PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eveeet mutlu haberlerim var arkadaslar

fthozturk
30/09/2011, 14:16
City arizam sali gunu gideriliyor arkadaslar gittigim servis sagolsun ilgilendi sali gunune randevu aldim sadece iscilik odeyerek parca degisimi yapilacak aracim 2006 model garantisi yoktur sali gunu servisin isminide yazarim suan etik olmaz

fthozturk
30/09/2011, 14:17
Bu arada iscilik 80 tl gibi birsey

acRep
30/09/2011, 14:21
Evet yaz servis isminide bilelim hangi servis Adam gibi işini yapiyor.. :)

Mugen_punto
30/09/2011, 14:21
Hayırlı olsun inş. bundan sonra arızasız bir şekilde aracını kullanırsın...

Engin_T
30/09/2011, 14:23
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim :)

ZAK1980
30/09/2011, 15:02
Fatıh bey mutlulugunuzu paylasıyorum sızınle cıty dıreksıyonunuz fıat tarafından ıyı nıyet kapsamında degıstırılmıs olarak gozukuyor cunkı 2006 yılına aıt araclar servıse cagrıldı dıye hatırlıyorum yanı su oluyor 2006 yılını fıat degıstırıyor kısacası sankı boyle bır karar almıs gıbı fakat budurum da servısın sızden ıscılık ucretı alması yanlıs sızın odeyecegınız ucret servısın cebıne gıdecek bu arada faturanızıda ıyı saklayın cıty motorunuz 24 ay garntı kapsamına gırecektır degısımden dolayı fıata acıp sorun bu 80 tl neyın nesı dıye ıscılık almamaları lazım.
Birde su var 2000 tl ıle ugrasmak veya 400 tl vermek yerıneemınımkı su 80 tl ozunuze gozukmuyordur

ZAK1980
30/09/2011, 15:05
Evet yaz servis isminide bilelim hangi servis Adam gibi işini yapiyor.. :)
Onur servısle alakası oldugunu sanmıyorum bu konuda servısler fiat merkezın dedıgını yapıyor fakat servıs bu musterı ıyıdır ,sureklı musterıdır ücret almayalım dıye onerıde bulunabılıyor veya ısrar edebılıyor ama yıne son soz fıatın fıat para alınacak derse servısın elı kolu baglı servıs adam gıbı ısını yapsa 80 tl ıstemez dırek servısın kasaya gıdecek bu para

tayfux
30/09/2011, 15:48
hayırlı uğurlu olsun..

fthozturk
30/09/2011, 16:01
çok teşekkür ederim arkadaşlar işe bak ya çocuk gibi sevindim gerçekten 80 tl yi açıkçası pek takmıyorum zorlasanız hiç para vermezsiniz ruhsatım alınıp fiat a mail attıklarını söylediler önce %50 malzeme %50 işçilikten indirim yapacaklarını söylediler ben de bunu ücrtetsiz yaptıranların olduğunu söyledim ya da sadece %25 ini ödeyip tüketici haklarıyla %25 inide geri alanların olduğunu söyledim elimdeki gemlikli arkadaşımızın tüketici hakem heyetinin verdiği kararı gösterdim önceleri yok öyle birşey deselerde ondan sonra biz tekrar fiatla iletişime geçelim sizin böyle bir talebiniz olduğunu söyleyelim döneriz dediler öğleden sonra aradılar ve o parçanın %100 ünü müşteri memnuniyeti adı altında değiştireceklerini söylediler ancak işçilik ücreti kesmek zorunda olduklarını söyledi bende kabul ettim

HasanAliz
30/09/2011, 16:01
hayırlı olsun benim aracımda 2006 ve city de bugüne kadar hiçbir sorun olmadı. korkudan kullanamıyorum bile.

fthozturk
30/09/2011, 16:05
hayırlı olsun benim aracımda 2006 ve city de bugüne kadar hiçbir sorun olmadı. korkudan kullanamıyorum bile.

rahaat rahat kullanabilirsin eğer bu arızan giderilmezse Allah korusun bu sebepten başına birşey gelse fiat sorumlu bunuda biliyorlar

cck1
30/09/2011, 16:33
Böyle haberleri okumak güzel gercekten bu konuda kimsenin madur olmaması gerekir...

takres
30/09/2011, 17:01
gözünüz aydın...

ZAK1980
30/09/2011, 17:58
çok teşekkür ederim arkadaşlar işe bak ya çocuk gibi sevindim gerçekten 80 tl yi açıkçası pek takmıyorum zorlasanız hiç para vermezsiniz ruhsatım alınıp fiat a mail attıklarını söylediler önce %50 malzeme %50 işçilikten indirim yapacaklarını söylediler ben de bunu ücrtetsiz yaptıranların olduğunu söyledim ya da sadece %25 ini ödeyip tüketici haklarıyla %25 inide geri alanların olduğunu söyledim elimdeki gemlikli arkadaşımızın tüketici hakem heyetinin verdiği kararı gösterdim önceleri yok öyle birşey deselerde ondan sonra biz tekrar fiatla iletişime geçelim sizin böyle bir talebiniz olduğunu söyleyelim döneriz dediler öğleden sonra aradılar ve o parçanın %100 ünü müşteri memnuniyeti adı altında değiştireceklerini söylediler ancak işçilik ücreti kesmek zorunda olduklarını söyledi bende kabul ettim
Aydın abının kararı olmasa Fiat odetecek desenıze % 25 ını kardesım mutlusun sevındırık olmussun ne guzel ama verme o 80 tlyıde kesın fıatın haberı dahı yoktur o paradan servısın ıs guzarlıgıdır .
Baktılarkı karar var elınde gerı adım attılar

Ziyaretçi051
30/09/2011, 18:16
Aydın abının kararı olmasa Fiat odetecek desenıze % 25 ını kardesım mutlusun sevındırık olmussun ne guzel ama verme o 80 tlyıde kesın fıatın haberı dahı yoktur o paradan servısın ıs guzarlıgıdır .
Sadece parçayı iyi niyet garantisinden değiştiriyorlar.İşçiliği karşılamıyor bu 80 TL o servisin işçilik ücretidir.

fthozturk
30/09/2011, 18:41
Yok hocam samimi davrandilar hosuma gitti yigidi oldur hakkini yeme demisler

ZAK1980
30/09/2011, 18:46
Sadece parçayı iyi niyet garantisinden değiştiriyorlar.İşçiliği karşılamıyor bu 80 TL o servisin işçilik ücretidir.
aRKADASIM ORTALIGI KARISTIRMAK GIBI OLMASINDA DAHA ONCE DEGISTIRENLERDEN İŞÇİLİK ALINMAMISTI DIYE BILIYORUM BUNDAN DOLAYI YANLIS ALMALARI DIYORUM YOK ALAYINDAN ALINMISSA SIKINTI YOK

ZAK1980
30/09/2011, 18:48
Yok hocam samimi davrandilar hosuma gitti yigidi oldur hakkini yeme demisler
bu arada Fatıh faturanı almayı unutma o fatura sayesınde cıty dıreksıyonun 24 ay daha (Ekım 2013)garantı kapsamında olacak :))

fthozturk
30/09/2011, 18:52
bu arada Fatıh faturanı almayı unutma o fatura sayesınde cıty dıreksıyonun 24 ay daha (Ekım 2013)garantı kapsamında olacak :))

Kacarmi aklimda ;)

reddragon
30/09/2011, 19:00
80 TL çok bence city arızası için dışarıda daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz...

:)

fthozturk
30/09/2011, 19:21
80 TL çok bence city arızası için dışarıda daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz...

Pardon neyi cok iscilik bedeli bu 80 tl 2000 tllik parcada ucretsiz

:)

SpyHunter33
30/09/2011, 19:25
evet doğru dışarda citty motoru + işçilik 50 lira falan :D

ZAK1980
30/09/2011, 19:34
evet doğru dışarda citty motoru + işçilik 50 lira falan :D
Eser dısarda cıty motor tamırımı yapılıyor

fthozturk
30/09/2011, 19:40
O ne hocam oyle disarda dedigin neresi bildigin bise varsa soyle herkes orda yaptirsin 2000 tl lik parca ve iscilik 50 tl diyosun ben ayni seyden bahsettigimize emin degilim

SpyHunter33
30/09/2011, 19:49
Eser dısarda cıty motor tamırımı yapılıyor

Yok Zeynelim kardaşım arkadaşımız 80 lira işçilik içinde çok demiş de yukarıda 2000 lira yanında 80 lira devede kulak gibi bişey. Ayrıca fransadaki bir arkadaşım kendi puntosunun city motorunu tamir etti :S ama biraz deli bi arkadaş :D

fthozturk
30/09/2011, 19:59
Hocam arkadasina soyle burda bi dukkan acalim ona paranin gozune vurur ;)

SpyHunter33
30/09/2011, 20:09
oda bana sormuştu nasıl bir çözüm diye. En sonunda işin içinden çıkamayınca içnden bir aparatı söküp küçük bir parçayı değiştirmişti sanırım türkçesi açı sensörü diye bir şeydi.

fthozturk
30/09/2011, 20:23
Cikan parcayi verseler kurcalarimda vermezler onu

reddragon
30/09/2011, 21:04
alta smiley yaptım ama farketmemişsin neyse şaka bi yana ucuz kurtarmışsın darısı city sorunu olan ve olacakların başına:rockon00:

fthozturk
30/09/2011, 21:06
Hocam kucuk gulmussun goremedik :)

Budweiser
30/09/2011, 21:23
Servis adı vermeniz etik olmaz diye birşey yok. Burada Fiat punto ve bravo kullanıcılarının paylaşım platformu servis ismi vermemeniz bence forum acısından etik olmaz. Yarın öbürgün başımıza geldiği zaman bilelim ona göre gidelim bizde her servis aynı tepkiyi vermiyor bu city arızaları için.

fthozturk
30/09/2011, 22:06
Servis adı vermeniz etik olmaz diye birşey yok. Burada Fiat punto ve bravo kullanıcılarının paylaşım platformu servis ismi vermemeniz bence forum acısından etik olmaz. Yarın öbürgün başımıza geldiği zaman bilelim ona göre gidelim bizde her servis aynı tepkiyi vermiyor bu city arızaları için.

Biraz daha dikkatli okursan servis adini nezaman verecegimide yazmisim bana gore etik olmayan sana gore etik olabilir bu da kisilikle ilgilidir

Infortion
30/09/2011, 22:40
Fatura felan vermezler. Ayrıca iyi niyet garantisinden değişen parçanın garantisi olmaz. Yani 2 yıl garantili felan değildir. Bu arada bende 2011 Ocak ayında iyi niyet garantisinden değiştirdim işçilik felan vermedim. Yerseniz hesabı...

bilalata
01/10/2011, 09:32
aynı sıkıntı bendede var nasıl bir yol izlemmi tavsiye edrsiniz benden servis %50 1000 tl istedi

fthozturk
01/10/2011, 12:11
aynı sıkıntı bendede var nasıl bir yol izlemmi tavsiye edrsiniz benden servis %50 1000 tl istedi

Hocam bu saliya kadar bekle evraki yaninlicam bunu ucretsiz yaptiranlarin oldugunu kimisinin de daha fazla indirim aldigini soyle neden ayricalik yapiyorsunuz de tekrar gorusurmusunuz fiatla ben ucretsiz halledilmesini istiyorum de sana donecekler sonra

MRT 791
02/10/2011, 00:46

bende ctıy degıstım ıyı nıyet kapsamından bendende para talep ettıkleınde fıat ı arıycam dedım para almaktan vaz gectıler kurus para verılmemesı lazım arkadasın yorumuna da aynen katılıyorum

ZAK1980
02/10/2011, 01:06
Fatura felan vermezler. Ayrıca iyi niyet garantisinden değişen parçanın garantisi olmaz. Yani 2 yıl garantili felan değildir. Bu arada bende 2011 Ocak ayında iyi niyet garantisinden değiştirdim işçilik felan vermedim. Yerseniz hesabı...
Değiştirilen ürüne de garanti verilecek
ŞİRKETLER artık, ‘‘değiştirilen ürünün de garantisi olur mu?'' diyemeyecek. İzmir Tüketici Mahkemesi, değiştirdiği ürüne garanti uygulamak istemeyen firmayı haksız buldu. Bu ürün için garanti süresinin, değiştirildiği tarihten itibaren bir yıl olarak uygulanması kararını verdi.

ÜRETİCİ ve ithalatçı şirketler artık, yasadaki boşluğu bahane edip, değiştirdikleri ürün ve parçalara garanti süresi vermekten kaçamayacak. İzmir Tüketici Mahkemesi, Meclis'teki yasal düzenlemeyi beklemeden, garanti süresinin ürünün değiştirildiği tarihten itibaren yeniden başlaması gerektiği kararını aldı.

Diğer davalara da örnek teşkil edecek bu karara, Tüketici Yasası'nda değiştirilen ürün ve parçaların garanti sürelerine açık hüküm bulunmaması neden oldu.

Yasa, sadece garanti belgesiyle satılma zorunluluğu olmayan parçaların değiştirilmesi durumunda uygulanacak garanti süresine yer veriyor.

YASA AÇIK DEĞİL

Buna karşın Tüketici Yasası, garanti belgesi düzenleme zorunluluğu bulunan parçaların değiştirilmesiyle ilgili herhangi bir hüküm içermiyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Meclis'e sunduğu yeni yasa tasarısı, değiştirilen ürün ve parçalara uygulanacak garanti sürelerine de açıklık getirecek.

Yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte, bu sorun da tamamen ortadan kalkacak.

Ancak, Yasa'daki boşluğu kullanan bazı firmalar, değiştirdikleri ürün ve parçaları yeniden garanti kapsamına almıyorlardı. Bu ürün ve parçaların garantisini de, değiştirdikleri hatalı ürün ve parçaların garanti süresiyle sınırlı tutuyorlardı.

MAHKEMEYE GÖTÜRDÜ

Arkadaşımız Zeliha Aslan'ın yaptığı araştırmaya göre, arıza nedeniyle değiştirilen cep telefonunun garanti süresi eskisiyle sınırlı tutulan Ümit Yılmaz adlı tüketici, sorunu İzmir Tüketici Mahkemesi'ne taşıdı.

İzmir Konak Hakem Heyeti'nin sorunla ilgili aldığı kararı onaylayan Mahkeme, bu kararı Tüketici Yasası'nın 13'üncü maddesine dayandırdı. Ürünlerin garantisini teslim tarihinden itibaren başlatan ve süresini de en az bir yıl olarak belirleyen bu madde, garanti belgesiyle satılma zorunluluğu bulunmayan parçaların değiştirilmesi durumunda uygulanacak garanti süresiyle ilgili de hüküm içeriyor.

EN AZ BİR YIL GARANTİ

Kararını bu hükme dayandıran Mahkeme, ‘‘Değiştirilen ürün garanti belgesine tabi bir maldır. Yasa'ya göre, ithalatçı ve imalatçı firmalar, ürünün teslim tarihinden itibaren en az bir yıllık garanti belgesi düzenlemek ve garanti süresini de bu teslim tarihten itibaren başlatmak zorundadır'' sonucuna vardı.

İzmir Tüketici Mahkemesi'nin aldığı bu karar sonucunda firmalar artık, ‘‘değiştirilen ürünün de garantisi olur mu?'' diyemeyecek.

Garanti süresini, ürünün değiştirildiği tarihten itibaren yeniden başlatmak zorunda kalacak.
Kaynak:
Değiştirilen ürüne de garanti verilecek (https://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=84485&yazarid=18)

ZAK1980
02/10/2011, 01:07
Hocam bu saliya kadar bekle evraki yaninlicam bunu ucretsiz yaptiranlarin oldugunu kimisinin de daha fazla indirim aldigini soyle neden ayricalik yapiyorsunuz de tekrar gorusurmusunuz fiatla ben ucretsiz halledilmesini istiyorum de sana donecekler sonra
Ne evrakı bu ??
Servıs fatura vermeye bılır ıscılık odemeyen arkadaslara vermıyor dıye duydum ama sen 80 tl verırsen fatura verırler .Bu arada 80 falanda verme

fthozturk
02/10/2011, 11:08
Ne evrakı bu ??
Servıs fatura vermeye bılır ıscılık odemeyen arkadaslara vermıyor dıye duydum ama sen 80 tl verırsen fatura verırler .Bu arada 80 falanda verme

Parca ve 80 tl iscilik faturada gorunecek Ondan bahsediyorum

kochuso
02/10/2011, 20:29
slm hocam model 2006 servise gidiyormuydu nuz düzenli olarak yoksa dısarıda mı bakım yaptırdınız

fthozturk
02/10/2011, 20:35
slm hocam model 2006 servise gidiyormuydu nuz düzenli olarak yoksa dısarıda mı bakım yaptırdınız

aleykümselam hocam arabayı 2 ay önce aldım dışarda bi bakım yaptırdım benden önceki sahibi fiat servisine götürdüğünü söyledi ancak benim gittiğim servis sizin arabanız hiç fiat servisine gelmemiş dedi :D yani servis bakımına girmemiş araba

ulkerhan
03/10/2011, 19:17
2006 yılı üretilen fiat araçların genel bir problemi mi bu? Eski kasa puntom var ama daha city arızası görmedim

scarrow
03/10/2011, 22:04
69.000 km'de olan 2006 model aracımda pazar günü ekranda "Have Power Steering,check handbook" uyarısı verdi ve kırmızı direksiyon ışığı yandı. City arızasının belirtileri olan direksiyonda sağa yada sola kendi kendine dönme, dönerken zorlanma veya ses çıkartma gibi belirtiler gözükmüyor. Bu durumla ilgili ne önerirsiniz. Aracımın bakımları serviste yapılmıyor ayrıca, bunun bir dezavantajı olacak mıdır parça değişimi söz konusu olursa?

hilmiusta
04/10/2011, 06:40
City arizam sali gunu gideriliyor arkadaslar gittigim servis sagolsun ilgilendi sali gunune randevu aldim sadece iscilik odeyerek parca degisimi yapilacak aracim 2006 model garantisi yoktur sali gunu servisin isminide yazarim suan etik olmaz
su ctey sorununu tam olarak yazarmısınız arkadaslar dıreksıyon yumusamıyormu yoksa tıkırtılarmı gelıyor cevırırken

fthozturk
04/10/2011, 10:55
Farkli farkli olabiliyor belirtileri mesela benimkinde isik daha yeni yandi anak ven adigimdan beri direksiyonla ugrasiyorum sol trafa bir parmak hareketiyle donuyor saga normal okadar uyuz bir ses cikariyorki cileden cikariyor beni zarrr zurrr edip duruyon direksiyon isigim yandiginda ise direksiyon donmuyor iki kisi anca cevirir kontagi kapatip actimmi duzeliyor kimi arkadaslarda sertlik olusuyor sadece kimisindede sedece ses size onerim dirwksiyonda garip seyler goruyorsaniz derhal servise gidin sizi asla bakimi disarda yaptirdiniz yapmiyoruz diyemezLer cunku bu arabalar fabrika hatali hayati tehlikeniz var Allah korusun ve fiat bunlari yapmak sorunda ben 80 tl iscilik vererek yaptiriyorum elimde bir evrak olmasi icin isterseniz onuda vermezsiniz bilginiz olsun

ZAK1980
04/10/2011, 15:03
69.000 km'de olan 2006 model aracımda pazar günü ekranda "Have Power Steering,check handbook" uyarısı verdi ve kırmızı direksiyon ışığı yandı. City arızasının belirtileri olan direksiyonda sağa yada sola kendi kendine dönme, dönerken zorlanma veya ses çıkartma gibi belirtiler gözükmüyor. Bu durumla ilgili ne önerirsiniz. Aracımın bakımları serviste yapılmıyor ayrıca, bunun bir dezavantajı olacak mıdır parça değişimi söz konusu olursa?
Gurcan bu sıkıntıyı en cok yasayan 2006 modeller zaten forumda genelde 2006 modele fiat zorluk cıkartmıyor gıbı geldı ücretsız degısenlerın coguda 2006 genelleme yapar ısek ,servıs bakımının bence bır onemı yok cunkı aracı aldıktan sonra 10 bınde dahaı bakıma gıtmeyen servıs yuzu gormeyen aracların dahı citylerı iyiniyet kapsamında ucretsız degıstı.Cıty uyarı ısıgın yansmıs olabılır bu uyarı ısıgı sureklımı yanıyor ve sonmuyor önemlı olan o çünki city motoru ısınmıstır,zorlanmıstır bundan dolayıda yanıyor bu ısık ama sureklı yanıyor ıse cıty arızasıdır .
Dıger belırtılerı oolmaya bılıyor soylekı benım aracta saga,sola,tıkırtı,zorlanma falan fılan hıcbırı olmadı sadece cıty ısıgı yandı bende baktım 1 gun gectı aradan hıc sonmuyor servıse gıttım cıty arızası dıreksıyon degıstı.
Fiat senı sıkıstırabılır servse gıtmedın dıye,veya servıse gıt aracın bakımını yaptır yapılır ıkendeucretsız degıstırelım dıyede ayak cekebılır hıcbırıne kanma servısın önunden bır kez dahı gecmeyen araclar yapıldı ucretsız

fthozturk
04/10/2011, 20:57
Sorun tamamdir arkadaslar bugun parca degisimi gerceklesti yasaain city problemsiz hayat dudullu imes e kapisi karsisi oska otomotovde yaptirdim 80 tl iscilik odedim fatura elektro kumanda direksiyon sokme takma diye kesildi bilginize servise dersinize calisip gidin yeter

uLTRa GP
04/10/2011, 21:12
ben tamamen ücretsiz değiştirdim 2006 modeldi benimkide geçen sene ücretsiz değiştiler

real
04/10/2011, 22:00
Fatih slm,hayırlı olsun bir şey sorucam direksiyon ağır dönüyormu eskiye oranla benimkisi çok sert menunum inşallah yumuşamaz sende durum nedir?

kemalbodrum
04/10/2011, 22:10
hayırlı ugurlu olsun kardesım :) darısı inş başıma .kazasız belasız

ELMA09
04/10/2011, 22:14
benim direksiyondan stabilize veya bozuk yola girince takır tukur sesler geliyo bende servise uğramayı düşünüyorum bu arızanın bu konu ile ilgisi varmıdır ayrıca yolda bazen araba sola çekiyo usta lastik havalarındandır dedi ama
sürekli sola çekmesi garip geldi

fthozturk
04/10/2011, 22:16
Fatih slm,hayırlı olsun bir şey sorucam direksiyon ağır dönüyormu eskiye oranla benimkisi çok sert menunum inşallah yumuşamaz sende durum nedir?

Selam hocam normalde nasil olmasi gerekiyo bilmiyorum acikcasi aldigimdan beri sola yumusak saga sert ama suan diger arabalar gibi normal citye aldigimda yumusak cok guzel bence guven veriyor saglam hissettiriyor kendini

fthozturk
04/10/2011, 22:18
benim direksiyondan stabilize veya bozuk yola girince takır tukur sesler geliyo bende servise uğramayı düşünüyorum bu arızanın bu konu ile ilgisi varmıdır ayrıca yolda bazen araba sola çekiyo usta lastik havalarındandır dedi ama
sürekli sola çekmesi garip geldi

Azda olsa ses varsa git garantiye al kendini buyur sorun basina is acar

ELMA09
04/10/2011, 22:31
fatih hocam oska da yaptırmışsın bana yakın ama ben kapı kolları için gittim yok öyle bişi dediler sonra başka bir servisi aradım uzak da olsa gideceğim aynı zamnada kapı kollarınada baktıracağım sana zorluk çıkardılarmı

gemlikli_55
04/10/2011, 23:03
simdi bir kat daha mutlu oldum.hadi hayırlı olsun

fthozturk
04/10/2011, 23:58
fatih hocam oska da yaptırmışsın bana yakın ama ben kapı kolları için gittim yok öyle bişi dediler sonra başka bir servisi aradım uzak da olsa gideceğim aynı zamnada kapı kollarınada baktıracağım sana zorluk çıkardılarmı

İnan hala yok oyle birsey diyorlar :) musteri memnuniyeti icin yaptik diyorlar
Ben dedim onlara city arizasi olan 100 150 kisi taniyorum diye ne de olsa bu sitede hemen herkeste var hocam sen bidaha git oraya bi arkadasimda gelmis buraya halletmissiniz desene sadece iscilik almissiniz diye de belirt ama gerci nereye gitsen bunu halletmek zorundalar

16bl296
06/10/2011, 15:19
benim aracımda 2006 model 101000 km de.ama fiat %50 %50 diyor.
ben ne yapabilirim.?
fatih hocam senin punto kaç km de?
servisten aldığın faturayı yayınlayabilirmisin?

akca37
06/10/2011, 15:37
rahaat rahat kullanabilirsin eğer bu arızan giderilmezse Allah korusun bu sebepten başına birşey gelse fiat sorumlu bunuda biliyorlar

Ya dostum, bu city arızası tam olarak nasıl ortaya çıkıyor bir anlatabilir misin, yani direksiyon giderken kitleniyor mu veya sadece ortada ekranda ışık mı yanıyor ?

16bl296
06/10/2011, 16:11
Panelde direkisyon lambası yanıyor ve direksiyon sertleşiyor.kilitlenme durumu olmaz diyorlar ama ancak direkisiyon eski kamyon direkisyonu gibi

fthozturk
06/10/2011, 17:30
benim aracımda 2006 model 101000 km de.ama fiat %50 %50 diyor.
ben ne yapabilirim.?
fatih hocam senin punto kaç km de?
servisten aldığın faturayı yayınlayabilirmisin?

Hocam kmsi falan onemli degil bunu yapmak zorundalar 50000 km benimki banada 50 dediler sonrada musteri memnuniyeti adina fiat % 100 karsilamayi kabul etti

16bl296
07/10/2011, 09:22
fatih hocam bende fiat müşteri hizmetlerini aradım.3 günden sonra döndüler ben ısrar etmeme rağmen %50 %50 dediler.öne sürdükleri km,yılı ve son iki bakımı özel serviste yaptırmamı bahane gösterdiler.% 50 fazla veremeyeceklerini beyan ettiler.bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.

ELMA09
07/10/2011, 09:49
ben kabul ettiremedim servise illa gidince arızalı olacak mış usta da kabul ediyo herzaman yapmayabiliyo diye ama malesef deneme sürüşlerinde hata vermezse değişmede yok demektir ben bir gününmü harcadım. ben de değişim için illa yolda birinin kaza mı yapması gerek dedim. kabul etmediler.fıatı kınıyorum. bundan sonra araba alırken tercihlerimi gözden geçireceğim. benim arabada zaman zaman sola çekiyo sonra kendiliğinden düzeliyor. neymiş efendimrot ayarına lastik dişlerine diğer parçalara bakacaklar mış. ben de kızdım hiçbirşeyi size yaptırmıyom dedim çıktım.

fthozturk
07/10/2011, 09:58
fatih hocam bende fiat müşteri hizmetlerini aradım.3 günden sonra döndüler ben ısrar etmeme rağmen %50 %50 dediler.öne sürdükleri km,yılı ve son iki bakımı özel serviste yaptırmamı bahane gösterdiler.% 50 fazla veremeyeceklerini beyan ettiler.bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.

Benim paylastigim faturayida al hocam bir de oyle dene bu arkadasim yaptirmis de

scarrow
07/10/2011, 10:17
...Cıty uyarı ısıgın yansmıs olabılır bu uyarı ısıgı sureklımı yanıyor ve sonmuyor önemlı olan o çünki city motoru ısınmıstır,zorlanmıstır bundan dolayıda yanıyor bu ısık ama sureklı yanıyor ıse cıty arızasıdır ...

City ışığı aracı çalıştırırken yanıyor ekranda uyarı çıkıyor sonrasında. Kontağı bir kaç kez kapatıp açınca düzeliyor ve ışık sönüyor. Ama ışık yanarken çalıştırıp devam etmeyi denemedim hiç. Yarın için servise göstermeyi düşünüyordum ama ışık orada yanmazsa diye düşünce sardı...

albay_alpay
10/10/2011, 22:41
Fatıh bey mutlulugunuzu paylasıyorum sızınle cıty dıreksıyonunuz fıat tarafından ıyı nıyet kapsamında degıstırılmıs olarak gozukuyor cunkı 2006 yılına aıt araclar servıse cagrıldı dıye hatırlıyorum yanı su oluyor 2006 yılını fıat degıstırıyor kısacası sankı boyle bır karar almıs gıbı fakat budurum da servısın sızden ıscılık ucretı alması yanlıs sızın odeyecegınız ucret servısın cebıne gıdecek bu arada faturanızıda ıyı saklayın cıty motorunuz 24 ay garntı kapsamına gırecektır degısımden dolayı fıata acıp sorun bu 80 tl neyın nesı dıye ıscılık almamaları lazım.
Birde su var 2000 tl ıle ugrasmak veya 400 tl vermek yerıneemınımkı su 80 tl ozunuze gozukmuyordur

yok dostum galiba yanılıyorsun 2006lar çağrılmış olsaydı benimkini de ücretsiz değiştirirlerdi ben paranın yarısını ödedim 861 tl...ha bi de yeni takılan parçanın garantisi 24 ay değil 12 ay dedi bana servis...bu arada verdiğin bilgiler için ayrıca teşekkür ederim sana...