PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbolda Play-Off kararı çıktı!

ibrahim06
23/08/2011, 19:41
Artık benim gözümde hiç bir kıymeti harbiyesi kalmayan ve basiret eksikliği yaşayan futbol federasyonu Digiturku(ligtv) kurtarmak namına örnekleri sadece Andora, Galler ve İsrail gibi büyük futbol! ülkelerinde bulunan play off modelini kabul etti.

1.5 ay önce LİG TV aboneliğimi iptal ettirmiştim. Sonradan acaba sadece Trabzonspor paketine üye mi olsam diye düşünmekteydim. Lakin federasyonun bugünkü kararı ve bundan önceki basiretsizliği bu kararımdan beni vazgeçirdi. Artık vakit oldukça maçlarını internetten izleyeceğim. Ankara maçlarına ve arada bir Avni akerdeki maçlara giderim artık. Digiturkü tamamen iptal etmek istiyorum ama Küçük oğlumun izlediği Turksatta olamayan 1-2 çizgifilm kanalı var. O yüzden sabrediyorum

shellcininabisi
23/08/2011, 19:59
ben de lig tv ye üye olsam mı düşünmekteydim ki sırf futbol feNeresyonunun bu kararı ardından bu MÜTHİŞ ÖTESİ SÜPPPERR (!) ligi inadına internetten izleyeceğim... forever myp2p!

StrawBeeRy
23/08/2011, 20:06
7 senedir digitürk üyesiydik geçen sene iptal ettirmiştik geçen seneden beri netten izliyorum almayıda düşünmüyoruz açıkcası forewer internet

macsea
23/08/2011, 20:07
tüm sezonun ne anlamı kaldı. play off zamanı giderim mahaledeki kahveye izlerim maçımı ki ozamana kadar istek kalırsa içimde.

macsea
23/08/2011, 20:08
ben de lig tv ye üye olsam mı düşünmekteydim ki sırf futbol feNeresyonunun bu kararı ardından bu MÜTHİŞ ÖTESİ SÜPPPERR (!) ligi inadına internetten izleyeceğim... forever myp2p!

o siteyi açamıyorum.başka site yada yolu varmı bu işin :drool000:

ibrahim06
23/08/2011, 20:14
Dün bir televizyonda izledim. adam şöyle diyordu. Düşünün ligi X takımı 80 puanda bitirdi, Z takımı 74 puanda bitirdi. 6 puanlık fark ne olavcak? Neyse puanlar 2ye bölünüp tekrar maçlar yapılacakmış. X takımı 40, Z takımı 37 puan oluyomuş. Düşünün X takımının forveti play off maçında kırmızı kart yedi kalecisi de haksız yere atıldı. Diğer maçlarda zaten biter x takımı. O takımın taraftarı sokağa dökülmez mi diyordu

Haksız da değil.

macsea
23/08/2011, 20:28
play off da kazanılan puanlar, alınmış puanların yarısına eklenecekse, daha büyük puan farkında bununda bi anlamım kalmaz.

shellcininabisi
23/08/2011, 20:38
o siteyi açamıyorum.başka site yada yolu varmı bu işin :drool000:
PM attım dostum :)

macsea
23/08/2011, 20:39
PLAY-OFF SİSTEMİ NASIL OLACAK?

Lig sonunda ilk 4 sırayı alan takımların puanları ikiye bölünecek.. Eğer sonuçlar buçuklu çıkarsa alınan puan yukarıya tamamlanacak.. (Örneğin 79 puan alan takımın puanı ikiye bölündüğünde 39.5 olan puan 40’a tamamlanacak.) Ardından bu 4 takım aralarında çift devreli lig oynayacak ve şampiyon buna göre belirlenecek..

EĞER puan eşitliği olursa, Şampiyonlar play-off grubuna tam puanla gelen takım, buçuklu puanla gelen takımı geçecek.. Eğer iki takım da tam puanla ya da buçuklu puanla gelmiş ise bu durumda da iki ekip arasında tüm sezon oynanan maçlar ele alınacak ve ikili averajda üstün olan rakibini geçecek..

NORMAL sezonu 5 ve 8. sırada tamamlayan takımlar da aralarında çift devreli lig oynayacak.. Ancak bu takımlar oluşturulacak Avrupa Ligi play-off grubuna ‘0’ puanla başlayacak.. Bu ligi 1. bitiren takım, Şampiyonlar play-off grubunu 4. bitiren takımla Avrupa’ya gidecek 5. takım olmak için tarafsız sahada tek maç oynayacak.. Bu karşılaşmanın galibi Avrupa Ligi’ne 4. ön eleme turundan başlayacak.. Şampiyonlar play-off grubunun 3.’sü ise Avrupa Ligi’ne 3. ön elemeden katılacak..

gazetevatan

shellcininabisi
23/08/2011, 20:43
pekiiii X takım ligi 71 puanla 4. bitirdi 71 / 2 = 35,5 puan YUVARLAMAYLA 36 eder mi eder....
zurnanın zırt dediği yer

Y TAKIM İSE ligi 72 puanla 3. bitirdi. 72 / 2 = 36 puan ....

feNeresyonun ki artık değiştiriyorum ismini DİGİ N asyonun müthiş zeki başkanı ne yapacak bu durumda?

yarım puan için karışmasın ortalık ey diginasyon başkanı?

Scottie
23/08/2011, 20:44
Fenerasyon sacmaliyor.. ligin marka degeri varmis... kalmadi artik... bitti hersey.. ne deger kaldi.. ne de sayginlik.... ingiltere italya ispanya ornek alinicakken.... ama o ligler ornek alonsa bazi takimlari dusurmeleri gerekirdi... ne yazik korkmadan parayi disunemeden karar alamadilar....

tayfux
23/08/2011, 20:55
saçma o zaman ligin son haftalarında zevk kalmaz ilk 4 garantiledimi şikeler başlar yine..

mix
23/08/2011, 22:18
heryerde herkeze resmen baskı uyguluyorum gitmeyin maça izlemeyin almayın digitürk paranla rezillik buna denir ya... bana sen tiyatro yapacan bende sana bilet parası lig tv parası verecem bu parayı gider her hafta halısaha kiralar daha çok eğlenirim

shellcininabisi
25/08/2011, 21:38
daha güzel oldu :) sadece 6 hafta ligi izleyeceğiz.. kahve masrafı azalacak :) ne işim olur normal maçlarla play off izle yeter :)