PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ampül tavsiyesi

skilic
14/09/2011, 11:51
2006 grande punto dynamic kullanıyorum. sol far kesti, tavsiyte edilebileceğiniz ampül varmı. Sanırım H4 ampül olması gerekiyor

okuduklarımdan 2 model dikkatimi çekti
Bosch Plus 90 h4 ve Osram H4 12V 55Watt breaker

Bu modeller konusunda fikri olan varmı, bunlar dışında önerileriniz varmı.

Herkese teşekkürler

Sefer

Tayfun-E30
14/09/2011, 12:06
boschu hiç denemedim ama osram nbr kullanıyorum hepte onu kullanırım gayet memlunum..

Ziyaretçi034
14/09/2011, 18:04
osram nbr ve bosch plus 90, performansları aydınlatma üzerine ama kullanım ömürleri normal ampüllere göre kısadır, osram nbr2 (+) diye bir model çıkarmış.

bosch plus 90 yaklaşık 8 ay dayandı, sağ taraf 1 ay önce patladı günde ortalama 3 saat kullanımla. sol taraf hala sağlam ama biraz zayıflama var gibi, ya da yeni ampüller (osram nbr 2 (+) (daha uzun kullanım ömrü varmış, ambalajında öyle yazıyordu) daha parlak yanıyor sol tarafdaki bosch'da bir sorun yok, bir süre daha giderse sağ tarafın ömürden ziyade başka sorunlardan dolayı patladığını düşüneceğim.

aydınlatma olarak bosch yanal aydınlatmalarda daha başarılı, osram çok hafif daha parlak aydınlatıyor.

ayrıca ilk çıktığı zamanlarda osram nbr'yi grande puntoda kullanmıştım. kısa farlar pekte aman aman bi etki yaratmamıştı ama uzun farların muazzam bir aydınlatma kabiliyeti vardı

skilic
14/09/2011, 18:22
Osram H4 12V 55Watt breaker PLUS siparişi verdim.

Sonuçları paylaşırım. Yorumlar için tşkler.

izoci
14/09/2011, 18:41
osram derim

erosistanbul
14/09/2011, 19:50
bizim orjinallerin markası nedir. 3. sene bitiyor. daha ne patlama var, nede azalma var.

Du Hast
14/09/2011, 21:36
bizim orjinallerin markası nedir. 3. sene bitiyor. daha ne patlama var, nede azalma var.
ön farlarda GM yazan ampüller çıkıyor. arka aydınlatma grubu osram.
-
ön far lambası tavsiyem kesinlikle osram braker. aydınlatması çok iyi. ama her iyi şeyin kötü yanı olduğu için yağmurlu gecelerde görüşü kısıtlıyor. bende yazlık kışlık olarak kullanıyorum. yazın osram braker, kışında osram allseason. allseason daha sarı yanıyor ve kötü havalarda güzel performans veriyor.
ömrü 5 - 8 ay arası gidiyor her ikisininde.
seçim sizin.

denizhamamcioglu
15/09/2011, 00:55
Osram H4 12V 55Watt breaker PLUS siparişi verdim.

Sonuçları paylaşırım. Yorumlar için tşkler.

Nereden sipariş ettiğinizi sorabilir miyim? Hep NB kullanıyorum, NP+ hiçbir yerde bulamadım.

İki ampulü de uzun yol ve şehir içi olmak üzere uzun süre kullandım. Sis ve normal farlarımda breaker kullanıyorum. İnceleme olarak da şunları söyleyebilirim:

Bosch Plus90:
Artılar:
1) Mesafe olarak daha ileriyi aydınlatıyor. Uzun yolda neredeyse 500 m ötedeki tabelalar parlamaya başlıyordu. Ancak buna rağmen hiç selektör yemedim. Enteresan bir ışık dağılımı var.
2) Ampulün bir kısmı mavi boyalı. Bu boyanın ışığın yola düşen kısmına hiçbir etkisi yok. Ancak karşıdan ya da yandan bakınca gerek farlar kapalıyken, gerek açıkken hoş bir görüntü sunuyor. Aynı zamanda farların aydınlatmaya başladığı yerler hafif mavi oluyor.
3) Ömrü NB'a göre nispeten daha uzun.

Eksiler:
1) İğrenç bir ışık dağılımı var. Yolun yanlarını ve uzun mesafeleri (250m-300m arası) iyi aydınlatırken, yolun en çok baktığınız yeri olan ortasını ve ileriyi (50-150 metre) kesinlikle aydınlatamıyor.
2) Yağmur performansı korkunç kötü. Adana yolundayken sağanak yağmura yakalandım. Hızımı 60 km/h civarına düşürmem gerekti. Yollar azıcık ıslak olsa bile aydınlatma performansı felaket düşüyor.
3) Uzun huzmesinin ışık dağılımı rezalet. H4 farların klasik dezavantajı olan uzun-kısa arasındaki mesafe farkı (uzunları açtığınızda önünüze düşen ışık çok daha az olur) bu ampulle daha da artıyor. Aynı zamanda uzun farların aydınlatma mesafesi de düşük.

Osram breaker:
Artılar:
1) Işık dağılımı son derece homojen, aydınlatma mesafesi yeterli. Adana otobanında 180 km/h hızla giderken bile uzunları açma gereği duymadım.
2) Uzun far huzmesinin dağılımı çok başarılı. Mesafesi, rengi çok iyi. Işık gücü de inanılmaz. Selektör attığınız zaman aduket atmışsınız gibi oluyor. NB takılı başka bir araçtan selektör yediğimde bunu çok daha iyi anladım. Neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz :)
3) Yağmur performansı Bosh Plus90'a göre daha başarılı. Aynı yolda, aynı şartlarda Plus90 ve NB'ı karşılaştırma fırsatı buldum. NB tartışmasız daha başarılı.
4) Tüm artılarıyla beni mercek modifiyesi ve D1S tipi xenon takmaktan vazgeçiren ampul breaker'dır.

Eksiler:
1) Ömrü kısa. Ancak bu sorun bir nebze de olsa breaker Plus ile çözülmüş diye duydum.

Ziyaretçi034
15/09/2011, 09:10
Nereden sipariş ettiğinizi sorabilir miyim? Hep NB kullanıyorum, NP+ hiçbir yerde bulamadım.

ben 1 ay önce ümraniye praktiker'den aldım, diğerlerinde de vardır muhtemelen

skilic
15/09/2011, 09:51
Nereden sipariş ettiğinizi sorabilir miyim? .

gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/Osram-H4-12V-55Watt-breaker-PLUS-2-039-li_W0QQidZZ39914460)dan sipariş verdim, yarın elimde olacak

skilic
17/09/2011, 00:01
Osram ampüller geldi bugün ve araca taktım az önce. sonuç oldukça iyi görünüyor. özellikle uzun performansı şaşırtıcı.

herkese çok tşk ederim

krm1983
17/09/2011, 00:52
fiyatları ne kadar acaba nb ların

skilic
17/09/2011, 01:11
gittigidiyor'dan 39 liraya aldım

krm1983
17/09/2011, 01:11
İyi fiyatmış

skilic
17/09/2011, 11:28
osram nb+ ı takınca bizim sarı park lambaları fena sırattı , bunların yanına şimdi uygun renk park lambası almak lazım.

öneriniz varmıdır ?

krm1983
18/09/2011, 10:31
mtec in beyaz parkları

diesel32
18/09/2011, 11:43
ben daha önce clio aracımızda philips power2 kullanmıştım.. beyaz sarı arası rengi ve müthiş aydınlatması vardı.. yaklaşık 1 sene kullandık sonra sattık aracı bilmiyorum daha ne kadar kullanıldı.. çok memnun kalmıştım..

ek bilgi olarak şunu söyliyim takarken ampüle elinizin değmemesine özen gösterin.. ampül üzerinde bıraktığımız parmak izleri yağlı bi katman bırakarak ısınıp patlamasına neden olabilir..