PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam Suyu Haznesi Delik mi?

kayya
13/09/2011, 16:48
Arkadaşlar, cam suyu haznesiyle ilgili bir sıkıntım var. Ağzına kadar doldurduğum cam suyum çok çabuk bitiyor...

Bir Pazar günü cam suyu haznesini ağzına kadar doldurduktan sonra arabamı haftaiçi sadece bir kez kullandım ve ön camları 3 kez, bilemedin en fazla 5 kez su fışkırtmak suretiyle yıkadım. Herbir su fışkırtma işlemi 1 saniye kadar sürüyor, yani silecek kolunu 1 saniye kadar çekip bırakıyorum; saniyelerce değil. Arabamı sonraki günlerde hiç kullanmadım. Araç, evimin önünde açık park alanında park halinde bekledi. Hazneyi doldurduktan tam bir hafta sonra, yani bir sonraki pazar günü geçtim direksiyon başına, bir baktım su fışkırmıyor. Tükenmiş...

Bu, sürekli başıma gelen bir olay. Ben, suyun fışkırdığı uçlardan buharlaştığını düşünüyordum ama bir yakınım cam suyu haznesinin delik olduğunu ve akıttığını düşünüyor. Ancak park halindeyken aracın altına baktığımda yerde herhangi bir ıslaklık da görmüyorum.

Sizlerde durum nedir? Sıkıntı benim aracımda mı?

Budweiser
13/09/2011, 23:33
İlginç mutlaka kaçak vardır buharlaşmasının imkan ihtimali yok o kadar sürede. Benimkide eksiltiyor fakat nedeni delik olması sizinkindede mutlaka vardır baktığınız anda damlatmıyordur. Suyu dışarı taşırmadan huni veya aynı işlevi gören bir materyal ile su dolumunu gerçekleştirin Eğer kaçak varsa mutlaka damlama yapacaktır.

kayya
15/09/2011, 09:13
Damlama tespit edemiyorum. Sıkıntı nerede anlayamıyorum. Arabası güneşin altında 2 hafta kadar yatan ve bu süre sonunda cam suyunu tükenmiş bulan kimse yok mu başka? Sırf bu sorun için de servise gitmek istemiyorum. Servisler birşeyi düzeltirken başka birşeyi bozuyor. Allah düşürmesin...

aon
16/09/2011, 16:30
suyu ne kadar az kullandınız bilemiyorum ben bir keresinde kaputu açıp su haznesini gözlemledim. cama suyu gönderdiğiniz an su seviyesindeki ani düşüş dikkatinizi çekiyor.yani özetle bence bizim puntolar suyu çok fazla harcıyor..servisine sordum onlar da çözümü olmadığını söyledi

cck1
16/09/2011, 17:00
suyu ne kadar az kullandınız bilemiyorum ben bir keresinde kaputu açıp su haznesini gözlemledim. cama suyu gönderdiğiniz an su seviyesindeki ani düşüş dikkatinizi çekiyor.yani özetle bence bizim puntolar suyu çok fazla harcıyor..servisine sordum onlar da çözümü olmadığını söyledi

su hazneside çok küçük bence, benim eski tipo 2 katı alıyordu puntonun aldığının...

Luc
19/09/2011, 10:48
Bencede sizin arabada bozukluk yok. Benimki de 2 sikmaya bitiyor :)

asil
19/09/2011, 10:53
gp lerin su haznesi 2.5lt.....

asukasan
19/09/2011, 11:10
2.5 lt su haznesinin 2 sıkma ile bitmesi mümkün değil, suyu koyduğunuz dolum ağızı bir boru ile hazneye bağlanıyor, hazne ağzında bir conta var, eğer dolum borusu gevşeyip hazneden dışarı çıktıysa, araç durduğu yerde akıntı ve damlatma yapmaz ancak hareket halinde iken sarsıntı ve sallanmadan dolayı alt taraftaki bağlandı bölümünden kaçırır, hareket halinde bu olay gerçekleştiğinden araç durduğunda bunu farkedemeyebilirsiniz.sizden ricam dolum ağzının sonuna kadar alt taraftaki bağlantı bölümü kontrol etmeniz, gevşek veya çıkmış ise boruyu aşağıya doğru ittirmeniz.

kayya
19/09/2011, 13:34
Yanıt için teşekkürler. Arabanın başına gider gitmez boruyu elimin uzanaibldiği yere kadar kontrol edeceğim.
2.5 lt su haznesinin 2 sıkma ile bitmesi mümkün değil, suyu koyduğunuz dolum ağızı bir boru ile hazneye bağlanıyor, hazne ağzında bir conta var, eğer dolum borusu gevşeyip hazneden dışarı çıktıysa, araç durduğu yerde akıntı ve damlatma yapmaz ancak hareket halinde iken sarsıntı ve sallanmadan dolayı alt taraftaki bağlandı bölümünden kaçırır, hareket halinde bu olay gerçekleştiğinden araç durduğunda bunu farkedemeyebilirsiniz.sizden ricam dolum ağzının sonuna kadar alt taraftaki bağlantı bölümü kontrol etmeniz, gevşek veya çıkmış ise boruyu aşağıya doğru ittirmeniz.