PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtar ile denize girdim :(

macman
05/09/2011, 12:09
Merhaba arkadaşlar. Anahtar cebimde denize girdim tabi sonradan farkettim hemen cıktım ve baktım kumanda çalışmıyor dağal olarak Allahtan immobilizer'de bir sorun yoktu bugun istanbula geldim ve hemen servise sordum ve ağzımın payını aldım tamiri yok yenisi 450 tl dediler internette bir araştırma yaptım ve Oto Anahtarı | immobilizer Anahtar | Elektronik Anahtar | Araba Anahtarı | Sustalı Anahtar (https://www.otomobilanahtari.com) diye bir yer buldum istinye'de gittim içini acıp devreyi değistirdiler 100 tl başına boyle bişey gelenler için yazdım bunu her türlü kumanda olayını hallediyolar Murat diye bir arkadaş çok sıcakkanlı ve iyidir tavsiye ederim herkese iyi günler.

StrawBeeRy
05/09/2011, 12:19
abi evde kasenin içine pirinç koy anahtarıda içine koy bir kaç gün kalsın nemini alır sonra belki çalışır :) türk insanı taktiği dene bakalım

macman
05/09/2011, 12:23
Yaptırdım mertcim yaa sağol aklıma geldi de tuzlu su olduğu için oksit yapıyo hemen biliyosun 3 günde içindeki devreler çürümüş bile arkadaş değiştirdi sağolsun hallettim yani 100 tl ye maloldu ama 450 tl yerine iyi kurtardık:)

Misafir047
05/09/2011, 12:23
Merhaba arkadaşlar. Anahtar cebimde denize girdim tabi sonradan farkettim hemen cıktım ve baktım kumanda çalışmıyor dağal olarak Allahtan immobilizer'de bir sorun yoktu bugun istanbula geldim ve hemen servise sordum ve ağzımın payını aldım tamiri yok yenisi 450 tl dediler internette bir araştırma yaptım ve Oto Anahtarı | immobilizer Anahtar | Elektronik Anahtar | Araba Anahtarı | Sustalı Anahtar (https://www.otomobilanahtari.com) diye bir yer buldum istinye'de gittim içini acıp devreyi değistirdiler 100 tl başına boyle bişey gelenler için yazdım bunu her türlü kumanda olayını hallediyolar Murat diye bir arkadaş çok sıcakkanlı ve iyidir tavsiye ederim herkese iyi günler.

sahtekarlar birde tamiri yok diyorlar
bu paylaşım ellerine sağlık çok yararlı olacaktır

asil
05/09/2011, 12:39
pili çıkartıp tatlı suya koysaydınız sorun olmazdı belki

macman
05/09/2011, 13:15
tuzlu su olduğu için cok zor vallaha ama Verdiğim link te Murat arkadaşımıza ulaşın size her türlü yardımı yapacağımdan eminim

USTA
05/09/2011, 13:40
Kasko sigortaları anahtar masrafını karşılıyor,tek yapmanız gereken kaybettim demek...

utkuaydin
05/09/2011, 19:02
gectigimiz gun aynisi fethiyede basima geldi..kumanda calismadi, yol ustu buldugum yetkili servis icini temizledi, ve bir kac saat sonra kumandalar calismaya basladi.3 gun sorunsuz kullandim ama sonra tamamen bozuldu, sanirim tuzlu su etkisini gosterdi ve tamamen oksitledi..servise gittigimde yedek anahtar yaninda olsaydi kod yukleme gibi birsey yapabiliriz demislerdi tamda anlamadim.bu istinyedeki yer iyi olmus tesekur ederim..100 liraya halledelim en azindan

Scratch
05/09/2011, 19:10
Böyle kazalarda aklınızda bulunsun. Çalıştırmayı denemeyin. Hemen anahtarı açıp pilini çıkarın. İçindeki devreyi fırçayla tinerle iyice silin ve kuruduğu zaman pili takıp deneyin. Tuzlu su olduğu için pil takılı olduğu zaman devreyi çürütürsünüz. Cep telefonundada aynıdır. Suya düşürdüğünüzde pili çıkartırsanız tamiri daha kolay olur.

macman
05/09/2011, 19:20
Servis biraz tuzlu arkadaşlar her konuda olduğu gibi tabi ama araştırınca ucuza hallediyoruz işte

krm1983
05/09/2011, 20:27
böyle kazalarda aklınızda bulunsun. çalıştırmayı denemeyin. Hemen anahtarı açıp pilini çıkarın. Içindeki devreyi fırçayla tinerle iyice silin ve kuruduğu zaman pili takıp deneyin. Tuzlu su olduğu için pil takılı olduğu zaman devreyi çürütürsünüz. Cep telefonundada aynıdır. Suya düşürdüğünüzde pili çıkartırsanız tamiri daha kolay olur.

+1111

fawori
06/09/2011, 01:34
bir arkadaşım 2004 yılında son model nokia sı ile girmişti denize elektronikçi bir arkadaşımı aradım pili çıkarın sona bütün parçaları marketten 1lt. içmelik şaşal sulardan sonra küçük bir plastik kap gibi bir şey bulun dedi suyu kaba doldurup telefonu içine atın ve öle telefoncuya gidin dedi aynen öle yaptık zamanında 10 lira ile telefon kurtulmuştu deniz suyu devrelere hızla oksitlenme yapar temiz suyla arındımak şart.

fatihhhh
09/09/2011, 11:38
çok geçmiş olsun.
faydalı bir paylaşım olmuş.
emeğinize sağlık.

levan34
11/09/2011, 03:03
açık oto pazarında denize düşmüş son model opeli yarı fiyatına satanı gördüm...arabada vuruk kırık bile yok...güzelce uçmuş haremden...üstünede yazmış.