PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kapıdan tıkırtılar geliyor. (Evo, 150km'de)

Onur_Metu
26/09/2011, 22:22
Arkadaşlar merhaba, aracımı alalı yaklaşık 7-8 gün oluyor henüz 150km'deyim ancak şimdiden arka kapı tıkırtısı sorunuyla karşılaştım. Bugün ilk kez farkettim rahatsız edici bir ses geliyor kapı içerisinden. Forumda araştırdım bekleyince geçenler olmuş, servise götürüp baktıranlar olmuş ama hiçbiri de benim kadar erken karşılaşmamış bu sorunla. Ne önerirsiniz?

siyahinci83
26/09/2011, 23:17
benim arka kapı gergileri servisten değişti sorun kalmadı servise göstermenizde fayda var

Mugen_punto
26/09/2011, 23:32
Bende bir takım ses ve gıcırtı yüzünden yarın servise götürcem.. inş. bir daha o sesleri duymak zorunda kalmam..

lektonstar17
27/09/2011, 00:31
aramıza hoşgeldiniz.evo sorunlarıyla tanışmışsınız ama evet sizinki çok çabuk olmuş.sadece şunu söyliim daha bu başlangıç.

Engin_T
27/09/2011, 10:21
Benim aracımda da ins haftasonu servise götürcem o zaman göstercem bakalım nası çözücekler?

1ocak2011
27/09/2011, 10:44
Benim aracımda da ins haftasonu servise götürcem o zaman göstercem bakalım nası çözücekler?

Engin benim aracıda götürürmüsün? Bazı seslerle ilgili...

takres
27/09/2011, 11:05
garanti varken servise gidin...değişecek parça varsa bastırın biraz değişsinler...

Engin_T
27/09/2011, 12:46
Engin benim aracıda götürürmüsün? Bazı seslerle ilgili...

Abi yarın Ankaraya dönüorum, sende nerden gelio abi ses?

Punto.Sport
27/09/2011, 13:19
Arkadaşlar merhaba, aracımı alalı yaklaşık 7-8 gün oluyor henüz 150km'deyim ancak şimdiden arka kapı tıkırtısı sorunuyla karşılaştım. Bugün ilk kez farkettim rahatsız edici bir ses geliyor kapı içerisinden. Forumda araştırdım bekleyince geçenler olmuş, servise götürüp baktıranlar olmuş ama hiçbiri de benim kadar erken karşılaşmamış bu sorunla. Ne önerirsiniz?

aynı olaya yakın bir durumla bende karşılaştım.. bu kadar erken olmasada kapı gergilerinde ve içindeki çıtalarda sorun çıktı, kapı açılırken carrk currk diye sesler geliyordu korku filmindeki gibi :S ve arka camlar açmakta oldukça zorlanıyorduk kriko nedeniyle neyse servisinde tespitten sonra kapı gergileri ve kapı içindeki krikolar değiştirildi sağolsunlar.. evoların kaderi bu zannedersem bir kaç araçta bu durumdan servisteydi:glare000:
sözün özü garanti içindeyken servisten yararlanman en faydalısı olacaktır:)
not olarak; kuruş para ödenmedi :)

1ocak2011
27/09/2011, 14:23
Abi yarın Ankaraya dönüorum, sende nerden gelio abi ses?

Torpido tarafından bir ses var,Kol dayama, birde Skydome üstünde bir ses geliyor haftasonu sana bırakayım bir ilgileniver yav:)

Onur_Metu
27/09/2011, 17:11
aramıza hoşgeldiniz.evo sorunlarıyla tanışmışsınız ama evet sizinki çok çabuk olmuş.sadece şunu söyliim daha bu başlangıç.

cidden gözüm korktu forumdaki çeşit çeşit sorunu okudukça. bugün götürdüm servise randevu aldım kapıdan gelen ses ve arka kapıların zor açılması üzerine. bir de bu evo'nun motoru rölantideyken dizele yakın ses yapıyor. bundan evvel 2008 honda city kullandım o motor bunun yanında dilsiz gibi kalıyor. sadece rölantide durum böyle seyir halindeyken anormal bir gürültü yok. bu sesi de dinlettim markadan markaya değişir dediler bir de o araç 8v idi bu 16v sanırım ondan da fark ediyor.

Budweiser
27/09/2011, 17:53
Benim bir takım değişti gergiler. Aynısı yine olmaya başlayınca tekrar söyledim kavaklıdere müslüm abi yeni bir parça geldiğini bu sıkıntının bu parçada giderildiğinden bahsetti. Bende bakıma kadar bekliyorum gittiğimde hepsi bir yapılsın diye. Bu süreç içerisinde istanbula gittim geldim. ilginçtir heralde nemli bölge diye herhangi bir gıcırtı olmadı istanbulda fakat ankaraya döndüğümün ikinci günü "Gaaarrrçççç Guuuurrrççç" hemen başladı.

Mugen_punto
27/09/2011, 22:10
Ben bugün arka kapıdaki gıcırtı sesi ve eğimli yolda arka taraftan gelen ses için aracımı servise bıraktım.. sabah 9 gibi bugün çıkmadı yarın inş. yapılmış bir şekilde alırım...

Engin_T
28/09/2011, 09:12
Torpido tarafından bir ses var,Kol dayama, birde Skydome üstünde bir ses geliyor haftasonu sana bırakayım bir ilgileniver yav:)

Konuşalım Tuncay abi o zaman :)

egeevo
28/09/2011, 10:42
cidden gözüm korktu forumdaki çeşit çeşit sorunu okudukça. bugün götürdüm servise randevu aldım kapıdan gelen ses ve arka kapıların zor açılması üzerine. bir de bu evo'nun motoru rölantideyken dizele yakın ses yapıyor. bundan evvel 2008 honda city kullandım o motor bunun yanında dilsiz gibi kalıyor. sadece rölantide durum böyle seyir halindeyken anormal bir gürültü yok. bu sesi de dinlettim markadan markaya değişir dediler bir de o araç 8v idi bu 16v sanırım ondan da fark ediyor.

onun sebebi multiair modülünün çıkardığı şıkırtı, takma kafana dinlersen eğer modülün şıkırdadğını belli devirlerde, vitesi boşa atınca belli bir süre daha duyarsın, keyfine bak...yüksek devirde motor sesi harika düşük devirde ise ses oldukça az...

Onur_Metu
28/09/2011, 23:10
onun sebebi multiair modülünün çıkardığı şıkırtı, takma kafana dinlersen eğer modülün şıkırdadğını belli devirlerde, vitesi boşa atınca belli bir süre daha duyarsın, keyfine bak...yüksek devirde motor sesi harika düşük devirde ise ses oldukça az...

bugün 4.viteste az eğimli bi yolda aşağı doğru düşük devirle iniyordum neredeyse motor durmuş gibi sessizdi çok hoşuma gitti. kapı tıkırtısı da kendiliğinden geçti gibi gözüküyor bugün hiç duymadım. sonradan nükseder mi bilmiyorum ama 5000km için gittiğimde baktırıcam.

egeevo
29/09/2011, 10:31
bugün 4.viteste az eğimli bi yolda aşağı doğru düşük devirle iniyordum neredeyse motor durmuş gibi sessizdi çok hoşuma gitti. kapı tıkırtısı da kendiliğinden geçti gibi gözüküyor bugün hiç duymadım. sonradan nükseder mi bilmiyorum ama 5000km için gittiğimde baktırıcam.

motor gayet güzel düşük devirde çok sessiz yüksek devirde ise güzel bir ses çıkıyor ben seviyorum ama sevmiyenlerde çoktur...

kapılara yalıtım yaptırabilirsin mutlaka çözeceklerdir kesin bişeyler yapıyorlar servislere bir sor istersen...benim aracımda kapılarda ve diğer aksamlarda tıkırtı cızırtı 0. Sanırım şanslıyım hiç ses olmadığı için çünkü herkes şikayet ediyor...sadece yağmur sensöründeki plastik cızırdıyordu yüksek hızda bozuk asfaltta o da tamamen gitti kendi kendine...