PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frene basarken titreme

Engin_T
29/09/2011, 10:32
Arkadaşlar daha öncdeden de başıma gelmişti frene basınca titreme wardı disk eğikliğinden dediler kavaklıderede torno yaptık dediler düzelmişti, fakat yay taktırdıktan 3000 km soora yine frene basarken hafif bi titreme başladı gibi sanki acaba bunun yayla bi ilgisi warmıdır?

blackhawk
29/09/2011, 11:41
Hayır bildiğim kadarıyla frenle yay arasında bağ yok. Sorun balata yad da disklerde olabilir. diskler sıcakken araba yıkıyorsanız soğuk su zarar verir.Ufak ayrıntı ama önemli...

Engin_T
29/09/2011, 11:45
Sıcakken su tutmamaya dikkat ediyorum, acaba yay ön takıma fazla yük bindirdiği için mi die düşündüm

1ocak2011
29/09/2011, 12:02
Engin bende disk ve balatadan diyorum, sıcakken su tutma olayı çok yapıyor bunu. Bizim pederin A6 aracındada sıcakken disklere su tutmadan kaynaklı bu titreme var...

lektonstar17
29/09/2011, 12:13
bence disk yada balata olucanı zannetmiyorum.disk dediğiniz 2 mmlik saç değil.hemen öle su dökmekle falal deforme olmaz.bence rod ayarlarına baktırın.birde yolda uygun biyerde 40-50 ile giderken ellerinizi direksiyondan ayırarak fren yapın bakın yön değiştiriyormu.

GP COSKUN
29/09/2011, 13:06
disk veya kampanalarının eğikliğinden yapar
sıcakken su gelirse bu sadece yıkama ile değil hızlı şekilde su birikintilerinde geçincede olur
yukarıda arkadaş 2mm saç değil zannetmem demiş ama bir fizik kuralı ısınan demir genleşir ani soğursa özelliğini yitirir
kaldıki siz daha öncede torna yolu ile paso aldırmışsınız sizinn işlem görmüş diskleriniz daha çabuk deforme olur
spor yayla alakalı bir konum değil frenciye gidip ön disklerinizi ve arka kampanalarınızı teste sokun eğriliği görürsünüz

Engin_T
29/09/2011, 13:10
servis torna ile düzelttik dedi, haftasonu gidince solim bi daha bakalım ne dicekler garantiye girmio mu diskler?

dogus618
29/09/2011, 14:05
Ozaman yagmurlu sagnak gunlerde yola cikmamaiz lazim her yagmurdan sonra diskmi alcaz tamam sicakken su deymesi ii deil ama bu kadarda basit bisi olmamasi lazim yoksa her sagnaktan sonra disk aliriz:)))

GP COSKUN
29/09/2011, 14:25
sağanak yağışta su disklerr sprey şeklinde ulaşır ancak
derin birikintilerde yada yılamalarda şayet disk sıcak ise su direk ulaştığı içi ani soğumadan dolayı yamulma eğilme çatlama meydana gelir
nasıl anlatayım
mesala motor çok mu kötü malzemeden yapılmış ama o bile ani soğumalara karşı termostat ile korunmaya çalışılıyor
uada en basiti sıcak bir bardağa aniden soğuk su koy bakalım bardak noluyor
anlaştıkmı şimdi sevgili kardeşim =))))

blackhawk
29/09/2011, 16:45
Madem servise gideceksin tornaya birlikte gidin eğriligi kendi gözlerinizle görün içiniz rahat etsin'ama 2. Defa tornaya girecekse değiştirmekte fayda var. Sanırım Servis garantiye sokmaz diskleri.diskleri değiştirirseniz ilk 2-3 bin km ani frenlerden kaçının.