PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş sorunu ve 240 kr olan gaz tüketimim...

aygungokhan
09/09/2011, 11:13
Arkadaşlar iki sorunum var yardım edebilirseniz eğer,

Öncelikle aracım sanırım çok yakıyor, sizlere bi danışmak istedim. Aracım alalı çok olmadı daha tam anlamıyla yakıt tüketimini demek fırsatım olamadı ama en son

30 tl lik 14,90 litre (litre fiyatı 2.05) gaz ile toplam şehir içi aldığım yol 125 km.bu sanki biraz fazla gibi. 240 kr gibi bi fiyat tüketim cıkıyor.

Daha önce opetten aldığım 20 tl lik (Litre fiyatı 2.28 - 8,7 litre ) gaz ile 85 km yol aldım. Bunda da 230 kr gibi bi rakam çıkıyor.

Bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim.Sakin araç kullanıyorum. Daha az yakıt tüketimi konusunda ne yapmam gerekir.

Ve birde bugün arabam çalışmadı, babam marş motoru sorunu dedi usta çağıracak ne olur biter bilmiyorum ama bu konudada bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

cck1
09/09/2011, 11:32
hakkaten aracanızın yakıt değerleri yüksek çıkmış ben ortalama km.de 20 kr. filan yakıyorum...

diesel32
09/09/2011, 19:19
ben benzinle 27-28 krş yakıyorum... bence de yüksek değerler...

sss33
09/09/2011, 19:34
Arkadaşlar iki sorunum var yardım edebilirseniz eğer,

Öncelikle aracım sanırım çok yakıyor, sizlere bi danışmak istedim. Aracım alalı çok olmadı daha tam anlamıyla yakıt tüketimini demek fırsatım olamadı ama en son

30 tl lik 14,90 litre (litre fiyatı 2.05) gaz ile toplam şehir içi aldığım yol 125 km.bu sanki biraz fazla gibi. 240 kr gibi bi fiyat tüketim cıkıyor.

Daha önce opetten aldığım 20 tl lik (Litre fiyatı 2.28 - 8,7 litre ) gaz ile 85 km yol aldım. Bunda da 230 kr gibi bi rakam çıkıyor.

Bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim.Sakin araç kullanıyorum. Daha az yakıt tüketimi konusunda ne yapmam gerekir.

Ve birde bugün arabam çalışmadı, babam marş motoru sorunu dedi usta çağıracak ne olur biter bilmiyorum ama bu konudada bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

fazla yakma sorunu için aracın boğaz kelebeğini temizlet

çalışmama sorunu için de bujilerine baktır aracının.kötüyse değiştirt. fiat'ın orjinal bujilerini kullan

eexelanss
09/09/2011, 21:49
Ben 8.7 litre ile yani 20tl ile 89-92 km yapıyorum. Gaz aldığınız yeri değiştirin. Mesela ben opetten aldığımda daha az km yol yapıyor. en çok po dan aldığımda km yapıyor.