PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka koltukların olduğu kısıma ışık

madenmaden
15/09/2011, 11:19
puntolarda sanırsam arka koltukların olduğu kısmı aydınlatmak için ışık yok ancak bu arkadakilerin yeri görmesini engelliyor acaba nasıl birşey yapılınabilinr ön koltukların altına ışık mı yapmak iyi yoksa tavan lambasımı yanlız araç skydome lu olduğu için ya orta kısma ya arka cama yakın tarafa bi ışık mı takmak mantıklıdır görüşleriniz bekliorm :)

okaya
15/09/2011, 11:29
bu konuya bende çok takılmıştım tavan lambası yapanda var koltuk altına led yapanda var.ben önkoltukların ortasındaki göze bir lamba aldım gözün içindeki yuvarlağa tam oldu rengide siyah istersen resim eklerim.3.5 tl aldım basit ve kullanışlı oldu ayrıca seyyar olduğu için her yerde kullanın.

alibozpinar
15/09/2011, 11:39
bu konuya bende çok takılmıştım tavan lambası yapanda var koltuk altına led yapanda var.ben önkoltukların ortasındaki göze bir lamba aldım gözün içindeki yuvarlağa tam oldu rengide siyah istersen resim eklerim.3.5 tl aldım basit ve kullanışlı oldu ayrıca seyyar olduğu için her yerde kullanın.

merak ettim şu ışığı foto sunu çekip koyarmısınız rica etsem? bide nereden temin ettiniz.?

okaya
15/09/2011, 11:42
bugün en kısa zamanda eklerim fotoları inşallah.hani 1 milyoncu diye bilinen dükkanlar varya orda çok basit bir şey belki daha kalitelisi bulunabilir ben fotoları ekliyim fikriniz olsun.

okaya
15/09/2011, 13:06
işte fotolar

madenmaden
16/09/2011, 12:08
evt çok kullanışlı aslında ama kolçak olduğu için nereya koyabilirm onu düşündüm :) bide bauhaus da gördüm ama ne kadar dayanıklı olur bilmiorm pille çalışan tavan lambası düğmeli tesisat gerektirmiyor ancak 2 gün sonra pili biterse çok sıkıntı olur :)

okaya
16/09/2011, 12:16
tavanda iz yapmıyormu sonuçta yapıştırma.madem tavana yapıcaksın öndeki lambadan hat çek ikisi aynı anda çalışsın bidaha uğraşmamış olursun.

madenmaden
16/09/2011, 22:09
hmm mantıklı teşekkür ettim peki bunu serviste yapabilirler mi yoksa gereksiz para mı vermiş olurum

asil
16/09/2011, 22:51
opel astra klasik modelinde görmüştüm tavandaki tutaçaklarda lamba vardı çok şık görüntü olmuştu öyle bir uygulama yapılabilir

emrgnc
16/09/2011, 23:11
bence arka tavan lambasını yapın bi kaç yapan arkadaş vardı linenın lambasından monte edip öndeki aydınlatmadan hat çekiyolar. hem orjinal hem daha çok kullanışlı. sadece temiz bi işçilik ister. ben yapıcam inşallah yakın zamanda..

askin
16/09/2011, 23:32
aşağıdaki likten bakabilirsiniz... bende yaptırıcam ama düzgün yapamazlar diye cesaret edemiyorum...

https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/16543-arka-tavan-lambasi.html

okaya
17/09/2011, 10:26
aşağıdaki likten bakabilirsiniz... bende yaptırıcam ama düzgün yapamazlar diye cesaret edemiyorum...

https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/16543-arka-tavan-lambasi.html
bencede en güzeli bu orjinal oluyor fabrika çıkışı gibi duruyo.Ama dikkat edin çok iyi ölçüp hizalamak lazım yamuk olursa simetriği bozuk olursa daha değişmez her gördüğünde morelin bozulur.

emrgnc
17/09/2011, 12:43

o yüzden en iyisi kendi işçiliğimiz :thumbup1:

madenmaden
17/09/2011, 19:14
hmm aslında arka tarafta tutamak da yok şu astra nın kiler hoşuma gitti ama bilemedim tavan lambası da çok iyi olmuş karar veremedim ama çok teşekkür ettim herkese yardımları için :)

tiner
06/10/2011, 18:01
ben yaptırdım arkadaşlar.Çok da güzel oldu bence. maliyet 20 işçilik+25 malzeme

konu ve resimleir de burada:

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30920-arka-yolcu-kismina-ic-aydinlatma.html

okaya
08/10/2011, 09:51
ben yaptırdım arkadaşlar.Çok da güzel oldu bence. maliyet 20 işçilik+25 malzeme

konu ve resimleir de burada:

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30920-arka-yolcu-kismina-ic-aydinlatma.html
güzel olmuş hayatın hep aydınlık olsun.bu doblonun lambası puntoyla aynımı? onu sanayidenmi aldın.

uzuncocuk
08/10/2011, 11:03
işte fotolar
vallahı bomba olmus.... fıata maıl atmak lazım bunu......:) bagajada ısık olmayanlar gaz lambası takabılır rahatlıkla:)

okaya
08/10/2011, 11:19
vallahı bomba olmus.... fıata maıl atmak lazım bunu......:) bagajada ısık olmayanlar gaz lambası takabılır rahatlıkla:)
Napalım abi vatandaş çözüm bulmak için uğraşıp duruyo şu hale bak o kadar para verip alıyoruz bir tavan lambamız yok.fıat utansın artık punto gibi bir arabada gaz lambası kullanıyoruz :)

tiner
09/10/2011, 22:25
güzel olmuş hayatın hep aydınlık olsun.bu doblonun lambası puntoyla aynımı? onu sanayidenmi aldın.
Punto icin arka kısma ozel bir lamba yok.O yüzden tavan iç döşemesine en yakın renk olanı tercih ettim.Sanayide yedek parcacidan aldım. Ama ben bir hızla aldım ciktim derken Kazik Yedim biraz sanki.Mutlaka birkc yere sor almadan.Eksikliğini hissedenler yaptırsın mutlaka, gercekten tavsiye ederim. Hele arka koltuklarda bir hiçir varsa:)

OzzY
09/10/2011, 23:32
Punto icin arka kısma ozel bir lamba yok.O yüzden tavan iç döşemesine en yakın renk olanı tercih ettim.Sanayide yedek parcacidan aldım. Ama ben bir hızla aldım ciktim derken Kazik Yedim biraz sanki.Mutlaka birkc yere sor almadan.Eksikliğini hissedenler yaptırsın mutlaka, gercekten tavsiye ederim. Hele arka koltuklarda bir hiçir varsa:)

evoyu bilmiyorum ama gp emotionda orjinal arka aydınlatma var. oda sizinkinin aynusu zaten :)

ersan16
05/12/2011, 09:45
benim arabamda şöyle bir durum var. öndeki lambayı iptal etmişler.ordan hat çekip arkaya iki kapı arasında tavandan şerit beyaz led yapmışlar (1 metre ortalama). öndeki iptal edilen lambadan kontrol ediyoruz yine bu led ışığı. otomatik(kapılar açılınca açılsın , kitlenince otomatik kapansın), süreki açık ve sürekli kapalı seçeneklerinin orjinal araç aydınlatma lambasından yapıyorsun. gören herkes bayılıyor. çok şık olmuş gerçekten. eski sahibinin marifeti işte.

fhmnl
01/05/2012, 01:20
sunroof lu araçlar için ideal :) arka tavan lambası ön lambalardan hat çektim. Önler gibi gecikmeli yanıp sönüyor

fhmnl
03/05/2012, 14:55
sunroof lu araçlar için ideal :) arka tavan lambası ön lambalardan hat çektim. Önler gibi gecikmeli yanıp sönüyor

1ocak2011
03/05/2012, 15:02
Hayırlı olsun, Lambalar orijinal bir parçamıdır? Yoksa başka bir araç için mi?

selahattincevik01
03/05/2012, 15:18
Kesinlikle çok şık olmuş.detayları hakkında bilgi verir misin???????????

1ocak2011
03/05/2012, 15:23
Kesinlikle çok şık olmuş.detayları hakkında bilgi verir misin???????????

Vay kardeşim gelmiş, Hoşgelmiş.. ::)

selahattincevik01
03/05/2012, 15:51
Vay kardeşim gelmiş, Hoşgelmiş.. ::)

Güzel uygulamaları görünce takdir etmek lazım di mi Tuncaycığım:Ç

1ocak2011
03/05/2012, 15:56
Güzel uygulamaları görünce takdir etmek lazım di mi Tuncaycığım:Ç

Tabiiki, Evo'muzda Arka koltuklarda kolçakta havalandırma çıkışı olanlarıda tebrik ederim. Bu FIAT hep yanlış gönderiyor :)

selahattincevik01
03/05/2012, 16:05
şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş!!:Ç

fhmnl
03/05/2012, 16:36
on tavan lambasından hat çektim . Kablolar yan kapı lastiklerinin içinden gidiyor. Ampuller 4 başli park ampulü. Serçe parmagimdan daha küçük bir delik açarak içine yerleştirdim gayet hoş ve orjinal oldu :)