PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MA-PA marka baskı balata hakkında

halils2
23/08/2011, 13:28
diğer konumda debriyajla ilgili sıkıntım olduğunu yazmıştım ve arkadaşlar sağolsun baskı balata değiştirmem gerektiğini söylediler. bende fiyat araştırdım ve valeo marka :son 230 tl ye, ma-pa marka :100 tl ye buldum. ma-pa marka baskı balata nasıldır? 230 tl çok benim için daha uygun valeo bulamadım ma-pa baskı balata alayım mı? valoe marka fiyat için yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba aramızda???

Ziyaretci046
23/08/2011, 20:55
valeo 160 tl civarı olması lazım mapada iidir ama şahin doğanlarda paliolarda randıman veriyo ama valeo taksaydın iidi

okaya
24/08/2011, 11:00
bende değiştiricem baskı balatayı parçacı arkadaşım albea nın ki oluyor dedi 95 tl acaba albenınki randıman verirmi ne dersiniz

halils2
24/08/2011, 12:40
düşünürsen motor ve şanzıman aynı dolayısıyla uygun olması gerek ama bu işi daha iyi ustalar bilir. ben daha parçayı almadım. mantıken uyar diye düşünüyorum ama araştırmadan da hareket etmek istemedim ustalara bi sorayım diyorum. bakalım.

sakinkaradas
24/08/2011, 12:57
mapayı gönül rahatlıgı ile alabilrsin.bizim bu bölgede çok meşhur bir markadır.ben 12 senedir satıyorum daha arıza nedir bilmem.belki satmışımdır 500 takım.

sakinkaradas
24/08/2011, 12:59
arkadaşlar 1,3 75 ps trw(orjinal) marka debrıyaj baskı balata bilya seti var elimde ihtiyacı olan arkadaşlara forum üyesi olmak kaidesi ile 135 tl.

StrawBeeRy
24/08/2011, 13:01
valeo isterseniz bulurum ama fiyat hemen hemen aynı olur.opar isterseniz oda olabilir

halils2
24/08/2011, 14:33
valeo isterseniz bulurum ama fiyat hemen hemen aynı olur.opar isterseniz oda olabilir
fiyat aynı olur derken nasıl yani??250 civarı ise burada var zaten. ama merak ettiğim ma-pa eğer g.puntolarda sorunsuz kullanılıyorsa alıp taktırırım. kullananlar varsa yardımcı olsun lütfen

sakinkaradas
24/08/2011, 15:15
fiyat aynı olur derken nasıl yani??250 civarı ise burada var zaten. ama merak ettiğim ma-pa eğer g.puntolarda sorunsuz kullanılıyorsa alıp taktırırım. kullananlar varsa yardımcı olsun lütfen
kardeş mapada sorun çıkmaz.kullan sen.o marka öyle rastgele bi ürün yapmıyor.bilkide senin valeo bile türkiyede ona üretim yaptırtır.

StrawBeeRy
24/08/2011, 15:36

Yani değişmez anlamında ucuzu yoktur demek istedim.

halils2
24/08/2011, 15:59
Yani değişmez anlamında ucuzu yoktur demek istedim.

anladım teşekkürler :)

okaya
24/08/2011, 18:39
ben opar marka alıcam 100 tl.ama işçilik ne kadar çıkar bilmiyorum yi bir usta arıyorum.zincirlikuyu birmot'a sordum 600 tl istedi.çok fazla fiyat çekiyorlar yaa

StrawBeeRy
24/08/2011, 19:21
ben opar marka alıcam 100 tl.ama işçilik ne kadar çıkar bilmiyorum yi bir usta arıyorum.zincirlikuyu birmot'a sordum 600 tl istedi.çok fazla fiyat çekiyorlar yaa

Çünkü baskı balata değişirken şanzıman iniyor servislerde bir liftin saati 60 yada 80 lira olması lazım basit bir işlem değil.ama sanayide max.250-300 liraya halledilir gibi geliyor

okaya
25/08/2011, 10:10
Çünkü baskı balata değişirken şanzıman iniyor servislerde bir liftin saati 60 yada 80 lira olması lazım basit bir işlem değil.ama sanayide max.250-300 liraya halledilir gibi geliyor
söylemiş olduğunuz fiyata parça fiyatı dahilmi acaba serviste sadece parça 250 tl.

StrawBeeRy
26/08/2011, 13:36
sanayilerde parça ve işçilikle beraber 250 liraya halledenler var.parçayı servisten alırsanız 250 liraya almış olursunuz dıraşıda aynı parça 120 liraya bulunabilir.

okaya
26/08/2011, 15:20
bu parçayı değiştirme zamanının geldiğini nasıl anlıyorsunuz ve değişimi gecikirse ne olur? acaba

Murat 1979
26/08/2011, 15:52
bu parçayı değiştirme zamanının geldiğini nasıl anlıyorsunuz ve değişimi gecikirse ne olur? acaba
belki komik ama bende merak ettim şimdi

StrawBeeRy
26/08/2011, 16:33
puntolarda baskı balata diğer araçlardaki gibi bittiği zaman yerinden kalkmamazlık yapmıyor otomatik ayarlı olduğu için bittiği zaman kalkarken araçta titreme felan varsa değiştirmekte fayda var.değiştirmesseniz araba hem çok yakar hemde sizin açınızdan kullanırken rahatsızlık ve zorluk verir.200-300 lira için değermi diyebilirsiniz bence değer.ben bile şuan titreme felan yok ama hissediyorum max 20.000 sonra başlar yakında değiştiricem

halils2
26/08/2011, 18:46
bende titreme vardı ama kesti şuan yok kafayı yiycem bişey ya bozuktur ya sağlam bunun ne olduğu belli deil

StrawBeeRy
26/08/2011, 18:51
eğer bitse titreme kesilmez aracı ikinci elmi aldınız veya sıfırmı aldınız şuan kaç kmde?

halils2
26/08/2011, 18:54
2.el aldım mart ayında 40000 km idi şuan 50bini geçtii

StrawBeeRy
26/08/2011, 19:12
önceki sahibi nasıl kullanmış bilmiyorumda genede doğru birşeyi söylemek için bakmakta fayda vardır.

halils2
27/08/2011, 14:19
yapcak bişi yok napalım değişcez mecburen
ama benim usta bu araçlarda kullanmak doğru deil dedi mapa baskı balata için. valeodan şaşma dedi bakalım mecburen artık valeo alcaz gibi

saki
28/08/2011, 14:56
İzmirde 1.sanaide otomarda komple set halinde Valeo marka 215 TL fiyatistiyolar 27/08/2011 tarihinde sordum bir marka daha var paliolara fılan takılan varmıs bıde onu soyledı olurmu olmazmı oda bilmiyo oda 145 tl fiyatı

feyzullah
17/01/2017, 00:48
Merhabalar ma-pa baskı balata konusundaki kanaatte bir değişiklik var mı? Konu açılalı altı yıl olmuş. Bu süre zarfında bizim puntolarda bu baskı balata markasını tercih edip memnun veya mağdur olan var mı? Önümüzdeki bakımda baskı balatayı yenilemeyi planlıyorum bir aksilik çıkmazsa. Titreşimler var değişsem iyi olacak gibi görünüyor. Yerli üretim ve uygun fiyatlı olması bakımından ürün dikkatimi çekti.

volkan1065
17/01/2017, 08:18
Merhabalar ma-pa baskı balata konusundaki kanaatte bir değişiklik var mı? Konu açılalı altı yıl olmuş. Bu süre zarfında bizim puntolarda bu baskı balata markasını tercih edip memnun veya mağdur olan var mı? Önümüzdeki bakımda baskı balatayı yenilemeyi planlıyorum bir aksilik çıkmazsa. Titreşimler var değişsem iyi olacak gibi görünüyor. Yerli üretim ve uygun fiyatlı olması bakımından ürün dikkatimi çekti.

Feyzullah hocam fren balatası olsa hadi taktır derim ama debriyaj balatasından bahsediyorsun. Macera aramaya gerek varmı sence. 100-150 tl kar edecem derken o balta oldudada 2-3 ay sonra sıyırdı tamirci senden sökme takmaya yine ücret alacak bu sefer daha fazlasına gelecek. Yerli üretim diyorsan tamam valeo türk firması değil ama Bursadaki fabrikasında Türkler çalışıyor herşeye o şekilde bakarsak şu an bir çok firma ihracat için yabancı firmalarla ortaktır yada yada yabancı firma markalarınnın altında çalışmaktadır.

feyzullah
17/01/2017, 12:52
Feyzullah hocam fren balatası olsa hadi taktır derim ama debriyaj balatasından bahsediyorsun. Macera aramaya gerek varmı sence. 100-150 tl kar edecem derken o balta oldudada 2-3 ay sonra sıyırdı tamirci senden sökme takmaya yine ücret alacak bu sefer daha fazlasına gelecek. Yerli üretim diyorsan tamam valeo türk firması değil ama Bursadaki fabrikasında Türkler çalışıyor herşeye o şekilde bakarsak şu an bir çok firma ihracat için yabancı firmalarla ortaktır yada yada yabancı firma markalarınnın altında çalışmaktadır.

Volkan bey, teşekkür ederim cevabınız için. Öncelikle olmadık bir zamanda yolda kalmamak esas gayem. 35-40000 km.'dir ilk kalkışlarda bazen titreme ve son zamanlarda performans bakımından sanki kayıplar var. 175 taban lastikten 185'e geçmiş olduğum için arabada konfor artışıyla birlikte bir ağırlaşma hissetmiş olabilirim. Nasıl olsa değişecek bu parça yeni baskı balatayı taktığımda yine en azından 100.000 km. baskı balata derdim olmaz. Arabayı 100.000 km. daha kullanırmıyım orası da ayrı bir mesele tabi. Eğer problem çıkabilecek bir marka ise elbette tercih etmem. Yerli ve fiyatın uygun olması sadece teşvik ediyor onun dışında kısa süre içerisinde tekrardan aynı masrafı yapmak mantıklı değil. Baskı balata önemli bir parça ve aynı zamanda gerek parça maliyeti olsun gerekse de işçilik ücreti olsun hiç ucuz birşey değil. Dolayısıyla deneme yanılma yönetimini tecrübe edebileceğim bir durum yok ortada bunun farkındayım. Benim buraya yazmaktaki maksadım kullanan, memnun olan veya sıkıntılı durumlarla karşılaşan var mı? Bu konuda tatmin edici bir sonuca ulaşamazsam ucuzuna pahalısına bakmadan lancia veya valeo marka seti alıp değiştiririm. Herşeyden önce direksiyona oturduğum zaman kafamın rahat olması lazım.

SinanTR
17/01/2017, 16:49
puntoyu aldığımda geri vitese geçişte cırtlama oluyodu aracı yeni almıştım değişim için usta valeo aldırdı mapa var sakın alma demişti ısrarla bu olay 2015 haziran ayında olmuştu mapayı sanayi esnafı pek kullanmıyor kullananda uygun olsun diyenlere takıyor deniyor hep bencede valeo varken pek riske etmeyin derim