PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol Önden Gelen Ses Yardım!!!

AlemCi_SeRSeRi
29/09/2011, 11:05
Merhaba Sevgili Puntocu Dostlarm Aracım Punto Evo 1.3 Multijet 12 bin km de Bundan 2 Ay önce Aracımın Altın Kemerburgazda Ormanın İçinde Oturttum Yere Sürterek Geçtim..ve Bi Ses Gelmeye Başladı Kasisten Geçtiğimde Araba Zıpladığında Ön Takımdan Tak Tak Diye Bişey Vuruyoduk Sanki Alttan Çekiçle Vuruyolar Gibi Servise Gittim Söledim Sorun Olmadığn Ön Takımın Gevşediğini Söylediler Hallettiler Tecrübe Ettiler Aracı Geri Verdiler..Akşam Ses Gene Oldu Ama Eskisi Gibi Değil Sadece Dönerken Tam Tur Geri Dönerken Falan Sol Önden Tek Sefer TAAAK Diye Vuruyor Hatta Bazen Bi İnce Yay Sesi Duyuyorum Fakat Herzaman Olmuyor Servise Gene Gittim Hiç Bir Şey Yok Dediler Tecrübede Sesde Çıkmadı Sağlam Bişe Yok Devam Edin Dediler..Gene Devam Etti Bu Ses Gene Gittim...Gene Bulunamadı..Bu Sefer Kalkışlarda Arabaya Gaz Az Verince Silkeleme Yapıyor..Yapmaması Gerenken Bir Dozda...ve Geçenlerde Fark Ettim 4 üncü viteste farkına vardım yüksek devir gaz kesip komprasore bindirdiğimde titreme var..gaza basınca düzeliyor..rotbalanscıya gittim sorunlarm anlattım...araçta hiç bir sıkıntı yok...oda buna benzer bir olayn albeada daha önce yaşadığını sorunun şanzımanda olduğunu söyledi..Şimdi Sizden Yardm Bekliyorum Aracımda Nasl Bir Sorun Var Ve Ne Yapmam Gerek Tehlike Boyutu Nedir..Şimdiden Teşekkürler...

GP COSKUN
29/09/2011, 13:36
aracın aks başlarında aks lalesin de boşluk var
sorunu başka yerde arama hiç sorun akslarda
tamirciye git yada servise söyle aksları söküp baksınlar

AlemCi_SeRSeRi
29/09/2011, 13:39
Bende Öle Şüphe Ediyorum Sol Önden Geliyor..ama 3 kere Servise gittim Bunu anlamamalarıda ayrı bi mesele hatta frenden geldiğini bile idda ettiler olur o ses dediler rot balanscda şanzımanda bi kasnak olduğunu ondan yaptığını öne sürdü coşkun abi senin tecrübelerine güveniyor ve aksa en hızlı biçimde serviste baktırıcam...teşekkürler..

GP COSKUN
29/09/2011, 14:28
fatih yalnız gittiğin yere söyle kesinlikle söküp dağıtarak baksınlar
öyle kanala arabayı sokup eliyle yada levyeyle aks kontrolü olmaz

AlemCi_SeRSeRi
29/09/2011, 14:30
Topkapı Fırat Otoya gidiyorum Fiat Servisi İşte :) Söylicemde ne Kadar Dikkate alırlarsa Artık..