PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanal Ortamda Seçim2007

canberkkilic
26/05/2007, 14:58
:flag: Bazı sehirler hiç istediğim gibi değil.Sanalda olsa oyunuzu kullanın..
Birde konuyu dağıtmayalım ... :dirdir:

https://secim2007.superonline.com/

Buda siyasal toto ;

https://www.secim2007.com/?sayfa=550

Ayrıca nerede ,hangi sandıkta oy kullanıcağınızı bilmiyorsanız;

https://www.ysk.gov.tr/ysk/index.html adresinden sadece T.C Kimlik numaranızı girerek öğrenebılırsınız. Hoş!, benımkı daha belirlenmemiş yazıyor..Hala öğrenemedim.

canberkkilic
26/05/2007, 15:04
Uyarı: Sadece bir kere oy kullanabilirsiniz.
Mükerrer oylar belli zaman aralıklarında kaldırılacaktır.

Alıntıdır

toful
26/05/2007, 15:06
:flag: Bazı sehirler hiç istediğim gibi değil.Sanalda olsa oyunuzu kullanın..
Birde Konuyu dağıtmayalım ...

https://secim2007.superonline.com/
hangi şehirse söyle halledelim hemen:evillol:

erdiyilmaz
26/05/2007, 15:09
bu arada oy kuLLanacak arkadaşLarın nüfus cüzdanLarında TC kimLik no kesinLikLe oLması gerekiyormuş. biLen vardır kesin de.. ben hatırLatayım dedim : )

canberkkilic
26/05/2007, 15:11
Şimdi söylemek hoş olmaz.. yeni bir tartışma daha doğmasın..
Oyların az kullanıldıgı yerler tabiki ,tahmin edebilrsiniz..

shoparr_
26/05/2007, 15:17
oy kullanalım aman diyim gençler:D

canberk site için teşekküerler..

h k
26/05/2007, 16:58
bu arada oy kuLLanacak arkadaşLarın nüfus cüzdanLarında TC kimLik no kesinLikLe oLması gerekiyormuş. biLen vardır kesin de.. ben hatırLatayım dedim : )

bu dogru degil.

ysk.gov.tr de aynen şöyle yaziyor :

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarının seçim iş ve işlemleri sırasında bildirilmesi, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 47 nci maddesi hükmü nedeniyle zorunludur. İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına başvuran ilgililerin, Nüfus Müdürlüklerinden öğrendikleri Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları işlenmiş nüfus cüzdanı ibrazına gerek bulunmamaktadır.

Qubee
26/05/2007, 23:13
güzelmiş ya site. bazı şehirler şok etti harbi beni

erdiyilmaz
26/05/2007, 23:33
bu dogru degil.

ysk.gov.tr de aynen şöyle yaziyor :

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarının seçim iş ve işlemleri sırasında bildirilmesi, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 47 nci maddesi hükmü nedeniyle zorunludur. İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına başvuran ilgililerin, Nüfus Müdürlüklerinden öğrendikleri Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları işlenmiş nüfus cüzdanı ibrazına gerek bulunmamaktadır.

sevindirici haber. bana bir iki maiL geLmisti de... nufus cuzdan üzerinde kesin yazmasi gerekiyor vs. yaziyordu. nufus müd. ugrayın fiLan diyordu.
teşekkürLer biLgiLendirme için :bye:

akin78
29/05/2007, 18:38
Kesin yanlışlık yada başka birşey var.Ben 1 yıl doğuda askerlik yaptım Ağrı ve Kars'ta ve o zamanki adıyla dehap % 83 lerle kazandı her 2 ildede.Şimdi Mhp % 70 ile birinci parti görünüyor ki tam zıt kutuplarda bu iki parti.

dagored
29/05/2007, 18:43
Ben bu tür sanal ortamdaki anketlerin tutarlı olduğunu hiç sanmıyorum. Ülkemizde interneti kullanmayan, ya da kullanamayan milyonlarca seçmen varken nasıl tutarlı olabilir ki ? :)

canberkkilic
29/05/2007, 18:48
Sonuçta Sokakta yapılan bı anket değil. İnternetten yapılıyor.Doğuda herkezin elinin altında bilgisayar yok.Mesela Ağrıda'ki bir internet cafe sahibi farklı bilgisayarlardan oylasa, kafadan 20-25 kişi..
böylede düşünmek lazım..

erdiyilmaz
29/05/2007, 19:05
Sonuçta Sokakta yapılan bı anket değil. İnternetten yapılıyor.Doğuda herkezin elinin altında bilgisayar yok.Mesela Ağrıda'ki bir internet cafe sahibi farklı bilgisayarlardan oylasa, kafadan 20-25 kişi..
böylede düşünmek lazım..
yok canberk oyLe oLmaz. internet cafecinin tek hattı vardır. o nedenLe dışarı internete çıkan ip adresi tektir. ip adresi kontroLu koymadıLarsa, sınırsız oyLama yapabiLir ancak, münferit oyLarı önLeme için ip bLoke tarzında bir sistem konuLmuş.
proxy vs. iLe bagLantı varsa iş degişir, yada dinamik adsL varsa, modemi kapatır açar yeniden oyLar da.. kim ugraşır o kadar biLinmez tabi

canberkkilic
29/05/2007, 19:12
açıkman için teşekkurler Erdi.. bu kadar detaylı düşünmemiştim..