PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gıcırtı Sesleri Hakkında...

Mustang
13/09/2011, 08:26
Arkadaşlar benimde 2011 Evo Dynamic 1.3 Multijet aracım var. Bende de pedal bölgesinden dayanılmaz bir gıcırtı sesi geliyor.Bursa Birmota götürdüm aracı. Klima borularından kaynaklı kronik bir durum dilerseniz ön konsolu söküp giderebiliriz dediler. Ben de cesaret edip sökün diyemedim.Bu problemi yaşayanınız oldumu acaba. Ayrıca hoparlörlerin ön kapaklarından da inanılmaz gıcırtı sesleri geliyor. Bunu nasıl giderebilirim. Sprey slikon sıksam ek yerlerine çözüm olurmu acaba. Kendimden şüphe eder oldum takıntılımı oldum acaba diye. Daha önce Getz sahibi idim. 7 yıl tık ses duymadan kullandım o arabamı.

Yardımcı olur,tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

skystar37
13/09/2011, 09:05
Para verip gıcırtı sesleri duymak kötü oluyor ama nedense bu araçların bazıları süper sessiz iken bazılarında acayip sesler çıkıyor. Size sesli bir versiyonu denk gelmiş para verseniz bulamazsınız bu paketi... Şaka bir yana aracınızı yeni aldıysanız ki 2011 model olduğunu belirtmişsiniz iş durumunuzu bilemem ancak tam gününüzü bu araç için ayırın yetkili servisteki usta ile bir tecrübeye çıkın ve sonrasında rahatsız olduğunuz tüm sorunları dile getirip giderilmesini talep edin. Giderilmeyen sorunlar için ise tüketici hakem heyetine başvuruda bulunup ayıplı mal kavramı dahilinden değeri üzerinden indirim talebinde bulunun.
Yazık günah aylarca yıllarca çalışıp paralarımızla araç alıyoruz ama saçma sapan sorunlardan dolayı birde biz uğraşıyoruz. Ne güzel demişsiniz " 7 yıl tık ses duymadan kullandım " nedense fiatta bu "tık ses duymadan" kavramı yok.

icngz
13/09/2011, 10:20
Tüm cevap burda.Aynı sorun bende de vardı burdan sağolsun arkadaşlar kendim hallettim
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/26939-cozum-direksiyon-altindan-gelen-gicirti-sesi.html

Mustang
14/09/2011, 11:13
Arkadaşlar bu konuda elinde fotoğraf olan varsa paylaşabilirmi...

xvlkn
14/09/2011, 15:35
Benımde aracımda aynı sorun vardı servıstekı arkadaslar 45 dk da sorunu cozduler bır daha yasamadım konsol falan sokulmeden halledılebılıyor..