PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon İnteri mağlup etti.

ibrahim06
15/09/2011, 01:28
FANATİK GAZETESİNDEN

‘Sözümüz sana Tolga, Karadeniz’in çocuğusun sen, Bordo-Mavi destanları anlat’ demiştik... Tolga, bir destan nasıl yazılır, cümle aleme anlattı... ‘Sözümüz sana Şenol hoca... 28 yıl önce İnter’i nasıl devirdiğinizi anlat... Anlat ki bilsinler, anlat ki kopsun Fırtına’ demiştik... Anlattı Şenol hoca ve koptu FIRTINA... İster San Siro deyin o stada, ister Giuseppe Meazza... Dünya devlerinin korkudan dizlerinin titrediği bu statta, kazanan ilk Türk takımı oldu Trabzonspor... 14 Eylül 1983’te Avni Aker’de Tuncay Soyak’tı kâbusları, 14 Eylül 2011’de ise Celustka... 28 yıl önce, 28 yıl sonra... Değişen çok şey yok aslında... Devler Ligi gruplarında ilk maçımızdı, kazandık ve grubun en tepesine TRABZON yazdırdık.

Dönerse senindir

Futbol hayattan kopmaz bence, hatta fazlaca benzer... Sevgili gibidir top da, maç da. Dönerse senindir! Döndü de dün gece... Bir yanda Manisa maçının, bizzat Şenol Güneş’in değerlendirmesiyle ‘şımarık’ takımı ‘döndü’, bu kez bambaşka bir konsantrasyonla oynadı. Sertliğe sert, pozisyona pozisyonla... Kaçanı kovaladı Trabzonspor, döndü maç bir kaç kere...

İlk 25 dakikalık Inter üstünlüğü, ardından Zarate’nin yakın mesafeden şutu ve Tolga’nın kurtarışı. İkinci yarıda da aynıydı ilişki aslında. Trabzonspor sadece ortalamayı tutturabildiği anlarda ev sahibi inanılmaz işler yaptı. Tam
Meazza’da ‘61 kutlaması’ vardı ki, Milito pek de günün anlam ve önemini bilmediği için pozisyona girdi, vurdu... Malum sonuç; top Tolga’daydı. 73’te de bir benzeri... Tek değişiklik Milito’nun bu kez ayağı ile değil kafasıyla topu gol amaçlı yollamasıydı. Kaleyi bulsa Tolga çıkaracaktı, biraz da bulmadığına kızdı!

Tolga’ya koşmak lazım

Artık tam da bizim kafamızda ‘beraberlik bile iyidir’ noktasına gelinen anlara girilmişti ki... Kullanılan korneri Halil selamladı, nefis bir sol voleyle ortayı tamamladı; üst direk... Döndü işte o an. Direkten dönüp auta da gidebilirdi o top, rakibi de... Gitmedi. Celustka’ya geldi. O da ‘haddini aşan’ bir sol çaprazdan arka direğe plaseyle ‘senindir’ dedi! Aslına bakılırsa o dün gecenin renginde Halil-Celustka ikilisi önemli bir rol oynamıştı ama bir adamı unutmak çok büyük bir ayıp olur. O adamın adı da Tolga Zengin’dir. Onur’dan aldığı demek yerine Onur’a verdiği eldivenleri o kadar iyi değerlendirdi ki, dün gece ona koşmak lazımdı. Tebrikler kardeşim!

Scottie
15/09/2011, 06:46
Tebrikler Trabzonspor a...

Castell
15/09/2011, 08:03
Aksam hıc beklemıyorduk boylee bır sonucu guzel olduu :) :) :)

39samet
15/09/2011, 08:23
trabzonsporu tebrıke derım macı seyretmedım ama yorumlardan trabzonsporun adamlara top oynatmadıgını duydum :) tebrıkler...

JASMINE
15/09/2011, 08:30
Tüm TS camiasını tebrik ediyorum.

cck1
15/09/2011, 10:56
Çok sevindim inşallah devamıda gelir...

uzuncocuk
15/09/2011, 12:26
dün kestaneyı cızdırdık hastanede:) hasta yatagımda bıle amelıyatlı amelıyatlı atıldım soyle bır............... yukarda allah var ıste abı...................

tayfux
15/09/2011, 13:46
işin garip tarafı 28 yıl sonra 28 sırt numaralı oyuncunun golü atması :)

Birkan61
15/09/2011, 13:47
Teşekkürü borç bilirim :D :D

Misafir047
15/09/2011, 13:48
vallahi trabzonla gurur duydum o kadar çok sevindim ki helal olsun fenerbahçelyim ama iyi ki trabzon gitmiş

LeoN48
15/09/2011, 14:07
Trabzonspor dün gece unutulmayacak bir zafere imza attı, Kaleci Tolga ve Zokora mükemmeldiler, ülkemiz adına çok sevindim, umarım devamı gelir, Lille'i 2. maçta devirirse 6 puana 2 maçta ulamış olacak, diğer 4 maçtan çıkaracağı 4 puan 2.turu getirecektir.

diesel32
15/09/2011, 16:08
kendi evinde 2 galibiyet yada 1 galibiyet 1 beraberlik üst turu getirir... imkansız değil... bi trabzonsporlu olarak ilk yarı ümitli değildim açıkçası :)

61TS61
15/09/2011, 16:20
Guiseppe Meazza da bir tarih yazıldı dün akşam Trabzon um alİNTERiyle bunu başardı ve şu buhranlı günlerde Türkiye me bu sevinci yaşattı.Dün gece hayatımda ilk defa çok rahat uyudum bugün işe çok mutlu bir şekilde geldim.Bunu bize yaşatan Trabzon uma ve tüm takımlarımıza avrupada gönülden başarılar diler gözlerinden öperim........

ERDEM1907
15/09/2011, 17:24
Trabzon u tebrik ederim kazanan Turkiye oldu. BENIM dusuncem Fener bu Interle oynasaydi rahat yenerdi. Etooyu sattilar yeni transfer Forlan yoktu maicon oynamadi yeni transfeleri ve yeni teknik direktoru de tam bir facia. Onemli olan sonuc ts kazandi

ibrahim06
15/09/2011, 22:30
dün kestaneyı cızdırdık hastanede:) hasta yatagımda bıle amelıyatlı amelıyatlı atıldım soyle bır............... yukarda allah var ıste abı...................

Geçmiş olsun. Dün burda sigara ihmalkarlığı yüzünden yandın çıktı.oturduğumuz eve elektrik veren trafoda yandı. Elektriksizlik yüzünden izleyemedim.yangına sebep olan öküze verdim veriştirdim.Arakadaş 40 yılda bir trabzon bir avrupa devini yenmiş ben izleyemedim. bunun acısını avni akerdeki rövnş maçına bizzat giderek çıkaracağım vakit müsait olursa.

kaderin cilvesine bakın. trabzon 28 yıl önce gene interi 14 eylülde 1-0 yeniyor.28 yıl sonra aynı 14 eylülde 1-0. golü atan da 28 numaralı futbolcu.

elektrik 1 saat önce geldi bu arada

uzuncocuk
15/09/2011, 22:56
Geçmiş olsun. Dün burda sigara ihmalkarlığı yüzünden yandın çıktı.oturduğumuz eve elektrik veren trafoda yandı. Elektriksizlik yüzünden izleyemedim.yangına sebep olan öküze verdim veriştirdim.Arakadaş 40 yılda bir trabzon bir avrupa devini yenmiş ben izleyemedim. bunun acısını avni akerdeki rövnş maçına bizzat giderek çıkaracağım vakit müsait olursa.

kaderin cilvesine bakın. trabzon 28 yıl önce gene interi 14 eylülde 1-0 yeniyor.28 yıl sonra aynı 14 eylülde 1-0. golü atan da 28 numaralı futbolcu.

elektrik 1 saat önce geldi bu arada
tesekkur ederım.........

Birkan61
15/09/2011, 23:48
28 yıl sonra 28 forma numaralı futbolcumuzun gol atmasıda güzel bir tesadüf oldu :D

27 Eylül sabahına Trabzon'a biletimi almış bulunmaktayımmm