PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk çalışmada çalışamayan araba:)

phantomlord
01/10/2011, 21:19
arkadaslar merhaba,

2006 model starjetim var. atiker lpg takılı.

özellikle soguk havalarda araba çalışmakta zorlanıyor marş alıyor devir 1000 oluyor. geri 500lere düşüp istop ediyor. tekrar çalıştırıyorum. çalışıyor. ama gaza basınca araba boğuluyor. egzozdan pot pot sesler etraf leş gibi benzin kokusu:) bida açıp kapatıyorum arabayı derken araba düzene biniyor. yazında yapıyordu ama bukadar değildi..

ve dikkat ettiğim bişeyde arabanın hararet göstergesi çalışınca 0da hiç kıpraşmıyor. biraz gittikten sonra ortalara çıkıyor. sizdede böylemi?

Lpg den olabilir diyecem ama araba benzinde calısıyor lpg ye gecinde sorun yok. ek olarak benzinde çekişi daha düşük arabanın:S

önerilerinizi yardımlarınızı. hatta malatyada bu arabadan anlayan usta varsa onunda bilgilerini rica ediyorum:)

PuNTo
01/10/2011, 23:59
bende de buna benzer sorun vardı genellikle sabahları marş süresi uzamıştı çalışsam mı çalışmasam mı modundaydı araç (üzerindeki orjinal akü) geçen ay aküyü değiştirdim şimdiye kadar tekrarlamadı.

phantomlord
02/10/2011, 10:22
bende akü oldugunu sanmıyorum. marş alıyor sonra gaz yemiyor araba.. gaza basınca bogulup istop ediyor..

Du Hast
02/10/2011, 20:25
akü zayıfsa ecu ya giden akım az olduğundan dolayı çalıştıktan sonra stop edebilir ki ben triger zincirini değiştirirken usta seyyarı aküya bağlamıştı akü zayıflamış marş çeviriyor çalışacak gibi yapıyor sonra stop ediyordu takviye yapınca düzene bindi.

hararet göstergeside normal. motor hemen ısınmaz.

phantomlord
02/10/2011, 21:41
evet ona katılıyorum. ama ikinci çmarşda calısıyor. ama sarsılarak çalışıyor ve gaz yemiyor araba.. ama akü kontrol cihazı var işyerinde aküyü ölçerim.

OzzY
03/10/2011, 00:58
orjinal akü duruyosa üzerinde aküden olabilir. ilk çalıştırmada biraz kendini toparladığı için(o kadar kısa zamanda zor ama) 2.cide normal çalışıyor olabilir. havadan etkilenmeside aküyü destekliyor. benim 1 yıllık aküm bile 1 gün yatınca voltajı düşüyor. araba 10 sn çalışınca normale dönüyor.(marşta sorunum yok farklı bi olay var)