PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Kolsoldaki İkaz Lambası Hakkında Yardım

usaymaz
14/09/2011, 01:16
Arkadaşlar size sormak istediğim konu ön konsolda bulunan ikaz lambası bu lamba yaklaşık 2 haftadır yanıyor ve geçenler de 2 gün söndü ve tekrar yanmaya devam ediyor ben bu ikaz lambasını sadece lambalar için uyarı verdiğini sandığım için ampüllerin hepsini kontrol ettim patlayan bi ampül yok ama bu ikaz ışığı halen yanmaya devam ediyor. Acaba başka bişey içinmi beni uyarıyor araçtada hissettiğim bi anormallik yok yani anlayacağınız sizlerin yardımına ihtiyacım var şimdiden yardımları için herkese teşekkür ederim.

Du Hast
14/09/2011, 01:36
Arkadaşlar size sormak istediğim konu ön konsolda bulunan ikaz lambası bu lamba yaklaşık 2 haftadır yanıyor ve geçenler de 2 gün söndü ve tekrar yanmaya devam ediyor ben bu ikaz lambasını sadece lambalar için uyarı verdiğini sandığım için ampüllerin hepsini kontrol ettim patlayan bi ampül yok ama bu ikaz ışığı halen yanmaya devam ediyor. Acaba başka bişey içinmi beni uyarıyor araçtada hissettiğim bi anormallik yok yani anlayacağınız sizlerin yardımına ihtiyacım var şimdiden yardımları için herkese teşekkür ederim.
arka plaka lambasının her ikisinide kontrol edin. kesin birisinden birisi patlamıştır. frene bastığınızda yanıyorsa fren lambalarından birisi patlamıştır. arka aydınlatma grubunu güzelce kontrol edin.

skystar37
14/09/2011, 08:42
Lamba söndüğü zaman tekrar yandığında yol bilgisayarı ekranında neyi kontrol etmeniz gerektiğini yazıyor. Mesela benim arka sis lambam patlamış normal araç çalıştığında parkları uzunları kısaları ön sisleri falan açtığımda uyarı vermiyor ancak arka sis lambasını açtığımda 5sn kadar sonra arka sis lambanızı kontrol edin diyor ve sarı üçgen yanıyor. Kontak kapatıyorum açıyorum lamba sönmüş.

farukileri
14/09/2011, 10:36
sarı renkli bir ikaz lambası ise(farları gösteren yeşil ikaz ışığının üstünde) dış aydınlatma ışıklarından birinde hata vardır demektir.Bu durum yukaruda yazıldığı gibi plaka ampullerinde olduğu gibi diğer dış lambalarda da olabilir.Tüm farları kontrol edin.Eğer bir sorun yoksa(bende bazen yaratır bu sorunu,Ankara'da yaptı ama İstanbul'da daha görmedim yaptığını) plaka lambalarının bir tanesinde temassızlık sorunu vardır. Plaka lambası haricinde bir sorun varsa derhal servise gitmenizi öneririm,farlar gece hem bizim için hem de diğer şoförler için çok önemli biliyorsunuz :)

usaymaz
14/09/2011, 12:33
arkadaşlar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ben bütün lambaları kontrol ettim hepsi yanıyor farlar,sisler, sağ ve sol sinyaller , geri vites lambası, arka sis, fren lambaları , park lambaları, plakalık hepsi yanıyor beni deli etti artık.

EvoKoray
14/09/2011, 13:48
serviste bilgisayara bağlanıp ne arıza yapıyormuş göstermekte fayda var

Bolu_Beyi
14/09/2011, 22:55
Lamba söndüğü zaman tekrar yandığında yol bilgisayarı ekranında neyi kontrol etmeniz gerektiğini yazıyor. Mesela benim arka sis lambam patlamış normal araç çalıştığında parkları uzunları kısaları ön sisleri falan açtığımda uyarı vermiyor ancak arka sis lambasını açtığımda 5sn kadar sonra arka sis lambanızı kontrol edin diyor ve sarı üçgen yanıyor. Kontak kapatıyorum açıyorum lamba sönmüş.

Active modellerde dediğiniz sistem yok diye biliyorum çünkü 2 satır yol bilgisayarı var. Bence sorun basit bir temessızlık hava şartlarına görede değişebiliyor nemli havalarda özellikle sabahları yapıyorsa.. Servise gidip baktırın sorunun nerde olduğu çıkıcaktır...

asil
14/09/2011, 23:00
activlerde var arzaa lambası okadarda boş değil yani...

usaymaz
15/09/2011, 10:23
activlerde var arzaa lambası okadarda boş değil yani...
asil sabah sabah güldürdün bizi valla

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim sorunu dün akşam işten eve gidince otoparkta aracın bütün lambalarını kontrol ederek başladım hepsi yanıyor bunun yanı sıra ikaz ışığıda yanıyordu bende arka park ve fren lambalarını değiştirdim yenileriyle sorun düzeldi söktüğüm ampüller yanıyor olmasına ragmen camları siyah olmuştu.

şu anlık bi sorun kalmadı çok şükür belki ikaz lambasının uyarı vermesi sorun deil bütün ampüller sağlamken ama adamın canını sıkıyor.

askpunto
21/11/2013, 14:17
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım sizlere sormak istediğim konu gp actice 1.4 var bende
birkaç gündür göstergedeki yeşil ışığın üstünde ara ara çıkıyor bunun nedenini bilen varmı?(yani sarı çember içinde bi çizgi)