PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo için karter muhafaza ve davlumbaz arasına parça

akca37
21/09/2011, 14:16
Arkadaşlar birkaç hafta önce sizlerle aracıma taktırdığım karter muhafazasıyla ilgili resim ve bilgi paylaşmıştım, bu esnada davlumbaz ile karter muh arasında boşluk kaldığını ve bunun da yerlerinde civata yeri olduğunu ancak serviste böle bi parça bulunmadığını sölemişlerdi, hatta birkaç arkadaşım da gerek olmadığını yazmıştı, bunun üzerine bende önceki hafta iyi bir araştırma yaptım, önce OPAR a bir aracın resmini mail attım sonra da beni aradıklarında da durumu izah ederek karter muhafaza ile davlumbaz arasını kapatacak bir orjinal parça sormuştum, opar fiat fabrikası ile yani italya ile görüşmeyi sağlamış, Kastamonu servisinden de beni arayarak talebiniz halinde böle bi parçayı italyadan getirtebileceklerini ilettiler, fiyatını sormuştum 50-60 civarı demişlerdi , geçtiğimiz cuma günü ankaraya gelmezden önce kastamonu fiat gözde otomotiv beni aradı parçanın hazır olduğunu söledi bende gittim aldım, ama taktırma fırsatım olmadı, bu c tesi günü kısmetse gidip serviste taktıracağım, parça acil talep edildiği için herhalde çok kısa sürede geldi (10 güne içinde), bana söledikleri fiyat 50 TL işçiliğe ne alırlar bilmiyorum, parçayı taktırınca resimlerini paylaşacağım, parça resimleri ektedir, Bilginize...

nOT: internetten bulduğuğumuz resmi de ekliyorum, bu resimden yola çıkarak bu parçaları bulduk, getirttik, Kastamonu da böle bi parçayı getirtip benim aracımın sistemine ekleten ben olduğum için de mutluyum :) azmeden başarırmış teşekkürler opar & fiat

cute.poison
21/09/2011, 14:20
Emrullah bey gözünüz aydın...Sonunda aradığınızı buldunuz hayırlı olsun diyelim :)

akca37
21/09/2011, 14:29
Emrullah bey gözünüz aydın...Sonunda aradığınızı buldunuz hayırlı olsun diyelim :)

Teşekkürler Emre bey sağolasınız, bu arada tanıştık mı bilmiyorum, ancak yakın bir zamanda Kastamonu buluşması düzenlemeyi düşünüyoruz, forumu takip ederseniz rutin olarak sevinirim , bi gün işyerime buyrun bi çayımı için tanışalım...

cute.poison
21/09/2011, 15:25
Olur tabiki...Hergün forumdayım ben netteyken forum devamlı açıktır takip ediyorum...Tanışmak nasip olmadı inşallah yakın zamanda görüşürüz....

sayal
21/09/2011, 17:10
hayırlısı olsun parça kodlarını yazarsan iyi olur

USTA
21/09/2011, 17:14
Hayırlısı olsun...
Parça kodları fotoğrafta belirgin vaziyette var...:)

Mugen_punto
21/09/2011, 17:16
Hayırlı olsun bende tek parça karter muhafaza taktırdım. sizin gibi servise sorduğumda öyle bir parçanın olmadığını söylemişlerdi. nedense genel de servisler baştan sağma iş yapıyorlar.

yagmurgri
22/09/2011, 00:20
hayırlı olsun

usaymaz
22/09/2011, 12:31
hayırlı olsun

akca37
22/09/2011, 14:25
hayırlı olsun

Teşekkürler Mehmet kardeşim, forumu takip etmeye devam edersen sevinirim, ileriki günlerde bir başka puntocu arkadaşımla bir buluşma düşünüyoruz, sizlerinde destetiğinize ihtiyacımız var, büyük bir katılımla bu işi başarabilirsek ne mutlu bize , basını bile çağırmayı düşünüyorum :)

alfo
23/09/2011, 11:59
Emrullah bey nasıl oldu muhafaza merakla yeni fotoları bekliyoruz.....

akca37
23/09/2011, 16:36
Arkadaşlar aracım bugün abimdeydi, sağolsun gidip taktırıvermiş parçaları, fotoyu çekiver demiştim ama henüz görüşemedim şu an kendisi işte, araba bende ancak fotolarını büyük ihtimalle haftaya pazartesi ekleyebilirim, kusura bakmayın çok hoş ve sağlam oldu bunu garanti edebilirim, yalnız ufak bir pürüz çıkmış sebebi de sağ tarafta kendiliğinden bir parça varmış o parça yüzünden üçgen olan parçalardan birini takmakta biraz zorlanmışlar ama sölemiştim kendilerine civata vs yeri olaki olmazsa bi şekilde güzel bi şekilde şarjlıyla açarak vida yerini sabitleyelim demiştim amacım karter ile davlumbazı birbirine bağlayarak mukavemet sağlamak (davlumbazın mukavemeti çünkü boşta ön kısmı sallanıyor , araçlarınızın altına eğilim çıkıntı olan yeri tutup bakarsanız anlarsınız , oraya herhangi bir yüksek taş denk geldiğinde veya kasiste davlumbazınız mazallah benim başıma geldiği gibi kırılabilir) Resimleri olmadı gider çekmeye çalışırım ancak araç zeminde çekildiği kadar iyi günler...

akca37
23/09/2011, 16:53
Arkadaşlar sizler için az önce gittim aşağı indim alelacele çektim fotoları ama tam iyi olmadı, ksr bakmayın, çünkü tüm müdürler kapı önündeydi kaşla göz arasında çektim buyrun, ancak tek tarafını çekebildim

alfo
23/09/2011, 17:09
Gayet güzel olmuş bilgilendirmeniz sayesinde ben de sipariş verdim teşekkürler...

akca37
26/09/2011, 14:44
Geçen gün bahsetmiştim, abim kendi götürüp aracın bu parçalarını eklemişti, onun çektiği fotolardan yalnızca bir tanesi takılı vaziyette sağ taraf takılmadan önce çekmiş fotoyu ikisini de paylaşıyorum ...

Mugen_punto
26/09/2011, 15:26
Ben o boşluğu servisteki arkadaşlara sormuştum klima v.s. birşeyler zırvalayıp durdular. oranın boş olduğunu öyle bir parçanın olmadığı konusunda.. bıktım artık aracın eksiklerini tamamlamak için.. artık ellemicem gittiği yere kadar...

akca37
26/09/2011, 17:24
Ben o boşluğu servisteki arkadaşlara sormuştum klima v.s. birşeyler zırvalayıp durdular. oranın boş olduğunu öyle bir parçanın olmadığı konusunda.. bıktım artık aracın eksiklerini tamamlamak için.. artık ellemicem gittiği yere kadar...

Dostum benim o parçaları bulma sebebim, davlumbazın uç kısmı aşağı doğru yola doğru bakan kısımları boşta ve sallanıyor onları sabitlemek nedeni ise herhangi bir kasisli yollardan geçerken orasının yere veya taşa takılıp davlumbazı kırmamak için, iyi oldu çünkü davlumbaz ile karter muhafazası bütün olmuş oldu mukavemeti arttı :)

dogus618
19/05/2012, 22:13
ya abi hararet yapıormu bazıları dioki böle kaptınca altını hararet yapıor die sölüorlar böle bir olay varmı bende kapatmak istiorum altını

Ziyaretçi034
19/05/2012, 22:18
mühendisler düşünmüştür herhalde onu, ben taktırdım, bi sıkıntı yok :)

1ocak2011
19/05/2012, 22:28
10 aydır kapalı sorun yok, Şimdi arka tarafınıda kapattırıyorum...

Ziyaretçi034
19/05/2012, 22:30
10 aydır kapalı sorun yok, Şimdi arka tarafınıda kapattırıyorum...

tuncay abi oem bir uygulamamı? yoksa bunun içinde bir parça var mı

askin
19/05/2012, 22:49
harika ya... bu kastamonu servis gerçekten çok iyi.. ne zaman istettiniz bende hemen sipariş verdireyim... ben de karter koruma taktırmıştım. kocelinde bana buraların açık kaldığını söylemişlerdi.. bir de acaba grande punto içinde oluyor mu bunlar...

1ocak2011
21/05/2012, 08:59
tuncay abi oem bir uygulamamı? yoksa bunun içinde bir parça var mı

Parçası var kardeşim, Şuanda gelmesini bekliyoruz. Gelince resimlerini paylaşacağım.

Ziyaretçi034
26/06/2012, 19:26
Parçası var kardeşim, Şuanda gelmesini bekliyoruz. Gelince resimlerini paylaşacağım.

abi bi gelişme varmı parçayla ilgili ?

1ocak2011
26/06/2012, 19:50
abi bi gelişme varmı parçayla ilgili ?

Yarın forumdan Selahattin arkadaşımızın aracına uygulanacak.

Ziyaretçi034
26/06/2012, 23:47
Yarın forumdan Selahattin arkadaşımızın aracına uygulanacak.

resimleri bekliyoruz o zaman :)

akca37
27/06/2012, 11:16
Kastamonu da ilk ve tek uygulatan benim herhalde bu parçayı :)

iris19
28/06/2012, 23:33
sevgili arkadaşlar bu parçayı kesinlike taktırmayın çünkü ben kullanıyorum çok pişman oldum.birincisi yağmurlu karlı havalarda motora aynı çamuru ve suyu basıyor ikinci olarak her devasında yolda hafif bir yükselti olsun mutlaka karteri koruduğunu zannettiğimiz parça çarpıyor üçüncüsü motor alttan yazın kesinlikle hava almıyor ve ileriki yıllarda sıkışık trafikte motorun hararet yapmasına sebebiyet verecek

Du Hast
29/06/2012, 02:34
sevgili arkadaşlar bu parçayı kesinlike taktırmayın çünkü ben kullanıyorum çok pişman oldum.birincisi yağmurlu karlı havalarda motora aynı çamuru ve suyu basıyor ikinci olarak her devasında yolda hafif bir yükselti olsun mutlaka karteri koruduğunu zannettiğimiz parça çarpıyor üçüncüsü motor alttan yazın kesinlikle hava almıyor ve ileriki yıllarda sıkışık trafikte motorun hararet yapmasına sebebiyet verecek
sıkışık trafikte motoru tavana asın zaten araç çok yavaş hareket ettiği için hava alamayacak ki :) sürekli dur kalk trafikte radyatör fanı işi halleder. zaten multijetlerin soğutması mükemmel. 2 saat klima açık vaziyette 10 km yol geldim (düşünün sıkışıklığı) hararet ibresi yerinden oynamadı.

iris19
29/06/2012, 23:17
:) sıkışık trafik için konuşmuyorum genel anlamda bu parçanın ben hiç bir faydasını görmedim.en önemlisi yağmurda karda motorum batmasın diye taktırdım.ama hiç bir faydasını görmedim.ve yere çok yakın

akca37
30/06/2012, 21:23
:) sıkışık trafik için konuşmuyorum genel anlamda bu parçanın ben hiç bir faydasını görmedim.en önemlisi yağmurda karda motorum batmasın diye taktırdım.ama hiç bir faydasını görmedim.ve yere çok yakın

Bir davlumbaz parçasına 100-120 TL verseydiniz o zaman bu parçaları taktırmada bir an bile gecikmezdiniz, tüm puntocular araclarının önündeki davlumbazlara eğilip baktıklarında anlayacaklar. Davlumbazlarımızın önleri boşta herhangi bir yere sabitlenmiş değil ayrıca da bu parça çok orjinal bir parça sebebi ise, davlumbazlarınıza ve karter muhafazalarınıza alttan iyice bakın bu her iki parça da da civata delikleri bulunuyor kenarlarında çünkü davlumbaz ve karter muhafazayı birbirlerine tutturarak hem sağlamlaştırmak hemde taş çukur yükselti vb den koruyabilmek için Saygılarımla...İsteyen taktırır isteyen taktırmayabilir ben davlumbazdan çektiğim için bu parçayı taktırdım şimdi çakı gibi sapasağlam (maşallah)

iris19
01/07/2012, 01:10
Bir davlumbaz parçasına 100-120 TL verseydiniz o zaman bu parçaları taktırmada bir an bile gecikmezdiniz, tüm puntocular araclarının önündeki davlumbazlara eğilip baktıklarında anlayacaklar. Davlumbazlarımızın önleri boşta herhangi bir yere sabitlenmiş değil ayrıca da bu parça çok orjinal bir parça sebebi ise, davlumbazlarınıza ve karter muhafazalarınıza alttan iyice bakın bu her iki parça da da civata delikleri bulunuyor kenarlarında çünkü davlumbaz ve karter muhafazayı birbirlerine tutturarak hem sağlamlaştırmak hemde taş çukur yükselti vb den koruyabilmek için Saygılarımla...İsteyen taktırır isteyen taktırmayabilir ben davlumbazdan çektiğim için bu parçayı taktırdım şimdi çakı gibi sapasağlam (maşallah)
sevgili kastamonulu kardeşim davlumbaz önüne takılan parçaları bende taktırdım kesinlikle hepsi hikaye gelelim karter muhafazasına ben bütün parçaları bursa birmotta taktırdım hiçbirinde orijinal vida sabitleme yeri yok nede parçanın üzerinde gelen orijinal somun var gelelim asıl konuya biz bu parçaları hem tozdan hemde güvenlik amaçlı yani darbelere karşı korusun diye taktırdık fakat bilmeni istediğim bişey var karter muhafazası takıldıktan sonra her yükseltide carrrrrrrt diye sürtüyor yani 3 cm kadar daha yere yakın asıl amacım gelince yolda yağmurlu havalarda motor çok kirleniyordu bunu önlemek için aldım toplamda 200 tl ödedim ama motorum hala yağmurlu havalarda aşırı şekilde su alarak kirleniyor.artı olarak ben tecrübelerimi paylaştım isteyen senin gibi taktırır benim gibi söktürmenin yollarını arar

mkaramese
14/05/2013, 15:20
merhaba. ben yeni punto aldım. benzinli dualogic. motorun altını ben de kapatmak istiyorum aşırı derecede motor alttan ve yanlardan kirlendiği için. geçmiş mesajları okuduğuma göre alttan kapatmak için 3 parça mevcut. bir de tekerlerin orda davlumbazda boşluklar var ve ençok çamur da oradan giriyor. Orayı kapatan parçaların detayları mevcut mudur?