PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyaj pedalı titremesi...

sel80
10/09/2011, 00:56
slm.forum üyeleri.yardımcı olacağınıza ınandığım sorunum:debriyaj pedalına basınca meydana gelen titreme.belkı daha önce acılmıştır bu konu fakat bulamadım.aynı tıtreme sankı fren pedalında da sözkonusu.baskı balata komple yaklaşık ıkı ay önce değiştırmeme rağmen bu sorunu yaşıyorum.bırde debrıyaja sert basınca,özellıkle bır ve ıkıncı vıteslerde debrıyajdan ses gelıyor.her zaman olmamakla bırlıkte bu aralar canımı sıkıyor.rampalarda özellıkle yarım debrıyajda kolay patınaj cekıyor bırde koku oluyor.bayağı sıraladım galıba:)) bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar şimdiden teşekkurler ederım.sağlıcakla kalın...

lektonstar17
11/09/2011, 12:26
debriyajdaki titreme sorunu bir iki kere bendede oldu .bide benim araç sıfır.ama bayadır tekrarlamadı.ama bi kere daha yaparsa servise gidicem.

clax22
11/09/2011, 21:12
debriyajdaki titremeden kastınız tam olarak nedir bilemiyorum ama gazı fazla verdiğim zamanlarda bendede ufak bir titreşim oluyor debriyajda baskı balatayı yeni değiştirdiyseniz yokuşlarda fazla gaz verince pati çekmesi normal bide koku yapmasıda normal zamanla alışacaktır

sel80
12/09/2011, 00:22
debriyajdaki titremeden kastınız tam olarak nedir bilemiyorum ama gazı fazla verdiğim zamanlarda bendede ufak bir titreşim oluyor debriyajda baskı balatayı yeni değiştirdiyseniz yokuşlarda fazla gaz verince pati çekmesi normal bide koku yapmasıda normal zamanla alışacaktır
yok öyle değil.gaz versende vermesende ayağımın altında tıtreme sabıt.cep tlf.tıtreşimi gıbı düşünun,arac tıtremıyor pedal tıtrıyo yanı.bır de düşük viteslere atarken ses gelıyor. bu durumun normal olduğunu zannetmıyorum ama hayırlısı bakalım...

speedy_16
12/09/2011, 03:07
benim arkadaşından böle bi sorunu vardı onda araba titriyodu ama motor ısınınca geçiodu bunun nedeni ne olabilir debriyaj balatası bitimiş die düşünüodum ama araç 30 binde bide debriyaj balatası bitse motor ısınıncada titretir sadece soğukken titretmez sizin fikrileriniz nedir bu konuda?

Du Hast
12/09/2011, 04:13
debriyajlarımız hidrolik olduğu için 2 neden ağır basıyor:
birincisi baskı sistemindeki arıza. o kısımdaki titreme hidrolik sistemden direkt pedala yansıyabilir
ikincisi pedalın bağlı olduğu platform. o kısmı hiç incelemediğim için yorum yapamayacağım.