PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acele ederken Marşpiyer'i sürttüm!

kamilinal
02/09/2011, 17:29
Arkadaşlar merhabalar. Geçenlerde aracımı kaldırıma sürttüm..Aracı park ederken kaldırıma sıfır park etmiştim ve aracı tam yolun köşe kenarına park etmiştim.Acele işim vardı park halindeki aracımı hızlıca çıkarıyım derken sağ marşpiyer 'in ön tarafını sürttüm ve sürtmemle hemen durmam bir oldu..Arabadan hemen indim baktım göçük oluşmuş..siz siz olun acele etmeyın:(
Sorum şu ki sizce bu hasar ne kadara mal olur bilen tecrübe edeniniz var mıdır??
Auto kinge gösterdim 275 gibi bir fiyat çıkardılar bana çok geldi..Kaskoyu da deler dedi mini onarım yapmıyorlar..

tmac_fuat
02/09/2011, 17:31
Aynı yerden benim de benzer bir durum olmuştu, konularıma bakarsanız bulabilirsiniz
Kaskoyu delmemek için işinin ehli bir kaportacıda yaptırdım, sağolsunlar gayet güzel hallettiler
Sizde böyle bir çözüme gidebilirsiniz...

whitegold
02/09/2011, 17:33
offf cok uzuldum ya cok fena bır yerı carpmısın cok gecmıs olsun ve tavsıyem sakın servısten baska bır yerde yaptırtma.

kamilinal
02/09/2011, 17:35
Evet konuyu gördüm sizde kaldırıma çıkmak zorunda kalmışsınız hıyar bı adamın yüzünden:(..Valla kaskoyu deldirtmek pek mantıklı gelmıyor kücük bi vuruk yuzunden. Ankarada bildiginiz iyi bir kaportacı varmı?

tmac_fuat
02/09/2011, 17:36
offf cok uzuldum ya cok fena bır yerı carpmısın cok gecmıs olsun ve tavsıyem sakın servısten baska bır yerde yaptırtma.

Abi, ne diyosun yani biz hata mı yaptık? :D
Şaka bir yana bende önce servise gittim, servis parçayı kesip yeni parça kaynaklama yaparız deyince, yapacak pek fazla bişey kalmadı

kamilinal
02/09/2011, 17:39

Teşekkürler kardeş. Servisede sordum ne kadara mal olur diye oda kaba taslak bakıp 200 civari olur dedi. Organize sanayide bilen birisini bulup daha ucuza yaptırmayı düşünüyorum.

tmac_fuat
02/09/2011, 17:40
Evet konuyu gördüm sizde kaldırıma çıkmak zorunda kalmışsınız hıyar bı adamın yüzünden:(..Valla kaskoyu deldirtmek pek mantıklı gelmıyor kücük bi vuruk yuzunden. Ankarada bildiginiz iyi bir kaportacı varmı?

Forumdan Ankara'lı arkadaşlar yardımcı olurlar, yalnız parçanın arkası dolu olduğu için çekiç yöntemi işe yaramıyor, onun yerine ince metal levhaları kaynaklayıp çektirtiyorlar, dolayısıyla biraz uğraşmalı bir iş, bu neddenle yüksek fiyat söyleyebilirler, iyi pazarlık yapın...

tayfux
02/09/2011, 17:42
sinek ufak ama mide bulandırır hesabı sizi çok iyi anlıyorum bence de işn ehli bir kaportacı ucuza halledebilir diye düşünüyorum..

kamilinal
02/09/2011, 17:43
Forumdan Ankara'lı arkadaşlar yardımcı olurlar, yalnız parçanın arkası dolu olduğu için çekiç yöntemi işe yaramıyor, onun yerine ince metal levhaları kaynaklayıp çektirtiyorlar, dolayısıyla biraz uğraşmalı bir iş, bu neddenle yüksek fiyat söyleyebilirler, iyi pazarlık yapın...

Siz ne kadara yaptırdınız ?

kamilinal
02/09/2011, 17:49
sinek ufak ama mide bulandırır hesabı sizi çok iyi anlıyorum bence de işn ehli bir kaportacı ucuza halledebilir diye düşünüyorum..

Aslında öyle çizikdi vuruktu çok takan biri değilim ama göçen yerin paslanmamasını istiyorum o yüzden yaptırmak lazım. Ankaralı saygı değer arkadaşlar bildikleri ve kaportacılığına güvendikleri arkadaşları var ise tavsiye ederlerse çok müteşekkir olurum saygılar..

tayfux
02/09/2011, 18:42
Aslında öyle çizikdi vuruktu çok takan biri değilim ama göçen yerin paslanmamasını istiyorum o yüzden yaptırmak lazım. Ankaralı saygı değer arkadaşlar bildikleri ve kaportacılığına güvendikleri arkadaşları var ise tavsiye ederlerse çok müteşekkir olurum saygılar..

bu konuda femoli(mehmet) nickli yöneticimiz ile direk irtibat da kurabilirsiniz ankadan diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır..

OzzY
02/09/2011, 19:24

kavaklıdere oto :)

kamilinal
02/09/2011, 20:35
kavaklıdere oto :)

Müslüm abi ye gösterdim ya saolasın önerin için bakalım ya kavaklıdere ya da bi arkadaşın önerdigi kaportacı numan usta:D

kamilinal
02/09/2011, 20:35
bu konuda femoli(mehmet) nickli yöneticimiz ile direk irtibat da kurabilirsiniz ankadan diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır..

eyw tayfun kardes bi irtibatta bulunuyum

abulbul08
02/09/2011, 20:58
çok geçmiş olsun

evoefe
02/09/2011, 21:49
aracınızı sanayıde yaptırmayın cunku asıl sorun kaportacının ısı bıtınce baslıyacak cunku arac evo sıyahı .ben sanayıde calıstıgım halde arkadaslarım arabanın rengını gorunce sakaın bırsey olursa bıze getırme dıye yalvardılar..
bu arada kaskoya nıcın para oduyorsunuz...

mm_isik
02/09/2011, 21:53
bence kaskonuzu kullanın. kasko bu sonuçta bunları yaptırabılmek ıcın kasko yaptırıyoruz. allah korusun bu olay tekrar olabılır. bosuna cebınızden para vermeyın.

shellcininabisi
02/09/2011, 22:19
aracınızı sanayıde yaptırmayın cunku asıl sorun kaportacının ısı bıtınce baslıyacak cunku arac evo sıyahı .ben sanayıde calıstıgım halde arkadaslarım arabanın rengını gorunce sakaın bırsey olursa bıze getırme dıye yalvardılar..
bu arada kaskoya nıcın para oduyorsunuz...

aynen katılıyorum dostum geçenlerde paylaşmıştım aracıma durduğu yerde sürtmüşlerdi. pasta cila ile sağ arkadakiler gitti. ancak tamponda 4 yerde bozuk para kadar boya atmıştı. sanayide sormadığım boyacı kalmadı rütuş için hepsi anlaşmış gibi servisine git hocam dediler.

düşündüğüm şey ise bu fiat bizi servise bağlamak için evo renkleri çıkardı sanırım :)

SRDR KRKC
02/09/2011, 23:31
Teşekkürler kardeş. Servisede sordum ne kadara mal olur diye oda kaba taslak bakıp 200 civari olur dedi. Organize sanayide bilen birisini bulup daha ucuza yaptırmayı düşünüyorum.
Kasko Kullanmıyacaksan Serviside Kullanma Derim Sonuçta Satacağın Zaman Karşına Çıkacak Kıl Bir Durum Olarak Yine Seni Uyuz Edecek. Git Başka Serviste Yaptır Ford, WV, Cıtröen Gibi Madem Servis Kalitesi İstiyorsun.

emir867
03/09/2011, 01:19
arkadaşım geçmiş olsun aynı yerden ben iki defa yaptırdım ezilmeden dolayı kaportacı arkadaşım olmasından dolayı 100 tl ye yaptırdım sen 150 den fazla verme derim çok iyi kaportacı ve boyacılar var biraz araştırırsan bulursun diye düşünüyorum

maccoder
03/09/2011, 13:33
Kasko firman hangisi bilmiyorum ama bence hasarsızlık bozulmadan yapılması gereken birşey sonuçta yıl içerisinde ufak tefek şeyler için mini onarım paketleri oluyor benim geçen ay başıma gelmişti bana yoldaki logar kapağı kalkıp çarptı sağ ön kapı ve sağ ön marşpiyeri çökertti ve boyası kazınmıştı kasko şirketimin anlaşmalı olduğu autokinge gidip hasarsızlığı bozmadan yaptırdım.

blackdevil
03/09/2011, 23:50
o hasarın hakkı 100 lira fazla sakın verme dışarda