PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj Kapağı Döşemesi nasıl sökülür

zammuray
02/09/2011, 13:06
Arkadaşlar selam,

Tatil dönüşü bagajı tıka basa doldurdum. Bagaj kilitinin hizasına da içinde bizim oğlanın plastik topu olduğunu bilmediğim poşeti koydum. Bagajı kapamamla geri atması bir oldu. O an Fiat amblemi düştü. Durum sadece bununla ibaret diye düşündüm ancak bagajın başlangıcından fiat amblemine kadar olan yerde yaklaşık 15 cm. çapın göçük olduğunu gördüm.
Vantuzla çekerim hallolur dedim yola devam ettim.
Vantuz işe yaramadı. Autoking'e götürdüm 220TL fiyat verdiler.
Şimdi ya döşemeciye götüreceğim ya da tornavida ile girişeceğim.
Ancak bagajın iç kısmındaki plastik korumaya ait vida/tırnak vs. görmedim.
Amacım plastik korumayı çıkarıp Fiat amblemi olan yerden aşağı kadar iç kısımdan ulaşmak. Muhtemel el ile tıkladığımda eskisi kadar olmasa da düzelecektir.

Bagajdaki kapağının iç plastik döşemeyi nasıl sökebilirim? Tecrübe eden arkadaşım oldu mu?

Selamlar,

pertry
02/09/2011, 13:20
bu ürünü alın boyada çatlama yoksa büyük ihtimalle sorunsuz düzelecektir Kaporta Göçük Düzeltme 16.90 TL'ye (https://www.yakaladinyakaladin.com/kaporta-gocuk-duzeltme.html)

gemlikli_55
02/09/2011, 14:38
benım bagajdada dalgalanma var benzer sebeplerden dolayı kapılardakıleri güzelce cekti ama sağ olsun fiat muhendisleri bagaj kapagını soba borusu sacından yaptığı için cektirsen bile o aparatla cekme olmıyor ayaklarda içe gömülüyor göcuk 1 ke 3 cıkıyor bilginize
o plastık parcayı içte el tutma yerinde vida var onu sök sonra kenardan kaldır ve dikkatlı bir sekilde sök derim

zammuray
02/09/2011, 15:07
Sipariş veriyordum ki Aydın Bey'in yorumunu okudum :) Video u izledikten sonra düzeltir diye düşündüm ama soba borusu sacı konusunda hak veriyorum.

Dediğiniz yerden sökmeyi ve arkadan tıklamayı deneyeceğim. Sonucunu paylaşırım.

gemlikli_55
02/09/2011, 15:09
İSTERSEN SİTEDE DOĞAN VAR DENEMEK İÇİN YOLLARIM DEMİŞ BANA ben aldım istersen ondan iste yollasın sana olur mu
ayrıca o plastık kapagı actığında göreceksin o ince sacı demir ayaklarla desteklemişler ve o ayaklarda kırık olduğunu göreceksin en azından benim tek ayak kopuk

OzzY
02/09/2011, 18:10
bendede 3 tane ufak göçük var ama plastiği sökemedim bi türlü. tek vidayı söktükten sonra zorluyomuyuz?

gemlikli_55
14/09/2011, 21:57
ozan kusura bakma yeni gördüm msj evet vidayı cıkar kenarlardan yavaş yavaş kadır tık tık atarak cıkıyor daha yeni söktum bende ama bagaj cektım bende cok ince düzelmiyor yada bir yontemı var biz bilemiyoruz

clax22
15/09/2011, 23:32
bendede gocuk olmuştu servise goturdum tam duzeltemediler hafif dalgalı kaldı bu arada soba borusu sacı yorumuna katılıyorum bende