PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyon sorunu

borayazar
01/06/2007, 00:41
60 km gıderken dıreksıyon anıden sapıttı ve kazık gıbı oldu sonra bırden hafıfledı az daha kaza yapıyodum aracı alalı daha 4 hafta oldu servıse gıttım dıreksıyon motorunun ayarının bozuk oldugunu soyledıler daha once bole boı sorunla karsılasan oldumu arkadaslar vallaha sımdı fazla hızlıda gıdemıyorum ya bıdaha tekrarlarsa dıye servıste sorunun gıderıldıgını soledılr ama ıcıme hıc sınmedı

h k
01/06/2007, 00:48
geçmiş olsun. bu durumla karşılaşıpta kaza yapmış olan bir arkadaşımız var , hatta tofaşı mahkemeye verecekti.

direksiyon aksamında ne varsa komple yenilenmesini talep edin bence.

düşünce
01/06/2007, 01:16
evet ben karşılaştım, direksiyon motoru bozulmuştu, hızlı değildim bu nedenle pek birşey olmadı, motoru değiştirdiler problem kalmadı.... geçmiş olsun

pascal
01/06/2007, 03:45
benim de direksiyon motoru bozulmuş zamanında ama sizinki gibi bi sorunla karşılaşmadım. sadece direksiyonun biraz ağırlaştığını hissettim zamanla, serwise bi bakın dedim. motor bozuk dediler .

geçmiş olsun. serwisle bi daha görüşmen we konuşman belki daha rahatlatabilir..

ACTOROFTHEROAD
01/06/2007, 14:24
bende yasadımm ama bende dıreksıon sertlestıı andaaa hız gostergesıde anında 80 faLan Oldu cok yawas gerı gıderken oldu:S

pascal
01/06/2007, 14:38
bende yasadımm ama bende dıreksıon sertlestıı andaaa hız gostergesıde anında 80 faLan Oldu cok yawas gerı gıderken oldu:S

dostum o direksiyon arızası değil. yazılımdan kaynaklanan bir sorun, bende de vardı arada sırada söylediğin gibi oluyordu.

serwise gidip sorunu anlat, yeni yazılım yükleyeceklerdir.

ACTOROFTHEROAD
01/06/2007, 14:45
dostum o direksiyon arızası değil. yazılımdan kaynaklanan bir sorun, bende de vardı arada sırada söylediğin gibi oluyordu.

serwise gidip sorunu anlat, yeni yazılım yükleyeceklerdir.
cokk tesekkurrLer bı baktırım yaa cok garıp oluo!

mkaksoyer
01/06/2007, 15:29
siz gene ucuz kurtarmışsınız benim bir kere kilitlendi aynı pozisyonda. sonrasında direksiyon düzeldi fakat yaklaşık 20 km göstergeler olmadan gittim.

ufuk61
01/06/2007, 15:30
bora bende aynı sorunu gp daha 2 haftalık falan dı yaklasık 80-90km hızla giderken birden direksiyon sertleşti ne sağa,nede solo cevirenbildim allahtan arkamdan ve önümde seyreden araç olmadığından aracı zorla yolun ortasında durdurdum ve hemen ailemi gp den indirdim ve bir kac arkadaş gelip gpyi kaldırama doğru kaydırdık hemen servisin önünde oldu bu olay ve komple direksiyon motorun değiştiler yaklasık 1.900 ytl lik bir parca idi o zaman gp cıkalı bir ay olduğundan parcanın 3 ay buur dedile gelmesi bende gp alın dedim neyse bir yolunu bulup başka standtaki gp den aldılar aptallık bende mahkemeye vermedim

*C@N*
01/06/2007, 20:30
e bu sorunu neredeyse yaşamayan yokmuş yaa

TEZEL PUNTO 45
01/06/2007, 22:16

katılıyorum +100000

Gkhan
01/06/2007, 22:23

Benim ağzımdan aldın lafı :red_bandana:

borayazar
01/06/2007, 22:54
vallaha arlkadaslar bıdaha yasarsam aynı sorunu hemen mahkemeye verıcem madem beceremısyosunuz eektrıkle desteklı dıreksıyonu ne halt etmeye koyuyosunuz garantı bıttıkten sonra ne olucak arkadaslar bı dusunun bı suru masraf yaa

Gkhan
01/06/2007, 23:03
Aslında becerip beceremedikleri bir yana bence sizin şansızlığınız olsa gerek.Çünkü bu sorunu yaşayan buraya yazan kişiler kadar.Belkide biraz daha fazla.

Benim şaşırmamın nedeni bu yakınmaları birden görmem

Herzaman herşey rast gitmiyor biliyorsunuz.Şansızlık size denk gelmiş.Serviste bu işi hallederler.Olurda birdaha aynı sorunu yaşarsanız ozaman söz hakkınız olmuş olur bence.

İyi geceler .

pdr42
02/06/2007, 01:24
evet kaza yapan bendim:)
dahada mahkemeye vermedim cok umarısızım ya neyse
dikkat tum arkadaslar bu soyleyeceğime dikkat etsin eger aracınız yukarıda bahsedilidği giib yaptıysa yani durup dururken agırlasıp tekrar duzedliyse servise gidin . cunku ilk aldııgmda ilk gun bu arızayı yaptı sonra duzeldi.. ve 1 ay sonra kaza yaptım haberiniz olsun

mkaksoyer
02/06/2007, 11:37
bu problemi bir daha yaşamanızı dilemem ama problem esnasında cd playerda devreden çıkıyor ve cancheck yazısı beliriyor ise sorun asla direksiyon motorunda değil. sistem canbus üstünden haberleşiyor body computer herhangi bir anda haberleşmede problem yaşarsa olay meydana geliyor. bizim en çabuk tepki aldığımız direksiyon olduğu için direksiyon problemi yaşadık zannediyoruz.aynı anda abs vb sistemlerde devre dışı kalıyor ve tehlikeli bir durum. eğer zorunluluğunuz yok ise benim yaptığımı yapmayın ve olduğunuz yerde kalıp servis çağırın fakat arıza kalıcı olmadığından modiglede anlaşılması imkansız ki genelde kontağı lkapatıp açmakla bile düzelebiliyor arıza.

BGRAYS
03/06/2007, 12:15
2006 modellerde yazılım guncellemesını yaparak cozumlenen sorun bu muydu bı anlık yapıyodu suan da bu durumdan eser yok bende ..

gogigogi
03/06/2007, 13:12
bende ilk aylarda direksiyon prob.karşılaştım boşluk gibi bişey oluyodu sağa sola çevirince kırt kırt diye ses geliyodu iki kere servise gittim sonra düzeldi fakat hoşuma gitniyo brava nın mekaniği daha güzeldi gp nin mekanik aksamı çok zayıf

borayazar
03/06/2007, 13:51
problemı yasamadan anlamanın bı yoluk yok malesef genede dıkkatlı olmakta fayda var gorusundeyım

JASMINE
03/06/2007, 21:30
Arkadaşlar benzer bir olay az önce benim başımada geldi. Evden çıkıp aracı çalıştırdığımda cd player ekranında cancheck yazısı çıktı ve göstergedeki ışıklar flash yapmaya başladı. Kontağı kapatıp tekrar açtığımda aynı şeyin devam ettiğini görünce tofaş acil yol servisini aradım. Durumu izah ettim. Onlar gelmeden araç düzelmesine rağmen önceden forumda yazılanları okuduğum için yola çıkmakta biraz korktum. 30 dk içinde servis geldi. Bilgisayardan kontrol ettiler. Şu an itibariyle bir sorun yokmuş fakat hafta içinde servise götürüp kontrol ettirmemi söylediler. Umarım bir daha aynı olay olmaz.

nasrettinhoca
03/06/2007, 21:37
Yazılanları okuduktan sonra bayağı korktum...Dün otoyolda 140-150 ile gidiyordum..Şimdi düşünüyorumda dün direksiyon kitlense bu hızla....:icon_smile_dead:Bayağı tırstım....

ABNEW
04/06/2007, 00:00
Arkadaşlar benzer bir olay az önce benim başımada geldi. Evden çıkıp aracı çalıştırdığımda cd player ekranında cancheck yazısı çıktı ve göstergedeki ışıklar flash yapmaya başladı. Kontağı kapatıp tekrar açtığımda aynı şeyin devam ettiğini görünce tofaş acil yol servisini aradım. Durumu izah ettim. Onlar gelmeden araç düzelmesine rağmen önceden forumda yazılanları okuduğum için yola çıkmakta biraz korktum. 30 dk içinde servis geldi. Bilgisayardan kontrol ettiler. Şu an itibariyle bir sorun yokmuş fakat hafta içinde servise götürüp kontrol ettirmemi söylediler. Umarım bir daha aynı olay olmaz.

Geçmiş olsun Yasemin; Tehlikeli bir durum gerçekten, hemen servise göstermelisin denildiği gibi...

gpuntocgr
04/06/2007, 00:01
evet arkadaşlar bende aynı sorunu yaşadım bende hiç sertleşme olmadı sadece arabayı her çalıştırdığımda direksiyon lambası ötüp duruyodu bende serwise götürdüm direksiyon haricinde içindeki ana bölüm olduğu gibi değişti şimdi bi sorun yok allahtan tekrar geçmiş olsun

pascal
04/06/2007, 02:41
ARkadaşlar bende puntoma yarın kavuşuyorum ancak bu problemi okuyunca canım sıkıldı.. Acaba problemi yaşamadan arızayı anlamanın bir yolu yokmu?

0 alacağın için sorun olmaz bence muhtemelen bu problemi çözmüşlerdir diye düşünüyorum.

JASMINE
04/06/2007, 21:46
Geçmiş olsun Yasemin; Tehlikeli bir durum gerçekten, hemen servise göstermelisin denildiği gibi...
Valla sabah korkarak bindim hemen servise gittim. Akşama kadar serviste kaldı. hiçbir sorun olmadığını söylediler ya bakalım yinede tereddütte kulandım bu akşam. Umarım ne benim ne de diğer arkadaşların başına gelmez.

ABNEW
04/06/2007, 21:51
Valla sabah korkarak bindim hemen servise gittim. Akşama kadar serviste kaldı. hiçbir sorun olmadığını söylediler ya bakalım yinede tereddütte kulandım bu akşam. Umarım ne benim ne de diğer arkadaşların başına gelmez.

Basit bir elektronik hata da olabilir yazılımın güncelleştrilmesiyle giderilebilen, tekrar geçmiş olsun.Umarım kimsenin başına gelmez...

JASMINE
04/06/2007, 22:00
Basit bir elektronik hata da olabilir yazılımın güncelleştrilmesiyle giderilebilen, tekrar geçmiş olsun.Umarım kimsenin başına gelmez...
tekrar teşekkürler. sağol.

mkaksoyer
05/06/2007, 07:47
bana da hemen servise gidin denmesine rağmen fiat yerine herhangibir araç veremediği için yaklaşık 3000 kmdei aynı şekilde kullanıyorum. daha sonra başka bir iş için uğradığım serviste de konuştuğum birisi (ayrıca servisteki elektrikçilerinde bu mevzudan hiç anlamadıklarını düşünmekteyim) yazılımla çözülemeyeceğini söyledi. zaten canbus olayını düşünürseniz yazılımla alakası olması imkansız bence de. şöyle ki her cihaz master olan body computerden aynı bilgiyi alıyor id biti kendine aitse aynı kablo üzerinden id bitini 01 olarak değiştirip geri yolluyor. burdaki stop bitini okuyamazsa body computer iş orda sapıtıyor. bence bunun otomasyon tecrübeme dayanarak bir çözümü yok.

Linos
05/06/2007, 11:27
bana da hemen servise gidin denmesine rağmen fiat yerine herhangibir araç veremediği için yaklaşık 3000 kmdei aynı şekilde kullanıyorum.

Bu olayı ne zaman yaşadın? Artık aracımızı servise bırakmamız ve bunun 1 günü aşması durumunda yerine GP vermek zorunda servisler... Koca koca afişler asmışlar, yoksa yürümüyor mu?

mkaksoyer
05/06/2007, 14:51
Bu olayı ne zaman yaşadın? Artık aracımızı servise bırakmamız ve bunun 1 günü aşması durumunda yerine GP vermek zorunda servisler... Koca koca afişler asmışlar, yoksa yürümüyor mu?

evet günlüğüne 50 tl verirseniz veriyorlarmış arkadaşlar. övündükleri mevzu budur.

h k
05/06/2007, 19:39
evet günlüğüne 50 tl verirseniz veriyorlarmış arkadaşlar. övündükleri mevzu budur.

hani su "yedek aracim" temali uygulama 50 ytl verilince mi oluyor yani ?

Qubee
05/06/2007, 20:02
zaten dışarda da 50ytl araç kiralamak ne anlamadım o işten.
bu arada burdakileri okuyunca ben de bi direksiyonu kontrol ettiriyim bakalım.