PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : far tesisatı garantiye etkisi olur mu?

diesel32
27/08/2011, 12:34
merhaba arkadaşlar...

bayram sonrasında aracımın yan aynalarının altına optik mercek ve led ışık taktırmayı düşünüyorum ve bu ışıklar iç aydınlatmaya bağlanacak yani aracın kapılar açıldığında yanacaklar... yeni astrada arkadaş yaptırmış çok hoşuma gitti opelin servisinde yaptırcam fiat servislerinde var mı bilgim yok :uhm00000:

sorum şu olacak bu işlemi yapartırdıktan sonra garantiye herhangi bi sıkıntı çıkarır mı?

ayrıca aklıma yeni fikir olarakta gündüz farını da aynı şekilde paralel bağlatsam nası olur acaba? :)

deor
27/08/2011, 12:43
Bende led taktırmak istemiştim sislerin yanına bir arkadaşımız elektrik tesisatının garantı dışı kalacağını söylemişti.

asil
27/08/2011, 12:53
istediğiniiz aksesuarı kendiniz alıp serviste taktırdınızmı garanti bozulmuyor diye biliyorum...

deor
27/08/2011, 13:04
Ben beylikdüzü birmottan başka servise gitmedim ama onlar takmıyor

zoomes
27/08/2011, 13:27
Harici korna bile taksanız elektrik akımına bağlı beyindeki herhangi bir arızadan dolayı araç garanti dışında kalır diyor servisler.

diesel32
27/08/2011, 14:02
istediğiniiz aksesuarı kendiniz alıp serviste taktırdınızmı garanti bozulmuyor diye biliyorum...

aynanın altına delik açılıp paralel kablo çekilecek sadece... fiat servisleri yapar mı acaba?... garantisi gitsin istemiyorum aracın ama çokta güzel duruyordu...

Ziyaretci037
27/08/2011, 15:54
merhaba arkadaşlar...

bayram sonrasında aracımın yan aynalarının altına optik mercek ve led ışık taktırmayı düşünüyorum ve bu ışıklar iç aydınlatmaya bağlanacak yani aracın kapılar açıldığında yanacaklar... yeni astrada arkadaş yaptırmış çok hoşuma gitti opelin servisinde yaptırcam fiat servislerinde var mı bilgim yok :uhm00000:

sorum şu olacak bu işlemi yapartırdıktan sonra garantiye herhangi bi sıkıntı çıkarır mı?

ayrıca aklıma yeni fikir olarakta gündüz farını da aynı şekilde paralel bağlatsam nası olur acaba? :)

çok merak ettim fotoğraf varsa koyarsanız sevinirim ancak garantinin bozulucağını düşünüyorum..

diesel32
27/08/2011, 16:00
çok merak ettim fotoğraf varsa koyarsanız sevinirim ancak garantinin bozulucağını düşünüyorum..

garanti işini bozmamak adına fiat servisleri montajı yapamaz mı? yok mu bu konuda bilgisi olan?

arkadaşın arabasının foto.sunu çekmedim ancak şuna benzer bişi oluyor

https://i1133.photobucket.com/albums/m582/09Nazilli/LED1-2.jpg

gptsport
28/08/2011, 08:54
Sole soliyim bnm aracimda muzik sistemi var el yapimi in farlar ledli stop ve alarm sonradan takilma ve disarda takildi serwiste degil garantim bozulmadi klimanin elktrik ile ilgili bi sorun oldu gittm yetkili servise isimi halettim ciktim

diesel32
28/08/2011, 10:53
Sole soliyim bnm aracimda muzik sistemi var el yapimi in farlar ledli stop ve alarm sonradan takilma ve disarda takildi serwiste degil garantim bozulmadi klimanin elktrik ile ilgili bi sorun oldu gittm yetkili servise isimi halettim ciktim

alarma bişi demeyeceğim fakat diğerleri için zaten hali hazırda tesisat vardı... sadece farlar değişmiş... bende ise yeni kablolar çekilip ışıklar takılacak... ne gibi sorunlar oluşabilir bunları yaptırdığımda?

gptsport
29/08/2011, 01:24
Bna gore hic bisey led ne kadar akim ceker tesisati yormaz ariza lambasi yakmaz sknti yaratmaz dedigin montaji bn yaparim kendi arabamda ayak aydinlatmasi yaptim kapi acilinca yaniyor yolun tuzlaya duserse hallerim burda sorun olmaz bu kadar pimpirikli olma abicim 1 saatlik isi var

tayfux
29/08/2011, 02:00
tesisatla oynanırsa garantiyi bozar diye biliyorum ben ..

Carking
29/08/2011, 05:52
elektrik aksanına dokunulursa garanti bozulur diye düşünüyorum ..

diesel32
29/08/2011, 11:38
bugün fırat oto'ya gittim sorumu dile getirdim... dışarıdan herhangi bir parçayı kendilerinin takmayacağını söylediler ve elektrik aksamının garanti dışı kalacağını söylediler... benim anlamadığım bu iş bu kadar basit mi? yani illa ışık değil ses sistemi yada xenon far taktırdığımda da aynı sorun mu olacak?