PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temiz! Lig Bugün başlıyor!

ibrahim06
10/09/2011, 20:10
Başkan Aydınlar: "Güzel oyun güzel kalacak" demiş. İçinde futbol isteği olan var mı bu arada. Bu lig bunları haketmiyormuş. Aşağıya spor yazar Öcal Uluç'un bugünkü yazısının bir kısmını kopyalıyorum. Bu ligi kimlere emanet ediyoruz. Ben iyice soğudum. İspanya ve İngiltere liginden maçlar seyrediyorum.
Bu arada maçlar bayanlara ücretsizmiş. Bizden umudu kestiler herhalde.

Yarınları da kirlettiler!..
İnanamıyorum; utanmadan, sıkılmadan diyorlar ki; “Şike ve teşvik primine ağır cezalar veren kanun maddeleri değişmezse, düşme kaldırılmazsa, yarınlarda kulüpler yönetici bulamayacaklardır!..”
Ne demektir bu?..
Türkçe’den Türkçe’ye tercümesi çok açık; “Yarınlardaki yönetici adayları da, şike yapacakları, teşvik primi verecekleri için, görev talep etmeyecekler, şike yapmayacak, teşvik primi vermeyecek yönetici adayları da olmayacağı için, kulüpler yöneticisiz kalacak. Kanunu değiştirin ki, şike yapacak, teşvik primi verecek yönetici adayları görevlere talip olabilsinler ve kulüpler de yöneticisiz kalmasın!..”
Rahmetli Babam, “tanımadığımız, bilmediğimiz kişiler” hakkında kanaat söylediğimizde, derdi ki; “Kişiyi nasıl bilirsin, kendin gibi”; galiba “böyle rezil bir gerekçe ile Meclis’e gidip, kanunun değiştirilmesini isteyecek olanlar” için söylenmiş bir söz bu!..
“Yarınlarda da temiz yöneticilerin kulüpleri yönetmeyeceğini ve ille de kirli düşüncelilerin kulüp yönetimlerine aday olacaklarını” gerekçe göstererek kanunun değişmesini isteyenlere söylenecek çok şey var ama, ben kısa keseyim:
Dünleri, bugünleri, bu menfaatçi, eyyamcı ve her şeyi mubah gören zihniyet ve uygulamalarınızla kirlettiniz, yarınları da kirletmeye ve yarınlarda görev alacak yöneticileri de “Nasılsa şike yapacaklar, teşvik primi verecekler, cezaları hafifletilsin” diye bugünden damgalamaya ne hakkınız var; hem de, “şike ile teşvik priminin Türk sporunda kalıcı olmasının yolunu yeniden açmak” için Meclis’e kadar uzanmanın nelere mal olacağını hiç düşünmeden!..

Öcal Uluç

...

ykaya1983
10/09/2011, 20:36
Valla hocam artık hiç ilgilenmiyorum.O kadar soğudum ki inanın milli takımın kiminle maç yaptığını maç sonuçlarını kaçıncı olduğumuzu bile bilmiyorum şu an.1 yıl öncesine kadar tüm maçların özetlerini kaçıncı hafta kimin kiminle maç yaptığını biliyordum ama yeter artık böyle sahtekar yöneticilerin başkan olduğu herşeyin maddiyat olduğu maçların kurmacadan ibaret olduğu son 10 yılda uluslararası alanda elle tutulur bir başarının olmadığı bir futbola yokum artık.Belki şu an için çok iddialı konuşurum ama inanın bu şartlarda devam eden futbolu izlememek ilgilenmemek için elimden geleni yapacağım.Tıpkı alkol ve sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen bir insanın mücadelesini vereceğim.Zaten bu zamana kadar bu kalite yoksunu futbola ayırdığım zamanları düşünerek kahroluyorum.Futbola ayıracağım zamanı gerekli şeylere ayırırsam çok daha kazançlı çıkacağımı düşünüyorum.

Eğer bütün taraftarlar başarının olmadığı kalite yoksunu bu ligi protesto için izlememe ilgilenmeme yolunu seçerlerse bak o zaman nasıl başarılı olmak için uğraşacaklar.

takres
10/09/2011, 20:59
biraz fazla temiz :D

mix
11/09/2011, 12:46
bundan sonra forever la liga... izlemem izletmemek içinde elimden geleni yaparım biz izlemezsek elleri mahküm doğru yolu bulacaklardır..