PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tek Parça Film???

BB
26/05/2007, 22:30
Arkadaşlar bu arka cama tek parça halinde cam filmi uygulamanın sırrı nedir? Yapan var mı? Varsa bu konuya bi el atıverin!

h k
26/05/2007, 22:47
benimki tek parca ama kendim yapmis degilim :)

hatirladigim kadari ile filmi yaparlarken camin sekline göre kestiler , filmi islatip camin dis taraftan üstünde epey bir süre bekletip camin seklini almasini sagladilar. daha sonrada iceriden sicak hava tabancasi yardimi ile yapistirdilar gayette güzel oldu :)

ABNEW
26/05/2007, 23:06
benimki tek parca ama kendim yapmis degilim :)

hatirladigim kadari ile filmi yaparlarken camin sekline göre kestiler , filmi islatip camin dis taraftan üstünde epey bir süre bekletip camin seklini almasini sagladilar. daha sonrada iceriden sicak hava tabancasi yardimi ile yapistirdilar gayette güzel oldu :)

Benimki de aynen öyle yapıldı.İlk önce filmi kesip dışardan yapıştırdılar ve alışması için biraz beklettiler.Sanırım en önemli kısım bu.Bir de filmin de amerikan olması gerekiyor sanırım tek parça halinde yapılabilmesi için...

BB
26/05/2007, 23:07
Teşekkürler! Öyle gözüküyor ki mecbur iki parça yapacağım!

erdiyilmaz
26/05/2007, 23:40
tek parça neden yapamıyasın hocam. sıcak hava tabancası yoksa, saç kurutma makinasıyLa dene. oLuyor yani.

BB
26/05/2007, 23:49
Erdi peki önce camın dışından alıştırmak şartmı? Direkt içerden aheste aheste uygulasam olur mu acaba?

erdiyilmaz
26/05/2007, 23:53
vaLLa benimki içtendi.
iç taraftaki fiat yoL destek vs. tarzında stickerLar vardı. hepsi söküLdü.
yukarda arkadaşLarın dediği şekiLde aheste şekiLde üstten aLta dogru yaptıLar. sıcak havayLa yumuşatarak bombeyi verdi.
güzeL memnum. içten oLması da avantaj, çiziLdi etti derdi yok

gp_tuning
26/05/2007, 23:56
wala benımkı ıkı parca ama hıc bellı olmuyor yapılan ıse deıl bence yapana bakacaksın saolsun ark lar fılm ı ıı yaptılar we tabanca falan da yoktu ben ılk defa duyuyorum wala:D

edi
27/05/2007, 00:51
Film dışardan ölçü alınarak yapılıyor ve her iki şekildede yapabilirsin ister aheste aheste istersen bekleyerek ama gpunto tek parçada çıkıyor.Kocaeli\ Gebze yakınlarında olanlar yaptırmak isteyenler 100 ytl yaptırabiliriz.Süper yapan birisini biliyor benim camları yapan kişi ile tanıştırabilirim sizleri.

jagar
27/05/2007, 01:01
benim filmi yaparkende önce dışardan ölçü alıp o şekilde kestiler ama ısıtma falan yapmadılar hem filme hemde cama su gibi bişey sıktılar bol bol sonra filmi yapıştırdılar su buharlaştı kendiliğinde gitti gayette güzel oldu ;) yaptırmışken iyi bişey yaptır ama amerikan çektir bence ...

Punto06
27/05/2007, 01:25
Yanlız bunları yaparken makinayı fazla tutmamak ve fazla yaklaştırmamak lazım yoksa film büzüşüyo

kara kız
27/05/2007, 15:42
benkendi aracının filmlerini kendim yaptım.ama 8 saat gibi ucuk bir surede artı 5 top film harcadım.sadece arka camı tek parça tapablmek ,çin 3 top harcadım ama sononda oldu ve görende inanmıyo benim yaptıgma arka cam olayının tek çözümü sıcak hava tabancası yada fön makinesi yanlız filmi çekerken camın temizligne ve ortamda toz olmamasına dikkat etmek lazım

memat
28/05/2007, 11:33
hocam benim camlara amerikan çizilmez krom film çektiler dıştan filmi alıştırırken pudra döktüler sonra içeriden su gibi bişey sıkıp yapıştırdılar çokta iyi oluyo suyun kuruması için zaten ısıttılar ama dikkat et bazen makinayı fazla yaklaştırıyorlar sonra film de yanma olur

blackpunto35
28/05/2007, 12:42
arkadaşlar uzun süredir bu konuyu farklı başlıklarda takip ediyorum fiyatlar hep 100 ytl civarında bende araca film çektirdim bir oto aksesuarcıda bana arka cam ve arka yan camlar toplam 40 ytl ye yaptırdım ya bir yanlışlık mı var gerçi benimki türkmalı dır ama bu kadar fiyat farkedermi?

Mısafır
28/05/2007, 13:07
benım de tek parca arka cam fılmı ılk once dısarıdan cama yapıstırıp guzelce alıstırıyorlar ondan sonra ıcerıden cam fılmını yapıstırıp ınce ıscılıkle cam formuna uyduruyorlar.....

memat
28/05/2007, 13:29
walla ben ön cam hariç 400 ytlye çektirdim

kadoku
28/05/2007, 13:40
walla ben ön cam hariç 400 ytlye çektirdim

:jawdown: 400 ytl çok vermişsin be hocam Ziebartta mı yaptırdın filmi?

kara kız
28/05/2007, 14:10
400 ytl çok uçuk birakam bence ben yapmadan önce aksarayda bi fiyat araştırması yapmıştım 180-200 civarında yapılıyor.çizilmez amerikan artı 5 sene çizilmeye solmaya ve kalkmaya garanti veriyorlar

memat
28/05/2007, 14:11
:jawdown: 400 ytl çok vermişsin be hocam Ziebartta mı yaptırdın filmi?

aynen öyle

Punto06
28/05/2007, 22:23
arkadaşlar uzun süredir bu konuyu farklı başlıklarda takip ediyorum fiyatlar hep 100 ytl civarında bende araca film çektirdim bir oto aksesuarcıda bana arka cam ve arka yan camlar toplam 40 ytl ye yaptırdım ya bir yanlışlık mı var gerçi benimki türkmalı dır ama bu kadar fiyat farkedermi?

Abicim çok fark ediyo bende türk malı film full ön cam hariç 50 ytl ye tanıdık aksesuarcıda çektirdik

learner
29/05/2007, 22:14
benimkide tek parça yapıldı. ilk önce dışarıdan camın üstüne koyarak kesimi yapıldı. içerde olan acil yardım logosu söküldü ve iyice cam temzilendi. cama cam syu gibi bir madde sıktılar ve filmi yapıştırdılar. üstünden de o sıvıdan sıktılar. sonra küçük plastik bir araçla arada kalan sıvıyı dışarıya doğru çıkarttılar. böylece iyice film cama yapıştı. bobeli kısımları ise camın diğer tarafından(yani direk filmin üzerine değil) fön makinası gibi bir aletle ısıtarak ve o plastik araçla bombeli kısımların üzerinde defalarca geçirilerek fazlalıkları iyice yokettiler. yalnız ısıyı fazla tutmadılar zarar vermesin diye.
bütün camları 85 ytl ye yaptırdım. amerikan çizilmez cam filmi kullanıldı. ORHAN ustanın ellerine sağlık.