PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "EGR Valfi Kilitli" arızası yardım

zaxsty
06/09/2011, 19:23
Arkadaşlar merhaba,
Yeni bir GP aldım ve siteye yeni üye oldum.

aracım: 2007 model 98000km. GP Dinamik 1.3 M.jet dizel 5 kapı bir araç.
Yalnız, araçta "check engine" arıza lambası yandı ve serviste cihaza bağladıklarında P0401: EGR valfi,kilitli arızası verdi ve muhtemel nedenler olarak, Bloke vana mekanik olarak kapanmış veya debimetre arızalı diye bir cevap aldım.
Sorum şu olacak, aracımı Ankara'da hangi sevise götürmemi tavsiye edersiniz ve bana bu arızanın masrafı ne olur?
Teşekkür ederim. Güvenli sürüşler dilerim.

Ziyaretci046
06/09/2011, 20:44
kötü yakıt nedeni ;)

zaxsty
06/09/2011, 21:43
Peki ne yapacağım. Checke girince lamba söndü fakat hemen yandı. Ne yapacağım şimdi?

Tayfun-E30
07/09/2011, 01:39
emme manifoldu egr valfi temizlenip bakilicak saglamsaa tak devam et degilse ya yeni egr valfi yada onu ordan ve beyinden iptal etmen gerekicek...

WiSTaRiA
07/09/2011, 01:57
Arada bir 97 oktanlı benzin alınmasını tavsiye ederim...

Dj Locness
07/09/2011, 02:20
kavaklıdereye git karumun karsısında müslüm abi yardımcı olur geçmiş olsun. orçun abi araç dizel :D

WiSTaRiA
07/09/2011, 02:40
Talhacım bende benzinli arkadaşlar için söylemiştim :D :D :D

Arkadaşın aracına bakmadım valla ne yalan söylüyeyim... Özür dilerim ama benzinliler için geçerli sözüm...

Du Hast
07/09/2011, 03:18
söküp temizlenirse büyük ihtimal düzelir, düzelmezse yapacak birşey yok yenisini alıp takmanız gerekir.
özel servis isterseniz şaşmazda genç emek oto var orayı tavsiye ederim

zaxsty
07/09/2011, 06:36
Arkadaşlar, yakın ilginizden ve verdiğiniz bilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim.
Heralde benim gidip bir Müslüm beyle tanışmam lazım, fiyat yüksek gelirse de Şaşmaz yollarına düşüp ustaya uğrucaz anlaşılan.
Aracımda sıkıntılar var daha kafanızı ağrıtırım ben. Kendinize iyi bakın. Emniyetli sürüşler.

tayfux
07/09/2011, 14:15
Arkadaşlar, yakın ilginizden ve verdiğiniz bilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim.
Heralde benim gidip bir Müslüm beyle tanışmam lazım, fiyat yüksek gelirse de Şaşmaz yollarına düşüp ustaya uğrucaz anlaşılan.
Aracımda sıkıntılar var daha kafanızı ağrıtırım ben. Kendinize iyi bakın. Emniyetli sürüşler.
geçmiş olsun hocam inşallah düzelir müslüm bey yardımcı olacaktır mutlaka..kolay gelsin..

savagi
07/09/2011, 14:59
Talhacım bende benzinli arkadaşlar için söylemiştim :D :D :D

Arkadaşın aracına bakmadım valla ne yalan söylüyeyim... Özür dilerim ama benzinliler için geçerli sözüm...

97 oktan alırsa masraf büyür orçun :)

Dj Locness
07/09/2011, 15:52
estağfirullah orcun abi özür ne kelime benzinli arkadaslar yararlandı engin bilginden :D biz ne alalım ben ygsden dolayı eurodizel alıorm opetden.. okul baslamadn bi fulleyesim war depoyu onla doldurcam mecburen :D

kitanotr
09/09/2011, 17:31
Bu EGR parça fiyatı ne kadar arkadaşlar bilen var mı?

zaxsty
10/09/2011, 19:57
Arkadaşlar benim arızaya ilişkin bu konuyu açmış ve sizin tavsiyelerinize başvurmuştum. Bugün Müslüm'ün yanına uğradım (Kavaklıdere servis) debimetreyi değiştirildi. Eğer tekrar motor arıza lambası yanarsa, sanırım EGR valf değişecek ki umarım olmaz çünkü masraflıymış. Debimetrenin fiyatı 110 TL. merak edenlere. Kolay gelsin.

zaxsty
10/09/2011, 19:58
Bu EGR parça fiyatı ne kadar arkadaşlar bilen var mı?

Sercan'cığım, sanırım 400-450 TL. civarında biraz tuzlu yani. Umarım ben de ihtiyaç duymam. Geçmiş olsun.

kitanotr
12/09/2011, 11:47
evet gerçekten iyi fiyatmış. benim sinirimi bozan sadece orda ışığının yanması. çok şükür ne kalkışta ne de gidişte hiç bir kötü etkisini görmedim ama yinede can sıkıyor, aracı satmaya falan kalkarsak bir dünya tantana.....

zaxsty
19/09/2011, 21:44
Arkadaşlar, bu konu başlığı ile ilgili arızanın durumunu size bildirmek istiyorum. Aynı sorunu yaşayan veya yaşayacak arkadaşlara yol göstermek amacıyla.
En son debimetre değişikliğimden birkaç gün sonra motor arıza lambası tekrar yandı, cihaza bağlayınca EGR valf arızası verdi yine, usta valfi söktü temizledi, valf içindeki sübap sıkışmış onu düzeltti ve taktı. LAmba söndü ve 5 gündür de şükür yanmadı. Heralde arıza haloldu. Valf arızası bana 15 TL.ye maloldu.

Du Hast
20/09/2011, 01:11
Arkadaşlar, bu konu başlığı ile ilgili arızanın durumunu size bildirmek istiyorum. Aynı sorunu yaşayan veya yaşayacak arkadaşlara yol göstermek amacıyla.
En son debimetre değişikliğimden birkaç gün sonra motor arıza lambası tekrar yandı, cihaza bağlayınca EGR valf arızası verdi yine, usta valfi söktü temizledi, valf içindeki sübap sıkışmış onu düzeltti ve taktı. LAmba söndü ve 5 gündür de şükür yanmadı. Heralde arıza haloldu. Valf arızası bana 15 TL.ye maloldu.
temizliği nerede yaptırdınız hocam

kitanotr
22/09/2011, 17:57
bende temızlettım hatta elle harreket falan edıyordu temızledıkten sonra herhangı bır sorun goukmuyordu.acaba debımetre de mı sorun var benım?

zaxsty
23/09/2011, 04:37
temizliği nerede yaptırdınız hocam

Şaşmaz'da önceki arabamı götürdüğüm bir usta vardı, tesadüfen oradan geçerken uğramıştım ve sohbet esnasında arızadan söz ettim, O da bi bakayım dedi ve sonrasında söktü temizledi. Eğer ilgilenirseniz sizi kendisine yönlendirebilirim.

zaxsty
23/09/2011, 04:41
bende temızlettım hatta elle harreket falan edıyordu temızledıkten sonra herhangı bır sorun goukmuyordu.acaba debımetre de mı sorun var benım?

Sercan hocam
cihaza bağladığınızda debimetre arızası veriyor mu? Çünkü ben önce debimetreyi değiştirtmiştim ve değiştirdikten sonra cihaza bağladığımda, debimetre arızası daha doğrusu EGR valf probleminden kaynaklanan Debimetre veya EGR valfi nedenlerinden biri olan debimetre gitti ancak 2 gün sonra EGR valf devam etti ve o da valfi temizletince gitti.

kitanotr
23/09/2011, 15:37
Sercan hocam
cihaza bağladığınızda debimetre arızası veriyor mu? Çünkü ben önce debimetreyi değiştirtmiştim ve değiştirdikten sonra cihaza bağladığımda, debimetre arızası daha doğrusu EGR valf probleminden kaynaklanan Debimetre veya EGR valfi nedenlerinden biri olan debimetre gitti ancak 2 gün sonra EGR valf devam etti ve o da valfi temizletince gitti.

Bende sadece EGR arızasını veriyor. debimetreyle alakalı bir mesaj yok.sanıyorum temızlemeyle kurtaramayacağım:dumbo:

Du Hast
24/09/2011, 01:41
Şaşmaz'da önceki arabamı götürdüğüm bir usta vardı, tesadüfen oradan geçerken uğramıştım ve sohbet esnasında arızadan söz ettim, O da bi bakayım dedi ve sonrasında söktü temizledi. Eğer ilgilenirseniz sizi kendisine yönlendirebilirim.
bir zahmet adresini verirseniz memnun olurum

zaxsty
01/10/2011, 10:19
bir zahmet adresini verirseniz memnun olurum

Ballıoğulları (Erdoğan usta)
Şaşmaz oto sanayi sitesi 6ncı cadde 2468 sokak 2/8
tel:03122784554