PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15 dakika içinde akü biter mi yahuu?

eexelanss
17/09/2011, 22:53
Bugün kuzenimin düğünü vardı. Yaklaşık 150 km yol yaptım çoğunluğu keçiören ve konya yolunun sıkışık trafiğinde geçti sürekli dur kalk. Neyse sağ salim gideceğimiz yere ulaştıktan sonra araca yer bulamadığım için kısa süreliğine bir yere park ettim aracı. Yaklaşık 10-15 dakika sonra aracı düzgün bir yere çekmek için gittiğimde marşa bi bastım tık yok :unsure00: Birbuçuk saatlik bi yolculuğun ardından 15dk lık bir stop süresinde akü nasıl olurda tamamen biter? Neyseki ufak bi takviyeyle aracı çalıştırıp akücüye gidip yeni bir aküyle değiştirdik herşey normale döndü + birde akü bittiği için motor arıza ışığı yandı ve bir çok özellik devre dışı kalmıştı (asr,esp,hilholder) arıza ışıklarınıda söndürünce normale döndük.. Allahtan başka yerde kalmadım :)
Akünün içindeki panellerin kırılmış olabileceğinden bahsettiler aslı olabilirmi acaba?

Dj Locness
18/09/2011, 00:10
zafiradada yeni değişen aküde olmustu bu. akünün bi yeri catlamıs içindeki sıvılar kırılmıs kapagını fılan actı usta gösterdi çatlağı daha 1 haftalık aküydü üstelik mutluydu

Ersal
18/09/2011, 00:12
Aynısı benimde başıma geldi.Aracı park ettim 10 dakika sonra çalışmadı araba.Akücüye gittim ölçtü biçti kısa devre var dedi bende yeni aldım.Geçmiş olsun ikimizede.:)

tayfux
18/09/2011, 00:20
evet hocam olabilir eğer akü adamakıllı sabitlenmemişse malesef başımıza geliyor..

USTA
18/09/2011, 00:26
Akünün içinde akımları geçiren ana tel bulunuyor,ne zaman kopacağı belli olmuyor,genelde 3 seneden sonra yapar bu arızayı,elektriği kestimi aracı çalıştıramazsın,akünün şarzı olsada marş basmaz...

eexelanss
18/09/2011, 09:33
Aynısı benimde başıma geldi.Aracı park ettim 10 dakika sonra çalışmadı araba.Akücüye gittim ölçtü biçti kısa devre var dedi bende yeni aldım.Geçmiş olsun ikimizede.:)

Valla geçmiş olsun. Okadar yere gittim durdum allahtan oralarda kalmadım

eexelanss
18/09/2011, 09:37
Akünün içinde akımları geçiren ana tel bulunuyor,ne zaman kopacağı belli olmuyor,genelde 3 seneden sonra yapar bu arızayı,elektriği kestimi aracı çalıştıramazsın,akünün şarzı olsada marş basmaz...

evet aynen öyle takviye kablosunu bağladım basarbasmaz çalıştı sanayiye gidene kadarda 5-10dk sürmüştür akücünün önüne durdum kontağı kapattı Sonra birdaha bastım aynı tık yok. Gerçi üç yılıda dolmamıştı arabanın ama olacağı varmış işte.

cemal arslan
18/09/2011, 13:30
şarj dinamosu yeterli şarj etmeyebilir

akü ömrünü tamamlamıştır

tesisatta sorun vardır....

aklıma gelenler bunlar...

Dj Locness
18/09/2011, 14:09
evet aynen öyle takviye kablosunu bağladım basarbasmaz çalıştı sanayiye gidene kadarda 5-10dk sürmüştür akücünün önüne durdum kontağı kapattı Sonra birdaha bastım aynı tık yok. Gerçi üç yılıda dolmamıştı arabanın ama olacağı varmış işte.
abim ben alalı daha 15 gün bile olmamıstı :D ama takan dangalak yaratık sadece kablolarını baglayıp birakmıs sabitleme filan ilk cukurta panelimsi seyler mort ondan sonra aküyü babam kendi sabtledi masallah 1 senedr tıkır tıkır :D

Ersal
18/09/2011, 20:17

+1000

tam 3 sene olmuştu

meltdown
18/09/2011, 22:45
:) bunun tek nedeni aküde kopma olmasıdır :) kendim bizzat öğrendim :))

izoci
18/09/2011, 22:51
geçmiş olsun abi allah beterinden korusun ya trafikte bitseydi :D

aygungokhan
21/09/2011, 13:34
Aynısını bende yaşadım, babam sağolsun gitmiş taktırmış yenisini.

cemal arslan
21/09/2011, 14:33
başıma gelen bir olay...

geçen sene...2010 da...sıfırı bir fluence geldi 1500 dci 105hp...
aracı okudum yazılımı hazırladım...
ve yazdım...

aradan en fazla 30dk falan geçti...

marşa bastık...tık tık tık tık ses geliyor....

eyvah dedim...tabi yazılım yaptık yaaa üzerime alındım...

orijinal yazılımı yükleyip bakalım dedim...cihazı taktım ne göreyim...akü voltajı...10v altında...
haliyle marş basmıyor

müşteri buraya geldim bir sorun yoktu şimdi oldu dedi...

ikna ettim bizden kaynaklı değil..servise gitti...arızayı bulmuşlar...tesisatta bir kopukluk olmuş...şarj etmemiş...komple tesisat değiştirmişler...sonradan bir sorun çıkmadı...

ama müşteri bayağı bir suçladı bizi....

tesadüfün de böylesi diyorum....