PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon birden tas gibi oldu donmuyor

fthozturk
28/09/2011, 22:59
arkadaslar daha onceden direksiyonum sol tarafa cok yumusakti dokunmamla sona kadar donuyordu saga normaldi simdi tas gibi hidroligi olmayan arabalardan daha da sert direksiyon ve gostergelerde direksiyon isareti cikmis durumda city arizasi bumudur arkadaslar? ve bana onerebileceginiz bir servis varmi bu kronik sorunu beni ugrastirmadan ucretsiz halledebilecek bir servis istanbul beykozdayim

tayfux
28/09/2011, 23:02
aynen city arızası sanırım..servise gitceksiniz mücadeleye başlayacaksınız..

fthozturk
28/09/2011, 23:04
aynen city arızası sanırım..servise gitceksiniz mücadeleye başlayacaksınız..

Yandik desene hayirlisi artik

GP COSKUN
28/09/2011, 23:16
fatih cıty direksiyon arızası maalesef

takres
29/09/2011, 00:20
city sanırım...para ödemeden değiştirmeye çalışın...para isterlerse daha önce ücretsiz değişenler olduğunu söyleyip genel merkeze başvurun...

ZAK1980
29/09/2011, 00:38
Fatıh bak tın fıat para ıstıyor sende aydın abı gıbı tuketıcı hakem heyetıne basvur sanada desınler uretım hatası ucretsız yapılması lazım dıye bu ıs tamamıyle bızım lehımıze kapanmıs olur :)

fthozturk
29/09/2011, 07:43
İse bak ya simdide direksiyon isigi sondu eskisi gibi sola yumusak saga normal donuyor

ecosi26
29/09/2011, 07:59
İse bak ya simdide direksiyon isigi sondu eskisi gibi sola yumusak saga normal donuyor

kesin araç yazdıklarını okudu:) aman inşallah bir daha yapmaz...

cck1
29/09/2011, 08:03
Yine tekrar edebilir, ihmal etmeyin bence.

samoslu
29/09/2011, 08:36
Bir gün bende de tali yoldan ana yola çıkarken oldu. Yaklaşık 20 km hıza ulaşmıştı. Stop edip tekrar çalıştırdığımda geçti. Senin sorunu yaşadığın anda hareket halinde miydin? Hareket halinde ise kaç km ile gitmekteydin? Önemli bir şey, city modundan çıkarken oluyor olabilir.

fthozturk
29/09/2011, 08:45
Bir gün bende de tali yoldan ana yola çıkarken oldu. Yaklaşık 20 km hıza ulaşmıştı. Stop edip tekrar çalıştırdığımda geçti. Senin sorunu yaşadığın anda hareket halinde miydin? Hareket halinde ise kaç km ile gitmekteydin? Önemli bir şey, city modundan çıkarken oluyor olabilir.

Yok hocam dukkanima kadar geldim cikarken calistirdim normalde calistirinca direksiyon sallanirdi baktim hareket yok bi dokundum dokunmaz olaydim donmuyor :)

fthozturk
29/09/2011, 08:46
kesin araç yazdıklarını okudu:) aman inşallah bir daha yapmaz...

Cok arkasindan cook konustum ayip ettik alindi heralde :)

dogus618
29/09/2011, 09:51
walla arkadaşlar bilmişlik taslamim ama benim bi arkadaşımdada evo war aküsü biraz zayıftı ara sıra direksiyon sertleşiyordu taş gibi oluyordu deha otomotive gittik akü değiştiler kendine geldi araba akü zayıflığıda bazen dengesizleştirebiliyor dediler ama bilmişlik taslamim bende servisten duyduğumu söledim walla inşallah bir daha başınızı ağrıtmaz bu drum

serkankucuk
29/09/2011, 09:59
Zaten 20km/h hıza düştüğümüz anda devreye girdiği için servo motor, tali yol gibi yerlerde de çok ısındığı için tam 20km/h hızda sertleşiyor, ben çok yaşadım o durumu, hemen durup stop edip tekrar çalıştırın, veya o an city özelliğini kapatın....

pdr42
29/09/2011, 12:20
tam okuyamadım ama gecti demissiniz bende bunu yasayan biri olarak kesinlikle gecti diye savsaklamayın ileride kesin arıza verir

fthozturk
29/09/2011, 12:37
tam okuyamadım ama gecti demissiniz bende bunu yasayan biri olarak kesinlikle gecti diye savsaklamayın ileride kesin arıza verir

Yarina randevu aldim hocam bakalim 1855 + iscilik dediler kronik arizadan falan bahsetmediler kayit acalim ona gore bakariz dediler yarin sabahtan gidicem

SpyHunter33
29/09/2011, 12:55
Bende bir tecrübemi paylaşayım o zaman :) benimde aracımı aldıktan yaklşaık 3 ay sonra city sorunum oldu ve iki sefer direksiyonum kilitlendi. YETKİLİ servise gittiğimde hiç bir arıza kaydı bulamadılar. olduğunda tekrar gel dediler yine yok. Sonra şöyle bir şey oldu ben aracı baya bi tali yolda sağ sol çukur ve mıcırdan kaçmak için manevralarla kullanıp park etme esnasında kilitliyordum. Kullanım kitapçığında park manevrasının en fazla güç çektiği ve motorun yanmaması için city modunu kapattığını okudum. Sonrasında aküm bitti ve araç çalışmadı :) ama bu süre içinde rahat 5-6 sefer başıma geldi. Akümü sıfırladım biraz yüksek bir akü kullanmaya başladım. O gün bu gündür çok bozuk yollarda ( burada bozuk dediğim yol bildiğiniz asfalt üzerindeki patlamış yol değil bildiğiniz köy yolundaki patika yol gibi düşünün ) city modunu kapatıyorum ve şükür ki arızam olmadı.