PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat a eylem yapacagız bizimlemisiniz arkadaşlar

mert_all
08/09/2011, 22:21
merhaba arkadaşlar
konumuz dualogic şanzumanda olusan sorunlar '' check tramission , manuel method unavaible'' vs gibi yazıların verıp sanzuman robotunda arıza acan araçlar ve servisin ve fiat çagrı merkezinin araçlara sahıp çıkmaması.
Bu sebeblerden muzdarip olan arkadaşlarımızın bize destek vermesini bekliyoruz.
bizim araçlarimizda şanzuman arızası var ( sanzuman robotu) arıza ve araçlarımızdan rahat şekilde binememizden dolayı eylem yapılması dusunuyoruz suan 2 kişiyiz bizimle olanlar lutfen araçlarına sahıp çıkıp bize eşlik edin ne zaman yeterli sayısa ulasırsak bursa fiatın onunde basın açıklaması ıle eylem yapılacak VAR MISINIZ YOK MUSUNUZ???

BURSA FİATIN DESTEKLERİNİ BEKLIYORUZ..

drmvd
08/09/2011, 22:28
2007 model fiat grande punto 1.4 fire dualogic dynamic aracim henuz 42.000 kmdedir. Arac simdiye kadar 4 kez ciddi otomatik vites arızası vermistir. Bu arızaları maddeler halinde yazılmıstır.
1. Dualogic sanzıman arızası nedeniyle arac trafikte seyir halindeyken aniden hareketsiz kalıp yolda kalmıstır. Aracin dualogic elektronik kontrol ünitesi ( ECU ) yetkili serviste fiat indirimiyle 550 tl odenerek karsılanmıstır.
2. Dualogic sanzıman arızası nedeniyle arac seyir halindeyken 5 .viteste takılmıstır ve vites bostaymıs gibi gaz almamıs ve ciddi trafik kazası tehlikesi atlatılmıstır. Fiat Samtas Otomotiv de aracin dualogic vites sanzıman yagı sportu degismistir ve ucreti tarafımdan karsılanmıstır.
3. 2. Arızadan yaklasık 2 ay sonra aracin motorunun altından sanzıman yagı kendiliginden tamamen bosalmıs ve arac vitesi kilitlenmistir. Arac cekici ile yetkili servise goturulmustur. Aracin dualogic sanzımanına onarım yapılmıstır. Sonrasında arızanın bu sefer kesinlikle tespit edildiği ve tamamen giderildiği soylenmistir. Araca gonul rahatlıgıyla binilebilecegi ve bir daha arızanın tekrarlanmayacagi yetkili servis calısanları tarafından soylenmistir.
4. Son olarak bir daha dualogic arızası yapmayacak denilen arac dualogic vites sanzıman arızası vermis olup tekrar fiat yetkili servise goturulmustur. Bu sefer aracin dualogic sanzıman robotunun degismesi gereketigi ve 4300 tl bedeli oldugu soylenmistir.
Dualogic vitesi olan grande punto sahipleri er ya da gec bu sorunu yasayacaklar. Sorun yasayan veya yasamayan tum punto sahiplerinin destegine ihtiyacımız var. Özellikle Bursa da yasayan fiatciların yardımını bekliyoruz

mert_all
08/09/2011, 22:30
2 kişiyiz yok mu başka arkadaşlar ?? sadece 2 araçda mı sorun var bu sorun city de olabilir bizim istediğimiz sadece sesimizi duyurmak fiatin bu araçlara sahip çikmasi

SRDR KRKC
08/09/2011, 22:35
Acele Etmeyin Bu Sorunu Yaşayanlar Çıkacaktır Ortaya İyice Bir Grup Oluşturmadan Ses Getiremezsiniz. Sakin Sakin Toparlanın. Ben Şöyle Derim Sıkıntısı Olan Araç Sahiplerine Bizde Site Olarak Destek Verelim. Herhangi Bir Büyükşehirde Yapacağınız Hertürlü Organizasyonda Üyelerimiz Destek Verir Bende Dahil...

mert_all
08/09/2011, 22:41
biliyoruz teşekkur ederız destek için bizim acelemiz yok ama eylem surecek yeterli kişi bulunca bursa fiattayız
OZELLIKLE SORUNU CİTY, VE SANZUMAN VE SANZUMAN ROBOTU OLANLAR BİZE DESTEK VERSELER YETERLI

SRDR KRKC
08/09/2011, 22:46
Bunun İçin Site Yönetiminden İzin Alın Güzel Bir Başlık Altında Organize Olun Bence Bu Başlık İki Gün Sonra Yalan Olur. Yönetici Arkadaşlara PM Atın Uygun Görülürse Başarılı Bir Eylem Olur.

ZAK1980
08/09/2011, 22:53
Arkadaslar dıger ıllerdekı arkadaslarda aynı gun fax cekerek tepkılerını dıle getırseler Duallogıc + Cıyt+sanzuman ve dıger cıddı kronık sorunlar için

SRDR KRKC
08/09/2011, 22:57
Abicim Gideceksin Bursa Fiatın Kapısının Önüne 30 Araç Alın Size Yılın Bombası Sıkıosa Çözmesinler. Ben Bu Siteye Üye Olduğumdan Beri Gördüğüm Tek Sıkıntı Şanzuman Ve Cıty Bu İnsanların Ne Suçu Var Söylermisiniz ? Şuan Bnm Böyle Bir Sıkıntı Yok Ama Olabilirde. Sonuçta Burası Bir Punto Platformu İse Burda Organizasyonda Yapılmalı Sıkıntılara Cevap Alamayınca Eylemde Yapılmalı Ben Arkadaşlara Gönülden Katılıyorum Hatta Fiilende Katılırım. Zeynelcim Faxla Felan Olmaz Hikaye Arar Entel Dantel Bir Herif Halledices Beyefndi Şöyla Yapacaz Beyefendi Sonra Araki Bulasın O Adamı Bir Daha :)

drmvd
08/09/2011, 22:59
iletisim@fiat.com.tr ye de mail atılabilir. Site yonetiminden destek istiyoruz

drmvd
08/09/2011, 23:03
Abicim Gideceksin Bursa Fiatın Kapısının Önüne 30 Araç Alın Size Yılın Bombası Sıkıosa Çözmesinler. Ben Bu Siteye Üye Olduğumdan Beri Gördüğüm Tek Sıkıntı Şanzuman Ve Cıty Bu İnsanların Ne Suçu Var Söylermisiniz ? Şuan Bnm Böyle Bir Sıkıntı Yok Ama Olabilirde. Sonuçta Burası Bir Punto Platformu İse Burda Organizasyonda Yapılmalı Sıkıntılara Cevap Alamayınca Eylemde Yapılmalı Ben Arkadaşlara Gönülden Katılıyorum Hatta Fiilende Katılırım. Zeynelcim Faxla Felan Olmaz Hikaye Arar Entel Dantel Bir Herif Halledices Beyefndi Şöyla Yapacaz Beyefendi Sonra Araki Bulasın O Adamı Bir Daha :)

Birde basına yansırsa cozmek zorunda kalırlar. Fiilen katılması mumkun olmayan ancak konunun cozumu icin ( basın destegi , yasal izin , fiat ta tanıdıgı olan vs ) yardımcı olacak arkadaslar varsa lutfen destek.

Birkan61
08/09/2011, 23:05
Şuan Fiat marka araca sahip değilim, ama inanın Bursada olsaydım seve seve katılırdım..

Yanınızda olamasamda, uzaklardan destekcinizim. Buradan yapabileceğim herşeyi yaparım dilekçe vs..

SRDR KRKC
08/09/2011, 23:10
Birde basına yansırsa cozmek zorunda kalırlar. Fiilen katılması mumkun olmayan ancak konunun cozumu icin ( basın destegi , yasal izin , fiat ta tanıdıgı olan vs ) yardımcı olacak arkadaslar varsa lutfen destek.

Yasal Bir İzne Gerek Yok :) Baskına Gitmiyoruz Ya :) Basın Konusunda Sıkıntı Yok Rahat Olun Hallederim Ancak Fiattan Kimseye Haber Vermeye Gerek Yok Kız Bakmaya Haberli Gidilmez Unutmayın :)

drmvd
08/09/2011, 23:12
:))

ZAK1980
08/09/2011, 23:14
Beyler halkısınız tamamda Bursaya gelebılecek gelemeyecek ınsan var sızın yerınızde olsam İstanbulda yaparım bunu İstanbul ekıbı sayıca fazla ,katılacak arac oranı yuksel olabılır,genel mudurlukte istanbulda tofas-fıatın ve metropol sehır bence daha etkılı olur Bursadan cok

SRDR KRKC
08/09/2011, 23:19
Beyler halkısınız tamamda Bursaya gelebılecek gelemeyecek ınsan var sızın yerınızde olsam İstanbulda yaparım bunu İstanbul ekıbı sayıca fazla ,katılacak arac oranı yuksel olabılır,genel mudurlukte istanbulda tofas-fıatın ve metropol sehır bence daha etkılı olur Bursadan cok

O Konuda Fikir Birliği Olabilir Yeterki Bu İnsanlar Mağdur Edilmesinler Artık Zeynel Haklısın Ne Kadar Çokluk O Kadar Ses Getirir...

drmvd
08/09/2011, 23:24
istanbul da ulusal kanallarında dikkatini cekebilir

mert_all
08/09/2011, 23:25
zeynel ve sevgılı serdar amacımız bursanın onunde gorunmek fabrıkanın bursadan basın toplamak eger aracında sorunu cozmek ısteyen varsada bir zahmet gelsın ben antepden gelecegım ve her sekılde varım bılıyorum zeynel senın aracdada city problemı olması lazım :)

mert_all
08/09/2011, 23:31
4.kişiyiz yokmu baska sorunları olan arkadaşlar

kukart
08/09/2011, 23:33
merhaba benim aracta dualogic vites birkez arıza verdi.bilgisayara takılıp program güncellendi... ve fiat tan resmen çaldığım dualogic bir aracın kullanma klavuzu sayesinde kitabına uygun sürmeye çalışıyorum
şimdilik sorun yok inşallah da olmaz ama bana Hiç güven vermeyen bir sistem..
umarım sorunlarınıza çözüm bulacak bir girişim olur ki sonuçta tüm GP kullanıcılarını ilgilendiren bir girişim olacak, bende elimden geldiğince destek vermek isterim...

cilem
08/09/2011, 23:35
benim de sanırım city arızası olmak üzere. bi arıza var ama ne olduğu belli değil servisler çözemediği için..! bursa da böyle birsey söz konusu olursa bende gelirim!

mert_all
08/09/2011, 23:48
6.kısıyız tesekkurler arkadaşlar burada bızımle olacak herkeze tesekkurler

arkadaşlar bu sorun suan yok diye dusunmeyın ya olursa ??? kim ödemek ister 4300 tl sanzuman ıcın aracın bedelı 20.000 tl ve masraf 4.300 tl yuzde 20 mı azmı yanı

tesekkur ederım arkadaşlar katılım için azdaha kısı oldugumuzda ses getirecek olacak ama benım aracımda yok dıye dusunmeyın ya olursa 20.000 tl lık aracın suankı masrafı 4.300 tl ve harcanan para yaklasık 2.500 kusur eger 4.300 daha harcarsa yaklasık 7.000 tl edecek
yanı 20.000de 7.000 tl masraf cook buyuk tekrarlamayacak dıye sans yok veya sızın aracda olmayacakdıye 6.kişiyiz

hoşgeldiniz ozaman

arkadaşlar bu sorunuun her geçen gun olmaması ıcın dua eden dualogic kullanıcıları var ...
ornegın aracımızın bırıne yaklasık 2.500 tl harcanmıs durumda ve hala suan sorun var sanzuman robotu 4.300tl daha 7.000 tl yaklasık aracın bedelı ıse 20.000 tl mantıklımı sizce arkadaşlar korkmayın benım aracımda yok olmaz banane gıbı davranmayın veya aracımı satacagım reklam olmasın dıye bizimlemisiniz ???

ZAK1980
09/09/2011, 00:17
Beyler bayanlar yakın olsam ve gelebılecek durumum olsa vallahı gelırım bugun benım duallogıc arabam olmaya bılır hatta hıcbırzamanda olmayacaktır belkı ama ben aracıma nekadar deger verıyorsam en kucuk bır sorunu canımı sıkıyorsa emınımkı bu forumda dıger ınsanlarda bunu yasıyordur illa benım sıkıntımın olması gerekmıyor yarın Çilenin,Coskunun,Özlemin,Yasemın ablanın basına gelır bugun bu ınsanların sorununu el bırlıgı ıle cozerız yarın benımkını yada bır baska kısının sonucta benım yasamayacagım garantı degıl veya sızın yasamayacagınızın garantısı yok .
Fıat ne kadar uyanık once cıtylerı ucretsız yapıyordu sonra %10 kopardı daha sonra bu oldu %20 baktılarkı ses seda yok hadı yapalım %30 dedıler mıllet oduyor ve sessız kalıyor bırde % 40 denıyelım dedıler oldumu elımızdekı ucretsız yaptırma hakkını kaybetmemız .
Sahsen forumda bır fon gıbı bır durum olsa tum uyeler 3 tl para yatırsa su cıty,sanzıman ve dıger sorunlar ıcın mahkemeye verıp kazansak artık ınsanların ne duallogıc nede cıty korkusu olur sadece bu mahkeme ısı ıcın toplasak 2000-3000 tl herkesın verdıgı 3-5 tl kendılerıne cıtyde odeyecegı % 10-40 arası masrafın yanında cekırdek tanesı gıbı kalır

mert_all
09/09/2011, 00:31
ama biz basaracagız bu sefer eminim yeterkı katılım sayımız yeterlı olsun sana sonuna kadar katılıyorum zeynel uyanık kımmıs gorecek fıat

sezerism
09/09/2011, 10:11
Arkadaşlar herkese geçmiş olsun ,bu sadece size aiat bir sorun değil bu sorun tüm araç sahiplerinin başına gelebilir. fikir birliği yapalım ve temsilci olsun ancak bu işin üstesinden o kişi yada kişilerle bir yerler varılabilir derim .

mert_all
09/09/2011, 11:23
hocam yeterlı kısı olunca temsıl edılecek zaten onemlı olan yeterlı kısı gormemız

mert_all
09/09/2011, 11:32
arkdaşlar araçların plakasını ve size ulaşacagım numarayı ozelden pm atalım.. fiat çagrı merkezi ile gorusmelerde belirtilecek

gemlikli_55
09/09/2011, 12:01
bende gelirim ok

mert_all
09/09/2011, 18:42
7. olduk hadi arkadaşlar

ZAK1980
09/09/2011, 18:46
10 kısı olun elınızdekı dovız ve pankartlara eylem yapın kapılarında

ibrahim06
09/09/2011, 19:03
Bu iş için city arızası yada dualogicli olmaya gerek yok bence.Buna imkanı olan tüm puntocular destek vermeli. Büyük şehirlerde müthiş bir punto satışı var ve çılgınlığı yaşanıyor.Punto ve doblo fiatı kurtaran araçlar. eğer eylemle medyaya çıkılabilirse fiat punto satışına pislik sürdürmemek adına bu işi çözer.

mert_all
09/09/2011, 19:28
aynen ole ama destek bulmamız lazım forumdan arkadaşlar yardımcı olursa

cute.poison
09/09/2011, 20:24
Walla oralarda olsam puntom olmasa dahi birinden bulur bi punto gelirdim ama maalesef çok uzak...

agabey3838
09/09/2011, 21:32
city,dualogic,kapı kolları vs. bunlar sürücü kaynaklı arızalar değil
hakkımızı aramalıyız

mert_all
09/09/2011, 23:13
aykut bizimlemısın???

fawori
10/09/2011, 03:11
Arkadaşlar bende size seve seve katılırım aracım dual logic değil ama city var vede daha bir çok ortak arızalarda var ancak şahsen ne istanbul ne de bursa'ya gitme imkanım yok ama bence konuyu facebook'daki resmi fiat sayfasına taşımak gerekir çünkü markalar şu an facebook üzerinden üye toplamak için uğraşıyor ve yarışıyor sizin oraad yapacağınız olumsuz yorum eylemi bence fiat'ı fena şıkıştırır. Şimdi girin fiat/vw/opel v.s. karşınıza ilk çıkan link facebook beğen şu marka felan bu yolu deneyin her türlü ben destek için buradayım.

vek66
10/09/2011, 10:13
arkadaşlar bende varım ama ne bursa ya nede istanbula gelecek bir durumum yok işlerimden dolayı. ama mail ve telefon yoluyla yapılacak olan eylemlere bende varım.

menesi
10/09/2011, 10:45
ben bursa dayım ve aracım manuel.potansiyeli olan bi forumuz.az veya çok hepimizin şikayetleri var.toplu halde belli bi yer seçip fax veya giderek şikayetimizi yaparsak daha ciddi bi eylem olur kanaatindeyim.ben üstüme düşeni böyle yapsakta yapmasakta yaparım.haber verin yeter....

drmvd
10/09/2011, 10:52
ben faceb0ok fiat turkiye sayfasına sikayetlerimi yazdım. Ancak 10 dk gecmeden sildiler. Demekki facebook konusunda hassaslar.

mert_all
10/09/2011, 12:46
arkdaşlar gelmeniz daha iyi olur ama gelemeyen arkdaşlar aracın plkasını ozelden bildirip sıkayetlerini bildirirse yardımcı olabılırım suan. fiat la gorusmelerdeyım suan birebir ...

gemlikli_55
10/09/2011, 22:44
arkadaşlar punto suyla gelemeyenler otobusle gelsin amaç kalabalık olmak ruhsatını alıp gelsin herkez birseyleri bahane ediyor gerçekten eylem yapılacaksa herkes mağdursa gelsin

mert_all
10/09/2011, 23:37
arkadaşlar sorununu cozmek ısteyen veya sıkayetı olanlar ozelden msjla plka ve sorunları yazarsa sevınırım

Ersal
11/09/2011, 23:12
Arkadaşlar benim gelmem imkansız ama basın açıklaması yapılacaksa o ilin Valiliğine dilekçe ile başvurulması gerekir.Aksi halde izinsiz basın açıklamasından sıkıntı yaşanabilir.

drmvd
14/09/2011, 12:06
guncel

Misafir047
14/09/2011, 14:16
fiata olan nefretim bir kat daha arttı

drmvd
14/09/2011, 20:32
25 gun sonra Fiat tan cevap geldi cevap sadece %20 indirim. Aracin arızalarının kullanıcı hatasından kaynaklanmadıgı kabul ettıklerini ancak daha fazlasını yapamayacaklarini belirttiler. Kabul etmedim. Yazıklar olsun demekten baska bir sey demiyorum. Yoruldum artık cok fazla vaktim de yok zaten.

mert_all
20/09/2011, 22:03
Ve sevinçli haber zıncırlıkuyu fiat geri adım attı aracımıza %100 ındırım alarak aracımızı fıat yapacak sanzumanımız dakı sorun bıtıyor bu işlemde hernekadar benimle olan yardım yapan arkadaslara bınlerce kez tesekkur ederım davamız ıse yaradı :)

MhMt_EmN_
20/09/2011, 22:33
arkadaslar benım arabamdada kırmızı dıreksıyon ısretı var her arabayı calsıtırdıgımdada cıkıor dıreksıyonu 1-2 mm sola saga oynatınca geciyor hata ıletısı valla cıty sorunumu ismi bu mu bılomıorum arkadaslar bende bunu teknomak a gösterdım servıse gııtgımde onlarda fıat ıle görusup bana donduler ve söledıklerı arıazanın %90ını servıs %10 nunu bana mal edıceklerını söledıler burda onemlı olan malıyetler degıl bunu fıat ın kendısı otomatık degıstırmesı laızm bu konudan bende muzdarıbım ve herhangı bıse toplanma olursa bende gelırım arkadaslar musaıt oldugu surece

ZAK1980
20/09/2011, 23:01
bu ne bırınıze % 10 bırınıze %20 yarında bana % 50 mı dıyecekler akıllanmadı galıba Fiat.
Mehmet kardesım sana tavsıyem sudur servıse gıt cit problemı ıse (galıba oyle gorunuyor) Servısten yazı al cıty problemı olduguna daır bursa ilçe kaymakamlıgı Tüket.hak.na sorunun kronık fabrıka ,uretım hatası olugunu ve bunun ayıplı mal oldugunu belırten bır dılekce ıle basvur hatta,daha oncede ılce hakem heyetıne basvuruldugunu ve ayıplı mal oldugunun yasal olarak kesınlestıgını belırt Aydın Gur'ün forumda paylastıgı cıtyden dolayı alınan ucretın ıadesının gerektıgını belırten kararıda sıkayetıne ekle kardesım
Aydın abıye verılen ucret ıade edılme kararı resmen Fiatın City dıreksıyonlarının üretim hatası ayıplı mal oldugunun kesın kanıtıdır zatende o karadada belırtılmıs sende ücret ödemeden şikayette bulun ücretsız degıstır cıtyı forumdada paylas kararı haklı oldugumuz ıyıce percınlessın

mert_all
21/09/2011, 01:59
zeynel ın yolu dogru ama oncelıkle hakeme gıtmeden once BİLİR KİŞİ RAPORU hakemlıkde sorarsanız nereden alacagınızı solerler ve hakemlikde bir dilekçe ondan sonra işiniz rahat rahat cozulur

demon
21/09/2011, 07:51
Otomatikleştirilmiş şanzımanların genel kronik sorunları. Birçok markada aynı olaylar var. Çok methedilen VW' nin DSG şanzımanı dahi birçok kişide dudak uçuklatan masraflar çıkarıyor. En iyisi ya tam otomatik şanzıman yada manuel takılmak