PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bi CİTY arızası da benden senaryo aynı %50, %50 ödenecekmiş!

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 12:00
Aracım 2006 model 31700 kmde daha, ve anlam veremiyorum mademki bu kronik bi arıza ne diye yarısını ödüyorum ben! başka markalar en ufak bi sorunda araçları geri çağırırken tofaş bizi nasıl yolacağını düşünmekte... ben aractan da tofaştanda tiksiniyorum artık.:puke0000: Şimdi bu işi masrafsız halleden arkadaşların izledikleri yolu izleyerek çözmeye çalışacam umarım olumlu sonuçlanır...

fthozturk
01/10/2011, 12:07
Gec hocam gec bunlari banada aynisini dediler simdi 80 tl iscilik odeyip halledecegim zorlasan onu bile odemezsin sen ustune git bedava yaptiranlar var de nasil ayricalik yapiyorsunuz de tekrar goruselim fiatla biz size donelim diyecekler sonra tammdir

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 13:36
vallaaa zaten öyle olmazsa satcam aracı ve gerek fiat gerek tofaşın rezilliğini heryerde yüzlerine vurcam!

USTA
01/10/2011, 13:42
Kullanıcı lehine alınmış kararlar varken sizden ücret talep edemezler...

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 14:03
şuan ediyorlar, ama diretmeye çalışcam söz ettiğiniz kararları göstercem.

fthozturk
01/10/2011, 14:46
anasayfadaki emsal teşkil edecek niteliktedir yazan yazıyı al yanına kimine bedava kiminede şukadar indirim yapıyorsunuz bu ayrımcılık nereden geliyor neye göre bu fiyat farkı sana sistem böyle teklif verdi demişlerdir fiat ı arayıp bide ben görüşeyim deyin dersime iyi çalıştım ben her taraftan sıkıştırınca sorun kalmadı dediğim yazıyı gösterin bakın bu şahısa %75 indirim yapılmış ve sonradan tüketici haklarını kullanarak %25 ini de geri almış diye göster onuda bakalım ne diyecekler

kubilai
01/10/2011, 14:57
Adana' da hangi servise gittiniz mıçılar mı birmot mu ?

takres
01/10/2011, 18:46
servis de amma uyanık...

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 19:15
mıçılar servisine gidiyorum, ama birmota dönebilirim yakında.. sözunu ettiğiniz şekılde belgelerle ve gerekırse forumdaki konularla karşılarına çıkcm, umarım istediğimiz şekılde olur:)

ZAK1980
01/10/2011, 19:28
mıçılar servisine gidiyorum, ama birmota dönebilirim yakında.. sözunu ettiğiniz şekılde belgelerle ve gerekırse forumdaki konularla karşılarına çıkcm, umarım istediğimiz şekılde olur:)
Arkadsım ısterler onlar ıstıyor dıye bızde verecek degılız .
Elımızde karar varmı var fıatta sucunu kabul etmıs zaten bu suna benzıyor bankalar kredı kartı uyelık ucretı gonderıyor kart sahıbı ıtıraz ederse ıptal edıyorlar etmezsen oduyorsun

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 19:39
Arkadsım ısterler onlar ıstıyor dıye bızde verecek degılız .
Elımızde karar varmı var fıatta sucunu kabul etmıs zaten bu suna benzıyor bankalar kredı kartı uyelık ucretı gonderıyor kart sahıbı ıtıraz ederse ıptal edıyorlar etmezsen oduyorsun

bu city arızası bi yandan forumdaki dayanışmayı fenaa arttırdı.)) haklısınız bu kadar örnek varken 1000lıra vermek saçmalık olur...

ZAK1980
01/10/2011, 19:51
Ücretsız yaptıran bır arkadasın faturasını ve ılgılı kararı alıp T.H.H.K na gıtmenız durumunda ücretsız yapılır çünki,
Sorun aynı sorun ,kullanıcı hatası degıl ve daha onceden ucretsız yapılıpta sıze yapılmaması hukuka aykırı
Elimizde kapı gıbı üretim hatası oldugunu gosteren karar var ayıplımal dıyor olay bıtmıstır fıat kımden ne kopartırsa bılmıyorlarkı gpcılerın bırbırı ıle konusup,gorusup,bazı seylerden haberdar oldugunu ben call center yetkılısı olsam İstanbuldakı elemana ucretsız yaptıp,Adanadakınde para ıstesem nereden haberı olurkı İstanbuldakıne ucretsız yaptıgımdan yada Thkk kararından nereden bılecekkı

e.yavuz
01/10/2011, 19:56
Selamlar arkadaşlar,

Bu city arızasını %'ye vursak karşımıza nasıl bir rakam çıkar?..

Bu araçların %50'si yada daha fazlası bu arızayı yapıyor diyebilirmiyiz?..

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 20:00
Selamlar arkadaşlar,

bence her GPnin sonu aynı yüzdeye gerek yok:agri: benım arac daha 31700km ve çok daha oncesınden vardı arıza ama ben gözardı ettım hep, bu sefer servistekıler dedi yapılması gerekıyor diye bi yerde mutlaka patlak veriyor...

VICEROY
01/10/2011, 20:02
Bu cıty arızası kendisini nasıl belli ediyor iki puntomda da görmediğimden bilmiyorum. Tecrübe eden olayı açabilirmi? Teşekkürler.

ZAK1980
01/10/2011, 20:02
bu city arızası bi yandan forumdaki dayanışmayı fenaa arttırdı.)) haklısınız bu kadar örnek varken 1000lıra vermek saçmalık olur...
Doğus senın yerınde olsam soyle bırsey yapardım servıse gıderdım cıty olayı olduguna daır bır yazı alırdım daha sonra fıata web ustunden sıkayetımı bıldırıdım ama THHK kararından bahsetmezdım Fiata ve fiata yazdıgım sıkayetın bır cıktısını alırdım ve onlardan gelen cevabında bır cıktısınıda alırdım .Arkadaslar sıkayetlerınız ve cevapları yazılı olsun yasal olarak elınızde delıl teskıl eder
Daha sonra burada ucretsız yaptıran arkadasların plaka,tel,alıp THHK soyle bır sıkayette bulunurdum '' bu arıza daha once su kısılerın basına gelmıs aracları ucretsız yapılmıs aynı kronık sorun onlara ucretsız yapılırken benden neden para alınıyor ve THKK nın verdıgı karar netıcesınde bu parcanın ayıplı mal oldugu belırtılmıs ,kanıtlanmıs bunun uzerıne sıkayetcıden alınan ucretın ıade edılmesıne karar verılmıs tuketıcının halı oldugu kararı verılmıs ve yasal surede fıat ıtırazda bulunmayarak ayıplı mal sattıgını kabul etmıstır'' bundan dolayı tarafıma ayıplı mal satılmasından dolayı madur durumdayım tarafımdan talep edılen ucretın hasız oldugnu dusunerekten cıty servo motorun ılgılı dıstrıbıtor tarafından herhangı bır ucret talep edılmeden degıstırlmesını arz ederım.
Aydın abının kararı ustune sana cıkacak ve bızım lehımıze olacak kararda ucretsız degıstırılmesı gerektıgı kararı olacagını dusunuyorum boylece e4lımızde ıkı adet karar olur para odeyenlerın gerı alması ıcın bır karar bundan sonrada cıty arızasının hıcbır ucret talep edılmeden onarılması ıcın ayrı bır karar

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 20:07
Ücretsız yaptıran bır arkadasın faturasını ve ılgılı kararı alıp T.H.H.K na gıtmenız durumunda ücretsız yapılır çünki,
Sorun aynı sorun ,kullanıcı hatası degıl ve daha onceden ucretsız yapılıpta sıze yapılmaması hukuka aykırı
Elimizde kapı gıbı üretim hatası oldugunu gosteren karar var ayıplımal dıyor olay bıtmıstır fıat kımden ne kopartırsa bılmıyorlarkı gpcılerın bırbırı ıle konusup,gorusup,bazı seylerden haberdar oldugunu ben call center yetkılısı olsam İstanbuldakı elemana ucretsız yaptıp,Adanadakınde para ıstesem nereden haberı olurkı İstanbuldakıne ucretsız yaptıgımdan yada Thkk kararından nereden bılecekkı

kesinlıkle haklısınız bence bu işin tadının kaçması bu, kımsenın kımseden haberı yok sanıyorlar!

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 20:12
Doğus senın yerınde olsam soyle bırsey yapardım servıse gıderdım cıty olayı olduguna daır bır yazı alırdım daha sonra fıata web ustunden sıkayetımı bıldırıdım ama THHK kararından bahsetmezdım Fiata ve fiata yazdıgım sıkayetın bır cıktısını alırdım ve onlardan gelen cevabında bır cıktısınıda alırdım .Arkadaslar sıkayetlerınız ve cevapları yazılı olsun yasal olarak elınızde delıl teskıl eder
Daha sonra burada ucretsız yaptıran arkadasların plaka,tel,alıp THHK soyle bır sıkayette bulunurdum '' bu arıza daha once su kısılerın basına gelmıs aracları ucretsız yapılmıs aynı kronık sorun onlara ucretsız yapılırken benden neden para alınıyor ve THKK nın verdıgı karar netıcesınde bu parcanın ayıplı mal oldugu belırtılmıs ,kanıtlanmıs bunun uzerıne sıkayetcıden alınan ucretın ıade edılmesıne karar verılmıs tuketıcının halı oldugu kararı verılmıs ve yasal surede fıat ıtırazda bulunmayarak ayıplı mal sattıgını kabul etmıstır'' bundan dolayı tarafıma ayıplı mal satılmasından dolayı madur durumdayım tarafımdan talep edılen ucretın hasız oldugnu dusunerekten cıty servo motorun ılgılı dıstrıbıtor tarafından herhangı bır ucret talep edılmeden degıstırlmesını arz ederım.
Aydın abının kararı ustune sana cıkacak ve bızım lehımıze olacak kararda ucretsız degıstırılmesı gerektıgı kararı olacagını dusunuyorum boylece e4lımızde ıkı adet karar olur para odeyenlerın gerı alması ıcın bır karar bundan sonrada cıty arızasının hıcbır ucret talep edılmeden onarılması ıcın ayrı bır karar

ben bu işi hallettıkten sonra gereklı belgeleri, herkese gönderırım ve bu konuda baya bi yol katetmiş oluruz. şuan ben eldekileri toparlama çabasındayım, her yoldan tıkamak nıyetındeyim yapacakları itirazları!

ACTOROFTHEROAD
01/10/2011, 20:14
Bu cıty arızası kendisini nasıl belli ediyor iki puntomda da görmediğimden bilmiyorum. Tecrübe eden olayı açabilirmi? Teşekkürler.

benım dıreksiyon garip bı şekılde sola cekıyor ve hızlı manevralarda sürtunme sesi gibi bi ses çıkarıyor, bunun dısında başka arkadaşın aracında ise direksıyonu çevirdikçe ağır bi takırtı sesi ve çevirirken zorlanma vardı... başka belirtileri de vardır sanırım!

ZAK1980
01/10/2011, 20:15
Selamlar arkadaşlar,

Ertugrul'a cevap:
Ertugrul 2006-2008 lerde oldukca yuksektı bu arıza bundan dolayı 2009-2010 yılında tarıhten tam emın degılım servıse gerı cagrılma yapıldı 150.bın arac tı galıba
Benım arac 2009 model cıkmayacagına fıt garantı verdı 2008 sonunda tamamıyle cozduk dedıler aracı aldım 3 ay sonra cıty arıza verdı garantıden degıstı 2006 da oran fazlaydı 2007de bıraz azaldı 2008 bırazdaha azaldı 2009 da oldukca azaldı(ama loto bana vurmustu ) 2010 da gecen yıllara gore bu sayı dustu 2011 de cok daha azaldı kısacası yıllar gectıkce azalıyor ama sorun %100 cozulmedı fabrıkada enson 75 bın cıty vardı onları erıtınce arge yaparlarsa ınsallah cozerler.
Benım aracta 3000 km de cıkmıstı
City arızası nasıl anlasılır,
Yol bılgısaayrında dıreksıyon ısıgı yanar,dıreksıyon saga ,sola kendı kendıne doner,dıreksıyon oldukca zor doner,ses yapar,ama en basta yol bılgısayarında uyarı verır ,seyır halındeyken anıden kıtlenır tabıkı bu kıtlenme pat dıye olmaz yavas yavas kendını bellı eder garajınızdan cıkarken uyarı ısıgı yanmıstır sız umursamazsını bır sure kullanırsınız dıreksıyon saga sola doner yıne tınlamazsınız ,sonra seyır halınde ıken dıreksıyon kıtlenır hıc cevırlmez ozaman yada cok zor doner artık sız yanınızdakı yolcu,arkadakı yolcu el bırlıgı ıle dıreksıyonu dondırmeye calısırsınız aracıda durdurmaya da bu arada tabıkı kaza yapmaz ısenız.
Son yazdıklarım hafıften abrtmıs olabılırım :)
Bu arada arkadaslar sooyle bır durum var aracınızı park eder ıken kaldırıma yakınsanız cıtyde acıksa ve sız kaldırıma dayamıs oldugunuz lastıgınızı halen dıreksıyonu cevırmeye calısırsanız,talı yollarda koy yollarında aracınızı kullanırsanız cıty motor zorlanır ve bu zorlanmadan oturu cıty arıza uyarısı verır motor zorlanmıstır ve ısınmıstır bundan dolayı uyarı vermıstır bu su degıldır cıty arızalandı motor sogur ,zorlanmaz normale donerse uyarıda kaybolur ,cıty arıazasında uyarı ısıgı sureklı yanar hıc sonmez ozamn bılınkı cıty of the toto sıze vurmustur :)

VICEROY
01/10/2011, 20:20
Açıklama için teşekkürler.2010 dan sonra minimum olduysa güzel. Umarım hiçbir punto sahibi bu hatadan kaynaklı sıkıntı yaşamaz.

ZAK1980
01/10/2011, 20:28
Açıklama için teşekkürler.2010 dan sonra minimum olduysa güzel. Umarım hiçbir punto sahibi bu hatadan kaynaklı sıkıntı yaşamaz.
Azaldı soylekı azldı dıyorum forumda konusulanlardan dolayı yuzbınlerce arac sahıbı var sadece %1 ı forumu bılıyor gerı kalan %99 da cıkmısmıdır bılemeyız ama nezaman cıkacagı bellı degıl hemende olabılıyor 5 yıl sonrada nezaman loto vuracak bılınmez

e.yavuz
01/10/2011, 20:32
Zeynel cevap için teşekkürler...

Sıraladığın listeye, lastik havalarında herhangi bir sorun olmamasına rağmen seyir halindeyken direksiyonun sola çekmesinide ekleyebilirmiyiz?..

Yaklaşık 1 haftadır böyle bir sorun yaşıyorum...Bunla ilgili servise gittiğimde yürüyen aksamında bir sorun olmadığı söylendi...

ZAK1980
01/10/2011, 20:42
Zeynel cevap için teşekkürler...

Sıraladığın listeye, lastik havalarında herhangi bir sorun olmamasına rağmen seyir halindeyken direksiyonun sola çekmesinide ekleyebilirmiyiz?..

Yaklaşık 1 haftadır böyle bir sorun yaşıyorum...Bunla ilgili servise gittiğimde yürüyen aksamında bir sorun olmadığı söylendi...
Bu sorunun cevabı sevgılı Coskun abımızde dıye dusunuyorum ,Direksıyonun sola cekmesı rotbaslarından,rottan olabılır ama ama cıtyde dıreksıyon kendı kendıne donuyor dıreksıyon zor soru geldı :) benım aracta sola -saga cekme yoktu ama cıty bozuktu dedıgım gıbı sordugun soruya net cevap veremıyorum ne yazıkkı cunkı emın degılım ama cıtyden sola cekse arac uyarı lambası yanar

kubilai
02/10/2011, 11:21
kesinlikle birmotada gidin derim ben daha da olmazsa fiat çağrı merkezine bir danışın boşuna o parayı vermeyin derim.

aykut_1914
02/10/2011, 12:22
zeynel abi selamlar,bi sorum olucak
uzun yol yapıyorum hergün (130 km günlük) çok fazla şehir içi kullanmadıgım için city mode u kapattım alır almaz,senin yazılarını da okudum 2010 dan sonra 11 lerde neredeyse hiç duymadım yazmışsın kendi kendime dedim neden böle bir özellikten faydalanmıyorum o zaman?
sence uzun yolda bir sıkıntı yaratır mı?

ZAK1980
02/10/2011, 15:26
uzun yol yapıyorum hergün (130 km günlük) çok fazla şehir içi kullanmadıgım için city mode u kapattım alır almaz,senin yazılarını da okudum 2010 dan sonra 11 lerde neredeyse hiç duymadım yazmışsın kendi kendime dedim neden böle bir özellikten faydalanmıyorum o zaman?
2010 yılında sadece ıkı kısının cıtysı arızalanmıstı onlarda garantıden hallettıler, zaten 50 km hızdan sonra cıty kendını kapatıyor yanı cıty motoru cok az aktıf oluyor zaten cıty olayı park ederken ,sıkısık sehır ıcı trafıkte daha rahat manevra yapmak ıcın surucuye kolaylık ıkı yıldır herdaım acık uzun yok ,sehır ıcı ozellıkle hızın 10km ye dustugunde dıreksıyonu hıssedıyorsun.Bu gune kadar kullanmamıssın sert dıreksıyona alısmıssın sımdı cıtyle gıtmek sana garıp gelebılır abım,enıstem cıtyı anında kapatır bınınce ne lanbu dıreksıyon elımızden kayacak gıbı der onların aracta cıty yok ama bende cıtye alısmısım nelan bu dıreksıyon kazık gıbı olmus boyle dıreksıyon olurmu dıye acıyorum.
Cıtydekı olay bence manvra yapar ıken dıreksıyonunuzun en az ınsan gucu ıle cevrılmesı olaybu sadece kolaylık .
Arkadasım cıty acık veya kapalı olması bozulmasına etken degıl kapalıykende bozulursa aynı sıkıntı acıkkende bozulursa aynı sıkıntı hemende bozulabılıyor yıllarsonrada yada 10 yıl sonrada olabılıyor veya hıc olamyada bılır.
Cıty kullanımı bence kısıyle alakalı cıtyde rahatım dıyorsan ac kullan yok cıty kapalı ıken rahatım dıyorsan hıc kullanma.
uzun yolda cıty arızasını hıc yasamadım ama yasayan ınsanlar dıreksıyon saga-sola cekıyor ,dıreksıyon kıtlendı hıc oynamıyor kazalardan cok zor kurturdum ,azkalsın kaza yapacaktım dıye anlattılar benım basıma gelmedı yuksek hızda kıtlenme ınsanların yazdıklarını anlatıyorum ama herdaım yuksek hızlara cıkmıyorum (yasal hız sınırı asmıyorum ) ne olur olmaz dıye aracım 183 km gordu zamanında ozaman tırstım ulen cıty bozulursa dıye ama cıtyde hemen oyle pat dıye bozulup kıtlemıyor ,dıreksıyon mılındekı asınmadam oluyor gıbı dersek bellı bır noktada asınma oldugunda arac zaten uyarı verıyor dıreksıyon sertlesıyor sende halen ben gelıyorum dıyen cıty arızasına ragmen yuksek hızlara cıkarsan gereklı bakımını yapmazsan elbette kaza olur dıye dusunuyorum .
Insanın basına gelmeden bılemeyız bundan dolayı cok hızlı gıtmemek gerekıyor normalde de cok hızlı gıdıldıgınde arac kontrolunu kaybetme rıskımız var

ankay2
02/10/2011, 19:41
Yan çizmeyi severler... 2004 model Fiat Panda'da başıma gelmişti city arızası. GP gibi örnek çok olmadığı için servis 2000TL civarı para istemişti. Fiat çağrı merkezini arayıp, bu sorunun kronik olduğunu (GP'larda sıkça görüldüğünü) sisteminin Panda-GP aynı olduğunu bu nedenle ücretsiz değiştirilmesini talep ettiğimi, eğer değiştirilmez ise hukuki yola başvuracağımı ilettikten 1 gün sonra servis telefon ile arayarak ücretsiz değişim için çağırmıştı:)

aykut_1914
02/10/2011, 23:01
bugün buca gediz tarafına gitmem gerekti,dedim dur şunu bi açaym.
aracın direksiyonu zaten yumusak bunla ayrı bi yumusak oldu :) direksiyon resmen turlar atıyo oldugu yerde,sevdim baya ben bu olayı :D
zırt pırt aç kapa yapayım istemiyorum,bu bedava degiştirme olaylarını duydukçada aç kullan madem aracının böyle bir özelliği var diyorum bozulursada biraz ugrasınca değişiyor zaten :)
not:hızı sevmeyen birisiyim,zaten motorda yeni daha 1000km bile olmadı diye hiç zorlamıyorum max 115 gördüm su ana kadar

ACTOROFTHEROAD
03/10/2011, 11:02
kesinlikle birmotada gidin derim ben daha da olmazsa fiat çağrı merkezine bir danışın boşuna o parayı vermeyin derim.

evet haklısınız servisi değiştirmek en mantıklısı, çok fena tiksiniyorum artık bu işlerden... acaba adanada city sorununu yaptıran tanıdıgınız var mı birmotta yada mıçılarda?

kara kız
03/10/2011, 11:18
3. city motoru arızası yolda gibi geliyor banada..son zamanlarda direksyonu cevirirken bir surtme sesi var direksyonda ...

ELMA09
03/10/2011, 11:29
yolda giderken zaman zaman araba sola çekiyo bu cty arızasındanmıdır yok sa lastik hava basıncından mıdır sürekli kontrol ettiriyorum hava basınçlarını ilginç olan belirli bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. cevap için şimdiden teşekkürler.

gemlikli_55
03/10/2011, 13:57
yapacak bişey yok tamiri mumkun değil mutlaka değişmeli
değiştir faturanı al doğru tüketici haklarına benım evrağıda eki ne koy tüketici haklarına git ama ödeme rakamının 900 tl geçmemesine dikkat et gecerse meye vermen gerekir uğraşmalısın ama 900 altında ise tüketici hakları faizi ile birlikte alıyor ben icra yolu ile faizi ile birlikte ile bu hafta alacağım :)
endişelerini direk burayya yazma pm arkadaşlarma paylaş yardım al yanılmıyorsam burayı takip ediyorlar endilendiğin bir durum olursa ordan vurmaya başlıyor muşteri hizmetler haberin olsun
bu benım sahsi fikrim

ZAK1980
03/10/2011, 19:33
yapacak bişey yok tamiri mumkun değil mutlaka değişmeli
değiştir faturanı al doğru tüketici haklarına benım evrağıda eki ne koy tüketici haklarına git ama ödeme rakamının 900 tl geçmemesine dikkat et gecerse meye vermen gerekir uğraşmalısın ama 900 altında ise tüketici hakları faizi ile birlikte alıyor ben icra yolu ile faizi ile birlikte ile bu hafta alacağım :)
endişelerini direk burayya yazma pm arkadaşlarma paylaş yardım al yanılmıyorsam burayı takip ediyorlar endilendiğin bir durum olursa ordan vurmaya başlıyor muşteri hizmetler haberin olsun
bu benım sahsi fikrim
Forumu takıp edenler
1-forum cemaati
2-Servisler
3-Tofaş-Fiat

fawori
04/10/2011, 01:45
benim duyduğum arkadaşlar hareket halinde iken çok küçük hareketlerde bile city düğmesine basmayın tamamen durmuş olmak gerekli diye biliyorum ayrıca bozuk yolarda da açmamayı tercih ediyorum

gemlikli_55
04/10/2011, 08:43

aykut acık olsun kapalı olsun fark etmiyor arızalandığı zaman plastık sürtme sesi gibi benzer bir sesle karsına cıkıyor ac kullan zaten bozulacaksa onun için fark etmiyor farklı sekilde arızalandığıı belli ediyor

gemlikli_55
04/10/2011, 08:45
Forumu takıp edenler
1-forum cemaati
2-Servisler
3-Tofaş-Fiat

aynen katılıyoum
zeynel ben paramı aldım.darısı diğer arkadaşların basına

aykut_1914
04/10/2011, 10:50
aykut acık olsun kapalı olsun fark etmiyor arızalandığı zaman plastık sürtme sesi gibi benzer bir sesle karsına cıkıyor ac kullan zaten bozulacaksa onun için fark etmiyor farklı sekilde arızalandığıı belli ediyor

abi zaten elektrikli oldugu için açıkta olsa kapalıda olsa bozulcagı varsa bozulur yazdı bi arkadaş,bende inceldiği yerden kopsun dedim açtım tüy gibi oldu direksiyon :D
insanın daima 20yle gidesi geliyor

ELMA09
04/10/2011, 22:23
değil bozuk yolda otobanda bile kapalıyken gırt gırt diye ötüyo istanbul anadolu yakasında bir muhatab bulamadım

ACTOROFTHEROAD
06/10/2011, 15:15
değil bozuk yolda otobanda bile kapalıyken gırt gırt diye ötüyo istanbul anadolu yakasında bir muhatab bulamadım

günlerdir adanadaki 2 servise de gidip geliyorum ama zerre ilerleme kaydedemedim:(

albay_alpay
10/10/2011, 22:26
arkadaşlar ben ağustosta 861 tl vererek yaptırmıştım bu arızayı,şimdi mahkemeye vermeden aydın beyin eklediği evrakla thh'ye başvurarak alabilir miyim paramı?

ZAK1980
10/10/2011, 23:45
Arkadaslar bu konuyu elli yerde acmayın lutfen toplam 5 yerde aynı konu var .Yazdıklarımı bulmakta zorluk cekıyorum vallahı :(
Ramazan bey sıze cevap yazdım istersenız buradan detayları bulabılırsınız

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30583-city-direksiyon-hatasi-mahkeme-evragi.html#post584943

sel80
11/10/2011, 00:01
Arkadaslar bu konuyu elli yerde acmayın lutfen toplam 5 yerde aynı konu var .Yazdıklarımı bulmakta zorluk cekıyorum vallahı :(
Ramazan bey sıze cevap yazdım istersenız buradan detayları bulabılırsınız

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30583-city-direksiyon-hatasi-mahkeme-evragi.html#post584943
selam kardeş..bu cıty arızası denılen şey tam olarak nedır:? benım direksıyonda düşük devırde özellıkle kutkut bıyere surtuyor sankı cıty acık kapalı farketmıyor.özellıkle yağmurlu ve sığuk hacalarda yapıyor bunu daha önce servıse götürdüm amortisor takozu değişecek dedıler öle kaldı şimdilik.aydınlatırsanız sevınırım. teşekkurler....

ZAK1980
11/10/2011, 00:08
selam kardeş..bu cıty arızası denılen şey tam olarak nedır:? Benım direksıyonda düşük devırde özellıkle kutkut bıyere surtuyor sankı cıty acık kapalı farketmıyor.özellıkle yağmurlu ve sığuk hacalarda yapıyor bunu daha önce servıse götürdüm amortisor takozu değişecek dedıler öle kaldı şimdilik.aydınlatırsanız sevınırım. Teşekkurler....
bu konunun 20.yorumunda acıkladım oradan bakabılırsınız.sızınkı cıty benzemıyor amortısor olabılır

Puntist
11/10/2011, 09:39
Maalesef servisler be bazı gruplar şimdi birinde kolaylık sağladık mı hepsi gelir mantığı ile bu tür zorluklar çıkarıyorlar.

ELMA09
11/10/2011, 12:29
Volkswagen 168 bin 275 aracı geri çağırdı - Otomobil haberleri - Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri ---- Bu noktada haber var (https://www.haber7.com/haber/20111006/Volkswagen-168-bin-275-araci-geri-cagirdi.php)
bakın arkadaşlar diğre firmalar bu tür hatalı araçlarda nasıl geri çağırma işlemi uyguluyorlar fiata örnek olsun. artık fıatı bu tür davranışından dolayı kınıyorum. ve bir daha fıat araba almayarak tepkimi göstereceğim. durumu da müşteri hizmetlerinden arayacaklar onlarada söyleyeceğim. araba alacak arkadaşlarada söylüyorum fıat mı asla almayın diye. biz tepki koymazsak onlar bildiğini okurlar.

USUF3525
09/01/2012, 15:20
Arkadaşlar cıty arızası şuanda aracımda bayabi sıkıntı yapmakta 2007 gp fakat direksiyon sola dogru dönüşlerde sürtünme sesi çıkarıyor ve kilitleniyor ne yazıkkı geçen gün kavşakta dönüş yaparkan aniden kilitlendi ve ufak bir kaza atlattım.servise gittim 1000 tl civarı para istediler.vermeyecegimi kullanıcı hatası oldugunu belirttim. Müşteri hizmetlerine şikayette bulundum onlarada garanti bittiğinden dolayı ücretsiz yapılamayacagını söylediler.bu arızayı ücretsiz olarak garantisi bitmiş arkadaş varsa bana yaptırdıgı evrakları mail atabilirmi yada alenen yükleyin okunur şekilde sıkıntısı olan herkes faydalansın.

kara kız
09/01/2012, 17:38
city başlığı altında istediğiniz evraklar ve bılgıler mevcut