PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fenerbahçe Şampiyonlar liginde yok...

Scottie
24/08/2011, 19:07
Açıklama şu şekilde.

'' UEFA, 23 Ağustos 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda, ülkemizde sürmekte olan şike soruşturması çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan çekilme kararı vermesi gerektiğini, kulüp bu yola gitmeyecek olursa, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe'yi 2011-2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men etmesi gerektiğini, bu 2 yoldan herhangi birisi benimsenmeyecek olursa, UEFA'nın kendi disiplin soruşturmasını başlatabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu yani ülkemiz aleyhine disiplin yaptırımları uygulama yoluna gideceğini bildirmiştir. Bu yazı üzerine durum TFF tarafından yazılı olarak derhal Fenerbahçe Kulübü'ne bildirilmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü, 24 Ağustos'ta TFF'ye gönderdiği cevabi yazıda, TFF'nin bu konuda iddianamenin mahkemece kabulünün beklenmesine yönelik kararına saygı duyduğunu ve kendisine tanınan kısa süre içinde böylesine önemli bir konuda herhangi bir karar almasının fillien mümkün olamayacağını bildirmiştir. Bu gelişme karşısında, durum 24 Ağustos'ta TFF Yönetim Kurulu'nun yapmış olduğu olağanüstü toplantıda ele alınmış ve gerek Fenerbahçe'nin maruz kalabileceği, ağır disiplin yaptırımları gerekse Türkiye Futbol Federasyonu'nun yani ülkemizin maruz kalabileceği disiplin yaptırımları göz önünde bulundurularak, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ''

alıntıdır...

UEFA nın kararı bu şekilde...

macsea
24/08/2011, 19:25
baştan beri yapılması gerekenlerden biriydi, tff kendini rezil etmeye devam ediyor, geçen hafta takımların şüphesi varsa gitmesin diyodu, uefa gelince tak etti bişeyler..

tayfux
24/08/2011, 19:29
yapılması gereken buydu zaten..çünkü UEFA çok net açıkladı eğer ki şampiyonlar ligine katılırsa ve şike yaptığı kesin olursa milli takımımız dahil diğer bütün takımlarımıza ağır cezalar gelecekti..şu anda kendimizi en azından milli takımımızı garanti altına aldık..

ykaya1983
24/08/2011, 19:36
Keşke şikede adı geçen takımımları avrupa kupalarından birkaç yıl men etseler.Şimdi birçok kişi bana kızacak ama ne eyleyim ben çıkar ilişkisi sonucu pisliklerinin üzeri kapatılmış takımları.Federasyon başkanının da ne kadar fb uşağı bir adam olduğu karar gelir gelmez fenerbahçeye danışmasından belli.Artık bu saatten sonra hiçbir kulüp yöneticisi,futbolcu veya yorumcu televizyonlarda çıkıp işte efendim bizim şu maçlarda hakkımız yenildi bu maçlarda penaltımız verilmedi,puanımız çalındı vs demesinler.Çünkü gerçekten bu saatten sonra hiç inandırıcı olmaz.Hele o her fırsatta büyük takımlara karşı haklarının yenildiğini federasyonun kendilerine haksızlıklar yaptığını söyleyip şike konusunda da federsayonun dediğinin üzerine bir kelime fazla konuşmayan bir anlamda federasyonun taşeronluğunu yapan ADADOLU KULÜPLERİ bundan sonra hiç konuşmasınlar.

Birkan61
24/08/2011, 19:36
Şike yok, delil yok, fenerbahçe şampiyonlar liginde yok.

Bu 3'ü bir çelişkimidir? :D

Delil yok diyen Mehmet Ali Aydınlara selamlar, TFF'ye gönderilen koliler ramazan erzağıydı zaten :)

LorDracula
24/08/2011, 19:46
ya ben şunu anlamıyorum şikeyi sadece fenerbahçe mi yaptı? baska takımların şike ile alakaları yok beşiktaş trabzon galatasaray sütten çıkmış ak kaşıkmı acaba? niye bu kadar dillendiriliyor her yerde ben onu anlamıyorum.

Birkan61
24/08/2011, 20:09
ya ben şunu anlamıyorum şikeyi sadece fenerbahçe mi yaptı? baska takımların şike ile alakaları yok beşiktaş trabzon galatasaray sütten çıkmış ak kaşıkmı acaba? niye bu kadar dillendiriliyor her yerde ben onu anlamıyorum.

Başka takımlar da yaptı, şuan bank asyada şampiyon olmuş süper lige çıkmış bir takımın şike yaptığını maçın masada bittiğini bizzat biliyorum. ( Şampiyon oldukları yıl değil bu olay )

Fakat Fenerbahçe büyük bir camia olduğu için daha çok dikkat çekiyor ve olaylar öyle küçük olaylar değil büyük meblağlar dönüyor ortada.

Ayriyetten en azından benim dediklerim de yalan bir yer var mı? Mehmet Ali Aydın'ların Fenerbahçenin düşmemesi için bir taraflarını yırttığını farketmediniz mi?

Olan Türk futboluna oldu, dünya sıralamasında puanımız düşecek. Dua etsinler Türkiyeyi ve diğer takımları men etmediler büyük ayaklanma olurdu ortalığa fenerli kalmazdı :)

hfguler
24/08/2011, 20:19
Fenerbahçe öyle veya böyle delil yetersizliğinden beraat ederse 30 milyon euro zararını tff öder heralde. Bir hafta önce delil yok karar veremeyiz. Uefa bastırdı tff karar verdi. Dünya da savunma alınmadan hiçbir davada karar verilmez. Uefa rakibine kafa atıp kırmızı gören oyuncunun savunmasını almadan karar verme diyor. Bu karar ve bu yazı çok enteresan sanki Uefa bu kararı ben vermeyim beraat ederse tazminat falan ödeyip rezil olmayalım diyor....

sedini
24/08/2011, 20:30
Şike yapmak - teşvik primi vermek veya buna teşebbüs etmek (gerçekleşmese bile) aynı suç sayılmakta.. Bu durumda Fenerbahçe - Trabzon - Beşiktaş ve soruşturmada adı geçen bütün kulüplere aynı yaptırımın uygulanması gerekir.. Yani Avrupa maçlarından men - ligden düşme gibi cezalar gelecekse bu üç büyük kulübe de gelecektir.. Gelmelidir.. Gelmiyorsa şayet Galatasaray ın duruşunu bu kez fenerbahçe spor kulübü sergileyecek ve uefa ya aynı yaptırımlar için başvuracaktır.. bu durumda da TFF nin düşeceği durum daha da zorlaşacaktır..

Hele hele bu yaptırımların uygulandığı kulüp aklanırsa vay TFF nin ve Uefa nın haline.. Juventus örneğinde olduğu gibi 100 milyon dolarlar ile ifade edilen tazminatlar Fenerbahçenin - Trabzonun - Beşiktaşın kasasına girer..

Yorum yaparken Kulüp renklerinizi bir kenara bırakıp objektif değerlendirin arkadaşlar..

ibrahim06
24/08/2011, 20:51
Geçen gün yazmıştım Uefa bize dersimizi verir diye. Trabzonun adının da şikede var olduğuna gelince.Eğer o derece güçlü deliller olsa güm diye ligden düşürülürdü. Uefada fenere kestiği gibi cezayı keserdi. Sağolsun Federasyon haksız yere sadri şener ve çok kibar bir şekilde eleştirilerini dile getiren Şenol Güneşe kesiyor cezayı. hak mahrumiyeti veriyor.

Uefaya ayrıca tebrikler. İstanbula gelen müfettiş bişeyleri sezmiş olmalı ki Türkiye ve diğer takımların Avrupadan Fener yüzünden men edilmesinin önüne geçti.

İlk başlarda inşallah bişey çıkmaz diye umutlu ve tedbirli yaklaşıyordum soruşturmaya.Lakin Federasyonun tarafsızlığını yitirmesi ve basiretsizliği yüzünden artık ben de şüphelenmeye başladım.

Dün bir de tuttular play off kararı aldılar. neymiş ekonomik değermiş digiturkmuş. Lig tvmi iptal etmiştim. 2 günde bir arıyorlar yeniden üye ol diye. Yok arkadaş olmayacağım. Kahvede seyredeceğim stada gideceğim bu sene üye olmayacağım.

sedini
24/08/2011, 20:59
Avrupa insan hakları mahkemesi ve anayasamıza ve hatta dünyadaki pek çok modern kanunlara göre bir suçla itham edilen kişi ya da kurum Suçu ispatlanıncaya dek masumdur.

ibrahim06
24/08/2011, 21:03
Avrupa insan hakları mahkemesi ve anayasamıza ve hatta dünyadaki pek çok modern kanunlara göre bir suçla itham edilen kişi ya da kurum Suçu ispatlanıncaya dek masumdur.

Dünyadaki futbol federasyonlarına verilen yetki farklıdır. Dava sonucunu beklemeden karar alabilirler.Çünkü özerktirler. Dava yıllarca sürse bile. İtalya örneği bu şekildedir.Zira ligler başlayacaktır. Yıllar sonra takım ceza aldığı taktirde o ülkeye de ağır faturaları oluyor.

shellcininabisi
24/08/2011, 21:03
bir galatasaray taraftarı olarak ne sevindim ne üzüldüm bu olaya fenerbahçe açısından...

amaaa şuna çok sevindim bir galatasarylı olarak HELAL OLSUN BAŞKANIMIZA.. ADAM NE DEDİYSE ÇIKIYOR. bakalım o DİGİNASYON başkanı bunun sorumlusu bu açıklamayı yapanlardır diyebilecek mi?

hamiş : şimdi UTANMADAN ÇIKIP DİYOR MU BİDE GALATASARAY YÜZÜNDEN BÖYLE KARAR ALMAK ZORUNDA KALDIK...

dostum futbol hukuku der ki : %1 şüphen varsa her türlü tedbiri alabilirsin..

sedini
24/08/2011, 21:10
Dünyadaki futbol federasyonlarına verilen yetki farklıdır. Dava sonucunu beklemeden karar alabilirler.Çünkü özerktirler. Dava yıllarca sürse bile. İtalya örneği bu şekildedir.Zira ligler başlayacaktır. Yıllar sonra takım ceza aldığı taktirde o ülkeye de ağır faturaları oluyor.

yine benim dediğimize geliyoruz uefa ve federasyon 100 milyon dolar lar ile ifade edilen tazminatlara maruz kalabilir. Ayrıca şüphe var ise kupasını iade etmiş bir beşiktaş var. Bu da demektir ki kupa şampiyonluğunu kendi isteğiyle dondurdu yarın onun kuraları çekilirken ona da bu tarz bir yaptırım uygulanabilir. Yani kısaca Fenerbahçe kulübü tutar da bundan dolayı itiraz ederse çok kişiyi yakabilir. O yüzden bu karar bana göre daha önce verilen yanlış kararların patlaması ve daha yanlış bir karar halini almıştır.

hfguler
24/08/2011, 21:15
şöyle bi bakıyorum da federasyon başkanın yerinde olmak istemzdim... Herkes daha savunma almadan karar vermesini istiyor... Federasyon bu takımları düşürse bu takımlar beraaat edip federsyonu mahkemeye verse aynı kişiler bu sefer savunma almadan adil yargılama yapmadan nasıl karar verdin diye saldıracaklar adama... Baskı o noktaya vardı ki sonunda resmen u dönüşü yaptılar. Sorun federasyonda değil sorun işlemeyen hukuk sisteminde.... Zamanında tecelli etmeyen adalet adalet değildir...

ultraslan33
24/08/2011, 21:19
Şike yok, delil yok, fenerbahçe şampiyonlar liginde yok.

Bu 3'ü bir çelişkimidir? :D

Delil yok diyen Mehmet Ali Aydınlara selamlar, TFF'ye gönderilen koliler ramazan erzağıydı zaten :)
birkan süppersin ya:)bi galatasaraylı olarak olay beni üzdü çünkü fb siz bbi ligin tadı olmaz ama kaşınanı da kaşırlar

hfguler
24/08/2011, 21:31
Eğer bu takımlar suçlularsa zaten iddaanameyle ortaya çıkacak... ve federasyon karışan tüm takımları küme düşürmek zorunda kalacak... böylece bu takımlar sezon ortasında küme düştükleri için sezonun sonunu bekleyecekler. Haliyle iki sene kaybetmiş olacaklar... eğer savcı soruşturmayı ısrarla gizli yürütmese şu an herkes gerçek delilleri (tv ve gazeterin palavra haberlerini değil) öğrenecekti. Eminim bu kuluplerin taraftarları bile takımlarının küme düşmesini isteyecekti. Süreç uzadıkça hem Türk futbolu hem Türkiye'nin büyük kulüpleri daha fazla zarar görecek...

bahadir77
24/08/2011, 22:19
ts yi sampiyonlar ligine aldılar.

sedini
24/08/2011, 22:34
uefa TFF nin tescil ettiğini açıkladığı ligi 1 saatlik görüşmenin ardından iptal edip TS u şampiyon ilan etmiştir. Hayırlısı olsun.

VICEROY
24/08/2011, 22:42
Hayırlı olsun.Başarılar dilerim.

StrawBeeRy
24/08/2011, 22:53
Fenere güldük eğlendik ama Türk futbolu ne hale geldi, yazık günah. içine ettiğiniz oyunun, ne heves kaldı ne başka bişey. Bu duruma gelmemizde payı olan herkese yazıklar olsun..bunun sorumlusu TFF dir.

uefa TFF nin tescil ettiğini açıkladığı ligi 1 saatlik görüşmenin ardından iptal edip TS u şampiyon ilan etmiştir. Hayırlısı olsun.
trabzonu şampiyon ettiğini görmedim yani edilmedi sanırım sadece şampiyonlar ligine alındı.

ibrahim06
24/08/2011, 22:55
Fenere güldük eğlendik ama Türk futbolu ne hale geldi, yazık günah. içine ettiğiniz oyunun, ne heves kaldı ne başka bişey. Bu duruma gelmemizde payı olan herkese yazıklar olsun..bunun sorumlusu TFF dir.

trabzonu şampiyon ettiğini görmedim yani edilmedi sanırım sadece şampiyonlar ligine alındı.

Şampiyonluk verilmedi. Fener olmayacağı için haliyle 2. Trabzon alındı şampiyonlar ligine.

sedini
24/08/2011, 23:06

onu şundan sebep söyledim.. Statü gereği şampiyon takım şampiyonlar ligine direk katılıyor.. Ts un maçını iptal edip şampiyonlar ligine direk katılmasını sağlamak bir nevi Ts un şampiyon ilan edilmesi gibi birşey..

O değilde bu iş en çok A.Bilbao ya yaradı.. 10 kişi 0-0 kalmıştı Trabzon..

ZAK1980
24/08/2011, 23:40
Dogru bır karar bırde bankasyaya dusse tadından yenmez .Bundan sonrada sıkıysa şike yapsınlar alayına ders olur

Murat 1979
24/08/2011, 23:41
Fernerbahçe Spor Kulübüne Gönül Veren Tüm Dostlara...
Bir umuttur yaşamak bil
Seveceksin inadına
Yüreğin kan ağlasa da
Güleceksin inadına

Zindanlara düşsen bile
Ateşlerde sönsen bile
Binlerce kez ölsen bile
Doğacaksın inadına

Hayat budur umutlar çok
Ne şüphe duy ne de kork
Öyle teslim olmakta yok
Yeneceksin inadına
Son Sözümüz FENERBAHÇE...

macsea
24/08/2011, 23:41

anlaşılmayan bir konu var. savcını biz idda ediyoruz, kesin değil dediği olay Türk ceza kanunu ilgilendiren durumdur.ve hapis cezalarını getirir,

tff nin elinde, şüphe dahi olsa ,teşebbüs varsa kararını verebilisin yetkisi vardır. futbol kanunda üst makam (anayasa mahkemesi) tahkim kuruludur. yasamızda böyledir, yani fenerbahçe olduda suçsuz bulundu, gideceği yer Türk ceza kanunu değil avrupa spor mahkemeleri olacaktır. sonuçta sorumluluk tff e talimat veren uefa olacaktır.

SKELETER
24/08/2011, 23:53
macsea ondada garip bir durum var. Ortada telefon görüşmeleri ve bazı deliller var. UEFA diyebilirki benim kanaatim bu şike dir. Şike yapıldığı içinde ben FB yi istemiyorum. TFF şike için yeterli delil yok diye diretebilir. Ama TFF'nin kararı sadece Türkiye için geçerli. UEFA ile TFF arasında zıtlık çıkarsa, UEFA madem öyle Türk takımlarını men ettim süresiz diyebilir.

Tazminat içinse kararı veren TFF, tahkimde madem kararınıza güveniyordunuz diretseydiniz denilecek haklı olarak. TFF hem FB'nin şike yaptığı belli değil diyor hemde Şampiyonlar Liginden men ediyor. Yapması gereken ya Fener'i düşürecekti yada sonuna kadar kararının arkasında duracaktı. Şimdi işin içinden çıkılmıyor

menesi
24/08/2011, 23:55
herşeyi fb nin üstüne yıkmaya çalışıyorlar.bakalım nekadar yaralıyacaklar bizi.suçumuzun olduğu belli ancak bizi suçlayanlara ufacık bi ayna lazım ki o ufak aynada bile kocaman hatalarını görebilirler.
hayırlısı olsun artık....

ykaya1983
25/08/2011, 00:04
Bugün habertürkte fatih altaylının teke tek programının konuğu fenerbahçe federasyonu başkanı Mehmet Ali Aydınlardı.Bu programı izledikten sonra bizim burada ve medyada yapılan eleştirilerin bile az olduğunu düşünüyorum doğrusu.Programda yayına bağlanan fenerbahçe yöneticisi nihat özdemir federasyon başkanına açtı ağzını yumdu gözünü ama gs ye aslan gibi kükreyen başkan müsveddesinin gıkı çıkmadı.Nihat özdemir bugün gelinen durumun tek sorumlusunun federasyon olduğunu zamanında gereken kararı federasyon alsaydı bugün uefa nezdinde bu duruma düşmeyeceklerini söyledi.Hatta eğer böyle suçlu pozisyonunda kalacaksak düşsek daha iyiydi falan dedi.Buna rağmen aydınlar söz aldığında hala doğru karar verdiğini mevcut durumdan nasıl daha az zararla çıkacaklarını hesap ettiklerini vs gibi bir sürü zırvalaklar sıraladı.Fb yöneticisi bile düşsek daha iyiydi dediği bir zamanda bu adam hala fb yi düşürmemek için varını yoğunu ortaya koyuyor.Anladım ki bu adamın boğazına bıçak dayasalar kendi kararıyla fb ya da diğer adı geçen kuüplere ceza veremez.Ancak bugünkü gibi kafasına birilerinin vurması gerekiyor.

ibrahim06
25/08/2011, 00:08
Az önce Teke tek programında Federasyon başkanını dinledim. Yargını vereceği kara ceza kararıdır. Bizim verdiğimiz-vereceğimiz kararlar ise disiplin kararıdır'' dedi.

Benim kızdığım işin içine Uefanın burnunu bu kadar sokturmamızdır. 10 yıl önce Milan da şikeden yargılanıyordu ama Uefa onları men etmedi. O da ayrı bir konu. Federasyon başkanı bunun için ''Yıllar geçtikçe başkanlar değiştikçe görüşler de değişiyor'' diye konuştu

GP COSKUN
25/08/2011, 00:10
türkiyede fenerbahçe şikeci takımdır
şike yapmıştır ahlaksızdır vesaire vesaire
AMA
DİĞER BÜTÜN TAKIMLARIMIZ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKTIR
VİJDANI RAHATSA HERKESİN MESELE YOK
VURUN ABALIYA GİTSİN

Murat 1979
25/08/2011, 00:14
türkiyede fenerbahçe şikeci takımdır
şike yapmıştır ahlaksızdır vesaire vesaire
ama
diğer bütün takımlarımız sütten çıkmış ak kaşıktır
vijdanı rahatsa herkesin mesele yok
vurun abalıya gitsin
++++++11111111111111111111111111111111111111111111 11111111

ykaya1983
25/08/2011, 00:25
Hangi takım şikeye bulaştıysa gereken ceza mutlaka verilmeli.Şike olayında sadece fenerbahçe şike yapmıştır ve sadece fb ceza almalıdır demiyoruz.Zaten yargı süreci de sadece fb üzerinden yürümüyor.Ama yapılan her eleştiri sonucunda da sürekli sadece fb mi yaptı diğer kulüplere niye ceza yok demek tıpkı derste konuştuğu için öğretmen tarafından uyarılan öğrencinin ben konuşmuyorum ahmet le ali de konuşuyor demesine benziyor.

menesi
25/08/2011, 00:40
denizli maçının sonucunun kendiliğinden olduğunu düşünmek bile çok komiktir.türkiyede her takım şikecidir.parası yettiği kadar şikeye başvurmuştur.şimdi burada tek suçlu fb mi.
küme düşeceksek düşürsünler.biz çok şükür bi küme düşme ile perişan olacak kulüp değiliz.3 sene kupa almayız belki.ama cezamızı çekmiş olduğumuz için ben şahsen rahat olurum.şike yapıpta yasa öncesi olduğu için ceza almayanlar düşünsün.acaba hiç şike yapmamış gibi nasıl rahat davranıcaklar merak ediyorum...sonuç olarak ben fanatik biri değilim ama benim için şampiyon olmak mümkün fb li olmak imkansız dır...

Birkan61
25/08/2011, 01:26
Özdemir bugünlerden önce Mehmet Ali Aydınlar hakkında işini iyi yapıyor ediyor diye öve öve bitiremiyordu. Ne oldu bu akşam niye işini iyi yapamadığından falan bahsediyor niye döneklik yapıyor?

Lafı iyi yedi ama ; " Özdemir Tribünlere Oynuyor.. "

Murat 1979
25/08/2011, 01:37
Özdemir bugünlerden önce Mehmet Ali Aydınlar hakkında işini iyi yapıyor ediyor diye öve öve bitiremiyordu. Ne oldu bu akşam niye işini iyi yapamadığından falan bahsediyor niye döneklik yapıyor?

Lafı iyi yedi ama ; " Özdemir Tribünlere Oynuyor.. "
federasyon 15 ağustosta aklı selim bir kararla herhangi bir cezai işlem yapmadı ve bu tutumu doğru bulundu aynı federasyon 24 ağustosta bu dayatma karara imza attı çelişki bu ...
tahrik kokan mesajlar yanlış algı oluşturmaktan başka bir bir amaca hizmet atmediği gibi adaletin birgün herkese lazım olacağı tezide unutulmamalıdır...

ultraslan33
25/08/2011, 02:27
bence en masum kesim taraftarlar..Bir gs taraftarı olarak fb taraftarlarının sağduyulu davranması gerektiğine inanıyorum..onlara verdiği sözleri tutmak adına türlü oyunlar çeviren yöneticiler hırslarının kurbanı olmuş ve bu masum insanların hakkına girmiştir..konu gs-fb çatışmasına dönmemeli..kim suç işlemişse cezasını çekmeli.ve bizlerde bunu kişiselleştirmemeliyiz...bizi bu hallere düşürenlere yazıklar olsun diyeceğinize tamam biz yaptık ama siz de yaptınız diyecek kadar düşmeyin..

Du Hast
25/08/2011, 03:00
neyseki şampiyonlar ligine gidip 0 çekmekten kurtuldu :D

sedini
25/08/2011, 03:20
anlaşılmayan bir konu var. savcını biz idda ediyoruz, kesin değil dediği olay Türk ceza kanunu ilgilendiren durumdur.ve hapis cezalarını getirir,

tff nin elinde, şüphe dahi olsa ,teşebbüs varsa kararını verebilisin yetkisi vardır. futbol kanunda üst makam (anayasa mahkemesi) tahkim kuruludur. yasamızda böyledir, yani fenerbahçe olduda suçsuz bulundu, gideceği yer Türk ceza kanunu değil avrupa spor mahkemeleri olacaktır. sonuçta sorumluluk tff e talimat veren uefa olacaktır.

Sizler tarafındanda anlaşılamayan bir konu var o da şudur ki bu konunun spor mahkemesi kurulup onlar tarafından yargılanması gerekmektedir.. Ceza kanununca ve kurumlarınca yargılanıyorsa hakkını her iki alanda da savunabilir..

Bu arada ben kimse cezasını almasın demiyorum en başında bu işi yapan veya teşebbüste bulunan üzerinde şüphe bulunan her kulübün gerekli yaptırıma maruz kalmasını ve gerekli cezayı alması düşüncesindeyim.. Fakat çok bariz çifte standart var..

Kulüp başkanı 2 asbaşkanı amatör şube sorumlu içeride ş.liginden men..
Teknik direktörü futbol şube yöneticisi içeride.. konuya vurgu yapan dahi yok..
Başkanı asbaşkanı yurtdışı çıkış yasaklı teşebbüsten.. ş.ligine şampiyon statüsünde alındı..
Masabaşında bankasya da şampiyon olduğu iddia ediliyor.. Fakat hala süper ligde..

Disiplin hükümlerinin 55. maddesi çok açıktır. Şike yapmak teşebbüs etmek hepsi aynı cezayı gerektirir..

Müsabakanın sonucunu hukuka ve spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürülme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre, küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.

Yani Fb yaptı mı bank asya lig - 20 puan bjk yaptı mı bank asya -10 puan trabzon teşebbüs mü etti bankasya gibi toptan yaptırım uygulanmalı.. yargılama süreci uzun olabilir federasyon uefanın yaptığı gibi bu radikal kararları verip süreç sonunda aklanırlarsa tazminat ödemeyi göze alabilmeli..

LorDracula
25/08/2011, 09:28
ya burda o kadar yazmışsınız okudum da hiç sıkılmadan üşenmeden GS,TS ve BJK lılar aynı şeyi söylüyor duruyor tamam biz şike yaptık sizler akkaşıksınız bu arada unutmayınki hiç bir takım şike yapmaz takımı tutan kişiler yapar. bunu için boşuna konusuyorsunuz bir yandan tartışmamız normal neden tff kesin gözüyle bakmadığı olaya kesin diye atlaması ve medyayı karıstırması br olay varsa ve kesinse karıştırmadan cezasını keseceksin yollicaksın ne ceza verirsen ver hiç bir FENERBAHÇE li taraftar ağzını bile açmaz neden hakketmediğimizden ama bir şeyler var bu sene cıkan bir olay değil belki 100 yıllık bir olay ama şimdi patlatması ve tek bir takımın üzerine gelmesi yanlış. diyelimki FENERBAHÇE düştü 1.lige ne olacak süperlig? şunuda bilin farkına varın anadolu takımları şike gibi yardımlardan mahruz kaldığında neler olacağı bu sene belli edecek izleyelim ve görelim. (Bir FENERBAHÇE li olarak şampiyonluğumuz alınmadıysa alınır ve 1 lige düşürülüz. nasılsa şampiyonlarligini aldılar.)

LorDracula
25/08/2011, 09:31
neyseki şampiyonlar ligine gidip 0 çekmekten kurtuldu :D

valla oda var ama genede sıfır çekmezdik ben buna inanıyorum cıkardıkta guruptan takımımız kötü bir takım değil türkiyede en kuvvetli takım onun üstünde kuvvetli takım ve oturmuş bir takım yok.

Misafir047
25/08/2011, 09:34
vallahi yeter artık ya ben bu kadar gerizekalı takım görmedim utanıyorum fenerliliğimden bal gibide yapmışsın şikeyi hala anırıyorsun adam gibi efendi gibi çekil sesini çıkarma bi beşiktaş kadar olamadık resmen ve hakikaten beşiktaşlı duruşu bu olsa gerek adamlar resmen sesini çıkarmadan kupayı iade etti en onurlu yakışanı yaptı, bizimkiler ise ...............

ahmet_erzurumlu
25/08/2011, 10:12
kesinlikle katılıyorum. trabzon başkanına keyiflerinden mi verdiler yurt dışına çıkma yasağını ya da ne çabuk unutuldu ibrahim akının teşvik primi aldık açıklaması. ne kadar büyük bir takımmışızki türkiye yi tek başımıza sallamışız. çamurda oyanayan tek takım fenerbahçe galliba. ne çabuk unutuldu fenerbahçeyle oynayan takımlar gol yediklerinde neredeyse ağlamaklı olduklarını tam tersi trabzondan gol yediklerinde sanki hiçbişey olmamış gibi güldüklerini. türkiyenin yanlışı olaya tek taraflı bakılmsı. eğer şike varsa eminseniz ligi komple erteleyin. yoksa tek suçlu fenerbahçeymiş gibi ceza yı tek takıma vermeyin

LorDracula
25/08/2011, 10:15
şunun farkında değil taraftarlar burda FB adı lekelendi ama şurayı kaçırıyorlar gözlerinden FB Türk takımı Türkiyede zedeleniyor ve zedelendi avrupada !!!

Murat 1979
25/08/2011, 12:13
vallahi yeter artık ya ben bu kadar gerizekalı takım görmedim utanıyorum fenerliliğimden bal gibide yapmışsın şikeyi hala anırıyorsun adam gibi efendi gibi çekil sesini çıkarma bi beşiktaş kadar olamadık resmen ve hakikaten beşiktaşlı duruşu bu olsa gerek adamlar resmen sesini çıkarmadan kupayı iade etti en onurlu yakışanı yaptı, bizimkiler ise ...............
Fenerbahçeliliğinizden utanmanıza gerek yok yazdığınız bu yazıdan ve yapılan çifte standardı görememenizden sonra bu birlikteliğin sürmesinin bi anlamı kalmamış ayrılmalısınız artık !!!!!!! ::))))))

LorDracula
25/08/2011, 12:57
Fenerbahçeliliğinizden utanmanıza gerek yok yazdığınız bu yazıdan ve yapılan çifte standardı görememenizden sonra bu birlikteliğin sürmesinin bi anlamı kalmamış ayrılmalısınız artık !!!!!!! ::))))))

oza amn ayrılda gel murat kapımız açıktır sana :)

menesi
25/08/2011, 13:12
türk futbolunun zedelenmesi konusunda italyada alası yapıldı halada yapılıyor.ama kimse juve ye milan a gitmem demiyor.herkesin hayalindeki takım hala.he bu bi utançtır bunu kabul ediyorum ama biz şampiyonlar ligini uefa kupasını alalım ülkemizden bi takım yani hepsi unutulur....

macsea
25/08/2011, 13:24
herkes farklı bir şeyler yazmaya kalkmış ama aslında aynı şeyler,
fb liler ts yi, bjk yi niye engelemiyorlar derken aslında biz yaptık kabul de ,onlarda yaptı demek oluyor.
uefa internet sitesinden açıklıyor, görüşmelerden sonra şike şüphesinden dolayı bu karar alınmıştır, onlardamı taraf tutuyor yani, Platini nin hiç işi yokta dur şu fb ile uğraşayımda zarara uğratayımmı diyor..
yunanistanda ilk önce bir alt lige düşürülen 2 takım, itiraz ve taraftarları sebebiyle amatör kümeye yollandılar. bunu yapan da yunan federasyonu.uefa değil.
nihat özdemir sallıyor ligden çekiliriz, bakın bakalım tekrar dönmek isterlerse kaçıncı ligden başlayacaklar(daha cevabını Aydınar bie bimiyor ya ..)

Misafir047
25/08/2011, 13:44
nerden fenerbahçeli doğdum yahu şu dünyaya

Murat 1979
25/08/2011, 17:18
oza amn ayrılda gel murat kapımız açıktır sana :)
kendim için yazmamıştım beni hiç beklemeyin ben gönlümü fenere vermişim...

ykaya1983
25/08/2011, 20:00
M.Ali aydınların ne kadar beceriksiz bir başkan olduğu fatih altaylının yönelttiği federasyon kuralları ile ilgili soruların hiçbirini doğru dürüst cevaplayamamasından belli.Ne soruyorsa onlar teknik konular hukukçularımız daha iyi bilir diyip duruyordu.

hfguler
25/08/2011, 20:27
Türkiye'de futbol bitmek üzere.... Bu olaylar bütün sponsorları bütün taraftarları kaçırıyor... Her ligde bu tarz şeyler oluyor... Ama adamlar bi hafta da karar veriyorlar ve dünyaya güçlü bir portre çiziyolarlar. Bizde fenerbahçe içeride suçsuz ligde oynayabilir. şampiyonlar liginde şüpheli oynayamaz. Federasyon gerekirse hükümeti de devreye sokup bütün bilinmezlikleri öğrenip bütün delillere ulaiıp kısa sürede karar vermeliydi... En çok zararı fenerbaçe ve ülke futbolu görüyor... 1 ay önce sonuç açıklansa herhangi bir takım düşmüş olsa şimdiye tahkime casa vs gitmiş çıkan sonuca göre sezon hazırlıklarına başlamıştı... şimdi sezon ortası gelir bunlar 3-5 takımı küme düşürür. Takımlar 2 sene kaybetmiş olur....

shellcininabisi
25/08/2011, 21:35
ya arkadaşlar dün izledim fatih altaylıda bugün tekrarını izledim. şimdi de kısa kısa yayınladı onu da izledim. acıdım sanki mehmet ali aydınlara. adam fb yöneticisi, fenerbahçe voleybol takımı baş sponsoru (acıbadem)... yani sonuçta fanatik fenerbahçeli... adam bir şekilde kurtarmaya çalıştı bir şekilde uğraştı ki bence hala uğraşıyor en az hasarla kurtarmaya.

şimdi gs başkanı çıksa dese ki (ya da ben desem) İYİDE BJK AVRUPA LİGİNDE, TS ŞAMP LİGİNDE OYNAYACAK. YA YARIN BUNLAR KÜME DÜŞERSE NE OLACAK? herkes özellikle bjk ve ts taraftarı kızacak. Ama gel gelelim bu klüpler orada oynarlarken böyle bir ceza gelirse en az 8 sene avrupadan men yetkisi var UEFA nın. Kimse bunları görmüyor.

ister inanın ister inanmayın 4 senedir evliyim eşimle hep maçlar yüzünden tartışırız fanatik galatasaraylıyım ama TFF VE ezeli rakip ebedi dostumuz FENERBAHÇENİN bukadar yıpratılmasına bu kadar muallakta bırakılmasına karşıyım.

ve evet feneresyon başkanı dedim ben de ama 2-3 sene sonra bugün şamp. ligine gitmediği için FENERBAHÇE bu başkana dua edeBİLİR.

bahadir77
25/08/2011, 21:50
nerden fenerbahçeli doğdum yahu şu dünyaya

eger gercekten boyle dusunuyorsanız.
atın butun formalarınızı, yırtın butun resımlerınızı..sıze en yakın kartal yuvasına yada gs store gıderek bı guzel donatın kendınızı... unutun tum fenerbahcelılıgınızı...

fenerbahcelı olmak ayrıcalıktır. bu ayrıcalıgın farkına varamadıysanız hala yırtın butun resımlerınızı atın butun formalarınızı....

'fenerbahcenın buyuklugu ne kupa buyulugudur ne de sampiyonluk buyuklugu, ONUN buyuklugu oyle bır buyuklukturkı adı konamaz.'

babama, rahmetli dedeme binlerce sukur olsun ki beni FENERBAHÇELİ yapmışlar. oglum torunum ve tanıdıgım butun kucuk cocuklarıda fenerbahcelı yapmak ıcın elımden gelenı yapacagım. bu mukemmel kulube, bu ozel kulube onların da gonlunu adamasını saglamaya calısacagım..

ne mutlu ki fenerliyim...ne mutlu fenerliyim diyene....

ERDEM1907
31/08/2011, 16:24
sıfır tolerans niçin Fb'ye uygulanıyor? Teknik direktörü içerde olan ve yöneticileri hakkında soruşturması devam eden takımlar için niçin bir şeyler yapılmıyor?Şampiyonlar ligine gidemiyorsak niçin hala ligdeyiz? Böyle saçmalık olur mu madem şampiyonlar ligine yollamıyorsun şüphen ve kanıtların var ligden de düşür. Takımımızın her zaman yanındayız Feneriumlara giderek formamızı alıyoruz; Fb kartımı da alıyorum.
Yaşasın Fenerbahçe!

SRDR KRKC
31/08/2011, 16:26
sıfır tolerans niçin fb'ye uygulanıyor? Teknik direktörü içerde olan ve yöneticileri hakkında soruşturması devam eden takımlar için niçin bir şeyler yapılmıyor?şampiyonlar ligine gidemiyorsak niçin hala ligdeyiz? Böyle saçmalık olur mu madem şampiyonlar ligine yollamıyorsun şüphen ve kanıtların var ligden de düşür. Takımımızın her zaman yanındayız feneriumlara giderek formamızı alıyoruz; fb kartımı da alıyorum.
Yaşasın fenerbahçe!

+1000