PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : punto evo kapı hopörleri kaç cm? ve hopörlör önerisi

dogus618
29/09/2011, 09:45
arabamın kapı hopörlerini değiştirmek istiyorum öneriniz nedir ne takabilirim bu orjinal teybe ve kapılar kaç cm bilginiz warmı arkadaşlar

serkankucuk
29/09/2011, 09:51
Ben Punto'mda arkaya 16.7cm'lik hoparlör taktırmıştım, arkaların orjinali 13cm'dir fakat çerçeveleri geniş olduğu için yuva 16.7cm'liktir...
Önler zaten 16 olarak biliniyor...

egeevo
29/09/2011, 10:37
bende 2 gün önce sipariş verdim ankara birmottan ve cumartesi takılacak. Pioneer getiriyolar ancak çaplarını bilmiyorum yeni gelecek olanların...birde umarım üstündekilere göre çok daha iyi ses verir, beklentim amfi takılmış gibi olması değil sadece daha net cızırtısız ses çıkması...takıldıktan sonra izlenimlerimi yazarım

Engin_T
29/09/2011, 10:39
Yorumlarını bekliyoruz Anıl hocam :)

serkankucuk
29/09/2011, 10:56
ses tabi ki çok daha iyi olacaktır orijinal hoparlörler gerçekten çok uydurukmuş görünce anlayacaksınız, ama umarım hoparlörleriniz iyidir...

1ocak2011
29/09/2011, 10:56
bende 2 gün önce sipariş verdim ankara birmottan ve cumartesi takılacak. Pioneer getiriyolar ancak çaplarını bilmiyorum yeni gelecek olanların...birde umarım üstündekilere göre çok daha iyi ses verir, beklentim amfi takılmış gibi olması değil sadece daha net cızırtısız ses çıkması...takıldıktan sonra izlenimlerimi yazarım

Sizden haber bekliyoruz, siparişi kime verdiniz? Aksesuardaki Özer Beyemi sipariş verdiniz? Fiyat vs bilgi verirseniz sevinirim...

Engin_T
29/09/2011, 10:59
Tuncay abi haftasonu işin yoksa gidip bakalım istersen :)

1ocak2011
29/09/2011, 11:03
Tuncay abi haftasonu işin yoksa gidip bakalım istersen :)

C.tesi mesaide olacağım kardeşim:(

Engin_T
29/09/2011, 11:09
Bende servise gidiyim o zaman abi

1ocak2011
29/09/2011, 11:14
Bende servise gidiyim o zaman abi

Kaçta gideceksin servise? Benim aracıda bir götürsen:(

Engin_T
29/09/2011, 11:21
Tuncay abi cumartesi iş çıkışıma göre benimkinin işi erken biterse arıyım seni

1ocak2011
29/09/2011, 11:29
Tuncay abi cumartesi iş çıkışıma göre benimkinin işi erken biterse arıyım seni

Tamam haber bekliyorum...Umarım Led farlarla gelir birlikte bakarız...

dogus618
29/09/2011, 13:09

walla hocam hem neye mal oluyor bu işlem sana hemde kalite nasıl olcak bas kaldırabilcek sekilde olabilcekmi birazda olsa yazarsan sevinireim saygılarrrrr

egeevo
29/09/2011, 14:51
Arkadaşlar herşeyi cumartesi yazıcam sizlere, muhtemel olarak işçilik dahil 220 TL gibi bişi olacak ama kesin rakamda cumartesi çıkar, hoparlörler pioneer ancak modeli bilmiyorum, Ankara Birmot bayisinden sipariş verdim, aksesuar bölümünden arkadaş halletti hemen...umarım ses iyi olur gerçekten üstündeki hoparlörler 5 para etmez :) biraz daha tok biraz daha net ses alalım yeter benim için...cumartesi yazıcam arkadaşlar...

1ocak2011
29/09/2011, 14:59
Anıl hocam yaptırın, Erdem yada Özerden bende siparişini geçirteyim şimdiden hayırlı olsun.

egeevo
29/09/2011, 15:43
Tamam Tuncay abi, cumartesi 8:30 da gidicem muhtemel 10 gibi biter işim...öğleye kadar test eder yazarım...

Engin_T
29/09/2011, 15:44
İyi haberlerle dön bize Anıl hocam :)

Mugen_punto
29/09/2011, 15:48
Bu hoparlör işini bende merakla bekliyor olacağım :) hayırlı olsun şimdiden. iyi haberlerini bekliyoruz..

serkankucuk
29/09/2011, 16:22
O kadar merak edilecek bi durum olduğunu sanmıyorum çünkü dışardan alabileceğimiz her hoparlör orjinallerden iyidir..
Ama gerçekten iyi olmasını istiyorsanız tamamını JBL, Alpine gibi başarılı, üstünde tweeter'ı olan veya component hoparlörlerle değişirsiniz...

By_HaNNibaLL
29/09/2011, 16:57
orjinal kolonlarin kötü oldugunu nerden anladiniz düz mantik sesi sonuna kadar acarsaniz her hoparlorden kötü ses cıkar iyi ses istiyorsaniz iyi para verecekseniz

serkankucuk
29/09/2011, 17:00
arka hoparlörleri değiştirince anladım arkadan ses geldiğini anlamam bile yeter orjinallerin kötü olduğunu söylemeye, biraz daha iyi hoparlör takınca aradaki farkı çok rahat hissedebiliyosunuz...
bence kesinlikle değişmeli hoparlörler...

egeevo
29/09/2011, 17:53
orjinal kolonlarin kötü oldugunu nerden anladiniz düz mantik sesi sonuna kadar acarsaniz her hoparlorden kötü ses cıkar iyi ses istiyorsaniz iyi para verecekseniz

iyi ses derken bir porsche deki gibi bang&olufsen ayarında bir ses sistemi ve ses istemiyoruz, sonuçta kim ne derse desin rezalet bir ses sistemi var, e bir yandan da çok para harcamak istemiyorum çünkü daha 9 aylıkta olsa aracımı değişecem gibi görünüyor!!!!!!! o yüzden ortalama hoparlör seti en azından beklenti karşılar diye düşünüyorum...

krakercocuk
29/09/2011, 18:17
dediğiniz gibi çok bi beklenti içinde olmayın:)

egzo-evo
29/09/2011, 19:24
punto evo ses ekipmanı

ön hoparlörler:
-kapı tutamaklarında 38 mm çapında 2 adet tweeter
-kapılar üzerinde 165 mm çapında 2 adet mid-woofer

arka hoparlörler:
-kapılar üzerinde 130 mm çapında 2 adet full-range hoparlör

hi-fi sisteminde yukarıdakilere ek olarak:
-bagaj bölümünde 1 adet sub-woofer(sağ taraf)
-orta panelin altında 1 asp çoklu kanal ses amplifikatörü

durum bundan ibarettir arkadaşlar. ses sistemi klavuzunda marka v.b. ayrıca bir bilgilendirme yok.

VICEROY
29/09/2011, 20:03
Kapı hoparlörlerini değiştirirken kapı kartonlarımı komplemi sökülecek yoksa sadece hoparlör kısmı zarasız çıkarılabiliyormu? Birde bu işlemi komple servise devretmeden yani istediğiniz marka hoparlörü kendiniz uygun fiyata alıp,servise işçilik bedeliyle uygulatsanız olmuyormu?

aykut_1914
29/09/2011, 20:15
orjinalinin cızırtı olayı harbiden rezalet..
bide çok iyiymiş gibi sıfır arabada bass ı 10 yapıp öle veriyorlar,-3 yaptım hala cızırtı geliyodu

thechaoss
29/09/2011, 20:52
bence yanlış evoyu bilmiyorum ama. gp de ki kendi kolanları gayet ii perfonmas veriyor. ama teyp olayı işi bitiriyor. seçim ilk başta kolon değil.teypte bitiyor. bu benim düşüncem.

VICEROY
29/09/2011, 20:56
İşin gerçeği ses yarıyı geçmediği sürece kulağa bozuk gelen bir his yok, fakat aracın dışarısı hedef kitle olursa ne hifi sistemi ne de hoparlör bunu kaldıracak güçte değil elbet. :)

thechaoss
29/09/2011, 21:01
aynen. bileşenlerden oluşan bi sistem:D

serkankucuk
30/09/2011, 00:34
önce hoparlörleri bi değiştirin, hoparlörlerin gerçekten ne kadar kalitesiz olduğunu görün.. tamam aracın teybi de süper değil ama o kadar kötü değil... iyi denebilecek hoparlörleri kaldırabiliyor ve orjinallere göre sesin kalitesi kendini hissettiriyor.

Ayrıca hoparlörler değişirken sadece kapı döşemesi sökülüyor, onun altındaki herhangi bişiye dokunulmuyor, ama ben olsam hazır açtırmışken imkan varsa bi ses yalıtımı da yaptırırım.

Böyle ufak modifikasyonları dışarda yaptırmak hem daha uygun fiyatlı olur hem de istediğiniz ürünü istediğiniz yere taktırabileceğiniz için daha iyi olur diye düşünüyorum.

egeevo
30/09/2011, 07:36
Kapı hoparlörlerini değiştirirken kapı kartonlarımı komplemi sökülecek yoksa sadece hoparlör kısmı zarasız çıkarılabiliyormu? Birde bu işlemi komple servise devretmeden yani istediğiniz marka hoparlörü kendiniz uygun fiyata alıp,servise işçilik bedeliyle uygulatsanız olmuyormu?

servise gitmeden de iyi bir elektronik ustası bunu yapar güzel bir şekilde, önemli olan kapı panellerini hatasız çıkarmak...kapı kartonu dediğini anlamadım hocam ama tahminim panel çıktıktan sonraki kapıya yapıştırılmış olan malzemeyi diyorsun eğer öyle ise sanırım onu sökmeye gerek yok...:S

egeevo
01/10/2011, 12:33
arkadaşlar hoparlörler değişti...

Pioneer takıldı. 16 ya 13 lüklerden, sonuç şu: teyip aslında yetersiz kalıyor mantıken amplifikatör şart ancak cızırtı felan kalmadı, çok az ses kaybı oluyor ama temiz ve net çıkıyor. Eğer çok para harcamadan işte bu bana yeter derseniz alın 4 tane taksınlar, dediğim gibi sakın yüksek beklentiye girmeyin ama beklentiniz yüksekse ya tesisat yapılacak yada hiç ellemeyin...ses kademesini 34 e getirseniz bile cızırtı olmuyor ama o kadar yüksekte çok iyide olmuyor, işin özü bu kadar arkadaşlar...

montaj gayet güzel oldu, hiç sıkıntı olmuyor tertemiz takıldı üzerindekiler çıkarıldıktan sonra, orjinaller perçinliydi buna güzel orjinal vidalar takıldı ve tam oturdu...

Mugen_punto
01/10/2011, 12:45
Hayırlı olsun bilgi için teşekkürler..

1ocak2011
01/10/2011, 13:17
arkadaşlar hoparlörler değişti...

Pioneer takıldı. 16 ya 13 lüklerden, sonuç şu: teyip aslında yetersiz kalıyor mantıken amplifikatör şart ancak cızırtı felan kalmadı, çok az ses kaybı oluyor ama temiz ve net çıkıyor. Eğer çok para harcamadan işte bu bana yeter derseniz alın 4 tane taksınlar, dediğim gibi sakın yüksek beklentiye girmeyin ama beklentiniz yüksekse ya tesisat yapılacak yada hiç ellemeyin...ses kademesini 34 e getirseniz bile cızırtı olmuyor ama o kadar yüksekte çok iyide olmuyor, işin özü bu kadar arkadaşlar...

montaj gayet güzel oldu, hiç sıkıntı olmuyor tertemiz takıldı üzerindekiler çıkarıldıktan sonra, orjinaller perçinliydi buna güzel orjinal vidalar takıldı ve tam oturdu...

Hayırlı olsun,Güle güle kullanın akşam Özer ve Erdem ile Birmot'ta bir işlem için beraberdik bahsetti oda, Ellerinde hoparlör varmı sormayı unuttum.

egeevo
01/10/2011, 13:53
sağol abi eyvallah, iyi oldu bende memnun kaldım bu bana yeni araba alana kadar yeter...özer dolanıp duruyo :)

1ocak2011
01/10/2011, 14:32
sağol abi eyvallah, iyi oldu bende memnun kaldım bu bana yeni araba alana kadar yeter...özer dolanıp duruyo :)

Bende ledli gündüz farı ile uğraşıyorum 2 gündür, çok fazla led var üzerinde sürekli arıza lambası yakıyor.

egeevo
01/10/2011, 14:37
Bende ledli gündüz farı ile uğraşıyorum 2 gündür, çok fazla led var üzerinde sürekli arıza lambası yakıyor.

hımm ben o konudan pek anlamıyorum, ama kolay gelsin :) bende haftaya direksiyonu yeniden deri kaplattırıcam delikli deri ve düz deri, bordo dikişli onuda yaptırdımmı tamamdır :)

diesel32
01/10/2011, 14:39

biraz daha detaylı bilgi verir misiniz acaba nasıl bi led bu taktığınız?

1ocak2011
01/10/2011, 14:44
https://image.made-in-china.com/2f1j00SeUajcMnSyki/T20-SMD-LED-Car-Bulb.jpg

Bu ledlerden ama sürekli arıza lambası yakıyor...

diesel32
01/10/2011, 14:46
https://image.made-in-china.com/2f1j00SeUajcMnSyki/T20-SMD-LED-Car-Bulb.jpg

Bu ledlerden ama sürekli arıza lambası yakıyor...

araç çalışırken takınca lamba yakmadığını okumuştum bi yerde... ne kadar doğru bilmiyorum ama... görüntüsü nasıl peki?

1ocak2011
01/10/2011, 14:51
Görüntü süper gerçekten araç çalışırken takıldığını nerede okudunuz? Herhangi bir kısadevre durumu olmasın...

diesel32
01/10/2011, 14:55
Görüntü süper gerçekten araç çalışırken takıldığını nerede okudunuz? Herhangi bir kısadevre durumu olmasın...

gerçekten hatırlamıyorum ya bu forumdaydı yada donanımhaberde... bi ampül alınmış yanarken çıkarıp taktığında olmuyo diye okumuştum.. tekrar bulursam link yollarım...
acaba başka ampüller yapar mı böyle arıza.. koyu sarı renkte takmak istiyorum bende...

blk_hakan
01/10/2011, 15:02
Evoların en büyük sıkıntısı bence gündüz farı farklı ampulde olmuyor duy yeri cok saçma sapan bişi eger bi çözüm varsa ayrı bi konu açalım bence orada paylaşalım herkese yardımcı olur ..Tuncay abi bu işi çözersende sen çözersin kurtar bizi bu işten :)

1ocak2011
01/10/2011, 15:06
gerçekten hatırlamıyorum ya bu forumdaydı yada donanımhaberde... bi ampül alınmış yanarken çıkarıp taktığında olmuyo diye okumuştum.. tekrar bulursam link yollarım...
acaba başka ampüller yapar mı böyle arıza.. koyu sarı renkte takmak istiyorum bende...

Mutlaka o renktede ampüller vardır ama onlarda arıza lambası yakacaktır.

Evoların en büyük sıkıntısı bence gündüz farı farklı ampulde olmuyor duy yeri cok saçma sapan bişi eger bi çözüm varsa ayrı bi konu açalım bence orada paylaşalım herkese yardımcı olur ..Tuncay abi bu işi çözersende sen çözersin kurtar bizi bu işten :)

Kardeşim Ebay üzerinden 4 tane getirdim, ama nafile 4 taneside arıza yaktı. Daha önce Mtec T20 taktım, afedersin oda gece lambası gibi sadece kendini aydınlatıyor. Araştırıyorum bunu bakalım ne yapacak birde arkadaşın dediği gibi araç çalışırken bir deneyeyim bakalım ne yapacak...Birisi aynı lambayı opel insigniada kullanmış arıza lambası yakmamış ama bide yaktı, Dün akşam Birmot servis müdürü ile konuştuk, sistemler aynı yakmaması lazım dedi birlikte denedik ama yine yaktı bizimki :(

diesel32
01/10/2011, 15:15
Araştırıyorum bunu bakalım ne yapacak birde arkadaşın dediği gibi araç çalışırken bir deneyeyim bakalım ne yapacak...

dediğiniz gibi kısa devre falan yapmasın... üzülürüm o bilgi ne kadar doğru bilmiyorum açıkçası...
insignia'da yakmayıp evo'da yakmasıda ayrıca şanssız bi durum...

1ocak2011
01/10/2011, 15:49
dediğiniz gibi kısa devre falan yapmasın... üzülürüm o bilgi ne kadar doğru bilmiyorum açıkçası...
insignia'da yakmayıp evo'da yakmasıda ayrıca şanssız bi durum...

Öylede denedim maalesef, Motor çalışırkende, mar konumundada denedim, ama yine direk o lambaya geçince arıza lambasını karşımıza çıkartıyor...

wepster
01/10/2011, 16:18
Anfi taksanızda bass koysanızda zaten belli bi seviyeye kadar dinliyorsunuz teypler gücsüz.

maccoder
02/10/2011, 12:54
Bende hoparlör alacağım önler tamam 16cm peki arkalara 13 cm yerine 16cm takabiliyor muyuz 16 cm sığar mı arkalara?

SpyHunter33
02/10/2011, 14:22
Bende hoparlör alacağım önler tamam 16cm peki arkalara 13 cm yerine 16cm takabiliyor muyuz 16 cm sığar mı arkalara?

Evet sığıyormuş 16cm lik hoparlörleri takabiliyormuşuz serkankucuk arkadaşımız takmıştı kendi aracına.

seysey37
02/10/2011, 14:28
arkalara oluyor benimkilerde 16,5cm kompanent vardı..yalnız montaj yapan arkadaşı dikkatli seçin :) köşelere geldiği için matkabı sağlam ve çok dikkatli kullanması gerekli