PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracın altından gelen ilginç ses.

SpyHunter33
11/09/2011, 00:18
Merhaba arkadaşlar bu gün aracımın altını yol ortasında oluşan deformasyondan dolayı vurdum. Vurduktan sonra aracın altından garip sesler gelmeye başladı. Özellikle 1 ve 2. viteslerde yani aracın kalkma anlarında ve az birazda yol çukurlu sarsıntı yapacak şekildeyse aracın altından kasılmadan kaynaklı gıcırtı yada iki demirin birbirine çarpmasına benzer bir ses gelmeye başladı. Siz ce ne olmuş olabilir.

GP COSKUN
11/09/2011, 00:44
erkan motorun alt tarafında bir koruma demiri var ince çubuk şeklinde o eğilmiştir ve ses yapıyordur
elle bile düzeltebilirsin bir altına yat bak bakalım bumu sorun

SpyHunter33
11/09/2011, 01:24
sabah ilk işim abi. Tşkr ederim.

tayfux
11/09/2011, 11:31
erkan hocam nasıl oldu hallettin mi?

abulbul08
11/09/2011, 21:59
erkan motorun alt tarafında bir koruma demiri var ince çubuk şeklinde o eğilmiştir ve ses yapıyordur
elle bile düzeltebilirsin bir altına yat bak bakalım bumu sorun

Motorun altındaki koruma demirini eğmişsin motora değerek ses yapıyor.
Benimde olmuştu bir levye ile aşağı doğru düzelt hiç bir sorun kalmaz.

SpyHunter33
12/09/2011, 17:12
dün baktım da arabanın altı yere yakın biraz :) tam göremedim yağ bakımında düzelttiririm artık zamanı geldi çünki. Yakıtdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir motor arıza lambası var :) birde az önce teypde chanchekişiyom diye bi yazı çıktı korktum :D hepsi geliyo herhalde.

onn.off
12/09/2011, 17:52
Bu gencecik yaşta chanchekişimesi yazık yaw aç susuz kalmış garibim :D

SpyHunter33
12/09/2011, 18:06
Sorma ama düzelttim teybi söktüm yerinden bu arada teybe soda fışkırdı da ondan oldu :D hava tuttum düzeldi :D

Punto_Can
12/09/2011, 18:20
aynı sorunun benzeri bendede var ama bendeki şu şekilde oluyor.
vites geçişlerinde vitese takıp ayağımı debriyajdan çekerken gaz vermezsem tık diye iki demirin birbirine çarpma sesi geliyor ama debriyajdan çekerken gaz verirsem hiçbir sıkıntı yok. bu neden olabilir coşkun abi?

mylifepunto_
13/09/2011, 14:13
aynı sorun bende de var arkadaşlar. Aracımı yol ortasında bulunan uzunca bir kasise sürttüm, 1. vitesten 2. vitese geçerken birazcık fazla gaza bastığımda o ses geliyor. Henüz bakmadım, servise göstermedim. İnşallah kötü bir şey yoktur..

SpyHunter33
13/09/2011, 15:00
Aynen öyle ikimizin seside aynı :) sanki kasılıyor gibi ortadan ikiye ayrılacak gibi geliyor :D araba dışarda gözümün önünde eğilip de altına girmedim bi :)

mylifepunto_
13/09/2011, 15:06
Aynen öyle ikimizin seside aynı :) sanki kasılıyor gibi ortadan ikiye ayrılacak gibi geliyor :D araba dışarda gözümün önünde eğilip de altına girmedim bi :)

korkutuyor bir anlamda. kullanası gelmiyor adamın bu sesten ötürü. en kısa zamanda baktıracağım

tayfux
13/09/2011, 15:42
:) nasıl bir sesmiş bu bütün evolarda varmış..

skystar37
13/09/2011, 16:01
Aslında olay çok basit Coşkun abinin dediği gibi motorun gerisinde sanırım tam olarak ön tekerlerin bittiği yerde enlemesine ince (ama sağlam) bir çubuk var. Yalnız bu çubuk ilginç bir şekilde neye amaç konuldu bilmiyorum zira motorla en ufak bir alakası yok öylece duruyor bişeye vurduysanız büyük ihtimalle o demir eğilip motora değil egzos borusuna değmesinden dolayı ses yapıyordur. Aracı lifte alma imkanını var ise yada bir tarafını kaldırıma çıkartma ihtimal altına yatıp levye ile kastırırsanız düzelecek ve ses kesilecektir.

FeyyazYavuz
13/09/2011, 16:09
Kimse telaş etmesin aynı sorun bende de vardı arabanın altını vurduktan sonra bu ses gelmeye başlamıştı. sevise gittim motorun altında sağ ön lastik ile sol ön lastik arasında ince bir demir var o eğilmiş gaza bastığınız anda egsoz titremeye başlıyor ve demirle birbirine sürtüyor aynı şekilde çukurlara girdiğiniz anda da birbirine sürtüyor. serviste ustalardan biri levyeyle demiri düzeltti ses mes kalmadı içiniz rahat olsun kötü bişey yok aracınızda :)

SpyHunter33
13/09/2011, 21:25
:D sabah kaldırıma çıkartıp girecem altına bu seferde bi yere sokarım gibi geliyor ama neyse :)

yokum
16/06/2012, 21:00
Arkadaşlar aynı sıkıntı şimdi başıma geldi. Bu çarpma sonrası bu sesle 300 km yol gitmem gerekiyor. Servis imkanım yok. Sizce bir sıkıntı olurmu. Egsoz borusuna zarar verirmiyim. Çok moral bozucu bir durum. Böyle gidebilir miyim sizce. Teşekkür ederim.

pertry
16/06/2012, 21:09
aynı sorunun benzeri bendede var ama bendeki şu şekilde oluyor.
vites geçişlerinde vitese takıp ayağımı debriyajdan çekerken gaz vermezsem tık diye iki demirin birbirine çarpma sesi geliyor ama debriyajdan çekerken gaz verirsem hiçbir sıkıntı yok. bu neden olabilir coşkun abi?

sizin sorun şanzuman takozundan olabilir.