PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo ma vurmuşlar mini onarım olurmu arkadaşlar

BLUEMAN
28/08/2011, 17:34
arkadaşlar sanırım dün gece ya çöp kamyonu yada bir başka kamyon evo mun arka sol sinyal lambası altına serçe parmağı kadar göçük ve de alt tamponda sürtme yaparak sürterek geçmiş resimlerini az sonra buraya yükleyeceğim bu küçük hasara kaskom bozulmadan mini onarım olurmu (mini onarım hizmeti var ) yada bu konu hakkında tavsiyesi olan varmıdır ne yapmam gerek şimdiden teşekkür ederim .

fiko
28/08/2011, 17:37
sigortacını ara oto king hizmetin den yararlanırsın policenin içeriğine göre dört veya 5kez hakkın var yanılmıyorsam geçmiş olsun.. iyi bayramlar

IVAA
28/08/2011, 17:42
mini onarıma girer Autoking e git randevu al. eğer sigortan anadolu sigorta ise 4 adet minionarım hakkın var bu hasarlar için muhtemelen 2 hakkını kullanmış olursun.

BLUEMAN
28/08/2011, 18:01
öncelikle iyi bayramlar kaskom koc alliance bilmiyorum giriyor mu ama kasko policemde mini onarım hizmeti var yazıyor
ama o göçük kısmını içerden mi düzeltiyorlar arkadaşlar nasıl yapıyorlar boyada biraz kazınmış .

OzzY
28/08/2011, 18:26
tamponda bişey yok gibi. bence önce ekar meguiarsa uğrayın(kavaklıdere oto- müslüm abinin yeri) hem çamurluğa hem tampona 'pasta' atsın ibrahim abi. sonrasında zaten göze batan bişey kalmaz bence. olmazsa sonra auto kinge gidersiniz.

edit: araba beyaz olunca tam anlayamadım ama çamurluğun boyanması gerek sanırım.

BLUEMAN
28/08/2011, 18:38
tamponda bişey yok gibi. bence önce ekar meguiarsa uğrayın(kavaklıdere oto- müslüm abinin yeri) hem çamurluğa hem tampona 'pasta' atsın ibrahim abi. sonrasında zaten göze batan bişey kalmaz bence. olmazsa sonra auto kinge gidersiniz.

edit: araba beyaz olunca tam anlayamadım ama çamurluğun boyanması gerek sanırım.

Tamponda silinince geçecekmiş gibi duruyor yarın aracımı yıkatacağım yıkama sonrası resimlerini atarım yıkamadan dolayıda heralde bir sakıncası olmaz boyaya,yalnız birde şöyle bir durum var resimde görünen çizik kısım aynı zamanda bir parmak boyu içeri göçmüş durumda oda ayrıca bir sorun o yüzden konuyu mini onarım diyerek açtım şimdiden çok teşekkür ederim.

OzzY
28/08/2011, 18:50
Tamponda silinince geçecekmiş gibi duruyor yarın aracımı yıkatacağım yıkama sonrası resimlerini atarım yıkamadan dolayıda heralde bir sakıncası olmaz boyaya,yalnız birde şöyle bir durum var resimde görünen çizik kısım aynı zamanda bir parmak boyu içeri göçmüş durumda oda ayrıca bir sorun o yüzden konuyu mini onarım diyerek açtım şimdiden çok teşekkür ederim.

yıkamayla çıkmaz, pasta vs tarzı bi ürünle enazından yakından bakıldığında görülcek duruma gelir gibi geldi bana.

çamurlukta o durumdaysa boya sağlamsa hiç elletmeyin göçük kalsın derim ben

BLUEMAN
28/08/2011, 20:18
yıkamayla çıkmaz, pasta vs tarzı bi ürünle enazından yakından bakıldığında görülcek duruma gelir gibi geldi bana.

çamurlukta o durumdaysa boya sağlamsa hiç elletmeyin göçük kalsın derim ben

çamurlukta fazla göçük yok sadece çizilmeler var esas göçük stopların altındaki sac bölümde vede saca kadar inmiş koca bi çizik var orasını yaptırmayı düşünüyorum,zaten sanırsam aracı sağ taraftan ittirmiş büyük bir ihtimal kamyon cinsi bir şey yapmış bu olayı.

hstrn
30/08/2011, 15:27
Benzer bir sorun bende de var. Benim ön sağ tanponun altı haffi sürtme ve yan sağ altta yine 60 cm. yakın ince sürtme var. Benim de Koç Alliance sigortam var. Kaskodan yapılabilir mi bu sürtmeler.

reddragon
30/08/2011, 22:42
tampona bi pasta atarlar... çoğu gider ama yine de iz kalır hafif de olsa.. fakat bulunduğu yer itibariyle ve tanponun pilastik olmasından dolayı fazla titizlenip uğraşmaya değmez..
diğer göçük ve saçtaki çiziği otoking onarır mini onarım kapsamında. pastadan da para almaz..

ozdkay
31/08/2011, 14:52
tampon pasta cila ile geçer.. diğer hasar, mini onarımdan 2 hakkın gider.. düzeltme ve boya olarak... aynısı bende oldu..

Perdiril
31/08/2011, 16:20
Bende çamurluk tarafında daha büyük takriben bir karış kadar bir göçük vardı boya ve düzeltme işlemi için sadece tek mini onarımla ankara oto king de yaptılar.Metalik beyaz olması işi zorlaştırıyordu ama gayet güzel oldu. Tavsiye ederim. Bu arada daha araba 550 km deydi:)