PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fren diski taşlama sonrası kalınlığı

granded
26/08/2011, 04:22
selam arkadaşlar..kumpasla ön fren disklerinin kalınlıklarını ölçtüm 7 mm..aşınıp tırnak yapan yeri 2 mm..dalga yada derin çizikler yok sadece 2 mm tırnak oluşmuş her iki yanağıda 5 mm ye düşmüş.tornalatırsam 4 mm e kadar düşebilir.Şimdi ben disklerimi değiştirsem mi tornalatsam mı.?
Birazcık mali krizdeyim yoksa hiç düşünmem değiştiririm fakat idarelik 4 mm disk beni götürürmü ? herkese iyi forumlar..

Tayfun-E30
26/08/2011, 04:28
Amac nedir? Disk egrildigi tumseklik vs yaptigi zaman tornalanir.. Bu havakanalli diskleri tornalamak cok saglikli degil frenajinizda sekme titreme olagan disi absye dusme gibi bir problem yoksa disklerinizi bir sure daha kullanabilirsiniz ama o tirnaklanma yenisini alma vaktinin geldiginin habercisi...

Du Hast
26/08/2011, 05:33
disklerin üzerinde yer vardır. orta kısmına göz gezdirirseniz tornalacağı min. kalınlık görülür.
ancak incelmiş disk daha çabuk yamulur, daha çabuk ısınır. ısınması risklidir. ayrıca dayanıklılığıda azalır. haliyle Allah korusun kırıkma riski taşır, sert bir frende araba birden sağa - sola çekip kaza yaptırır.

blackhawk
26/08/2011, 10:01
Fren şakaya gelmez bildiğim kadarıyla disklerimiz çok pahalı değil hatta serviste işlemi taksite bağlatabiliyorsunuz. Değiştirmekte fayda var. Hem sanayiden fiyat taksit araştırın hem servise sorun derim.

Ziyaretci046
26/08/2011, 20:35
bosch veya ferodo marka fren diskleri güzel tercih edebilirsiniz.fiyatları da güzel

acRep
26/08/2011, 22:12
Aman beyler disktir kampanadır dikkat Edin..
Çarşamba günü muayne için randevu aldım öncesinde de aracımı baktırdım bi kaç ustaya nesi var nesi yok geçermi muayneden diye tek kusur olarak arka sol tekerin 3 bijon geçmeyecegini söylediler.. Onuda işgüzar bi lastikci makineyle lastik çıkarıp takarken hayvanlık yapıp bijonu yanlış takıp makineyle ısrarlı sıkması sonucu yalama yapmıştı..
Neyse buna tornacıda bi yeni pafta açılması gerektiğini söylediler gittik yakındaki bi tornacıya 15 dakikalık işi var dedi kardeşimi bırakıp ben işime döndüm..
Halletmişler saolsunlar neyse akşama araçla bi yere kdr giderken aniden ABS ikaz lambasının yandıgını farkettim kapatıp açtım kontagı sönmedi neyse sıkıntı olmaz dedim geçici bi sorundur diye düşündüm fakat muayneden ağır kusur sebebi olarak geçirmediler ( Bu lamba yanıyo diye geçmeyecegini bilmiyordum ! Aklınızda bulunsun ne olursa olsun arıza lambası yanan araç geç mi yor ! ) Neyse gidip makineye bağlattık arıza tespiti için deil daha doğrusu bu ikaz lambasını söndürmek için ama arka tekerin ikaz sensörü hatası oldugunu ikaz lambasının bu sorunu halletmeden sönmeyecegini söylediler !
veee evet tornada pafta açan arkadaş çelik yayı bijon deliğine falza sokup paftayı açarken çelik parçalarını kampananın içine fırlatmış abs'nin mıknatısına yapışıp hem porya'yı hemde abs sensörünü bozmuş ve yok yere 2 parçaya 320 + 80 tl işcilik verdim Evlat acısı gibi koyduu !!
Siz siz olun tornaya verdiğiniz parçanın başka parçalara zarar vermeyecegi garantisini alın öyle yaptırın..

Ziyaretçi034
27/08/2011, 10:38
2 parçaya 320 + 80 tl işcilik verdim Evlat acısı gibi koyduu !!

şu kelimeyi kullanmasak daha iyi sanki, zira bahsettiğiniz şey parayla pulla ölçülebilecek bişey değil. Allah kimsenin başına vermesin.

gokhanht
25/09/2016, 17:51
arkadaşlar bende disk taşlama yaptırdım maslakda erdem tornaya sağolasunlar işlerinde iyiler zaten adam 95den beri maslaktalar. Gökhan gönderdi derseniz yardımcı olurlar ustalara kefilim o derece iyidirler. siteleride bu videoda var Disk Taşlama (https://erdemtorna.com/disk-taslama/)

MKavruk
26/09/2016, 10:19
Anadolu yakası için de Tuzla İçmeler'de Çalağan Oto'yu öneririm. Çoğunluk için uzak kalacaktır lakin anahtar teslim iş alırsınız. Gitmeden arayıp fiyat alabilirsiniz, yönlendirdiğimi de söyleyebilirsiniz. 3 farklı araç için hizmet aldım sonuç hep çok kaliteli oldu, tavsiye ederim.