PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şirince'de (selçuk) kışın nerede kalalım?

wosswoss
18/09/2011, 17:08
arkadaşlar kız arkadaşımla kasım ortası aralık başı gibi şirince'ye gidip 1-2 gece kalmayı planlıyoruz..öncelikle kışın şirince'ye gitme fikri nasıldır? ilk baharda fln harika oluyor fakat kışın hiç gitmedim..ne bileyim sömine karşısında şarap içmek güzel olur herhalde..herhangi bir etkinlik oluyormu yemekte çalgılar türküler yada işte gündüz ata binip gezmek vb...birde çok pahalı olmayan bir pansiyon varmıdır? giden kalan nereleri önerir? yoksa hiç şirinceye gitmeyelimde başka bir yeremi gidelim? ikimizde izmirdeyiz..ama kız aydında okuyor..kışın hafta sonu aydndan gidecez tatile....

tonymontana
18/09/2011, 18:12
selamlar, geçen sene kız arkadaşımla gittik şirinceye kasım ayının sonuna doğru. genelde pansiyon fiyatları uçuk. ama biz arkadaşımızın tavsiyesiyle "Doğa Pansiyon"da kaldık. Sanırım Perrin oda'ydı. Bir kaç farklı odası var. Bir şahsa ait ev pansiyona çevrilmiş. Pansiyon yamaçta,biraz yolu falan kötü. Yağmurluydu biz gidince, arabayla gitmedik. Ama çamur filan derken punto çıkamaz hocam ordan :) . Neyse sahibi sanıyorum Mustafa Bey'di pek iyi hatırlamıyorum, kendisi de yamacın biraz daha yukarısındaki evde oturuyor, biz gittiğimizde pansiyonda kimse kalmıyordu ve sahibide gece kendi evine gidiyor. Biraz ıssız oldu tabi ama köy sonuçta ne olabilir ki. Neyse, sabah kahvaltısı (köy kahvaltısı) dahil 80 yada 100 ödedik çok net emin değilim, askere gidecektim aklım karışıktı :D . Kahvaltıyı sahibinin evinin avlusunda yaptık. Herşey aşırı doğaldı, sucuk filan ev yapımıydı yani. Çalgı türkü falan yok. Akşam yemeğini Şirince girişindeki Artemis Restoranda yedik. Harikaydı. Gözleme yemenizi tavsiye ederim. Kasımda soğuk filan olmaz, endişe etme. Doğa ve hava harikaydı. Hiç unutamayacağım bi gün geçirdim diyebilirim. Selçuktan kalkan dolmuşlarla çok kolay ulaşım sağlarsın arabayla gitmemeni tavsiye ederim. VinCent marka ahududu şarabı aldık ve şömine karşısında içtik biz. Harikuladeydi. Sana da tavisye ederim, normal kırmızı yada beyaz şarap yerine. Biraz daha pansiyondan bahsedeyim. Perrin Oda'da bi adet 2kişilik yatak mevcut. Şömine ve banyosu var. Tv falan yok tabi. Netten fotoğraflarını bulabilirsin Doğa pansiyon şirince diye aratınca. Ayrıca şarap kadehi ve tirbüşonda var yanında götürmene gerek yok. Mutlaka git derim. Pişman olmazsın.Bence ambiansıyla aşk tazelemek için muhteşem bi tatildi. Bizim 6.yıl dönümümüzdü çok mutlu ayrıldık. Ata binip gezme mevzusunu bilmiyorum hiç aklımdan geçmemişti ama vardır muhakkak.

wosswoss
18/09/2011, 20:20
teşekkür ederim dostum..biz punto ile gidicez..ama merkezdeki otoparka bırakıp yürürüz artık..daha var ztn ben biraz araştırayım.kişi başımı 100 ödediniz yoksa iki kişimi

tonymontana
18/09/2011, 21:46
toplam 100