PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo Start&Stop ile ilgili

Onur_Metu
20/09/2011, 23:22
Merhaba arkadaşlar, evo aracıma bugün kavuştum. yaklaşık 50km yol yaptım. Kafama takılan birkaç şeyi sizlere danışmak istedim,

1.Start&Stop özelliği aracı her çalıştırdığımda açık oluyor bunu kapalı konumda sabitlemem mümkün mü? yalnızca istediğim zaman açacak şekilde?

2.Konsolda teybin üzerindei Start&Stop ve ASR tuşlarının üzerinde nokta şeklinde ışıklar var, sanırım bu ışıklar yanıyorsa bu özellikler kapalı demek oluyor. bu biraz kafa karıştırıcı değil mi?

3.Start&Stop özelliği açıkken Hillholder(yokuş kalkış desteği) özelliği geçersiz mi oluyor?

diesel32
20/09/2011, 23:28
ilk sorunuza cevap verebilirim diğerlerini bilmiyorum bende yok :D
sabitlemek mümkün değil... araç her açılışta Start&Stop aktif konumda oluyor...

evoefe
21/09/2011, 00:00
1.start&stop manuel olarak kapanıyor
2.bultonların uzerındekı ısıklar yanıyorsa kapalı oluyor
3. start&stop acıkken hilholder calısyor fakat arac rampada bekleme konumuna gectıyse kalmadan once vıtes kolunu ılerı ve ya gerı ıttırerek aracı calıstırmanız lazım bu sekılde gerı kaydırmaz ama aracı calıstırmadan ayagınızı fren pedalından cekersenız arac gerı kayar

aracınızı gule gule kullanın..

diesel32
21/09/2011, 00:52
1.start&stop manuel olarak kapanıyor
2.bultonların uzerındekı ısıklar yanıyorsa kapalı oluyor
3. start&stop acıkken hilholder calısyor fakat arac rampada bekleme konumuna gectıyse kalmadan once vıtes kolunu ılerı ve ya gerı ıttırerek aracı calıstırmanız lazım bu sekılde gerı kaydırmaz ama aracı calıstırmadan ayagınızı fren pedalından cekersenız arac gerı kayar

aracınızı gule gule kullanın..

vitesi ileri geri iterek demişsiniz ama arkadaşın aracı multiair görünüyor ve multiairlarda otomatik vites yok diye biliyorum :g0000000:

canevo
23/09/2011, 11:50
Start stop özelliğini tamamen kapatmak mümkün. Servise giderseniz soketini çıkarttırabilirsiniz. Böylece start stop özelliği tamamen kapatılmış olur.

Onur_Metu
24/09/2011, 03:14
tüm cevaplar için sağolun evet aracım düz vites yokuşta kalkacağım zaman s&s tuşuyla özelliği devre dışı bırakıyorum. soketini söktürmek istemem çünkü bazen ışıklarda 108 saniyeyi bile görüyorum bu gibi durumlarda s&s çok faydalı oluyor:)

evoefe
24/09/2011, 13:14
vitesi ileri geri iterek demişsiniz ama arkadaşın aracı multiair görünüyor ve multiairlarda otomatik vites yok diye biliyorum :g0000000:
ayagı frendeyken debriyaj pedalına basarsa hem arac calısır hemde hilholder devreye gırer.ben kendı aracımdan ornek vermıstım...

erkansass
24/09/2011, 21:56
tüm cevaplar için sağolun evet aracım düz vites yokuşta kalkacağım zaman s&s tuşuyla özelliği devre dışı bırakıyorum.niye devre dışı bırakıyorsun ki. aracın düz vites. debriyaja basıp vitese takana kadar zaten ayağın frende. kaymaz ki araç. yokuşta kayma olayı dualogiclerde var malesef