilir servise götürüp onu hallettirebilirsin. ;)

h k
01/06/2007, 22:28
iki cesit tiner var . biri selülozik biride sentetik . birisinden biri boya icin zararli digeri zararsiz. ama hangisi hangisi bilmiyorum :)

servistekiler dogrusunu yapmislardir sanirim ama zift cikartan kimyasallar var . benim arkadasin beyaz albeasi les gibiydi temizletti gayet güzelde cikti.

the_Algn
01/06/2007, 22:38
Margarin kullanıp temizleyenleri duymuştum ilginç:))

Gkhan
01/06/2007, 22:42
Ali olaya el attı tamam artık oldu bil dinle sen onu :)

OzzY
01/06/2007, 22:59
çok geçmiş olsun. tinerden tinere fark wardır arkadaşlar. bildiğm kadarıyla 2 çeşitler birisi dediğiniz gibi boyaya direk zarar werir diğeri ise boyaya zarar wermeden temizlemek için kullanılır. bu işi yapan bi arkadaşımdan duyduklarım.

boyatmak son çare olabilir ama öyle çok büyük birşey değilse şimdiden boyatma bence. klima problemi hala dewam ediyor mu?
boya kalkmış artık boyatmak zorunda...

Halook!!!
01/06/2007, 23:39
Geçmiş olsun.Bir kere ben senin yerinde olsam ustaları feci haşlardım.Arabada gerek kuş pisliği,gerek çam reçinesi ve gerek te zift gibi şeylere asla ama asla tırnak atılmaz.Eğer atılırsa en iyi ihtimalle araba çizilir en kötü ihtimalle de sizin başınıza gelen şey olur yani boya çıkar.

Bu arada mazotla ziftleri silmek bir çözüm fakat o da boyaya zarar veriyor diye biliyorum.Benim arabamda da ziftler vardı ve geçen sene Ağustostan beri duruyordur arabamda.3 hafta önce Sonax'a boya korumaya gittiğimde arabadaki bütün ziftleri çıkarttılar.Onların kullandıkları özel birşey var krem kıvamında ve mazottan daha etkili birşey.Tekrar böyle birşey gelirse başınıza boya koruma yapan yerlere başvurursanız eğer bu sorununuzu kolay bir şekilde halledeceklerdir...

pdr42
02/06/2007, 00:38
ilk zamanlar bende her yerine dikakt ederim simdi sağ tarafında asfalt sıcraması cok. seninkisi buyukse bişey diyemem tabii ama artık orasıan burasına bakacagıma eseknieytine biniyorum :):

Qubee
02/06/2007, 01:58
çok üzüldüm ya geçmiş olsun. sakın arabandan soğuyayım deme :(

HKNZHR
02/06/2007, 07:32
ben gecenlerde arabayı yıkatırken bir servis otobusu gordum asvalt bulaşmış ve elinde mazot vardı adamın mazotla temizlemeye calışıyordu sanırım faydası olmustur..

mkaksoyer
02/06/2007, 11:44
asfalt hammaddesi katran bir petrol türevi olduğundan benzin , mazot gaz gibi maddeler de petrol esaslı olduğundan çözecektir. bir çözüm yolu daha var o da makina temizliğinde kullanılan kimyasallar su bazlı oldukları halde petrol bazlı katranı sökebiliyorlar ve alttaki boyaya zarar vermiyorlar. fakat arkadaşın durumunda boya atmak mecburi artık.

anvil
02/06/2007, 15:05
mazot iyi de dikkat edin benzin de boyaya zarar verir. elinize bile bir mazot dökün bir de benzin bakalım ne hissedeceksiniz.

Punto06
02/06/2007, 16:19
Bence boya yaptırma onun yerine Auto King gibi otomobil bakım yerlerine götürüp rotöş yaptır

dr_emre
02/06/2007, 19:04
Bencede boyatmamalsın ya bunun için kapı mı boyanır....

pascal
04/06/2007, 02:44
boya kalkmış artık boyatmak zorunda...

ben de öyle dedim zaten adaş :)

learner
04/06/2007, 21:40
.....artık orasıan burasına bakacagıma eseknieytine biniyorum :):

abi ne diyorsun yaaa valla olmadı şimdi arabamıza eşek falan dimi ama. biraz haksızlık değilmi ???

Misafir2
05/06/2007, 00:38
@
prd42
len mustiiiiiiiiii benım arabayıda aynı kefeye koymuyorsun dımı daha 3 yıl borcu var hangı e....k okadar para eder be :):)

ufukbzk84
05/06/2007, 13:43
aynı şey benm başımada gelmiş ti tamponda ve ön kapılarda önce boyalar çıktı sandım çok üzülmüştüm.... (saflık işte) sona biraz inceleyince zift olduğunu farkettim... matbaacı olduğumuz için bol bol bu tür maddeler mevcut gaz yağı ile biraz bastırarak sildim... ve kayboldu...ama tiner çok zararlı bildiği kadarıyla zaten boya için kullanılan bişi çok tehlikeli....

yeskezi
06/06/2007, 16:37
doğrusunu yaparlar diye birmot a götürdüm arabayı ilk olarak.gazyağı çıkarmadı.diğerlerini de denediler olmadı.çıkarmak için tırnakla kazıdıkça boya kalktı ne yazıkki.hata onların olduğu için ücretsiz boyamayı teklişf ettiler .ama benim için üzücü tabi,ilerde kime nasıl anlatırsınız boyanın nedenini,yada kötü gözükür mü vs. daha önce palio'm vardı ve ondaki asfalt lekesi gazyağıyla kolayca çıkmıştı...bu durum gp ye özelmiş:(
klima için servis tamiratını yapıp verdi;gazı kaçmış dediler sadece.sorun hakkında bilgi ısrarıma rağmen vermediler .ama o günden beri sorun olmadı,normal çalışıyor klima.