PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo Kapı içinden gelen tıkırtı!

salihcanbaz
09/09/2011, 13:32
13bin kmde punto evom var. sağ kapı içinden sürekli bi tıkırtı geliyor, elimle içerden bastırdığımda kesiliyor. Böyle bi sorun başına gelen var mı acaba?
yada ne yapmamı önerirsiniz?

blackhawk
09/09/2011, 16:32
En güzeli kapıyı sök içine birşey var mı diye bak ,kapatırken yapışkanlı sünger al kapı saçıyla plastik kaplama arasına yapıştır. Ses derdinden kurtul. Kapıların nasıl söküleceğini forumda ses yalıtımı yapan arkadaşlar resimlemişti oradan bulabilirsin.

icngz
09/09/2011, 17:22
13bin kmde punto evom var. sağ kapı içinden sürekli bi tıkırtı geliyor, elimle içerden bastırdığımda kesiliyor. Böyle bi sorun başına gelen var mı acaba?
yada ne yapmamı önerirsiniz?
Aynı sorun bende de var . Önümüzdeki hafta randevu aldım servise götüreceğim.Dün gittim durumu anlattım açıp bakacağız dediler. hatta benim sağ hopörlerim de sesi 7-8 lerden sonra titriyor.bunu da hallettireceğim. kendim açarım dedim ama garantisini riske atarsın dediler..

salihcanbaz
09/09/2011, 20:20
Teşekkür ederim.bende bakıma gittiğimde servise söyleyeyim en iyisi...

lektonstar17
11/09/2011, 12:29
evet aynı tıkırtı bendede var. bende kendim sökmeyi düşünüyordum ama servise gitsem daha iyi olucak sanırım.

BLUEMAN
11/09/2011, 23:25
valla benim araçta 4000 de ve benimde sağ kapı içerisinden zıngırtı geliyor özellikle kasislere girince ama ben servise felan gitmeyeceğim çünki alıştım artık geçen aylarda arka kapıdan geliyordu kendi kendine kesildi şimdi de sağ kapıdan geliyor bekliyorum kendi kendine kesilsin diye yoksa takmıyorum çünki takacak olursak arkadaşlar bu aracın her gün bir başka problemi çıkıyor hangi biri için servise gidelim,bu broblemler her arabadamı oluyor yooooksa bu fiat araçlarında mı oluyor bir türlü anlamadım

smartengineer
12/09/2011, 09:48
arkadaşlar ben aynı problem için servise gittim geçen gün servisteki eleman dediki; abi çooook rahatsız etmiyosa açmayalım kapı döşemesini boşuna orjinalliğini bozmayalım dedi bende vazgeçtim öylece biniyorum.bazan kesiliyo bazan çoğalıyo garip bi durum.

kamilinal
12/09/2011, 11:24
Bendede aynı 17000 km de aracım sol kapı hoporlerın ordan yol bozuk oldugunda kasıse girdigimde tıkırtı sesi hissediorm. Hoporlere elimi koydugumda gidiyor..Acıp bakılması gerek 20000 goturdugumde bı baktırcam

salihcanbaz
16/04/2012, 00:46
Kapı içinden gelen sesi çözen arkadaşlar var mı acaba?

egesengun
16/04/2012, 17:17
KApı döşemesinin sökülmesi orjinalliği bozmaz, servis üşenmiş resmen :) kapı segmanlarında kırık olabilir söküldüğünde farkedersiniz zaten sesin nerden geldiğini, ses yapacak komplike bir aksam yok kapılarda zaten.

salihcanbaz
16/04/2012, 20:26
Kapı döşemeleri kolay sökülür mü peki?

egesengun
16/04/2012, 22:31
Gayet kolay çıkıyor kend başıma 10-5 kere sökmüşümdür ses sistemi için uğraşırken. ilk önce cam açma butonunun oradakı kapağı sökün, onun altındaki vidayı çıkartın. Bu sayede cam açma mekanizması gelecek ve onun fişlerini ayırın. Daha sonra altında 2 tane vida var, onları çıkartın. Sonraki adım kapı kolunun oradaki kapağın altındaki vidayı çakırtmakta. Bu vidayı da çıkarttıktan sonra kapının kapanma menteşesi tarafında (B sütunu) 2 tane daha vida var. Onları çıkarttıktan sonra acımadan döşemeyi kendinize çekin. Alt taraftaki segmanlar çıktıktan sonra hafif yokarı kaldırarak kapıdan tamamen ayırın. Son adım ise kapı açma telini çıkartmak. Onu da söktükten sonra döşemeniz sökülmüş olacaktır.

salihcanbaz
16/04/2012, 22:43
Teşekkür ederim İnşallah beceririm:)

ahmetcihanokke
16/04/2012, 23:06
bende götürdüm 4 binde başladı o ses servisdeki arkadaş dediki kapım içindeki kabloyu tutan bişşi var o kırılmıştır dedi yaptılar aracı o sağ kapıdaydı.içini süngerle birşey yapıyorlarmış.şimdide sol kapıdan aynısı geliyor,arka kapılar gıcırdıyor,direksiyon cıt cıt edıyor gögüsten kasıslerde delı gıbı ses gelıyor cıldırmamak elde değil.yeni jettaya bindim gecen ondan da yenı passattanda ses geliyor(gögüslerinden).ww bole yapıyosa fiat gayet normal dıyorum ve arabanın muzık sesını sonuna kadar açıp seslerden kurutluyorum

egesengun
16/04/2012, 23:30
aynen :) ben de ses sitemi yapıp kurtuldum. Her arabada ses var ama fiatta gelen sesler saçma sapan yerlerden geldiği için çok de endişe yaratmıyor. Arkadaşımın 320d'nin göğüsten ses geliyordu, klima hortumu gevşek ve delik çıktı. Bizde ses gelince "sıkıştır geçer" deniyor. Bi r bakıma bu yüzden de seviyorum aracımı :)

icngz
16/04/2012, 23:33
bende götürdüm 4 binde başladı o ses servisdeki arkadaş dediki kapım içindeki kabloyu tutan bişşi var o kırılmıştır dedi yaptılar aracı o sağ kapıdaydı.içini süngerle birşey yapıyorlarmış.şimdide sol kapıdan aynısı geliyor,arka kapılar gıcırdıyor,direksiyon cıt cıt edıyor gögüsten kasıslerde delı gıbı ses gelıyor cıldırmamak elde değil.yeni jettaya bindim gecen ondan da yenı passattanda ses geliyor(gögüslerinden).ww bole yapıyosa fiat gayet normal dıyorum ve arabanın muzık sesını sonuna kadar açıp seslerden kurutluyorum
Gercekten bu tür sesler biraz da şans işi.dediklerinin cogu bende var.peki debriyaja 1cm kadar bastıgında cırt cırt ediyor mu? ben bu sesi duymaya başladım acaba normal mi.çünkü direksiyondaki çıtçıtları sıfır arabada baktık vardı gercekten ki normalmiş dendi.

icngz
16/04/2012, 23:35
aynen :) ben de ses sitemi yapıp kurtuldum. Her arabada ses var ama fiatta gelen sesler saçma sapan yerlerden geldiği için çok de endişe yaratmıyor. Arkadaşımın 320d'nin göğüsten ses geliyordu, klima hortumu gevşek ve delik çıktı. Bizde ses gelince "sıkıştır geçer" deniyor. Bi r bakıma bu yüzden de seviyorum aracımı :)
Ege sende var mı direksiyondaki cıtcıt sesler cevirince?

salihcanbaz
17/04/2012, 00:11

Gerçekten haklısın, bir daha sıfır araba almak. Kulağım hep seslerde hergün farklı yerlerden ses duyuyorum.Al 4-5 yaşında aracı ses duysanda umursama..

egesengun
17/04/2012, 01:06
Sinyal verdiysem var ki o da sinyal kolundan geliyor. Bunun dışında bir çıt çıt sesi yok. Ama dediğiniz sesi biliyorum, çözümü hakkında en ufak bir fikrim yok ama ben olsam ilk sinyal kolunun otomatik atma düzeneğine bakardım. Tam onun gibi bir sesti çünkü benim duyduğum.

ayaman
17/04/2012, 09:17
arkadaşlar ben aynı problem için servise gittim geçen gün servisteki eleman dediki; abi çooook rahatsız etmiyosa açmayalım kapı döşemesini boşuna orjinalliğini bozmayalım dedi bende vazgeçtim öylece biniyorum.bazan kesiliyo bazan çoğalıyo garip bi durum.
deseydin ya git işine be kardeşim ne alaka! sanki parça mı değişecek de orjinalliği bozulacak. seni iyi keklemiş uğraşmamak için başından savmış. tebrik etmek lazım

ahmetcihanokke
17/04/2012, 20:36
Gercekten bu tür sesler biraz da şans işi.dediklerinin cogu bende var.peki debriyaja 1cm kadar bastıgında cırt cırt ediyor mu? ben bu sesi duymaya başladım acaba normal mi.çünkü direksiyondaki çıtçıtları sıfır arabada baktık vardı gercekten ki normalmiş dendi.

bende şu an o ses yok ama ilerde çıkabilir ne diyelim şans ama gidin fiat bayilerine başlarından savmak için uğraşırlarsada ana fiat bayilerine şikayet edin yapmadılarsa tüketici mahkemeleri var onlara gidin.bir araba yapmışlar görüyorum 100 arabadan 5 6 tane punto evo var ama o kadarda sorunlu bir araba forumdaki bütün arkadaşların bir derdi var ALLAH yardımcımız olsun..