PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dacia duster 4X4 hakkında yorumlarınız

siyah
26/08/2011, 11:21
Merhaba arkadaşlar nissan asx captiva derken şimdi hem vergi hem fiyat hem yakıt olarak dusterlara bakıyorum... sizlerinde yorumlarını iyi kötü bekliyorum kullanan alan arkadaş varmı

VICEROY
26/08/2011, 11:38
Yedek parçasını veya dış aksamdan herhangi parçasını alıcakmış gibi sorun bakalım servis parça sağlıyormu,bulunduruyormu bu bir ölçü. Kullanımdaki + veya - leri sadece kullanıcısından almak lazım. Piyasada yaygın değil google da yorumları aratabilirsiniz varsa :)

siyah
26/08/2011, 11:44
Yedek parçasını veya dış aksamdan herhangi parçasını alıcakmış gibi sorun bakalım servis parça sağlıyormu,bulunduruyormu bu bir ölçü. Kullanımdaki + veya - leri sadece kullanıcısından almak lazım. Piyasada yaygın değil google da yorumları aratabilirsiniz varsa :)

yurt dışında çok iyi satışları var birde videolarını izledim harika artı türkiyedede çoğalmış satışlar parça konusunu sormadım sorayım birde reno ile nissan alt yapısını taşıyormuş araç

VICEROY
26/08/2011, 11:58
Alt yapı taşımak yeterli değil bence. Grande puntonun göğüsteki klimanın havalandırma kısmı hiç arıza yapmıyacak bir kısım ama 2009 da aldığım gp de montajda tırnağı kırılmış ve ses yaptığını farkedipte değiştirmek istediğimde İtalyadan 10 günde gelmesini beklemiştim. Arkasında koç grubu ve garanti sorun yaşatmadı. Reno scenıc hırsız zorlamasından kasılan sol ön kapı camı kasası için Fransadan 2 ay parça bekleyen arkadaşım aracı elden çıkardı. Bu tip talihsizlikler her marka ve modelde yaşanabilir. Duster de iç aksamda zamanla aşınan ve olmazsa olmaz diye düşündüğünüz her parçayı servise sorun stokta bulunduruyor ve satışta sıkıntı yoksa neden alınmasın. Yalnız ucuz ve pazara yeni girmiş olması memnun kalmazsanız ikinci elde zarar ettireceği tartışmasız bir gerçek. Punto gibi satıyorum dediğinizde yarım saatte satılabilecek bir araç değil.

siyah
26/08/2011, 12:26
Alt yapı taşımak yeterli değil bence. Grande puntonun göğüsteki klimanın havalandırma kısmı hiç arıza yapmıyacak bir kısım ama 2009 da aldığım gp de montajda tırnağı kırılmış ve ses yaptığını farkedipte değiştirmek istediğimde İtalyadan 10 günde gelmesini beklemiştim. Arkasında koç grubu ve garanti sorun yaşatmadı. Reno scenıc hırsız zorlamasından kasılan sol ön kapı camı kasası için Fransadan 2 ay parça bekleyen arkadaşım aracı elden çıkardı. Bu tip talihsizlikler her marka ve modelde yaşanabilir. Duster de iç aksamda zamanla aşınan ve olmazsa olmaz diye düşündüğünüz her parçayı servise sorun stokta bulunduruyor ve satışta sıkıntı yoksa neden alınmasın. Yalnız ucuz ve pazara yeni girmiş olması memnun kalmazsanız ikinci elde zarar ettireceği tartışmasız bir gerçek. Punto gibi satıyorum dediğinizde yarım saatte satılabilecek bir araç değil.

düşüncelerinize yorumlarınıza saygı duyuyorum ama biraz daha alıcı gözüyle bakın :) ve araştırın derim aracı artısı saymakla bitmiyor aracın yakıt az 4x4 biniyorsunuz vergi az fiyat uygun genişlik yol görüşü iyi daha birsürü bir kötü yanı iç pilastik kalitesi aracı bulursam test edecem ama eskişehir kütahyada yok test aracı araçta yok okadar çok satıyor bursada bakıcam bide bakalım şuanda bursada değilim

makeles
26/08/2011, 13:17
bu aralar yollarda sık görmeye başladım..
ilk çıktığı zamanlar büyük bir alışveriş merkezinde incelemiştim..
dışı içi heybetli duruyordu ama plastik kısımlar pek kaliteli değildi..

youtube da 4x4 testleri var 1.5dci motorla baya başarılı görünüyor..

NoFear
26/08/2011, 14:09
dusterla test sürüşüne çıktık tırmandığı tepeleri gördükten sonra ağzım açık kaldı :D :D

alfo
26/08/2011, 14:15
Bence dışarıdan bakılınca araba güzel ama ön göğüs konsol sıfır....

Romeo_er2
26/08/2011, 14:34
bence mantıklı bi araç..türkiye içinde şehir içi binilcek en güzel araçlardan biri

takres
26/08/2011, 18:18
kim ne derse desin ama benim görüşüm eşek alın ondan iyi en azından 4x4 :D :D

mix
26/08/2011, 18:47
renault un dizel motoru güzel performanslı ve az yakıyor ama içi çok sade ha ben dağ taş tırmanacam bana 4x4 lazım denirse alınır ama şehir içi binmeye ben olsam almam

VICEROY
26/08/2011, 21:42
Alıcı gözle bakmıştım zaten :) son dört ayda 2 araç birden aldım. Bunuda inceledim. İçinde kalite hissi olmadığı gibi dışıda kaba geldi nissan veya vw yanında. Ama fiyatına göre iyidir. İkinci eli yeni olduğundan sıkıntılıdır ve parça analizi yapmakta yarar var dedim. Seçim ve takdir tercih edenindir. :)

Ziyaretçi034
27/08/2011, 10:35
günümüzün lada niva'sı diyelim en iyisi :)

reddragon
27/08/2011, 15:37
o sınıftaki araçlar şehir içinde konfor ve gösteriş amaçlı zenginler tarafından tercih edilen makineler. duster ise tam bi gariban suv'ı.dışı ile içinin alakası yok.
dağda bayırda alınabilir ama şehir içi için bence ferrari görünümlü şahinden farkı yok..

uzuncocuk
28/08/2011, 19:27
2010 yılının en cok satan jeepı sanırım 2200 adet..... 40000 e alınabılıyor mu bu meret... en yakın rakıbı 52000 e hyundaı ix 35 bıde 41000 e skoda yetı 1.2 tsı 105 ps 6 ılerı manuel var tabıkı test surusu yapan bırı olarak kesınlıkle onerırım....

hfguler
28/08/2011, 20:06
Bozuk köy yollarında renault torosun tahtına göz dikmiş görünüyor... Ama şehirde kullanacaksanız almayın derim.. O paralara gerçekten çok kaliteli araçlar alınabiliyor... Malzeme kalitesi içler acısı neredeyse logan la aynı parçaları kullanışlar...
Euro ncap tan 3 yıldız aldı.... Ve avrupada bu yüzden çok büyük tepki topladı...

hfguler
28/08/2011, 22:12
Dacia-Ürün Gamı-Duster-Versiyonlar (https://www.dacia.com.tr/page.aspx?id=712)
ÖN GERGİLİ ÖN EMNİYET KEMERLERİ YIL 2011 OPSİYONELLL... 95 MODEL POLO DA STANDARTTI BU YAAA...

Punto_Can
29/08/2011, 00:07
Dacia-Ürün Gamı-Duster-Versiyonlar (https://www.dacia.com.tr/page.aspx?id=712)
ÖN GERGİLİ ÖN EMNİYET KEMERLERİ YIL 2011 OPSİYONELLL... 95 MODEL POLO DA STANDARTTI BU YAAA...

yuh... :crutch00:

okaya
29/08/2011, 12:18
içindeki plastik aksam iyi olmayınca 4x4 olması pek rahat olmaz bence zamanla sesler gelmeye başlar

lnc59
30/08/2011, 10:21
Kullanılan malzeme yönünden çok kalitesiz fakat performans yönünden gayet iyi.Bikeresinde serviste tamponu sökük bi dacia görmüştüm logan normalde çelik yada onun gibi sağlam bi malzemeden olan koruma direkleri dacia loganda bildiğiniz kaporta sacı gibi ince bişeydi ki o günden sonra korktum daciadan :)

ankay2
02/09/2011, 15:20
Fiyatına göre güzel bir 4x4... Tabiki ucuz fiyat olunca parça kalitesi ve işcilik kötü oluyor. Bununla beraber 4x4 performansının iyi olduğunu söylüyorlar. (Kendim deneme fırsatım olmadı.) Zaten birçok parçası Renault/Nissan ile ortak... Satışlarıda iyi gidiyor. 2.elde tutulacak bence...

siyah
04/09/2011, 16:18

:) yok tay alalım ya : hepten öldürmüşün arabayı tamam pilastik kalitesi kötü ama artısı çok alıcı gözüyle düşün :)

sedini
06/09/2011, 08:13
benim tavsiyem dacia ile uğraşmak yerine skoda yeti ya da hyundai ix35 olurdu.. en azından daha güvenliler..

siyah
14/09/2011, 14:32

okadar da değil :)