PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo 1.3 dynamıc 10.000 km izlenimleri

aposport
21/09/2011, 11:47
Arkadaşlar selam,

Punto Evo ile 10.000 km yi devirdik.

Bu 10.000 km içinde yaşadığım, gözlemlediğim şeyleri sizinle paylaşmak istedim.

- Klima uğultusu ve devreye giriş anındaki kesiklik ( Kronik )
- Direksiyon altı gıcırtısı ( 2000 km de başladı. 2 kere mudahale edildi ama bir süre sonra yeniden başladı ) ( Kronik )
- Sağ ön kapı döşeme sesi
- Sol arka kapı cam açıkken gelen zıngırtı
- Arka kapıların zor açılması ( Kronik )
- Su fiskiyesinin kaput üzerindeki çıkışının ayarlanamaması ( Servise göre bu bir özellikmiş ama :puke0000: )
- Sileceklerin düzgün silmemesi ( Garantiye girmiyormuş )
- Sol ön kapının zor kapanması

Bu saçma sapan ve çoğu kronik arızalar dışında motor -şanzıman ve ön takımda sıkıntı yaşamadım.

Engin_T
21/09/2011, 11:52

Aynı iki ses bende de var, sağ ön kapı çukura girmesemde zırıltı yapıyor, sol arka cam da cukurlara girince takırdıo :( servise götürdüğümde sölicem acaba izolasyon yapılma gibi bi şansı war mı serviste veya serviste ne gibi çözüm getiriyorlar acaba?

1ocak2011
21/09/2011, 12:02

Aynı iki ses bende de var, sağ ön kapı çukura girmesemde zırıltı yapıyor, sol arka cam da cukurlara girince takırdıo :( servise götürdüğümde sölicem acaba izolasyon yapılma gibi bi şansı war mı serviste veya serviste ne gibi çözüm getiriyorlar acaba?

Engin Sağ ön kapı sesi rölantidede geliyor, gaza basınca gidiyormu?

Engin_T
21/09/2011, 12:04
Tuncay abi bende her ikisinde de geliyo gibi birşey

1ocak2011
21/09/2011, 12:38
Engin, Torpido kapağına baktınmı?

Engin_T
21/09/2011, 12:55
Yok abi bakmadım neresinden gelio abi ses?

1ocak2011
21/09/2011, 14:02
Kapak üzerine basınca ses gidiyor, sen bir bak istersen oraya.

Engin_T
21/09/2011, 15:34
Bakıyım abi bi

GpMania
21/09/2011, 16:40
abi ne varsa yerli otolarda var.linea ile punto hemen hemen aynı.lineada bu sorunların hiç biri yok.adamlar yaptıkları arabaları nasıl test ediyolar acaba cok merak ediyorum ..final finisyonları yokmu? bunların su testleri yokmu?..kalite departmanları yokmu?test kabinleri yokmu?bunlar varsada calısan adamlarmı ilgisiz? ..gorupte mudahale etmiyolarmı yada işlerinemi gelmiyo?.araba banttan cıktığı gibi musteriyemi gonderiliyo hiç bir test yapılmadan.form da bu araba için olumlu bişiler yazacak arkadas yokmu?arabayı alalı 1 ay oldu soğudum formdaki yazılanları okuyunca.. acaba benımde basıma gelırmı korkusu sardı..arabaya binesim yok hiç yatıyo evin onunde..

Dj Locness
21/09/2011, 16:46
abi ne varsa yerli otolarda var.linea ile punto hemen hemen aynı.lineada bu sorunların hiç biri yok.adamlar yaptıkları arabaları nasıl test ediyolar acaba cok merak ediyorum ..final finisyonları yokmu? bunların su testleri yokmu?..kalite departmanları yokmu?test kabinleri yokmu?bunlar varsada calısan adamlarmı ilgisiz? ..gorupte mudahale etmiyolarmı yada işlerinemi gelmiyo?.araba banttan cıktığı gibi musteriyemi gonderiliyo hiç bir test yapılmadan.form da bu araba için olumlu bişiler yazacak arkadas yokmu?arabayı alalı 1 ay oldu soğudum formdaki yazılanları okuyunca.. acaba benımde basıma gelırmı korkusu sardı..arabaya binesim yok hiç yatıyo evin onunde..
hocam düşünme bin arabana bende korktum olurmu die ama allaha şükür hiç biri olmuo bende ne zıngrtı ne ses masallahı war

GpMania
21/09/2011, 17:18
olayın özü farklı..ben baska bişileri sorguladım aslında.sen yanlıs yerden giriş yaptın.herneyse..dusunmemek gerek dediğin gibi dünya malı..ama dusunduğun zamanda işin içinden sıyırabiliyosan kendini ne mutlu sana..senın basına herhangi bi arıza gelmemiş olabilir..gelen arkadasların yerine koy kendini acaba sen ne yapardın?ben az cok dusunuyorum benim yapabileceklerim sınırlı o yuzdende az cok kafama takılıyo

shellcininabisi
21/09/2011, 17:27
valla bence de düşünmemek gerek bazen. ancak aracımı ilk adığımdan beri üzerine titrerdim. taa ki geçenlerde arkamdaki çöp kovasını görmeyip hafif sürtene kadar. insan o kadar rahatlıyormuş ki böyle bir şey olunca valla saçma gelebilir ama ARTIK GÖZÜNÜN İÇİNE BAKMIYORUM valla.. SAKINAN GÖZE ÇÖP BATAR MİSALİ...

bir de hep diyorum şu fiat türkiyede marka algısını bir oturtamadı. arkadaşlardan bazıları yeni gördü aracımı.. öğretmen adamlar diyorlar ki NE ZAMAN DÖKÜLCEK BAKALIM BU ARAÇ...

arkadaş yazmış ilk mesajda ne güzel sorunlarını. ama mesela benim aracımda bunların sadece biri vardı o da arka kapıların gıcırdaması.. mayıs ayında farkettim teknemde kullandığım isimsiz sıvı gres ile halloldu tüm yaz güneşte ne gıcırtı ne bir şey. mesela cam suyu fıskiyesi bir kere çektim mi ön cam için tüm cam ıslanıyor ve silecekler de bir tane leke bırakmıyor.

olmasın isteriz tabi punto ailesi olarak ama bence şans işi bu biraz da.. olmayacak benim aracımda demiyorum. ama üretilen 100 aracın 3 ünde ya da 10 unda aynı sorun var diye hepsine sorunlu diyemeyiz ki...

shellcininabisi
21/09/2011, 17:42
form da bu araba için olumlu bişiler yazacak arkadas yokmu?arabayı alalı 1 ay oldu soğudum formdaki yazılanları okuyunca.. acaba benımde basıma gelırmı korkusu sardı..arabaya binesim yok hiç yatıyo evin onunde..

10 senedir ehliyetim var, 1. kullandığım EN EKONOMİK araba..

2. kliması müthiş.
3. bu sınıf için yol tutuşu gidişi bana güven veriyor. (yanlış anlamayın da audi a3,4,6 ile kıyaslamıyorum elbette en azından hyundai mi deseler yine fiat derim)
4. bana göre 2. ELDE KOLAY SATILABİLEN bir model.
5. far ve gece görüşü bence çok ama çok güzel.
6. evolarda direksiyona göre sis lambalarının yanması benim gibi virajlı yollarda gece gidenler için AZİZ bir şey..
7.
8.
....

uzadıkça uzar aslında şu forumdaki herkes memnun aslında aracından :) da yazmıyoruz nedense...

GpMania
21/09/2011, 22:07
:) benımde 10 seneyi gecti ehliyet alalı..5 . arabam . 2 palio m 1 lineam 1 cliom ve 1 adet puntom oldu.arabacılıktan az cok anlarım..aractan cok memnunum.cok sukur simdiye kadarda bi sıkıntım olmadı.sorun aslında + - ler den ziyade fabrikasyon yani kronik hataların hala giderilmemiş olması.2005 punto dada 2011 puntodada city sorunu var.bütün dünya biliyo nerdeyse bu sorunu.haksızmıyım?benım demek istediğim şuki anne karnında bile cocuğa müdahale edip sorunu çözüyolar.. o kadar teknolojimiz ilerledi..fakat her nasıl sa bu kronik vakkalara bi recete yazamıyolar koskoca fabrikada...ben bunun nedenlerini sorguladım yukarda ki yazıda...vs vs vs.

GpMania
21/09/2011, 22:12

- Direksiyon altı gıcırtısı ( 2000 km de başladı. 2 kere mudahale edildi ama bir süre sonra yeniden başladı ) ( Kronik )
- Su fiskiyesinin kaput üzerindeki çıkışının ayarlanamaması ( Servise göre bu bir özellikmiş ama :puke0000: )

arac 10 binde bi dünya kronik hatası cıkmıs..hepside rahatsız eden hatalar..işte fabrikanın bunları gorup ar-ge sini ,kalite departmanını ,test asamalarını gözden gecirmesi gerek..arac 10 binde bu hataları veriyosa 40 50 binde neler olur kimbilir.?

VICEROY
22/09/2011, 20:58
Birçok marka ve modelde okadar çok şikayetler varki yazmakla bitmez...

ŞikayetVar / Şikayet Oku / Otomotiv / Otomobiller (https://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/24/g/Otomobiller)

Puntoda paylaşılan şikayetlerde ise cıty arızası hariç geriye kalan ve kronik tabir edilen ağrızalar ise her araçta olabilecek telafisi kolay ve mümkün arızalardır. Araçlardan soğumaya varacak kadar anormal durum göremiyorum.
Silecek lastiği iyi silmiyorsa 8 tl verince yenisi takılıyor. Mevsim şartları ve sıcaklık değişimi lastiği bitiriyor. Kapıda zor kapanma olayı Gp de yok evo da var sonucu çıkıyor ki her ikisininde sahibi olarak ben şahit olmadım. Bu durumu düzeltmek servisin kaporta bölümünde bir tornavida ucunda biter diye düşünüyorum. Klımada uğultu da henüz görmediğim bir sıkıntı. Olay kronik ise 3 yıl garanti var arıza tekrar ettiği an sıfırını takarlar ve çözüm bulur.Sonuçta muhatabınız koskoca koç gurubu. Bilirsiniz Yamaha motosikleti devredince koç gurubu sonrasında büyük marka ne hale geldi... Kapı içinden gelen ses acaba asfalt şartları ve kullanımla alakalı olabilirmi? Bildiğiniz gibi 1992 yılından bu zamana hiçbir marka yol şartlarından dolayı alt takımlara ve kaporta içi meselelere TR de garanti vermiyor...

demirçekirdek
22/09/2011, 21:45
Aracım 9300 km bu söylediğiniz yada kronik dediğiniz durumlara şahit olmadım . sadece sol ön tarafta kalorifer borularından gelen ses var. oda beni rahatsız etmiyor. 10000 bakımında bunu hallettirecem. punto evo yu kullanacak olan arkadaşlara tavsiyem bu araba için beklentiniz çok ise kesinlikle ARABA kullanmayın.

shellcininabisi
22/09/2011, 22:46
Birçok marka ve modelde okadar çok şikayetler varki yazmakla bitmez...

ŞikayetVar / Şikayet Oku / Otomotiv / Otomobiller (https://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/24/g/Otomobiller)

Puntoda paylaşılan şikayetlerde ise cıty arızası hariç geriye kalan ve kronik tabir edilen ağrızalar ise her araçta olabilecek telafisi kolay ve mümkün arızalardır. Araçlardan soğumaya varacak kadar anormal durum göremiyorum.
Silecek lastiği iyi silmiyorsa 8 tl verince yenisi takılıyor. Mevsim şartları ve sıcaklık değişimi lastiği bitiriyor. Kapıda zor kapanma olayı Gp de yok evo da var sonucu çıkıyor ki her ikisininde sahibi olarak ben şahit olmadım. Bu durumu düzeltmek servisin kaporta bölümünde bir tornavida ucunda biter diye düşünüyorum. Klımada uğultu da henüz görmediğim bir sıkıntı. Olay kronik ise 3 yıl garanti var arıza tekrar ettiği an sıfırını takarlar ve çözüm bulur.Sonuçta muhatabınız koskoca koç gurubu. Bilirsiniz Yamaha motosikleti devredince koç gurubu sonrasında büyük marka ne hale geldi... Kapı içinden gelen ses acaba asfalt şartları ve kullanımla alakalı olabilirmi? Bildiğiniz gibi 1992 yılından bu zamana hiçbir marka yol şartlarından dolayı alt takımlara ve kaporta içi meselelere TR de garanti vermiyor...

+10000 kesinlikle anlatmaya çalıştığım şey buydu. evet bayadır üyeyim bu foruma ve artık BAKALIM BUGÜN NE SORUNLAR YAZILMIŞ mantığı ile girmeye başladım foruma.

bozo114
22/09/2011, 23:24
Arkadaşlar selam,

Punto Evo ile 10.000 km yi devirdik.

Bu saçma sapan ve çoğu kronik arızalar dışında motor -şanzıman ve ön takımda sıkıntı yaşamadım.

abi benim dizel evo 12000kmde ve senin yazdığın tüm sorunların aynıları var, eksiksiz...

Mugen_punto
22/09/2011, 23:29
Yazmıcam diyordum ama kendimi tutamadım :****( Nedense benim 4 aylık 7000 kmde olan evoda da aynı sorunlar var :****( bir keresinde arkadaş arka kapıyı açtı çıkan gıcırtı sesi ... bu ne len kağnı arabası gibi ses çıkarıyor demesi yokmu acayip darlanmama neden oldu .... Aldık bir kere binmeye devam ediyorum.

kukart
22/09/2011, 23:50
bende iyi bişey yazıyordur diye bakiim dedim yinemi gıcırtı yinemi şikayet :)

görmesden gelin kulağınızı tıkayın .)

Mugen_punto
23/09/2011, 00:14
Araç sahibi duymazdan gelebiliyor bi şekilde ama dışarıdan binen insan ister istemez kulağına fısıldıyor :)

aposport
23/09/2011, 09:29

Silecek 8 TL miş :siritma: git sor bakalım servise 60 tl den aşağı söyleyecekler mi????

Ayrıca arabam 2011 mart çıkışlı. 6 aylık Sıfır araç. Sıfır aracın silecek silgisi düzgün silmiyorsa bunun bir şekilde kullanıcı mağdur edilmeden garantiden değiştirilmesi gerekir. 60 tl lik sileceği bile garantiye almamak için binbir takla atan bir zihniyetin ciddi arızalarda ne numaralar çekeceğini tahmin etmek zor değil.

salihcanbaz
23/09/2011, 10:24
Aracım 2010 Aralık çıkışlı ve 15000 km de. söylediklerinden yanlızca sağ kapı döşemesinden tıkırtı geliyor, diğer söylediklerinizin hiç biri yok, kapı döşeme tıkırtısınında kronik oldugunu sanmıyorum ufak bi süngerle sesin kesileceğini düşünüyorum, ama kapıyı sökmek istemiyorum 20bin bakımında söktürücem kısmetse. Aracın motorunda şanzımanında sorun olmasında gerisi hikaye kapı sesi klima sesi kapı gıcırtısı ufak şeyler diye düşünüyorum...

icngz
23/09/2011, 11:45
Yazmıcam diyordum ama kendimi tutamadım :****( Nedense benim 4 aylık 7000 kmde olan evoda da aynı sorunlar var :****( bir keresinde arkadaş arka kapıyı açtı çıkan gıcırtı sesi ... bu ne len kağnı arabası gibi ses çıkarıyor demesi yokmu acayip darlanmama neden oldu .... Aldık bir kere binmeye devam ediyorum.
Yşadığın o darlanma benim de başımdan geçti servise gittim kapı gergilerini değiştirdiler bir daha darlanmadım cok şükür :)

asil
23/09/2011, 11:55
2008 gp activem vardı maşallah tık ses yoktu hiç bir sorunu yoktu ctiy orjinaldi 63000 sattım arabayı şu an araç 100000 yaklaşmış periyodik bakım harici bi aksaklık yok muş sahibiyle msnde görüşüyoz adam her zaman dua ediyo:D

demirçekirdek
24/09/2011, 02:03

belirttiğiniz ses bende 3000 km de oldu. servisde menteşeler yağlandı ses yok. kapılar yağlanmadan geliyormuş bu aaçlar