PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardımmm... 1.4 t-jet

blackdevil
21/09/2011, 00:25
ARKADAŞLAR ARACIM 1.4 T-JET 2008 SABAH İŞE GİTTİM PARKETTİM AKŞAM İŞ ÇIKIŞI ARACIMA BİNDİĞİMDE KIRMIZI DİREKSİYON LAMBASI YANIYORDU VE EKRANDA HAVE POWER STREERİNG CHECKED STREERİNG YAZIYOR DU VE MARŞA BASTIĞIMDA MOTORDA TIK SES YOK EKRAN GÖSTERGELERİNDE MARŞ YAPTIĞIMDA HERHANGİ BİR AZALMA YOK. AYRICA TAKVİYE YAPTIM YİNE TIK SES YOK DİREKSİYON ARZASINDAN MI KAYNAKLANIYOR BİLEMİYORUM BAŞINA DAHA ÖNCE GELMİŞ ARKADAŞLAR VARMI....:icon_smile_8ball:

blackdevil
21/09/2011, 00:58
araç çalışmıyor :(

speedy_16
21/09/2011, 01:26
araç kontağa basıldığında hiç çalışmıyor mars yapmıyorsa ilk akla gelen akü bitmiş olabilir ama kaçak varmı diede kontol ettirmek gerekir yeni bi akü yada varsa arkadaşınızın aracının aküsünü direk takıp deneyin yenisiyle rahat çalışıyorsa problem aküdedir

blackdevil
21/09/2011, 01:50
takviye çok denedik olmuyor usta baktı herhangi bir problem yok neden çalıştığını anlamıyor ama o direksiyon lambası yanınca oldu hepsi kırmızı direksiyon lambası

uraaal
21/09/2011, 01:59
4442255 ara 1i tuşla gokhana selamımı sole teknık bı konu danısıcaktım de :D

rockforever
21/09/2011, 12:48
sorun nedir ben de merak ettim!!

tayfux
21/09/2011, 17:43
olaya bak bence akü hiç yemiyor yada aküden marş motoruna giden kablolarda falan bir sıkıntı var gibi geliyor bana..

GP COSKUN
21/09/2011, 21:27
ko trol etmek lazım
ama akla ilk gelen marş otomatiği ve ona giden elektrik kablosu
bu arada aracın diğer elektrik aksamşarı çalışıyormu
mesala farlar yanıyormu
sorun marş motorunda büyük ihtimal
elektrikli direksiyona da elektrik gitmediği için yanıyor olması gerekli
problem aküden marş otomatiğine oradan marş mptoruna giden bir yerde
amiyane tabirle ustaya söyleyin taşaktan çalıştırmayı denesin
bu arada küfür değil terim farzedin bunu
marşotomatiğinin tamirci dilindeki adı

blackdevil
22/09/2011, 13:06
Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim bugun sabah araca binip marj yaptığımda herşey normale dönmüş 50 km de yol yaptım gezdım sıkıştırarak şuan bir problem yok bana şaka yapmış gp. :)

GP COSKUN
22/09/2011, 13:08
onur tekrar yapacak bir yerde gevşeklik yada temassızlık var kontrol ettir

blackdevil
22/09/2011, 13:13
Yine baktırcam ama sanmıyorum direksiyon lambasıda sönmüş yarın sanayiye götürüp kont. Ettircem

pertry
22/09/2011, 13:22
Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim bugun sabah araca binip marj yaptığımda herşey normale dönmüş 50 km de yol yaptım gezdım sıkıştırarak şuan bir problem yok bana şaka yapmış gp. :)

Valla punto şaka yapmaz arıza varsa önceden kendini belli etmeye başlar
aküden çıkıp marşa ve saseye bağlanan kalın kabloları kontrol ettirin bağlantı yerinden gevşemiş olabilir, aracınız giderken bi anda stop edebilir tamircide elinizde bi kucak dolusu parça verebilirler.