PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt konusunda 2. bilgi

ecosi26
13/09/2011, 07:22
Daha önce shell den full save dizel aldığımı aracımda sıkıntılar meydana geldiğini yazmıştım shelldeki pompacı tarafından uyarıldıktan sonra hemen gene shell den v-power diesel +gtl ile 2 depo kullandım performans acaip değişti yakıt tüketimim şehir içi 4.6lt/100km ye şehir dışıda 3.7lt/100km ye (110km-150km) düştü en son hafta sonu Eskişehir-İstanbul üzerinden lüleburgaz-büyükkarıştıran köyüne gittim trafik izmit çıkışında sıkıştı istanbula gişelerden girdikten sonra edirne çıkışına kadar tam 3 saat geçti buna rağmen bu kadar yaktım şimdi dahada memnun kaldım evo dan. lüleburgazda evo su olan bir arkadaşımla tanıştım adı tansel araç üzerine çok konuştuk kendisine göstermiş olduğu ülgüden ve misafirperverlikten dolayı teşekkürlerimi iletmek isterim...İŞTE PUNTO DOSTLUĞU VE KARDEŞLİĞİ bu olsa gerek...

cnc
13/09/2011, 10:01
abi nedemek bir sey yapmadim ki daha tanistigimiza ben tesekkur ederim problem olunca buradan yazisiriz buraya gelicede ara

cck1
13/09/2011, 10:42
değerler çok iyi...

speedy_16
13/09/2011, 12:58
Daha önce shell den full save dizel aldığımı aracımda sıkıntılar meydana geldiğini yazmıştım shelldeki pompacı tarafından uyarıldıktan sonra hemen gene shell den v-power diesel +gtl ile 2 depo kullandım performans acaip değişti yakıt tüketimim şehir içi 4.6lt/100km ye şehir dışıda 3.7lt/100km ye (110km-150km) düştü en son hafta sonu Eskişehir-İstanbul üzerinden lüleburgaz-büyükkarıştıran köyüne gittim trafik izmit çıkışında sıkıştı istanbula gişelerden girdikten sonra edirne çıkışına kadar tam 3 saat geçti buna rağmen bu kadar yaktım şimdi dahada memnun kaldım evo dan. lüleburgazda evo su olan bir arkadaşımla tanıştım adı tansel araç üzerine çok konuştuk kendisine göstermiş olduğu ülgüden ve misafirperverlikten dolayı teşekkürlerimi iletmek isterim...İŞTE PUNTO DOSTLUĞU VE KARDEŞLİĞİ bu olsa gerek...
yakıt değerleri çok iyi
yanlız shellde full save denen yakıt ile gtl arasındaki fark nedir ?
95 oktan bnzinli 97 oktana arasındaki fark gibi bişy mi?

ecosi26
14/09/2011, 07:42
yakıt değerleri çok iyi
yanlız shellde full save denen yakıt ile gtl arasındaki fark nedir ?
95 oktan bnzinli 97 oktana arasındaki fark gibi bişy mi?

Pompacının dediğine göre full save dizel kırsal motorinin yeni adı ama biraz daha katkılı olanı sonuç aynı yani bunu tecrübe ederekte anladım arabada baya performans ve tekleme sorunu yaşadım allahtan bunu devam ettirmedim...

ecosi26
14/09/2011, 07:43
abi nedemek bir sey yapmadim ki daha tanistigimiza ben tesekkur ederim problem olunca buradan yazisiriz buraya gelicede ara

Daha ne olacaktı ki değerli sohbetiniz bile yeterdi...

farukileri
14/09/2011, 10:13
Pompacının dediğine göre full save dizel kırsal motorinin yeni adı ama biraz daha katkılı olanı sonuç aynı yani bunu tecrübe ederekte anladım arabada baya performans ve tekleme sorunu yaşadım allahtan bunu devam ettirmedim...

aracım ankara'da bir süre yattıktan sonra(hani şehir içi kullandım sürekli ama iki kullanımım arası aracın bir haftaya kadar çalışmadığı yattığı oldu) ilk başta normal eurodisel'ler aldım(farklı firmalardan),aracın performansında bir sıkıntı olduğunu sezdim o süre içerisinde.Sonra GTL almaya başladım ve ikidir GTL alıyorum,gerçekten aracı kendine getirdi.

Farkı ise şu: ekstra katkılı olduğu için sanırsam setan sayısı farklı olmasa bile motoru temizleyip performans artırımı sağlıyor.Birazcık daha motor dostu diyeyim =) şu yakıt güvence sistemi kullananlara söyleyeyim; güvence/garanti kalktıktan sonra kesinlikle buna dönün =)

Ziyaretçi049
14/09/2011, 10:24
Ben bi ara ful depo Shell GTL ama pek bi artısını göremedim