PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servisin Bulamadığı Sorun Çözüldü: Debimetre

abellan denton
28/09/2011, 12:51
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Daha önce "duymayan kalmasın turbo 2500 d/d de devreye girermiş" başlığında sizlerle paylaştığım GP nin performans düşüklüğü ve devamında gelen problemler nihayet çözüldü. Bu problem yüzünden 3 defa aynı yetkili servise gittik. 3. gidişimizde problemi tespit ettirmiş olarak servisin yolunu tuttuk çünkü aracın uzatılmış garantisi devam etmekteydi. Ancak serviste 2 ustanın deneme sürüşü yapıp bilmem kaç ustanın bilgisayara bağlayıp bulamadığı sorunu sanayide bulunan özel servis Hedef Otomotiv Yalçın Usta buldu ve garantiden değiştirilebileceğini söyledi. Bunun üzerine tekrar servisin yolunu tuttuk ama servisten aldığımız cevap yine aynı araçta problem yok. Biz artık servisin bi halttan anlamadığına kanaat getirerek ve daha fazla uğraşmamak için neyse parası verip değiştirelim dedik ve servisten ayrılmak istedik. Bu sırada araçta problem olmadığı yazılı servis kağıdı imzalatılmak istendi ve bunu araçta problem olduğu gerekçesiyle imzalamak istemedik. Bu sırada bunun tartışması devam ederken yanımıza biz buraların kabadayısıyız diyerek üstümüze adam salan sözde servis böylece ne kadar bu işi hak etmeden yaptığını göstermiş oldu.120 liralık bi parça için ne kadar küçülebileceklerini de tabi. Aracı teslim aldık ve Yalçın ustanın yolunu tuttuk. Usta kendi evo aracındaki debimetreyi bizim araca takmayı ve bu şekilde farkı görmemizi teklif etti ve uygulamaya koyduk. Performanstaki ciddi farkı gördük ve parçayı değiştirdik. Bu arada boş durmayan servis Yalçın ustayı arayaıp biz cihaza bağladık bişi göremedik demiş ve cihazda çok bariz bi arıza görünmüyor ama ben tecrübelerime dayanarak sorunu buldum arkadaşlar da test edip farkı gördüler şeklinde cevabını almış. 120 liralık parça için üstümüze adam salan servis çakmasına da(bilemedikleri işleri Yalçın ustaya götürsünler) mersindeki GP sahiplerine de Hedef Otomotiv Yalçın ustayı tavsiye ederim. Hiç değilse sıcak bi çay içer sıcak bi karşılama ve sohbet görür ve aracınıza ne yapıldığını görürsünüz. Serviste adam aracı alıp götürüyor içerde tecavüz mü ediyor ne yapıyor belli değil. Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın. Çook kızgınım çoook bi daha da FİAT mı tövbe..! Araçtan ve Fiattan soğuduk sayelerinde.

fawori
28/09/2011, 13:06
Fiat veya Tofaş bu çiftliğe dönmüş kurumsal kimliklerinden uzaklaşmış servislere nasıl yaptırım uygulamaz hayret ediyorum. Bugün satışları iyi diye şımaran Fiat 5-10 yıl sonra hangi konuma düşeceğinin farkında mıdır? Küçük sorunlar birike birike içinden çıkılamaz hal alacak Fiat için bir müşterin senin markan için bir daha tövbe diyorsa söz bitmiştir sen araba felan imal etme itibarın sıfırın altına düşmüştür eğer bunu kendine yedirebiliyorsan ticari ahlakın yok demektir Fiat.

GP COSKUN
28/09/2011, 13:07
sinir bozucu bir tecrübe olmuş
ama senin adına sevindim
hem sorunun çözülmüş hemde bundan sonra gidecek bir yerin olmuş

SpyHunter33
28/09/2011, 13:20
mustafa bu yetkili servis hangisi ve yalçın usta nerde :)

abellan denton
28/09/2011, 13:26
sinir bozucu bir tecrübe olmuş
ama senin adına sevindim
hem sorunun çözülmüş hemde bundan sonra gidecek bir yerin olmuş
Evet bizim artık gidecek bi yerimiz var ama bu adamların yatacak yeri yok. Bize vermemeyi başardıkları 120 liralık parçayı satıp çok para kazanırlar umarım.

sss33
28/09/2011, 13:29
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Daha önce "duymayan kalmasın turbo 2500 d/d de devreye girermiş" başlığında sizlerle paylaştığım GP nin performans düşüklüğü ve devamında gelen problemler nihayet çözüldü. Bu problem yüzünden 3 defa aynı yetkili servise gittik. 3. gidişimizde problemi tespit ettirmiş olarak servisin yolunu tuttuk çünkü aracın uzatılmış garantisi devam etmekteydi. Ancak serviste 2 ustanın deneme sürüşü yapıp bilmem kaç ustanın bilgisayara bağlayıp bulamadığı sorunu sanayide bulunan özel servis Hedef Otomotiv Yalçın Usta buldu ve garantiden değiştirilebileceğini söyledi. Bunun üzerine tekrar servisin yolunu tuttuk ama servisten aldığımız cevap yine aynı araçta problem yok. Biz artık servisin bi halttan anlamadığına kanaat getirerek ve daha fazla uğraşmamak için neyse parası verip değiştirelim dedik ve servisten ayrılmak istedik. Bu sırada araçta problem olmadığı yazılı servis kağıdı imzalatılmak istendi ve bunu araçta problem olduğu gerekçesiyle imzalamak istemedik. Bu sırada bunun tartışması devam ederken yanımıza biz buraların kabadayısıyız diyerek üstümüze adam salan sözde servis böylece ne kadar bu işi hak etmeden yaptığını ve ne kadar .... olduğunu göstermiş oldu.120 liralık bi parça için ne kadar küçülebileceklerini de tabi. Aracı teslim aldık ve Yalçın ustanın yolunu tuttuk. Usta kendi evo aracındaki debimetreyi bizim araca takmayı ve bu şekilde farkı görmemizi teklif etti ve uygulamaya koyduk. Performanstaki ciddi farkı gördük ve parçayı değiştirdik. Bu arada boş durmayan servis Yalçın ustayı arayaıp biz cihaza bağladık bişi göremedik demiş ve cihazda çok bariz bi arıza görünmüyor ama ben tecrübelerime dayanarak sorunu buldum arkadaşlar da test edip farkı gördüler şeklinde cevabını almış. 120 liralık parça için üstümüze adam salan servis çakmasına da(bilemedikleri işleri Yalçın ustaya götürsünler) mersindeki GP sahiplerine de Hedef Otomotiv Yalçın ustayı tavsiye ederim. Hiç değilse sıcak bi çay içer sıcak bi karşılama ve sohbet görür ve aracınıza ne yapıldığını görürsünüz. Serviste adam aracı alıp götürüyor içerde tecavüz mü ediyor ne yapıyor belli değil. Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın. Çook kızgınım çoook bi daha da FİAT mı tövbe..! Araçtan ve Fiattan soğuduk sayelerinde.

bu ne terbiyesizlik. hangi servis bu kardeş

lektonstar17
28/09/2011, 13:48
arkadaşım ben olsam durumu fiat merkeze bildirir azıma geleni sayardım.nasıl oluyorda dayılıkla magandacılıkla iş yapanlara müsade ediyorlar.bu ne cahillik yavv.

birde bu debimetre tam olarak ne işe yarıyor biraz açıklarmısın.ilerde ihtiyacımız olabilir

abellan denton
28/09/2011, 14:10
Üstadlar daha iyi anlatır ama benim yeni yeni öğrendiğim kadarıyla söyleyeyim. Kaputu açınca en ön kısımda duran üzerinde bir fiş olan hava filtresinden hemen sonra yer alıp hava filtresinden çıkıp turboya doğru giden havanın miktarını, sıcaklığını vs. ölçen cihaz. Bizim araçta bu bozukken fişi çekince bile performans daha iyi oluyordu yani hiç ölçüm yapmazken

serkankucuk
28/09/2011, 14:30
Bu debimetre denen şey havayla yakıtın oranını ayarlayan parça mıydı ya? Benim Punto'da da bi ara temizlendi filan bişiler yapmıştı usta, sıkıntılı bi parça sanırım... Neyse ki geçmiş yaa...

abellan denton
28/09/2011, 15:24
Bak şimdi merak ettim bu servistekilere debimetre ne ne işe yarar diye sorsak cevap ne olur acaba yemeklerden sonra bi tane felan diyebilirler:-) Malum turbo 2500 de devreye girer arızayı bulmak için ancak cihaza bağladık bişi yok derler. Hey dostum şu cihaza kendini de bağla da sendeki problemi gösterecek mi

serkankucuk
28/09/2011, 15:32
Aman hemşerim en iyisi boşvercen böyle adamları, böyle servisleri, mis gibi işini çözebilen usta da bulmuşsun...
Ama yine de bu servisi bi yerlere şikayet etmek gerekir, birileri bunların aklını başına getirsin...
Ha bir de neresi olduğunu gerçekten merak ettim, özelden de olsa öğrenebilir miyim?

tayfux
28/09/2011, 16:15
debimetre bir zamanlar peugeot un ve citroenin çözemediği bir sorundur yani hava akışı ile benzin akışını düzenleyen alet diye biliyorum ben özellikle efsane peugeot 205 1.6 GTİ VE 1.9 GTİ ların ana problemiydi sırf bunun yüzünden araçlar öldüm parasına satıldı..sorunu halletmenize çok sevindim çünkü önemli bir arıza ayrıca o servisi de bence şikayet etmelisiniz..

dogus618
28/09/2011, 17:30
bu şekilde bi sorun oldumu direk bilgisdayara bağlatın aracı ben albeamıda bağlatmıştım anında debimetrenin arızalı olduğunu sölemişti o yüzden fazla kafanızı karıştırmayın derim bilmişllik taslamim tabikide ama servisin yaptığı çok büyük terbiyesizklik bu talihsizlik için tekrar geçmişş olsun

ozdem
28/09/2011, 20:03
Sorununuzun çözülmesine sevindim ancak bence de servisi her şekilde
Fiat a şikayet etmelisiniz...
Ben de yakın zaman da Arma Oto'da sorun yaşadım, çalışır durumda
bıraktığım aracım için bir hafta sonra araç çalışmıyor, marş basmıyor,
elektronik beyni bozuk, 1.580 TL. maliyetiniz var diye günlerce beni delirttiler
ve Perşembe gece 2 de yazdığım şikayet formuna Tofaş ertesi gün müdahale etti
ve sorunu çözdü.
Tabi ki dışarıda insan daha iyilerini vs bulabilir ama garantiniz varken ve
aracınızdan bir şikayetiniz varken neden başka yerleri aramanıza,
mücadele etmenize gerek kalsın ki??? O zaman bu sözde yetkili servisiz diye
geçinenler neden var ki?? Çözüm bulmak yerine habire insana sorun yaratıp,
sadece yokuşa sürmek midir görevleri???

Yemin ederim bugüne kadar hiç sorun yaşamadığım ve severek kullandığım
aracımdan bu kendini bilmezler yüzünden soğudum resmen...

Üstelik hangi sıfatla, mağdur durumda olan sizken, bu kendini bilmez, şerefden
yoksun yaratıklar kabadayılık yapıyorlar ki???

speedy_16
28/09/2011, 20:05
bi an önce şikayet edin bölelerini belki bi işe yarar müşteri hizmetlerini arayın sesinizi duyurun

Mugen_punto
28/09/2011, 20:18
Geçmiş olsun sorunun çözüldüğüne sevindim.. bende diğer arkadaşlar gibi şikayet etmenizi tavsiye ediyorum..

ultraslan33
28/09/2011, 20:49
dediğiniz servisin adını verirseniz bundan soonra oraya gitmeyeceğime dair söz veriyorum birde diğer ustanın adını verin yerini söleyin ki oraya gidelim geçmiş olsun

asil
28/09/2011, 21:25
fıatın servisleri artık kendine gelmesi lazım labalilik tutmluluk ve müşteri saygısı sıfır.

barisunye
28/09/2011, 22:59
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Daha önce "duymayan kalmasın turbo 2500 d/d de devreye girermiş" başlığında sizlerle paylaştığım GP nin performans düşüklüğü ve devamında gelen problemler nihayet çözüldü. Bu problem yüzünden 3 defa aynı yetkili servise gittik. 3. gidişimizde problemi tespit ettirmiş olarak servisin yolunu tuttuk çünkü aracın uzatılmış garantisi devam etmekteydi. Ancak serviste 2 ustanın deneme sürüşü yapıp bilmem kaç ustanın bilgisayara bağlayıp bulamadığı sorunu sanayide bulunan özel servis Hedef Otomotiv Yalçın Usta buldu ve garantiden değiştirilebileceğini söyledi. Bunun üzerine tekrar servisin yolunu tuttuk ama servisten aldığımız cevap yine aynı araçta problem yok. Biz artık servisin bi halttan anlamadığına kanaat getirerek ve daha fazla uğraşmamak için neyse parası verip değiştirelim dedik ve servisten ayrılmak istedik. Bu sırada araçta problem olmadığı yazılı servis kağıdı imzalatılmak istendi ve bunu araçta problem olduğu gerekçesiyle imzalamak istemedik. Bu sırada bunun tartışması devam ederken yanımıza biz buraların kabadayısıyız diyerek üstümüze adam salan sözde servis böylece ne kadar bu işi hak etmeden yaptığını ve ne kadar .... olduğunu göstermiş oldu.120 liralık bi parça için ne kadar küçülebileceklerini de tabi. Aracı teslim aldık ve Yalçın ustanın yolunu tuttuk. Usta kendi evo aracındaki debimetreyi bizim araca takmayı ve bu şekilde farkı görmemizi teklif etti ve uygulamaya koyduk. Performanstaki ciddi farkı gördük ve parçayı değiştirdik. Bu arada boş durmayan servis Yalçın ustayı arayaıp biz cihaza bağladık bişi göremedik demiş ve cihazda çok bariz bi arıza görünmüyor ama ben tecrübelerime dayanarak sorunu buldum arkadaşlar da test edip farkı gördüler şeklinde cevabını almış. 120 liralık parça için üstümüze adam salan servis çakmasına da(bilemedikleri işleri Yalçın ustaya götürsünler) mersindeki GP sahiplerine de Hedef Otomotiv Yalçın ustayı tavsiye ederim. Hiç değilse sıcak bi çay içer sıcak bi karşılama ve sohbet görür ve aracınıza ne yapıldığını görürsünüz. Serviste adam aracı alıp götürüyor içerde tecavüz mü ediyor ne yapıyor belli değil. Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın. Çook kızgınım çoook bi daha da FİAT mı tövbe..! Araçtan ve Fiattan soğuduk sayelerinde.

anlattığınız servis mersin boranlar yetkılı servisi heralde....
yazın ankarada starjet puntoma lpg taktırdıktan sonra konya uzerı mersıne gıttım...ordada aracımda sılkeleme arıza lambası vs oldu...bende lpg montajı da yapan bu servıse gıttım....aracı verdım...ve başladı adamlar ahkam kesmeye bu araclara ızın yok takılamaz bız bu araca bakmayız vs vs dısarda baktırın vs....bende dedım bu yetkılı servısde takıldı dısarda baktırcak olsam dısarda taktırırdım dıye tartıştık bıraz...taktırdıgım yerdekı musterı temsılcımı aradım hemen tofaş müşteri hizmetlerinide aradım...tofaş anında orayla gorustu..aracımı aldılar baktılar!(ne kadar baktılarsa daha sonra başka yere goturdum) sonra dedi şikayet etmişssiniz tofaşa geri alın şikayetınızı dedi usta..
bende dedim arkadaş ben sizi şikayet etmedim ben aradım durumu anlattım..benım yetkılı servısde takılan lpgme bakmıyorsunuz..bunu soyledım dedım...bakmıyorum demedın mı dedın vs vs:))cıktım gıttım...
ama arkadaşlar TOFAŞ müşteri hizmetleri çok ilgili ve etkili gerçekten....şuanda dıreksıyondan ses gelıyor....servısler mıl değişecek buyuk ıhtımalle dedi..bende mail attım tofaşa durumla ılgılı..davet ettıler servıse ücretsiz değişelim dediler..
tofaş ilgili....ama ilgili de servıse gıtmek lazım..her servısle muhattap olunmuyor..

cemal arslan
28/09/2011, 23:10
mutlaka fiat'a şikayet edin...
bir kaç kendini bilmez yüzünden tüm marka kötüleniyor...

servisler genelde böyledir....bursada bir citroen serviside arızayı bulmaktan acizdi...

adamlar...sanıyorlarki...servis cihazını bağladık arıza sorgulaması yaptık ve arıza çıkmadıysa...araçta arıza yoktur...

oysa...debimetre yada turbo basıncı kontrolü için anlık değerlere bakmalılar...ama nerdeeee....bunu yapacak zeki ve çalışkan türk insanı ....

aracı çalıştırırsın....cihazı bağlarsın...anlık değerleri gösteren bölümü açarsın...
ekranda kabak gibi çıkıyor...
debimetre...olması gereken 388....ölüçülen 330....
yada
turbo basıncı
dip gaz yaparsın....kaç mili bar basıyor bakarsın...

ELMA09
28/09/2011, 23:36
servisteki elemanlar usta değil ki senin ustanın yanına çırak olarak bile zor girerler. fiat servisi mi ben artık önünden bile geçmek istemiyorum. işini düzgün yapanları tenzih ederim. ben de de benzer sorun oldu. araba yolda giderken aniden vitesi boşa atmış gibi deviri düşüyordu. ustaya gittim debimetrenin arızalı olduğunu söyledi. temizlediler ama bişi değişmedi. bence değiştirmek mantıklı.2 yıldır sorun yok.

fawori
29/09/2011, 01:14
arkadaşlar balık baştan kokarmış son günlerde fiat servisleri ile ilgili skandal üstüne skandallar duyduk okuduk yani bunlar gerçek olaylar Fiat'ın haberi yok mu bu servislerden bence ciddi bir yaptırım uygulaması şart aksi takdirde ben aracımı satarsam bir dahaki fiat olur mu?*? insan sormadan edemiyor

serkankucuk
29/09/2011, 09:02
bence Fiat marka aracımız varsa sanayide de iyi bir ustamız olmalı ama şöyle de bir durum var garantimiz devam ediyor... Böyle olayları gördükçe başlarım garantisine diyerek hep sanayiye gidesim geliyor... En iyisi garantisi bitmiş temiz bi araç kullanmak...

abellan denton
29/09/2011, 09:31

servisler genelde böyledir....bursada bir citroen serviside arızayı bulmaktan acizdi...

adamlar...sanıyorlarki...servis cihazını bağladık arıza sorgulaması yaptık ve arıza çıkmadıysa...araçta arıza yoktur...

oysa...debimetre yada turbo basıncı kontrolü için anlık değerlere bakmalılar...ama nerdeeee....bunu yapacak zeki ve çalışkan türk insanı ....

aracı çalıştırırsın....cihazı bağlarsın...anlık değerleri gösteren bölümü açarsın...
yada
turbo basıncı

Aaah Cemal hocam ah senin bu anlattıklarının yarısını bilmiyodur o servisteki ustalar. Dedim ya adam araç yürümediği halde test sürüşünde sırf 2500 lerde kendine geliyor diye turbo 2500 de devreye gire dedi. Ben sonrasını hatırlamak istemiyorum.

abellan denton
29/09/2011, 09:39
bence Fiat marka aracımız varsa sanayide de iyi bir ustamız olmalı ama şöyle de bir durum var garantimiz devam ediyor... Böyle olayları gördükçe başlarım garantisine diyerek hep sanayiye gidesim geliyor... En iyisi garantisi bitmiş temiz bi araç kullanmak...
Aracın garantisi yıl sonuna kadar devam ediyor. Ama ben kafada bitirdim garantiyi. Alsınlar garantiyi suya karıştırıp içsinler bana faydası olmadı belki onlar faydalanır

serkankucuk
29/09/2011, 09:43
Garantinin ben de çok faydası olacağını sanmıyorum, böyle servisler olduğu sürece her arıza bizden kaynaklanıyordur zaten...

cemal arslan
29/09/2011, 10:27
bu arada bir hatırlatma....

yağ bakımlarını...orijinal parça kullanmak suretiyle dışarıda yaptırabilirsiniz...

ayrıca yine orijinal parça kullanmak suretiyle...tamir bakımda dışarıda yaptırabilirsiniz...

ancak...
servisin...şart koştuğu belli km lerde olan bakımlar kontrollerde mutlaka ve de mecburen servise gitmek zorundasınız...aksi durumda garanti iptal olur...

abellan denton
29/09/2011, 10:35
bu arada bir hatırlatma....

yağ bakımlarını...orijinal parça kullanmak suretiyle dışarıda yaptırabilirsiniz...

ayrıca yine orijinal parça kullanmak suretiyle...tamir bakımda dışarıda yaptırabilirsiniz...

ancak...
servisin...şart koştuğu belli km lerde olan bakımlar kontrollerde mutlaka ve de mecburen servise gitmek zorundasınız...aksi durumda garanti iptal olur...
Uyarı için teşekkür ederim Cemal Bey. Zaten çok bi zaman kalmadı garantinin bitmesine. İlk fırsatta gidp castrol edge yağ koyduracam. Garanti zaten bi işe yaramıyor.

burhankutlu
30/09/2011, 02:02
yakıta etkisi varmıdır görünür derecede bu durumun normalden fazla olarak.

abellan denton
30/09/2011, 09:00
yakıta etkisi varmıdır görünür derecede bu durumun normalden fazla olarak.

Yakıta şu şekilde bir etkisi var. Araç iyice ağırlaştığı ve performans düştüğü için aracaı yürütmek zorlaşıyor. Bu yüzden daha fazla gazlamanız gerekiyor ve bu da yakıtı arttırıyor. Hele biraz performans isterseniz özellikle düşük viteslerde sürekli dip gaz yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda da yakıt artıyor.

abellan denton
30/09/2011, 09:04
Yakıta şu şekilde bir etkisi var. Araç iyice ağırlaştığı ve performans düştüğü için aracaı yürütmek zorlaşıyor. Bu yüzden daha fazla gazlamanız gerekiyor ve bu da yakıtı arttırıyor. Hele biraz performans isterseniz özellikle düşük viteslerde sürekli dip gaz yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda da yakıt artıyor.

Bunu sanırım biraz chip tuningin yakıtı düşürme mantığına benzetebiliriz. Chipli araç beygir artışı ve tork artışı ile rahatladığı için daha diri araç daha az gaz istiyor ve yakıt düşüyor.
Sanırım chip yaptırma zamanı da geldi. Bu sabah megane ile kapıştık ve biraz tokatlandık :siritma:

VICEROY
30/09/2011, 10:38
Öncelikle geçmiş olsun. Tüm yazılanları okudum. İki arkadaşın sorusunu bende tekrarlamak isterim. Sorun yaşadığınız yetkili servis Boranlarmı yoksa Bilen otomotivmi? Malum iki tane yetkili servis var. Yazdıklarınızın tüketiciye,forum paydaşlarına fayda sağlaması için bunu açık yazmanız lazım. Hatta olayı çift taraflı dinledikten sonra bizlerinde haklının yanında tepki göstermesi gerekir. Yoksa amacına ulaşmadığı,sorunun çözüm bulmadığı ve maduriyetlerin devam ettiği gibi yararsız bir paylaşımdan öteye gidilemez hatta iki servisi birden zan altında bırakmaklada ayrıca bilişim suçu işlenmiş olur. Saygılarımla...

abellan denton
30/09/2011, 13:52
Öncelikle geçmiş olsun. Tüm yazılanları okudum. İki arkadaşın sorusunu bende tekrarlamak isterim. Sorun yaşadığınız yetkili servis Boranlarmı yoksa Bilen otomotivmi? Malum iki tane yetkili servis var. Yazdıklarınızın tüketiciye,forum paydaşlarına fayda sağlaması için bunu açık yazmanız lazım. Hatta olayı çift taraflı dinledikten sonra bizlerinde haklının yanında tepki göstermesi gerekir. Yoksa amacına ulaşmadığı,sorunun çözüm bulmadığı ve maduriyetlerin devam ettiği gibi yararsız bir paylaşımdan öteye gidilemez hatta iki servisi birden zan altında bırakmaklada ayrıca bilişim suçu işlenmiş olur. Saygılarımla...
Amacım kimseyi zan altında bırakmak değil veya bi hakaretim de yok. Zaten arabayı yaptıramadık o arada 3 4 ay araca problemli debimetreyle bindik bi de bilişim suçundan hüküm giymeyelim şimdi.
Olayı zaten o bu servisten çok Fiat olarak algılayan arkadaş çoğunlukta ve biraz da o şekilde bakılmalı. Çünkü bu servis problemi tespit edebilse ve değişim yapsa parça garanti kapsamında kendinden değil fiattan çıkacak. Ama servislerin de bizim kadar öncelikle fiatı da temsil ettiklerinin farkında olması gerek. Dedim ya arabadan ve fiattan soğudum. Bi daha tövbe. Bundan sonra sloganımız Alırsın ford olursun lord :siritma:

serkankucuk
30/09/2011, 14:08
Herhangi bir markanın herhangi bir servisinde sıkıntılar yaşanabilir, önemli olan müşteriyi memnun edecek hizmet anlayışı.. bu forumda çok yazıldı şu marka araçta servis neler yaptı, bu marka aracımız serviste bu hale getirildi. vs. vs. vs.

Ama nedense bu aralar forumumuzda böyle şikayetler çok arttı, bu ya forum üyelerinin arttığını paylaşımın arttığını gösterir ya da gerçekten bu aralar sıkıntı çıkaran servisler var...

Sonuçta arabayı satan bayiden çok fazla şikayet görmüyoruz, servislerden daha çok şikayet görüyoruz, yani Fiat'ın artık servislerini bi kontrolden geçirmesi gerekir veya bazılarının artık servis işi yapmamaları gerekir...

diyee düşünüyorum...

abellan denton
30/09/2011, 16:08
Herhangi bir markanın herhangi bir servisinde sıkıntılar yaşanabilir, önemli olan müşteriyi memnun edecek hizmet anlayışı.. bu forumda çok yazıldı şu marka araçta servis neler yaptı, bu marka aracımız serviste bu hale getirildi. vs. vs. vs.

Ama nedense bu aralar forumumuzda böyle şikayetler çok arttı, bu ya forum üyelerinin arttığını paylaşımın arttığını gösterir ya da gerçekten bu aralar sıkıntı çıkaran servisler var...

Sonuçta arabayı satan bayiden çok fazla şikayet görmüyoruz, servislerden daha çok şikayet görüyoruz, yani Fiat'ın artık servislerini bi kontrolden geçirmesi gerekir veya bazılarının artık servis işi yapmamaları gerekir...

diyee düşünüyorum...
Bizim servislerle işimiz bitmez aracı 2. el olarak otoeksper garantili aldık garanti devam etmekte. Araçta 2 garanti var macera devam edecek yani..:)

fixer1981
04/10/2011, 00:18

hocam benim araçtada buna benzer bir zorun var ve bana da çok bilmiş ustalar 16 valf olmasından kaynaklı olduğunu bu sorunun bütün 90 lık dizellerde olduğunu söylediler özellikle vites değişimlerinde ve ilk kalkışta araç resmen yığılıyor düz yolda bile kalkarken araç stop etmesin diye debriyaja tekrar basıp salıyorum bunun debimetre ile alakası varmıdır bana bunun cvbını verebilecek bir arkadaş varmı ayrıca istanbul trafiğinde normal kullanımla 6.1 ortalama ile gidiyorum bence çok bu tüketim sizde değerler nasıl???

abellan denton
04/10/2011, 13:00
hocam benim araçtada buna benzer bir zorun var ve bana da çok bilmiş ustalar 16 valf olmasından kaynaklı olduğunu bu sorunun bütün 90 lık dizellerde olduğunu söylediler özellikle vites değişimlerinde ve ilk kalkışta araç resmen yığılıyor düz yolda bile kalkarken araç stop etmesin diye debriyaja tekrar basıp salıyorum bunun debimetre ile alakası varmıdır bana bunun cvbını verebilecek bir arkadaş varmı ayrıca istanbul trafiğinde normal kullanımla 6.1 ortalama ile gidiyorum bence çok bu tüketim sizde değerler nasıl???
Öncelikle geçmiş olsun. Sizin araç 8v olsaydı kesin işte bu yüzden derlerdi ve çok yakıyor deyince de 16v olsa daha az yakar derlerdi heralde. 1100 kilo(sanırım bu civardaydı) olan bi araç 90 beygirle gitmiyor diyorsunuz ve servis size 16v olduğu için diyor. İŞTE BU FIAT MUCİZESİ fiatın multijetten sonraki ikinci mucizesi "servis" NE DİYEYİM DOSTUM ALLAH KURTARSIN :)

fixer1981
05/10/2011, 16:14
Öncelikle geçmiş olsun. Sizin araç 8v olsaydı kesin işte bu yüzden derlerdi ve çok yakıyor deyince de 16v olsa daha az yakar derlerdi heralde. 1100 kilo(sanırım bu civardaydı) olan bi araç 90 beygirle gitmiyor diyorsunuz ve servis size 16v olduğu için diyor. İŞTE BU FIAT MUCİZESİ fiatın multijetten sonraki ikinci mucizesi "servis" NE DİYEYİM DOSTUM ALLAH KURTARSIN :)

kurtuluş yolu belli de kıyamıyorum arabama hemen satayım diye,esp paket olması da cabası, 23500 e 3 kişi geldi araç için bir şekilde bahaneler buldum yolladım geri :) zaten daha fazla edeceğini de sanmam... keşke biraz daha iyi elemanları olsa servislerimizin yada fiat biraz daha kemikli üretseydi gp leri...

abinabi
22/10/2013, 11:10

yada
turbo basıncı

merhaba cemal ustam...
benimde basımda debimetre hatasıyla ilgili bir bela var...
aracımda remapping uygulaması var diye her defasında debimetre hatasını yazılıma bağladı servis...gittim orjinal yazılımı attırdım...hata hala devam...yüksek hava basıncı hatası geliyor debimetre arızalı diyor..3 kez sıfır debimetre takıldı hata hala mevcut..arıza lambsası bir türlü sönmedi:( aracım 1.6 multijet bravo 105 lik... ne olabilir bir fikriniz varmı?

cdogu
22/10/2013, 13:44
merhaba cemal ustam...
benimde basımda debimetre hatasıyla ilgili bir bela var...
aracımda remapping uygulaması var diye her defasında debimetre hatasını yazılıma bağladı servis...gittim orjinal yazılımı attırdım...hata hala devam...yüksek hava basıncı hatası geliyor debimetre arızalı diyor..3 kez sıfır debimetre takıldı hata hala mevcut..arıza lambsası bir türlü sönmedi:( aracım 1.6 multijet bravo 105 lik... ne olabilir bir fikriniz varmı?

konuya son mesajın 2011'de olduğunu görmediğinizi varsayarak size yeni konu açarak sorularınızı yöneltmenizi tavsiye ederim.

cezalandirici083454
24/10/2013, 09:44
Selamunaleyküm
Okuyunca bende sinirlendim. Bende yetkili servisi bıraktım. Özel servise gidityorum. Nerdeyse bakımı kendim yapıcam::)) Yetkili serviste İyi olanlar varmıdır. Vardır ama insanlar kendi yaşadığı olumsızluğu görür.

CoachK
24/10/2013, 14:04
Ara fiat - tofaş şikayet hakkını hakkını ara hocam, madem servis ücretsiz değişim yapmayacaksa neden garantiyi uzattırdın ?

Magandalık yapıyorlarsa yapsınlar ? Yıkarsın dükkanlarını başına biter gider, su testisi su yolunda kırılır... Dertleri kavga ise kavga eder iki çırak bir ustayı pert edersin olur biter :)
Sıkma canını...